Codemaker-u

ponavljac

Obećava
Poruka
55
trebalo mi je par dana, ali sam USPEO [uz dosta "guzvanja i bacanja papira"] da: napravim tabelarni raspored casova, znaci pon. uto. ...
i kada klikujes pon. odes na taj dan i vidis raspored za ponedeljak itd. i to je OK. ali nisam uspeo da stavim LINK u "pon." da me vrati nazad na raspored. zasto? to je prvo pitanje. a drugu je: stavljam sliku kao pozadinu [vidis i to sam USPEO] ali nije jedna slika nego puno manjih. zasto? normalno ne ocekujem pomoc samo od tebe, moze bilo KO. HVALA.
 
1. Posalji kod da se moze pogledati. Ako si uspeo da napravis link da te baci na stranu koja detaljno prikazuje raspored casova za na primer ponedeljak, sta je problem da se u toj drugoj strani napravi dugme ili link da tevrati napocetnu stranu (sa tabelom dana u nedelji)?

2. Ako za pozadinu koristis sliku a ona je manja od prozora browsera, napravice se vise istih slika koje ce pokriti pozadinu. Koristiti sliku kao pozadinu nije bas mudro, jer u zavisnosti od velicine slike, moze se vreme ucitavanja drasticno povecati. Ako koristis malu sliku, ucitava samo tu jednu ali je "ponavlja" po celoj pozadini dok je ne popuni.
 
u istom folderu stoji HTML "raspored casova" i jos pet HTML [pon. uto. sre. cet. pet.] kada se otvori "raspored casova" u njemu je tabela [sa "colspan5" ] gornja kolona sadrzi reci "raspored casova", donji red pet "kvadrata" pon. uto. itd. i ako kliknem "sre." otvori se HTML "SRE." iz tog foldera. znaci u tom folderu imam sest ikona. sto se slike tice , ja samo pokusavam da uradim sve sto procitam i da to razumem, mislim kako ili zasto itd.... posto mi nije pri ruci pokusacu da ti "dostavim" sutra ili kasnije... budi pozdravljen.
 
Ako imaš u okviru raspored_casova.html datoteke link na datoteku sre.html, onda nije nikakav problem da u okviru datoteke sre.html imaš link na raspored_casova.html. Ma da, najbolje da sačekamo kod.
 
Znaci, ubuduce sve precizno proveri pa ako i tada bude problem zovi upomoc.
Ovako si ispao neozbiljan. Pogotovo izjavom da je sve 'proradilo" (valjda eto, cefnulo mu se da ovaj puta radi) i jos kazes da si "verovatno zaboravio neku tacko ili ime ili sl.." ( nema verovatno, veb dizajn ili programiranje nije gledanje u tarot karte, to je egzaktno. Ne moze nesto da bude verovatno ispravno a nesto verovatno neispravno)
A gde bi da se setas? Ne mrdaj dok ne naucis sta treba!
 
@off topic
Ovo me podsetilo na jednog programer koji se uvek iznenađivao kada mu nešto proradi. Pošto je voleo da menja bar dve stvari od jednom nikada nije znao šta je u stvari bio problem. Srećom, davno je prestao da se bavi tim poslom. :)
 
codemaker:
:) :)
Imam i ja takvog jednog. On se iskreno obraduje kad nesto proradi -sto mu se nazalost retko desava.. :)
Ako si mislio na mene, u pravu si, ali kod mene je tek pocetak [pre nedelju dana sam "upoznao" HTML od POPSIN-a] i sinoc sam ipak uspeo da napravim moje "porodicno stablo" i kada klikujem neko ime odem na njegovu biografiju i [sinoc sam napokon uspeo] slika je pored teksta, i klikom se vracam na porodicno stablo.I sto je najvaznije, kod mene, sada ZNAM zasto se desava to sto vidim. Uz malo prakse i vremena doci ce i rutina. A kada "postavim" neki jednostavniji sajt, obavestit cu vas. U svakom slucaju HVALA [veliko] :smile: :smile: :-) :lol:
 
Nisam mislio na tebe :)
Bez uvrede ali si za sda jos daleko od programera i nekih ozbiljnijih zahvata :)
Mada, vidim da imas zelju i volju, sto je za svaku pohvalu. Kad god ti zatreba, samo javi, pokusacu da ti pomognem ako imam vremena.

Nadji neki free hosting, pa to sto radis kaci tamo da mozemo da vidimo. Ovako opisno, malo je teze za zamisljanje kako to sve izgleda. A i lakse ces objasniti problem ako ga mozes demonstrirati uzivo na sajtu.
 

Back
Top