Srbija treba novu prosrpsku partiju!

anntaylor

Zainteresovan član
Poruka
346
Ja cenim i postujem radikalske planove za obnovu i razvoj zemlje ali mislim da je vreme da te planove pokusa ostvariti neka druga politicka partija. Radikali jednostavno vec 10 godina imaju istu manu = tvrdoglavost i cesto blefiraju i idu na rizike. Za 10 godina nisu na svojim greskama naucili nista! Da su pre ili tokom predizborne kampanje uradili ikakvu predizbornu analizu bilo bi vise nego jasno da sami nemaju nikakve sanse. Mislim da Srbija treba neku novu stranku koju nece ogranicavati Seselj sa svojim ultimatumima da se nesme sa DSS formirati vlada. Vise od pola glasaca radikala bi vise volelo kakvu takvu vladu izmedju DSS i SRS nego vladu u kojoj sede Tadic, Dinkic i Ceda. E pa zahvaljujuci tvrdoglavosti i losim procenama Seselja tj. njegovim suludim ultimatumima Srbijom ce nastaviti da vlada olos.

potpuno se slazim
 
logo29ka.jpg
 
Pa generalno SRS je previše iskompromitovan u nekim starim vremenima, da danas ne mogu biti legalna i legitimna jaka desnica. Kod njih već počinje da se oseća i neki komunizam.
Ja tvrdim, da je Šešelj odužio sa štrajkom i da je umro da bi radikali postali vrlo prihvatljivi širim strukturama što u zemlji, što u inostranstvu.
Mislim da se zbog njega ne mogu rešiti ni Velike Srbije, ni toliko decidnog ignorisanja ostalih partija i tako dalje.
Sa populizmom pokušavaju da osvoje što više, ali sa jednom rekonsrukcijom, mogli bi imati stabilno i kvalitetno biračko telo i stranku koja je sa koalicionim potencijalom.
Recimo nešto što predstavlja Maja Gojković.
 
Kao prvo SRS nije jedina prosrpska stranka.

Kako da naprave ikakvu predizbornu analizu u SRSu,kad nemaju dva pametna,skolovana i pismena coveka odjednom. :D
Nego slusaju krme iz Haga jednom nogom u grobu sta ce da rade. To me podseca i na ono kada ovi nasi Srbi iz dijaspore nama pricaju sta ovde treba i kako treba,a provedu mesec dana u zemlji za celu godinu ili dve.

Najbolje da raspustite SRS,kao sto su to uradili oni Liberali u CG. :D
 
filatelista:
Pa generalno SRS je previše iskompromitovan u nekim starim vremenima, da danas ne mogu biti legalna i legitimna jaka desnica. Kod njih već počinje da se oseća i neki komunizam.
Ja tvrdim, da je Šešelj odužio sa štrajkom i da je umro da bi radikali postali vrlo prihvatljivi širim strukturama što u zemlji, što u inostranstvu.
Mislim da se zbog njega ne mogu rešiti ni Velike Srbije, ni toliko decidnog ignorisanja ostalih partija i tako dalje.
Sa populizmom pokušavaju da osvoje što više, ali sa jednom rekonsrukcijom, mogli bi imati stabilno i kvalitetno biračko telo i stranku koja je sa koalicionim potencijalom.
Recimo nešto što predstavlja Maja Gojković.

Realno, jedino sto bi uistinu islo na ruku SRS, a cemu se oni nadaju je:

1) da im dragi im Voja rikne u Hagu, pa da ne moraju da ispunjavaju njegove sulude zelje
2) da se Kosovo odvoji od Srbije, i da na tom talasu nacionalizma , isplivaju na vlast.....

I jedno i drugo prizeljkuju iz sveg srca..........Voja im je za sada umakao sa lopate, ali se nadaju jos u odcepljenje Kosova :roll:
 
Radikali treba da se odreknu sledecih ideja ili barem da ih ne spominju dok ne dodju na vlast.

