Glob

gost 304860

Buduća legenda
Poruka
44.404
NOVO IME SATANINO

Svakojake bolesti napadaju čoveka, a ljudi ipak žive sve duže. Dugovečnost ne dugujemo samo napretku medicine i hećimima koji nas leče svakojakim travkama. Šta ako Bog zagreva planetu ne bi li privikao ljudski rod na Pakao namenjen grešnicima. Svako malo gori neka država. Zemlja liči na kazan ispod koga su đavoli naložili jaku vatru. U januaru se znojimo, u maju će nas kuvati. Dugovečnost nam je darovana da bi što više zla videli ne bi li Zloga za života odrekli.

Video sam dva svetska rata, nekoliko građanskih ratova, smenu svakojakih ideologija; ispratio sam negde fašizam i komunizam u nadi da se nikada neće vratiti, a sad sam izložen virusu globalističkog ludila opasnijem od svake kuge, kolere i side, svakog fašizma i svakog komunizma. Ima li hećima koji može da nam kaže ime antiglobalističke travke, ili doktora koji će dobiti Nobelovu zato što je izolovao virus globalizma. Kad bi se delila Nobelova za rat, Nobelova za mir bila bi sasvim obesmišljena.

Hrišćanstvo ima sve više smisla, bilo bi lepo da se Hristu priklone i najzadrtiji ateisti, jer ako nema onog sveta, teško je naći opravdanje za život na ovakvom svetu. Uz sve jade, eto i interneta, i televizije! Đavo ubrzava smrt ove planete uveren da njegovi kazani mogu da prime sve grešnike. Osetljivi ateisti nisu najgori ljudi na svetu, oni propovedaju da Raja nema, ali veruju da nam je Pakao garantovan. Čuo sam od jednog taksiste, a ti svašta znaju, da su već napravljeni svemirski brodovi koji će poneti tri hiljade odabranih na neku drugu planetu.

Zbog toga, veli, sateliti trčkaraju po vasioni, traže planetu na kojoj postoji život. Zaneo se i zaboravio da uključi taksimetar. "Ko će odrediti ko su tri hiljade odabranih", upitao sam zabrinuto. "Znaju se oni, sve je u njihovim rukama, šta će vam njihova imena, gospodine, vas i mene neće pozvati na taj let." Ne kažem da me nije zabrinuo. Rekoh da se tešim pomišlju da se propast sveta neće dogoditi za moga života, ni za života moje dece, ni dece njihove dece, i njihove dece, i stotinak generacija dece njihove dece, a šta će docnije biti, ne smem ni da pomislim. Iznervirao sam čoveka i uključio je taksimetar kao da je nedelja, a bio je četvrtak. Ispade skup četvrtak, vozio me je okolo kao da sam tek pristigao u prestonicu iz neke vukojebine.

Taksi je najjeftinije prevozno sredstvo i siromah može sebe da časti nekom vožnjom. Koliko li košta vožnja svemirskim brodom do planete čašćene životom? Briga me, neću biti u tom brodu. Evropa je uključila taksimetar za prevoz Srbije u Evropsku zajednicu, taksimetar otkucava, a mi nemamo para da platimo vožnju koja svakog minuta poskupljuje. Valja otplatiti nesvrstanost i kredite stare pola veka. I kad ih otplatimo, bićemo u dugu. Globalizam je surova ideologija. Ta crkva brine o deci, a bije im roditelje, tek da deca znaju šta će im se dogoditi kad porastu.

Globalizam veruje da je moćniji od Boga. Bog je milostiv, može da kazni ili da oprosti ako priznaš greh i pokaješ se. Globalizam neposlušne kažnjava odmah, svejedno mu je da li su krivi ili nevini. Kad se pokaješ, biju još jače, sam si priznao da si nikakav! Ako si nevin, biju te dok ne shvatiš da je nevinost krivica. Mogao si da skriviš, a nisi skrivio, zar te to opravdava? Komunizam je nakazan jer nikakav kolektiv stavlja iznad jedinke. Fašizam je nakazan zbog arijevske teorije o nadljudima koji imaju prirodno pravo da vladaju nesavršenim jedinkama i nikakvim narodima. Globalizam je vanbračni monstrum rođen u ljubavnom grču dva totalirizma. Sasvim je svejedno ko je je otac, a ko majka strašnog novorođenčeta.

