MiG-35 Novo cudoviste od Mikojana i Gurevicha

Sukhoi

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
465
Mikoyan MiG-35

MiG-35
MiG-29 compared with MiG-35.The Mikoyan MiG-35 (Russian: Микоян МиГ-35) (NATO reporting name Fulcrum F) is the production version of the latest MiG-29 with a proven thrust vectoring engine and that uses fly-by-wire technology. The aircraft uses the airframe of the MiG-29M1 and was formerly known as the MiG-29OVT (MiG-29M2 and MiG-29MRCA refer to the twin seater development). This latest fighter is more agile and has an increased range of more than 2,100 kilometres. It also features improved avionics, vast improvements in weapon systems, HOTAS systems, wide range of weapons of air to air and air to ground, as well as a variety of defensive and offensive avionics suite. It is no longer tied to the GCI system and would be able to conduct operations independently. It has eight weapon pylons and is able to refuel as well as carry three external fuel tanks. The aircraft is being marketed under the designation MiG-35 for potential export. Russia is promoting the aircraft to various countries like Syria, Libya, Iran, Algeria, Sudan, India, Mexico, Brazil, Peru, to name a few. Malaysia is evaluating the type to add to its existing MiG-29B-12 Fulcrums and to the new Su-30MKM Flankers, to be delivered in 2006.

Before, the designation MiG-35 incorrectly referred to the Mikoyan Project 1.44.
 
Pjer_Nis:
Ne bi bilo lose da navedes izvor adakle si ovo kopirao.
mig_35.jpg

Nema nista bez MiG-a!
 
Poslednja verzija ruskog višenamenskog lovca MIG-35 juče je viđena sa punim tehničkim specifikacijama u Yelahanka vazduhoplovnoj bazi u gradu Bangalare Indija, dan pre početka aero-mitinga.
MIG-35 je izvozna verzija MIG-a 29M OVT (FulcrumF), višenamenskog lovca vrlo visokih performansi. Prvi put je prikazan široj javnosti u avgustu 2005. u Moskvi.
Kako prenose mediji, Rusija je ponudila 126 ovih letelica za 4 milijarde dolara.


http://en.rian.ru/russia/20070122/59494091.html
 
ma stvar je u tome.. da. uzmimo npr. motor. performanse mlaznog motora, svi američki motori su 10-ak godina ispred ruskih, zasto, e pa postoji razlog. najopterećeniji dijelovi u cijeloj ljudskoj tehnologiji su dijelovi mlaznog motora, prvenstveno lopatice. visoka temperatura diktira sve.... neda mi se sad objašnjavati termodinamiku, osnove čvrstoće i osnove materijala. ali američki metrijali, tkz super legure( i druge vrste!!!) su bolje. znači isti motor a razlika u doletu, potrošnji goriva, sili odnosno potisku koji se ostvaruje.
druga stvar, radar... imaju li ruse radare iste kvalitete? treće stvar, imaju li rusi razvijenu mimizaciju?
hvale se kako u t-90 imaju mogućnost ispaljivanja raketa... a istovremneo amerikanci imaju granate sa aktivnim radarskim skeniranjem područja, i to istvremeno radar + ic. i to u kalibru 120mm i 155mm. nisu ni blizu takvoj minimizaciji elemenata. a uz to su generaciju i u drugim senzorima, mislim da nemaju ni g od galij-arsenid tehnologije..itd.
na kraju...nema sumnje da je taj mig 35 odličan avion, prva liga je ali... u čemu je čudovišan? odličan je ali čudovišan?
 
