MiG-35 Novo cudoviste od Mikojana i Gurevicha

Pazi ne odgovaram ja tebi nikako drugacije nego sto ti svakog ovde napenalis ako iznese nesto sto se ne slaze sa tvojim info i vidjenjem stvari (dakle 99% situacija) sto bi se moze i citirati, ali necu da idemo u offtopic. Spusti se malo na zemlju. Sto se tice guranja reci u usta ne znam sta da ti kazem vise kad imaju oba posta gore.
 
marbik:
Pazi ne odgovaram ja tebi nikako drugacije nego sto ti svakog ovde napenalis ako iznese nesto sto se ne slaze sa tvojim info i vidjenjem stvari (dakle 99% situacija) sto bi se moze i citirati, ali necu da idemo u offtopic. Spusti se malo na zemlju. Sto se tice guranja reci u usta ne znam sta da ti kazem vise kad imaju oba posta gore.
Izvini, ali sta sam uradio anyway? Nista te ne razumem. :confused:
 
izvini zorane, ali koga briga za ruske prototipove ili slicno... vecina toga nikad nce videti svetko dana, tako da o tome ne vredi ni diskutovati, a to sta jede americli buzdet i nije vazno, vazno je da je njima njihov vojnik na prvom mestu, za razliku od rusa, samo uporedi broj zrtava u iraku i ceceniji, a cecenija ima ako se nevaram ok 1.5 mil. stanovnina a irak preko 20, nisam ja nesto pametan samo sam realan, njihova obuka je daleko bolja od ruske sto kad se stavi na papir sve govori!
 
pa kad si me vec citirao citiraj sve... ne iskrivljuj ono sto sam rekao, a ti reci dali gresim... ali koliko znam dug je i skup put od prototipa do serijske proizvodnje, a rusi ipak danas nemaju toliko para... a to ako si ti rusofil, to je ok, ali ne znaci da si uparvu ako se palis na njih... a ako se nevaram su-37 terminator u koga si zaljubljen je prototip... koji mozda nikad nece uci u upotrebu bez obzira na njegov neosporan kvalitet... treba da shvatis da rat vodi serijska tehnika a ne prototipovi, ve sam dnas spomenu jednom pa cu opet, koga briga sto je me-262 bio najapredniji lovac drugog svetskog rata kad je namcka izgubila rat... dali ti je jasno sta hocu da kazem? cita brojnost donosi prevagu a ne kvalitet... on je slican, i da amerila zaostaje delimicno u kvalitetu ipak ima brojnost i bolju obucenost!
 
Kao sto je Zoran vec rekao(ako se ne varam, a ne varam se) nije bitno koliko aviona ima po ruskim hangarima, nego to da su sposobni da za relativno kratko vreme proizvedu veliki broj aviona, ako dodje do ozbiljnijeg sukoba. Isto je bilo i sa T-34. Za malo vremena, proizveli su veliki broj tenkova. Sto se obucenosti tice, svako zna da je SSSR uvek imao bolje pilote od Amerike.
To sto rusi u ovom trenutku u prilici da dovoljno ulazu u vojsku i sto je njihovu opremu "uhvatila korozija", to je druga stvar.
 
pa sta je bilo? koli znam migovi 15 su oborili oko 80-90 f-86 a pritom izgubili na stotine svojih letelica, toliko o tome, a ti i nemas tacan podatak o ucescu sovjetskih pilota u tom ratu, tako da je to diskutabilna tema, istoricar sam, znam ponesto o tome!
i na obe strane su ucestvovali veterani prethodnog rata!
 
Sukhoi:
Sto se obucenosti tice, svako zna da je SSSR uvek imao bolje pilote od Amerike.

ja ne znam, na osnovu cega to tvrdis?

Sukhoi:
Pa, kad si toliko zainteresovan, sta je bilo u Korejanskom ratu?

ruski piloti su skidali amere ko snoplje...
ali koji ruski piloti?
mahom veterani iz WW2....
a kad su u Migove avione seli shabani dobili su po nosu....

inace, nisi mi odgovorio, koji je avion najbolji po odnosu oborenih aviona i sopstvenih obaranja?
 