U đavolskom rodoslovu Zlog, kojim se bave satanisti, novorođenče još nije dobilo odgovarajuće ime. Ne guram zlu u kumove, ali u ove dane ozakonjenog tihovanja tragam za imenom kojim bi se poslužio opisujući Zlog, koji uspešno napada ovu, sva je prilika umornu, planetu. Satana više nije in. Satanu je nadmašio najmlađi sin Glob. Zbog toga govorim deci i odraslima, biljkama i životinjama: Čuvajte se Globa. Isterajte Globa iz sebe.

Glob je antihrist. Kome Glob uđe u kuću, tom nema spasa. Globu je najtoplije u ljudima koji su pomahnitali od moći. Kad vidite čoveka u kog je ušao Glob, sklanjajte sebe i sve svoje. Glob najtačnije opisuje lukavago. Izgovarajući Očenaš molim se Gospodu rečima: "I izbavi nas od Globa". Uprkos pravopisu, ime Glob pišem velikim slovom. Činim to da bi ljudi zapamtili novo ime Zlog. Znam, koga Glob uzme pod svoje, tom nema spasa na ovom i na onom svetu!

Brana Crnčević



globalizam, mondijalizam, komunizam i fašizam su jedine stvari koje ne trebaju novoj srbiji budućnosti. ko se na vreme opameti i shvati tu jedinu istinu, ima neke sanse za njega... za harangutane koji su zastranili sa bilo kojim od ova cetiri izama sudbina ce im podariti da postanu nesto slično harmonistima, ali u duhovnom smislu kao sto je brana crncevic to lepo objasnio. kažu da je srbija neka vrsta makrobiona... zaboravljena od boga. zato je i dugovecna..... njoj ne trebaju nihilisti ili kepeci globoklepci, vec iskreni i pravi rodoljubi, bistri umovi koji ce znati sta im je u srcu i koji se nikada nece gubiti u lavirintima rasprava i magli reči kao što su radili sofisti ili današnji mondobusači. takve mlade ljude srbija treba da iznedri u sledecih desetak godina i oni ce biti temelj novog i zdravog drustva. utvare koje se danas pojavljuju kao spasioci srbije kakafonično ponavljajući evropa i samo evropa su mentalni zanzibarci srbije.... kao i molekuli oni imaju telo bez zapremine i um bez manifestacije ikakvog intelekta, ali bez obzira na sve kupidonski nam svaki dan sriču unapred naučenu deseteračku pesmu o ljubavi i prosperitetu evropske unije. Glob u dokolici izmišlja razne stvari, seje nove grehove i nedri mnoge ljudske i neljudske kreature.... na nama je da se odlučimo šta želimo.
 
smrc...smrc :(

a najteze je kad je neko iskompleksiran, pa jos klinac, pa mora da se pravi stariji no sto jeste :)

nego kolege, jel' ima neko ovde da nesto ozbiljno kaze na branin tekst, il' cemo svi da idemo radosna lica da zaokruzimo chedu ko ovaj mali....:)
 
tja. ako sam ja u dvadesetim klinac, ti si teška gerijatrija. no, to smo već utvrdili.

moje vreme tek dolazi, tvoje je odavno prošlo. ostaje ti samo da se glupiraš po internet forumima. a sad odoh da zaokružim trojku. adio, starče.
 
marlon:
smrc...smrc

a najteze je kad je neko iskompleksiran, pa jos klinac, pa mora da se pravi stariji no sto jeste

nego kolege, jel' ima neko ovde da nesto ozbiljno kaze na branin tekst, il' cemo svi da idemo radosna lica da zaokruzimo chedu ko ovaj mali....

Мало је опширнији него обично - али та "дебела злица" никада не промаши тему...
и даде добро име: Глоб, е сада није ми јасно шта у оквиру речи глобализација
значи ГЛОБА и да ли је то уско повезано...

марлон:
kao i molekuli oni imaju telo bez zapremine i um bez manifestacije ikakvog intelekta, ali bez obzira na sve kupidonski nam svaki dan sriču unapred naučenu deseteračku pesmu o ljubavi i prosperitetu evropske unije. Glob u dokolici izmišlja razne stvari, seje nove grehove i nedri mnoge ljudske i neljudske kreature.... na nama je da se odlučimo šta želimo.