- velika Srbija
- nesaradnja sa zapadom
- nesaradnja sa ostalim politickim partijama
- odbijanje prilagodjavanja trenutnim potrebama gradjana


Oni treba da se razidju i da osnuju 2-3 druge politicke partije i na taj nacin naprave koaliciju kao sto je uradio DOS. Maja na jednu stranu, Vucic na drugu a Toma&Seselj na trecu.

DOS taj trik koristi vec treci put!

Svaka DOS stranka zastupa drugacije ideje a kada dodju na vlast onda sprovode politiku koju bi kao koalicije predstavlali ali tada to nikome ne bi odgovaralo.

Za ovu dolazecu olosku vladu je kriva SRS!
 
Radikali PRVO trebaju da privedu u stranku nekoliko PISMENIH,RAZUMNIH I SKOLOVANIH LJUDI,jer takvi mogu samo da se odreknu onoga sto SRS i dan danas propagira i pominje.
A ova sadasnja nomenklatura nije sposobna i ne zeli da se odrekne nicega.
Kad je vama covek sa srednjom skolom i bez ikakvog ozbiljnog politickog iskustva,veza,poznastava potpredsednik koji vodi stranku,sta onda ocekujete?
 
FLUID:
Znači tebi se javlja. Takvih proroka smo mi imali u vreme Slobe na tone. Svi vidoviti, a narod slep kod očiju. Evo sad vidim opet se javljaju novi proroci. Čak i na Palmi plus idu direktno u program. Slobin duh još uvek živi u nekima. Batali se tih proročkih naricanja.

FLUID,ako nista drugo,makar ti imas materijala u izobilju,kako stvari sad stoje. Nazalost. :D

p.s. milim da se razumemo. :D
 
Ана, свака част твом начину разнишљања. Промена се десила врло брзо, али ипак бар је један радикал постао човек (шалим се наравно!). Ове ствари, што си сад набројала су у политичкој свести већини људи у Србији присутни. Ти си рекла данас ово: QUOTE=anntaylor]

Radikali treba da se odreknu sledecih ideja ili barem da ih ne spominju dok ne dodju na vlast.

- velika Srbija
- nesaradnja sa zapadom
- nesaradnja sa ostalim politickim partijama
- odbijanje prilagodjavanja trenutnim potrebama gradjana [/QUOTE]
Да си чула исто од симпатизера друге партије пре недељу дана, веровтно би рекла да су усташе, шипоси итд...
 
Ja sam glasac radikala zato sto smatram da su posteni i da imaju bolji program od DOS-a.

Za DOS ne glasam zato sto nemaju dugorocni ekonomski program nego zive na racun prodaje komunisticke imovine, puni su korupcije, ne resavaju problem kriminala i ne vode brigu o izbeglicama i srpskim teritorijalnim interesima tj. naklonjeni su onima koji su nas do juce ubijali.
 
anntaylor:
Ja sam glasac radikala zato sto smatram da su posteni i da imaju bolji program od DOS-a.

Za DOS ne glasam zato sto nemaju dugorocni ekonomski program nego zive na racun prodaje komunisticke imovine, puni su korupcije, ne resavaju problem kriminala i ne vode brigu o izbeglicama i srpskim teritorijalnim interesima tj. naklonjeni su onima koji su nas do juce ubijali.

Kao prvo bice lakse i tebi i SRSu kada shavtite da SRS NEMA nikakav program,a pre svega nema ekonomski program.

A kao drugo,pa ti gore navede nesto u fazonu stvaranja koalicionog potencijala. Kako mislis da stvoris koalicioni potencijal kada ovako pljujes po eventualnim koalicionim partnerima?

Nikada vi nece posati normalna stranka,nikada. Sve te budalastine,kontraverze,nonsesni,gluposti...itd, sve je to genetski deo VAS. Vi ste deo stanovnistva koji je rodjena kao takav. To ne moze da se promeni. Kao sto divlju zver ne mozes da pripitomis da bude pas,tako ni od vas covek ne moze da napravi nesto iole civilizovano.
 
anntaylor:
Ja sam glasac radikala zato sto smatram da su posteni i da imaju bolji program od DOS-a.