Obersturmfuehrer:
tesko da ce bilo ko normalan da sa 2 maha raditi kobru...tada nastaju opterecenja od preko 15g, i bilo je poginulih pilota koji su se tako kurcili...
drugo, poenta je upravo mala brzina posle izvlacenja iz manevra, jer koliko god su bio dobar, sa 250kmh on nije bas upravljiv....

i na kraju, pogledajte ovaj video...toliko o tome da samo Su moze kobru...

https://video.google.com/videoplay?docid=-4306529957288052978
sila g nedeluje istom snagom prilikom usporavanja i prilikom ubrzavanja, to je prvo, drugo, sta rece da je ovo radi f22?ovo je kobra ? :) e pa nije! Kobra nije neka pirueta koju avion treba da izvrsi u vazduhu, vec striktno propisan i do naj sitnijih detalja opisan manevar! Izmedju ostaloh propisana je i najmanja brzina prilikom koje se ulazi u manevar ''kobra'' , sve ispod toga nije pravilno uradjeno i nemoze se reci da je kobra izvedena, jer ako ti u kobru sa avionom ulazis pri brzini od manje od 200km, onda taj manevar gubi smisao,jer je njegov cilj u sto brzoj promeni brzine kroz sto manji vremenski period!! A upravo je to uradio f22 na ovom klipu, ja znam to od ranije, i odma su strucnjaci ovu parodiju na kobru opisali kao falsifikat! On se ovde krece izuzetno malom brzinom, i cak se i iz ovog ugla vidi da se iskrivio i da je propao na dole, sto takodje nije po ps. Drugo, o kojih 15 g pricas? znas li ti koliko ubrzava najbrza kola na takmicenju u americi, ona sa velikim zadnjim a malim prednjim tockovima? i to ne stvori vozacu ni 1g! cak ni ne nose posebna odela, silu g stvaraju ugaone brzine prilikom promene pravca , mnogo vise nego sto to cini pravoliniska brzina. Inace pogleaj samo nesto, ovo ajde da nazovemo i neuspesnom kobrom, ali to sada radi naj moderniji americki avion, to isto su radili ruski avioni pre 25 godina! sada rade ''super kobru'' isto to samo 3 puta teze... dakle sto se toga tice amerikanci kasne nekih 25 g, dobar rezultat :)
 
marbik:
Pazi ne odgovaram ja tebi nikako drugacije nego sto ti svakog ovde napenalis ako iznese nesto sto se ne slaze sa tvojim info i vidjenjem stvari (dakle 99% situacija) sto bi se moze i citirati, ali necu da idemo u offtopic. Spusti se malo na zemlju. Sto se tice guranja reci u usta ne znam sta da ti kazem vise kad imaju oba posta gore.
Sta si ti meni rekao? nista , samo si lupetao o tome kako ja kao sve znam, ironicno! a nista sto sam rekao nisi degradirao, niti oborio!
 
dejina81:
pa kad si me vec citirao citiraj sve... ne iskrivljuj ono sto sam rekao, a ti reci dali gresim... ali koliko znam dug je i skup put od prototipa do serijske proizvodnje, a rusi ipak danas nemaju toliko para... a to ako si ti rusofil, to je ok, ali ne znaci da si uparvu ako se palis na njih... a ako se nevaram su-37 terminator u koga si zaljubljen je prototip... koji mozda nikad nece uci u upotrebu bez obzira na njegov neosporan kvalitet... treba da shvatis da rat vodi serijska tehnika a ne prototipovi, ve sam dnas spomenu jednom pa cu opet, koga briga sto je me-262 bio najapredniji lovac drugog svetskog rata kad je namcka izgubila rat... dali ti je jasno sta hocu da kazem? cita brojnost donosi prevagu a ne kvalitet... on je slican, i da amerila zaostaje delimicno u kvalitetu ipak ima brojnost i bolju obucenost!
nije dejina fora u prototipu,, on se pravi da bi se dokazalo ovladavanje nekom novom tehnologijom, i da bi se ona jos bolje ispitala, dakle to sto radi berkud, to ce tek biti primenjeno na nekom buducem modelu! Drugo ja zivim u americi, i dobro znam kako ova zemlja vodi racuna o svojim veteranima! Pun ih je central park! Od 20 miliona iracana, oko 6 miliona su oni koji su bili uz sadama huseina, siiti, suniti, kurdi... nebi trebalo sve brojati. A ameri se za irak pripremaju 30 godina! A sto se tice ruske vojske sada, daleko je ona ispred onoga gde je bila pod jeljcinom.Mada oni su tu ceceniju razlupali skroz!
 