п.с. Да је читао форумске текстове о РЕФОРМСКИМ ТЕЛЕТАБИСИМА,
био би још прецизнији.....
 
marlon:
smrc...smrc :(

a najteze je kad je neko iskompleksiran, pa jos klinac, pa mora da se pravi stariji no sto jeste :)

nego kolege, jel' ima neko ovde da nesto ozbiljno kaze na branin tekst, il' cemo svi da idemo radosna lica da zaokruzimo chedu ko ovaj mali....:)

branacrncevicthumbnail4cr.jpg
 
Brana Crncevic je zalosni matorac koji se plasi smrti. Nije mnogo bolji od bilo kog matorca na ulici, u starackom domu ili sah klubu. Samo je daleko recitiji.

Inace uvek me nervirala ova kvazi nauka u sluzbi ljudi koji nemaju pojma o njoj. Secam se kada nam je profesorka srpskog pricala o tome kako je dokaz za to da je covek stvoren od zemlje od stane boga to sto se u ljudskom telu nalaze svi elementi periodnog sistema. Kakva glupost. Kao prvo niti se u ljudima nalazi svaki element (o izotopima da ne govorim) niti postoji takav uzorak zemlje ciji bi uzorak bio jednak atomskom sastavu ljudskog tela. Ali u mozgovima maloumnika sve je moguce. Kako to da nijednom diplomcu prirodno matematickog usmerenja oo ne pada na pamet. Sada ce on da se nadje pametan pa da nam isprica kako su ratovi, globalno zagrevanje, globalizam i sta jos, dela boga i djavola. Neka Srdjan Todorovic snimi film o tome, pa cu mozda malo i da se nasmejem na tu ideju. Mislim sta reci na izjavu da je bog podario ljudima duzi zivot da bi videli vise zla. O hvala eliki tumacu bozjih dela koje niko drugi ne razume. Hvala Brano sto si nam objasnio zasto duze zivimo nego pre kada se umiralo od boginja i upale slepog creva i kada su se nasi preci kupali svakog cetvrtka ako su imali vremena.
Inace molekul ima zapreminu, jer i atomi ima precnik.
Sta ti je to Makrobion? Biom pa i nekako ali i to nema smisla.

A globalizam inace ima i dobre i lose strane. Lose se svode na gubljenje medjusobnih nacionalnih razlicitosti. Takodje omogucuje se nekim ljudima da postanu mocniji od mnogih drzava. Ali sa druge strane ima i dobrih efekata. Ljudi su produktivniji u plemenu nego sami. Isto tako su i drzave produktivnije zajedno nego pojedinacno. Zajedno mozemo da se borimo i protiv pticjeg gripa, side, globalnog zagrevanja, rata, gladi, itd. Problem nije sto globalizacija stize nego sto svet nije vec dovoljno globalizovan.
 
_guru_:
Brana Crncevic je zalosni matorac koji se plasi smrti. Nije mnogo bolji od bilo kog matorca na ulici, u starackom domu ili sah klubu. Samo je daleko recitiji.

Inace uvek me nervirala ova kvazi nauka u sluzbi ljudi koji nemaju pojma o njoj. Secam se kada nam je profesorka srpskog pricala o tome kako je dokaz za to da je covek stvoren od zemlje od stane boga to sto se u ljudskom telu nalaze svi elementi periodnog sistema. Kakva glupost. Kao prvo niti se u ljudima nalazi svaki element (o izotopima da ne govorim) niti postoji takav uzorak zemlje ciji bi uzorak bio jednak atomskom sastavu ljudskog tela. Ali u mozgovima maloumnika sve je moguce. Kako to da nijednom diplomcu prirodno matematickog usmerenja oo ne pada na pamet. Sada ce on da se nadje pametan pa da nam isprica kako su ratovi, globalno zagrevanje, globalizam i sta jos, dela boga i djavola. Neka Srdjan Todorovic snimi film o tome, pa cu mozda malo i da se nasmejem na tu ideju. Mislim sta reci na izjavu da je bog podario ljudima duzi zivot da bi videli vise zla. O hvala eliki tumacu bozjih dela koje niko drugi ne razume. Hvala Brano sto si nam objasnio zasto duze zivimo nego pre kada se umiralo od boginja i upale slepog creva i kada su se nasi preci kupali svakog cetvrtka ako su imali vremena.
Inace molekul ima zapreminu, jer i atomi ima precnik.
Sta ti je to Makrobion? Biom pa i nekako ali i to nema smisla.