HS1911:
ma stvar je u tome.. da. uzmimo npr. motor. performanse mlaznog motora, svi američki motori su 10-ak godina ispred ruskih, zasto, e pa postoji razlog. najopterećeniji dijelovi u cijeloj ljudskoj tehnologiji su dijelovi mlaznog motora, prvenstveno lopatice. visoka temperatura diktira sve.... neda mi se sad objašnjavati termodinamiku, osnove čvrstoće i osnove materijala. ali američki metrijali, tkz super legure( i druge vrste!!!) su bolje. znači isti motor a razlika u doletu, potrošnji goriva, sili odnosno potisku koji se ostvaruje.
druga stvar, radar... imaju li ruse radare iste kvalitete? treće stvar, imaju li rusi razvijenu mimizaciju?
hvale se kako u t-90 imaju mogućnost ispaljivanja raketa... a istovremneo amerikanci imaju granate sa aktivnim radarskim skeniranjem područja, i to istvremeno radar + ic. i to u kalibru 120mm i 155mm. nisu ni blizu takvoj minimizaciji elemenata. a uz to su generaciju i u drugim senzorima, mislim da nemaju ni g od galij-arsenid tehnologije..itd.
na kraju...nema sumnje da je taj mig 35 odličan avion, prva liga je ali... u čemu je čudovišan? odličan je ali čudovišan?
e stvarno.... amerikanci imaju bolje legure od rusa, :) nemoj zasmejavati svakog inzinjera na svetu, pa zna se ciji je to reon, i ko je tata u tome! drugo rusi nemaju isti radar u avionima ,oni imaju bolji radar.Pricas o radarima, pa rusi radare ispaljuju iz raketa!!! jel znas ti sta je SMERC? Ovaj avion , su47 , ako ista znas o avio dinamici, onda znas i zasto je napravljen! A ako neznas reci cu ti ja , prvo obrnuta krila mu daju indenticne performanse pri velikim brzinama kao i obicna krila, ali pri malim brzinama mu daju neverovatne manevarske sposobnosti! 30 godina amerikanci pokusavaju da naprave slican avion, znas li zasto nemogu ? Pricas o opterecenjima, i o legurama? aj sada ti meni reci , sta m,islis koliko opterecenje trpe ta krila? i dali iko na svetu moze da napravi slicna krila koja ce izdrzati ta opterecenja? zato je on i napravljen, da pokaze , da pokaze svima drugima da treba jos mnogo mnogo da uce da bi ista slicno uspeli da naprave! Znas li zasto su ta krila toliko mala? pogledaj raspon tih krila,pa uporedi sa drugim avionima te velicine, znas li zasto ? Kada su se pojavile prve slike tog aviona, bas iz tih razloga, opterecenja na krilima, svi su rekli da to nikada nece poleteti! I kada su se pojavili prvi snimci probnih letova, americki strucnjaci su to proglasili za foto montazu, jer su bili ubedjeni da na svetu nema konstruktora i takvih materijala koji bi omogucili pravljenje takvog aviona. Ja sam to davno pratio, i znam sta se oko toga pricalo, i nemojte ljudi da se sporimo oko nekih stvari koje mala deca znaju! Pa necu ja ovde da tvrdim da rusi imaju bolju mornaricu i da prave bolje nosace aviona, ali ovo....!!!! kazes motori, pa ti stvarno neznas o cemu pricas, znas li ti koliko su ruski avioni brzi, pokretljiviji, koliko su njihovi motori izdrzljiviji, i elasticniji, pa jel sada treba da ti skidam sa neta da vidis kada s37 ''povuce rucnu'' i stane u mestu? cuvena kobra, super kobra itd! koji to americki motor moze da izdrzi!
 
HS1911:
ma stvar je u tome.. da. uzmimo npr. motor. performanse mlaznog motora, svi američki motori su 10-ak godina ispred ruskih, zasto, e pa postoji razlog. najopterećeniji dijelovi u cijeloj ljudskoj tehnologiji su dijelovi mlaznog motora, prvenstveno lopatice. visoka temperatura diktira sve.... neda mi se sad objašnjavati termodinamiku, osnove čvrstoće i osnove materijala. ali američki metrijali, tkz super legure( i druge vrste!!!) su bolje. znači isti motor a razlika u doletu, potrošnji goriva, sili odnosno potisku koji se ostvaruje.
druga stvar, radar... imaju li ruse radare iste kvalitete? treće stvar, imaju li rusi razvijenu mimizaciju?
hvale se kako u t-90 imaju mogućnost ispaljivanja raketa... a istovremneo amerikanci imaju granate sa aktivnim radarskim skeniranjem područja, i to istvremeno radar + ic. i to u kalibru 120mm i 155mm. nisu ni blizu takvoj minimizaciji elemenata. a uz to su generaciju i u drugim senzorima, mislim da nemaju ni g od galij-arsenid tehnologije..itd.
na kraju...nema sumnje da je taj mig 35 odličan avion, prva liga je ali... u čemu je čudovišan? odličan je ali čudovišan?
Daleko ti ode. Jel Rusi nemaju bolje legure i radare zato sto nisu dovoljno pametni ili zato sto nemaju dovoljno novca da ono sto naprave uvedu u serijsku proizvodnju? :idea:
Najbolji ruski tenkovi, ako hoces-prototipi, su u svakom slucaju bolji od Celendzera, Leoparda, a kamo li Abramsa.
 
Sukhoi:
Ma, najvise mrzim ljude koji su UVEK PROTIV RUSIJE. Sta je sad u pitanju? Brate, sta je sa tobom covece. Prihvati da Amerika ima samo marketing, a Rusija, da se ne ponavljam. I prestani da vredjas sve sto pomenem

prvo, ja nisam protiv rusije, ja kriticki i racionalno gledam stvari...
drugo, posto ocigledno ne shvatas tako jednostavan koncept i americke masine bez izuzetka i razloga zoves krsinama mogu samo da zakljucim da si glup k'o ku*ac i da nemas vise od 15-16 godina...
 
