Istina ili ne

Torrente-BG

Iskusan
Banovan
Poruka
5.431
Posto je izlaznost mozda cak i preko 60% trebalo bi SRS da je pukao skroz bar po stalnim tvrdnjama celnika DS-a koji su mesecima pricali da ako izlaznost bude mala da ce to samo ovi iz SRS glasati ,a ako bude velika DS pobedjuje.Vreme je da se najzad utvrdi da li je to istina ili laz.Evo prilike.
 
jomini:
Mislim da je istina.
Мислим да је оволика излазност добра за ДС, али ово је зло за странке на ивици цензуса. Колико ја могу да израчунам, за цензус треба преко 200000 гласова, а та цифра је за неке мисаона именица.
 
pa ako je stalno glasachko telo SRS-a oko 1.000.000 gore-dole, a u odnosu na izlaznost, to ti je to oko 30 posto.Tj. ostatak glasachkog tela otpada na ostale stranke.E sad shta se deshava sa glsovima onih koji ne predju cenzus???? Valjda dele izmedju sebe najjache stranke.Jel tako?
Mislim da ce opet biti kao i sad u parlamentu......


Pozzzz
 
Moja odokativna procena je da ako su radikali na proslim imali 1 050 000 da sada maksimalno mogu da imaju 100 000 vise, a ja ocekujem cak manje nego 2003. Sa 1 150 000 na 4 000 000 ne prelaze 28% ili max 29. A ja ocekujem da se spuste i do 25-26%. Iznenadicu se ako DS bude imao manje od 1 000 000 glasova.
 
Hehehe smesno je kako se ljudi zaludjuju da ce im u sledece 4 g biti bolje sa istom vlasti nego sto je bilo u prosle 4 :P Hoce hoce :) i to indijanci navalili da glasaju jer ih ovi kao uvode u EU negde oko 2015/2018, a danas 2007 :D Kako se ovce mogu zavlaciti .... nigde ko u zemlji Srbiji :D
 
Nacionaldemokrata:
Hehehe smesno je kako se ljudi zaludjuju da ce im u sledece 4 g biti bolje sa istom vlasti nego sto je bilo u prosle 4 :P Hoce hoce :) i to indijanci navalili da glasaju jer ih ovi kao uvode u EU negde oko 2015/2018, a danas 2007 :D Kako se ovce mogu zavlaciti .... nigde ko u zemlji Srbiji :D

Pa to im ja pricam vec mesecima.Jedina razlika ce biti u tome sto ce sada DS imati vecu ulogu u kradji tj nece biti ograniceni samo na Beograd vec ce drpati po celoj Srbiji onako kako to oni najbolje znaju a sto ce to biti uskraceno SPO-u i verovatno G17+(ali G17 ce u svakom slucaju mnogo manje moci da drpa)
 

Back
Top