A globalizam inace ima i dobre i lose strane. Lose se svode na gubljenje medjusobnih nacionalnih razlicitosti. Takodje omogucuje se nekim ljudima da postanu mocniji od mnogih drzava. Ali sa druge strane ima i dobrih efekata. Ljudi su produktivniji u plemenu nego sami. Isto tako su i drzave produktivnije zajedno nego pojedinacno. Zajedno mozemo da se borimo i protiv pticjeg gripa, side, globalnog zagrevanja, rata, gladi, itd. Problem nije sto globalizacija stize nego sto svet nije vec dovoljno globalizovan.

kolega guru, stvar sa matorcima je jako kompleksna... mlad covek je po obicaju optimista i uvek veruje u bolje... sa godinama covek uviđa mnoge zablude mladosti, a ako se jos bavi intelektualnim radom zastrani u pesimizmu. malo je ljudi-intelektualaca, umetnika, filozofa, pesnika u poodmaklim godinama koji su zadrzali optimisticnu notu u stavovima, ponasanju i ostalim stvarima. ovde se postavlja pitanje samog naslova teksta koje u startu odbija mnoge da ne zele ni da razmisljaju o sustini samog teksta. jer ako postoji onaj iz naziva, onda postoji i bog kao antipod jednog cistog duhovnog bogatstva, a to ce odmah kod tih globova izazvati ceskanje po kosi i drhtanje ruku... da ne ulazim dalje u to...

tekst kao tekst je pomalo pesnicki posto je brana pesnik... naravno ne kao onaj sto stavlja fekalije pored njegovog lica, vec dosta suptilniji. pitanje globalizma i sta ko u njemu dobija je razglabano milion puta do sad. brana i velika vecina ljudi-intelektualaca ne samo odavde vec i iz belog sveta iz najrazvijenih drzava posvetila je svoj zivot borbi protiv njega. isto najveci deo vrhunske svetska knjizevnost se bavi pitanjem ekstremnog zla u coveku koga simbolise đavo kao personifikacija tog apsoluta. mnogi ne vide dalje od svog nosa pa zato i ne razmisljaju na sta ce svet liciti za 50 ili 100 godina kada male zemlje izgube svoje identitete i nacionalne razlicitosti kao sto kazes. pitanje produktivnosti je jako relativno i mali nikada ne mogu da budu u istom ekonomskom koshu kao vodece sile koje zagovaraju tu formu udruzivanja. sto se tice borbe protiv pticjeg gripa... mi nismo ni drzavu imali pa ga nismo imali..a najrazvijeniji su ga imali u izobilju, kao i lude krave i mnogo sto sta jos. :) znaci moze se izaci na kraj sa tim bez da se uđe u eu.

makrobion :).... obicno je pojam vezan za nekoga ko je zaboravljen od bogova i stoga veoma dugovecan. kao metuzalem npr. :)
 
brana se okrenuo bogu, misli da je sirenje ljudskog zla na zemlji u stvari bozja provokacija? tipa..globalnog otopljavanja, pa otuda i globalizma...pa ne, nije tako, imao si mogucnost izbora....debeli, kasno je za tebe....pijani pretenciozni starce....
 
Elvin:
kakava gomila pretencioznih, patetičnih gluposti...
"bog zagreva zemlju..."

o majke vam ga retardirane, patriotsko, imbecilne (i josh jedna odredba, oni na koje se odnosi znaju, al je ja nisam reko pa moz da se privanu) nab....!!!!!

poshtovana gospodo imbecili!

(elvine, nisam mislio na tebe, slozio sam se sa tvojim pisanijem pa sam dodao...)
 
:D:D:D pa kako bre cedoidi i plavozuti jedni mozete da pricate o kulturi kad ne umete da kazete nista o globalizmu... samo parole, uvlacenje jedno drugom, šašoljenje, epiteti, pridevi, drugi nikovi :) ne zovu vas uzalud komunisticka bezrepa stoka....
 
inace vidim da vam svaka druga rec bolesnik... da niste drage kolege vi neki sektasi, pa kad vam se spomene necastivi u negativnom kontekstu zgrčite se ko dve pare u kesi... :)
 
_guru_:
Brana Crncevic je zalosni matorac koji se plasi smrti. Nije mnogo bolji od bilo kog matorca na ulici, u starackom domu ili sah klubu. Samo je daleko recitiji.