sto se tice t90 s , amerikanci znaju da je to najbolji tenk na svetu, a kamoli neko drugi1 Da ti i dam neke informacije koje nemas, i americki abrams takodje ispaljuje raketu iz topovske cevi, nije to nista novo, razlika je samo sto ta raketa za razliku od ruske ima domet svega 3000m , dok refleks ima 5000m! A znas li ko je prvi napravio radarski navodjena zrna? jel znas ti sta je tunguska? kazes skeniraju granatama u kalibri 150, jel se ti to salis ? zasto nepitate kada neznate? pricas o radaru, o minimalizaciji ? pa smerc ispali raketu 70 km daleko, iz te rakete pirotehnicko punjenje na raznim visinama, i daljinama, izbacuje minijaturne padobrane, na kojima se nalaze naj savremeniji skeneri, takozvana pametna tehnologija, sirokougaona kamera ogromne snage, koja sama u sadejstvu sa toplotnim senzorima,ultrazvucnim snopom koji otkriva metal, i vizuelnim modom, otkriva neprijateljske jedinice, tehniku, ljudstvo , sve, prenos podataka je trenutan, zatim kompijuter u smercu, sam pravi mapu neprijateljskog polozaja, prikazuje je i daje svoje misljenje operateru o tome cime treba dejstvovati, kojim punjenjima, i kojim brojem raketa, ako se operater slozi, ili malo koriguje,rakete su spremne, zadati elemente , azimut i ostalo, konpijuter sam namesta i pre nego sto operater odluci dali da dejstvuje, sve se meri, temperatura na svim visinama zadate putanje, vetar,cak i nagib zemljine lopte(koji je mali), zatim smec ispaljuje rakete , od kojih svaka gadja zasebnu metu, maksimalan domet je 70km, u svim vremenskim uslovima, i sve je to uradio sam, bez ikakvog drugog osmatranja , ili koriscenja b.letelica ili neceg slicnog, i sve to traje 3 minuta! Jel ti nisi znao za sve to ? moguce je da nisi, ali ako jesi onda ti meni reci dali je to dobra minimalizacija? oces da skinem da vidis kako sve to izgleda? imas dosta klipova...
 
ZORANNS83:
e stvarno.... amerikanci imaju bolje legure od rusa, :) nemoj zasmejavati svakog inzinjera na svetu, pa zna se ciji je to reon, i ko je tata u tome! drugo rusi nemaju isti radar u avionima ,oni imaju bolji radar.Pricas o radarima, pa rusi radare ispaljuju iz raketa!!! jel znas ti sta je SMERC? Ovaj avion , su47 , ako ista znas o avio dinamici, onda znas i zasto je napravljen! A ako neznas reci cu ti ja , prvo obrnuta krila mu daju indenticne performanse pri velikim brzinama kao i obicna krila, ali pri malim brzinama mu daju neverovatne manevarske sposobnosti! 30 godina amerikanci pokusavaju da naprave slican avion, znas li zasto nemogu ? Pricas o opterecenjima, i o legurama? aj sada ti meni reci , sta m,islis koliko opterecenje trpe ta krila? i dali iko na svetu moze da napravi slicna krila koja ce izdrzati ta opterecenja? zato je on i napravljen, da pokaze , da pokaze svima drugima da treba jos mnogo mnogo da uce da bi ista slicno uspeli da naprave! Znas li zasto su ta krila toliko mala? pogledaj raspon tih krila,pa uporedi sa drugim avionima te velicine, znas li zasto ? Kada su se pojavile prve slike tog aviona, bas iz tih razloga, opterecenja na krilima, svi su rekli da to nikada nece poleteti! I kada su se pojavili prvi snimci probnih letova, americki strucnjaci su to proglasili za foto montazu, jer su bili ubedjeni da na svetu nema konstruktora i takvih materijala koji bi omogucili pravljenje takvog aviona. Ja sam to davno pratio, i znam sta se oko toga pricalo, i nemojte ljudi da se sporimo oko nekih stvari koje mala deca znaju! Pa necu ja ovde da tvrdim da rusi imaju bolju mornaricu i da prave bolje nosace aviona, ali ovo....!!!! kazes motori, pa ti stvarno neznas o cemu pricas, znas li ti koliko su ruski avioni brzi, pokretljiviji, koliko su njihovi motori izdrzljiviji, i elasticniji, pa jel sada treba da ti skidam sa neta da vidis kada s37 ''povuce rucnu'' i stane u mestu? cuvena kobra, super kobra itd! koji to americki motor moze da izdrzi!
To za Su-37 sam video svojim ocima. Rusi preve nabolje borbene avione na svetu i tacka. Ama Rusi postavljaju teorije u vazduhoplovstvu.
 
Obersturmfuehrer:
kao prvo, ja sam normalan, i nisam rekao da je ***** ni mig29 ni su27 a ni su47...
dok si ti za sve sto je doslo iz amerike, a i iz evrope rekao.

inace, su47 nema delta krila...toliko o tvom poznavanju avijacije...
Dobro, Ober, ne mogu da se nerviram. Kakva krila ima Su-47??


dok si ti za sve sto je doslo iz amerike, a i iz evrope rekao
I stojim iza toga. A u cemu sam pogresio?
 

Back
Top