dejina81:
pa sta je bilo? koli znam migovi 15 su oborili oko 80-90 f-86 a pritom izgubili na stotine svojih letelica, toliko o tome, a ti i nemas tacan podatak o ucescu sovjetskih pilota u tom ratu, tako da je to diskutabilna tema, istoricar sam, znam ponesto o tome!
i na obe strane su ucestvovali veterani prethodnog rata!
nije to bila ravnopravna borba. I mi smo imali mig 29 , ali je isti takav mig u belorusiji naoruzan naj novijim tipovima raketa vazduh vazduh, a nas nosi one iz 86! dakle isti avion, ali razlika u naoruzanju. Drugo moras i to da znas , amerikanci su dosta migova unistili na zemlji, a i za te americke gubitke ja cisto sumnjam, a njihove avione su vozili profesionalni piloti, a korejske migove, priuceni seljaci sa njive! :)
 
Obersturmfuehrer:
ja ne znam, na osnovu cega to tvrdis?



ruski piloti su skidali amere ko snoplje...
ali koji ruski piloti?
mahom veterani iz WW2....
a kad su u Migove avione seli shabani dobili su po nosu....

inace, nisi mi odgovorio, koji je avion najbolji po odnosu oborenih aviona i sopstvenih obaranja?
Ovo je tacno, potvrdjujem i slazem se, upravo sam napisao slicnu poruku iznad!
 
@ Zoran
Neverovatan si, svega mi. Sta sam ja imao da degradiram ili oborim, kad si ti izvrtao tudje reci? Ali posto vec oces, jedan u nizu primera koliko lupas gluposti...

ZORANNS83:
Rusi ulazu daleko vise novca od amerikanaca na nove tehnologije. Americki budzet pojedu plate profesionalnih vojnika, odrzavanje ogromnog broja razlicitog oruzja, posebno odrzavanje mornarice(gde su jedino u pre4dnosi , sto se tehnologije tice od rusa) i na ratove, irak, afganistan , itd!

Lupas gluposti. I jedni i drugi ulazu ~15% u R&D od svote novca koja se odvaja za odbranu. Stim sto su R&D specificna kategorija i jedan od retkih slucajeva gde je bitniji apsolutni iznos jer postoji neka kriticna masa koja je potrebna za njih. A kad znamo da je americki vojni budzet 20x veci od ruskog mislim da je jasno ko vise odvaja za istrazivanja. Mada svaka cast rujama sto i u takvoj situaciji makar procentualnu uspevaju da prate amere.

btw dragsteri (automobili sa malim prednjim i velikim zadnjim tockovima) pri ubrzanju stvaraju 4g a pri kochenju 6g. Sto ce reci da je g sila pri kochenju veca tako da kod onog snimka SU 37 verujem da se opasno priblizava kriticnoj granici od 9g i da retko koji pilot moze ono da izvede. Toliko o praktichnoj primeni manevra.
 
Govorio sam o tehnologiji! Ponavljam, rusi imaju LOŠIJE materijale, tehniku izrade, softwear, minimizaciju, opremu....
Nek mi netko dokaže da je ovaj mig 35 ima bolji fbw sustav od amerikanaca? Vidi se da nisu riješili dvosnu vektorizaciju potiska, naravno, opravdavat će se, to nama nije potrebno kad imamo ionako dobra manevarska svojsva..ali zasto ga nisu riješili. pogledajte, slike. svugdje faktor obrade n7 ili n 8, dobro, reći će "nije nam ni to potrebno", ok! Bio sam u češkoj preko faxa, u posjeti jednoj tvornici gdje su se proizvodili nekakvi školski a servisirali vojni avioni, između ostalog i migovi. Opći dojam koji sam ja tamo stekao je... loš. Bolju tehniku izrade trupa je imao taj školski avion nego dijelovi miga koje sam ja tamo vidio.
Od zakovica do oblikovanja zakrivljenih dijelova....
Drugim riječima, kad bi rusi izradili f-18, po američkim nacrtima u svojoj tehnologiji , taj avion bi bio teži, manjeg doleta, slabijih senzora, veće potrošnje, slabije elektronike.... mislim da bi degradacija performansi bila 5-10%
I ti suhoj... jesi li možda inžinjer aeronautike, možda zrakoplovni tehničar? pa da možeš davati takve ocjene?? Ako si zaljubljen u ruske avione..ok, i meni su oni prekrasni, dao bih sve da me netko provoza u migu dvosjedu. Ali stvarnost je nesto drugo.
 
dejina81:
e sad, vi pricate o korejskom ratu kao i ovai nasi partizani u partizanskim filmovima... kineski seljak seo u avio i poceo da obara americke pilote veterane...

ja nisam stekao takav utisak, pre bih rekao da je skroz suprotno :)

dejina81:
a najbolji avion koji postoji danas je f-15 ako se navaram jer nijedan do sad nije pao u borbi u vazduhu!

tacnije ~104 : 0

(sad ce sukhio da padne u fras)
 

Back
Top