Inace uvek me nervirala ova kvazi nauka u sluzbi ljudi koji nemaju pojma o njoj. Secam se kada nam je profesorka srpskog pricala o tome kako je dokaz za to da je covek stvoren od zemlje od stane boga to sto se u ljudskom telu nalaze svi elementi periodnog sistema. Kakva glupost. Kao prvo niti se u ljudima nalazi svaki element (o izotopima da ne govorim) niti postoji takav uzorak zemlje ciji bi uzorak bio jednak atomskom sastavu ljudskog tela. Ali u mozgovima maloumnika sve je moguce. Kako to da nijednom diplomcu prirodno matematickog usmerenja oo ne pada na pamet. Sada ce on da se nadje pametan pa da nam isprica kako su ratovi, globalno zagrevanje, globalizam i sta jos, dela boga i djavola. Neka Srdjan Todorovic snimi film o tome, pa cu mozda malo i da se nasmejem na tu ideju. Mislim sta reci na izjavu da je bog podario ljudima duzi zivot da bi videli vise zla. O hvala eliki tumacu bozjih dela koje niko drugi ne razume. Hvala Brano sto si nam objasnio zasto duze zivimo nego pre kada se umiralo od boginja i upale slepog creva i kada su se nasi preci kupali svakog cetvrtka ako su imali vremena.
Inace molekul ima zapreminu, jer i atomi ima precnik.
Sta ti je to Makrobion? Biom pa i nekako ali i to nema smisla.

A globalizam inace ima i dobre i lose strane. Lose se svode na gubljenje medjusobnih nacionalnih razlicitosti. Takodje omogucuje se nekim ljudima da postanu mocniji od mnogih drzava. Ali sa druge strane ima i dobrih efekata. Ljudi su produktivniji u plemenu nego sami. Isto tako su i drzave produktivnije zajedno nego pojedinacno. Zajedno mozemo da se borimo i protiv pticjeg gripa, side, globalnog zagrevanja, rata, gladi, itd. Problem nije sto globalizacija stize nego sto svet nije vec dovoljno globalizovan.

bravo, svidja mi se
 
marlon:
NOVO IME SATANINO

Svakojake bolesti napadaju čoveka, a ljudi ipak žive sve duže. Dugovečnost ne dugujemo samo napretku medicine i hećimima koji nas leče svakojakim travkama. Šta ako Bog zagreva planetu ne bi li privikao ljudski rod na Pakao namenjen grešnicima. Svako malo gori neka država. Zemlja liči na kazan ispod koga su đavoli naložili jaku vatru. U januaru se znojimo, u maju će nas kuvati. Dugovečnost nam je darovana da bi što više zla videli ne bi li Zloga za života odrekli.

Glob je antihrist. Kome Glob uđe u kuću, tom nema spasa. Globu je najtoplije u ljudima koji su pomahnitali od moći. Kad vidite čoveka u kog je ušao Glob, sklanjajte sebe i sve svoje. Glob najtačnije opisuje lukavago. Izgovarajući Očenaš molim se Gospodu rečima: "I izbavi nas od Globa". Uprkos pravopisu, ime Glob pišem velikim slovom. Činim to da bi ljudi zapamtili novo ime Zlog. Znam, koga Glob uzme pod svoje, tom nema spasa na ovom i na onom svetu!

Brana Crnčević

Života pre smrti i nema u stvari,
I Zemlja je ploča što pliva u bari...


Stih simpatične pesmice iz emisije "Nikad izvini"
 
Iron Lord:
Života pre smrti i nema u stvari,
I Zemlja je ploča što pliva u bari...


Stih simpatične pesmice iz emisije "Nikad izvini"

vidis, ovo je dobro... podsetio si me na djordana bruna i njegove price o besmrtnosti duse, o doktrini reinkarnacije... i sta je bilo sa njim...spalili ga. sad brana nije bruno... ali ovakve reakcije na njegov tekst govore o svetu i vremenu u kome zivimo. problem kod nas je taj, da kada ima politicke netrpeljivosrti prema nekome onda se na sve sto ta osoba izjavi baca drvlje i kamenje. brana, kakav god da je, knjizevnik je i ima pravo da na taj nacin ispolji svoj pogled na globalni mondijalisticki pokret. isto je bilo pre neki dan kad je hawking izjavio da se sprema apokalipsa... oma je bilo slajmarenja od istih koji pljuju i crncevica. to su ti koji bi da sve menjaju iz korena :) bezrepi novokomunisti-satanina deca....:)
 
Vaskoliki Guru se vratio. Teatralno odlazeci, uvek kenjatorsko inspirisani i duhovno prosveceni budista... Kolega :D


Zalosno.... (i sto se texta tice, a i postavljaca teme)
 

Back
Top