Za DOS ne glasam zato sto nemaju dugorocni ekonomski program nego zive na racun prodaje komunisticke imovine, puni su korupcije, ne resavaju problem kriminala i ne vode brigu o izbeglicama i srpskim teritorijalnim interesima tj. naklonjeni su onima koji su nas do juce ubijali.
Koji bre DOS? Šta pričaš? Vi radikali se stalno bijete sa nekim zmajevima.

Pa ako ćemo tako radikali na čelu sa SPS-om su nas ubijali mnogo MAŠTOVITIJE, iako su naši. Imali su mnogo veći arsenal ubijanja. Ubijali su nas nepotrebnim ratovima i gubljenjem nepotrebnih delova tela, npr. glave, čekanjem u redu za hleb i druge namirnice (čitaj glađu), batinama i to grupnom seansom (gde je grupa tu su izdajnici), mračnim i hladnim zimama jer su struju morali da čuvaju za mučenje svojih političkih protivnika, itd. Ubijali su nas i dobrom voljom, svi smo postajali dobrovoljci. Bilo je divno. Evo još ne mogu da sredim utiske tih divnih trenutaka u mom životu pa moram da podelim to ovde sa svima. Divota jedna. :evil:
 
Korner zastavica:
Kao prvo bice lakse i tebi i SRSu kada shavtite da SRS NEMA nikakav program,a pre svega nema ekonomski program.

A kao drugo,pa ti gore navede nesto u fazonu stvaranja koalicionog potencijala. Kako mislis da stvoris koalicioni potencijal kada ovako pljujes po eventualnim koalicionim partnerima?

Nikada vi nece posati normalna stranka,nikada. Sve te budalastine,kontraverze,nonsesni,gluposti...itd, sve je to genetski deo VAS. Vi ste deo stanovnistva koji je rodjena kao takav. To ne moze da se promeni. Kao sto divlju zver ne mozes da pripitomis da bude pas,tako ni od vas covek ne moze da napravi nesto iole civilizovano.
Ovo što si rekao je njihova apsolutna definicija. Amin.
 
Прво: Дос не постоји већ пар годину назад. Друго: Све земље транзиције су прошле овај пут, као ми. Треће: Главни адути у кампањи СРС-а су били налик "Ми смо поштени остали нису". Ове ствари не пале у години 2007-ој. Ако неко заиста мисли, да чова, који је по занимању гробар стварно има умеће, знање да води ову земљу, тај се грдно вара. Онај ко се к.рчи, са ратом, тај то ради, јер неко то хоће, да чује. И на крају, сећаш ли се почетка 90-тих, кад су пристизале прве избеглице из ХР - Б92, ова Досовска, усташка, фашистичка, шиптарска телевизија(онда још радио) је и м је први изашла у сусрет.
 
eeee FLUID,dobra stara vremena...:D:D
A ne ovo danas,mozes da kupis benzin na pumpi i to relanu kolicinu,a ne onu iz prokuvanih plasticnih flasa kojima je smanjen kapacitet.
Pa kako se nekada lepo druzilo u tim kilometarskim redovima.Pa nova poznanstva,druzenja,ljubavi.
Pa one romanticne veceri preko zime uz svece,pod jorganima i cebicima. Ili uz sporet smederevac kome se moglo oih godina. Pa cigare na komad.
Pa onaj osecaj kada primis platu,a ono ti gomila para u rukama,milijarde u rukama...novac u rukama,ne sumnjam da je Milan Mladenovic na predvideo to. :D
I tako...
A ne ovo danas...placas karticom,imas da kupis gde sta hoces i koliko hoces,ima struje,ima vode,mleka,hleba i s 'leba,pa mozes da kupis komp na pitaj **** koliko meseci,neki autic tu i tamo...kad pogledas nije to to,relano. Nema tu nikakve drazi.
Kao sto ima jedan grafit u jednom gradu kaze: nije sve u svemu :D
 

Back
Top