Sluzenje vojnog roka?

Po meni svako bi trebao da sluzi vojsku.Sad je to u modi pravim se lud i ne sluzim.A ako dodje do nekog sukoba onda ce ti isti da kazu pa ja nisam sluzio i ne znam da drzim pusku.idite vi mentoli sto ste sluzili.
 
Ak vadis tamo drzavljanstvo... to valjda znaci da is drzavljanin CG... Ako je tako, kako bi uopste i mogao da sluzis vojsku u Srbiji... To je "privilegija" drzavljana Srbije! Nije mi taj sistem bas najjasniji... i tu ce neke stvari morati da se rese... Prvenstveno mislim na tretiranje crnogorskih drzavljana kao i svih ostalih stranaca... sto se tice skolstva, zdravstva, ucestvovanja u politickom zivotu i slicno...
 
Ne vidim neki specijalan razlog da ne sluzis vojsku s obzirom da traje samo 6 meseci.Ok je ako imas neki dobar razlog tipa izdrzavas porodicu itd .Ja sam sluzio 9 meseci i nije mi pala kruna sa glave.Inace po novom ustavu niko nema pravo da te natera da sluzis pod oruzijem,mozes i civilno :-?
 
shokne:
Ne vidim neki specijalan razlog da ne sluzis vojsku s obzirom da traje samo 6 meseci.Ok je ako imas neki dobar razlog tipa izdrzavas porodicu itd .Ja sam sluzio 9 meseci i nije mi pala kruna sa glave.Inace po novom ustavu niko nema pravo da te natera da sluzis pod oruzijem,mozes i civilno :-?
Пропаст царства српскога!
 
Kad bih mogao da ti garantujem da za vreme tvog sluzenja vojnog roka nece biti sranja i da neces najebati, rekao bih ti da obavezno ides. Ovo sad, 6 meseci, to je prava mera. Ako si ti relativno normalan i lepo prihvatis da si na 6 meseci tu gde si, moze da ti bude do jaja. Naucis puno o ljudima, vidis likove za kakve nisi mogao ni da zamislis da postoje i, samim tim, mozes sebe realnije sagledati.
Za sve to vreme zapravo nemas ni o cemu da mislis/brines. Samo se zajebavas i smisljas sta da radis da ubijes vreme. Meni je, ukratko, bilo super (naravno, nisam tada to tako gledao).
 
gica:
Kad bih mogao da ti garantujem da za vreme tvog sluzenja vojnog roka nece biti sranja i da neces najebati, rekao bih ti da obavezno ides. Ovo sad, 6 meseci, to je prava mera. Ako si ti relativno normalan i lepo prihvatis da si na 6 meseci tu gde si, moze da ti bude do jaja. Naucis puno o ljudima, vidis likove za kakve nisi mogao ni da zamislis da postoje i, samim tim, mozes sebe realnije sagledati.
Za sve to vreme zapravo nemas ni o cemu da mislis/brines. Samo se zajebavas i smisljas sta da radis da ubijes vreme. Meni je, ukratko, bilo super (naravno, nisam tada to tako gledao).

Potpuno se slazem sa covekom! :D
 
mshone:
moze i ima potpunolegitimno pravo na to.Ali vojnu obavezu resava na nacin kako je to propisano u jednoj od tih drzava.Znaci ovde ili u CG ili Rumuniji.....
Tacno tako, vojne obaveze nije covek automatski oslobodjen vec mora da je reguliose u skladu sa zakonom jedne a ne obe zemlje ciji pasos poseduje. Zato on i hoce u CG vojna obaveza je ukinuta.
 
U tom chuchu grmi zec... To je cesta pojava... Svi znamo da su lekari na VMA medju najboljima, a nega sigurno najbolja... Jos kad je dzabe... Svi koji imaju neke probleme koji se daju resiti trce u Vojsku... To smo mi!
 
spirittt:
Da li da sluzim vojni rok ili da prijavim prebivaliste u Crnoj Gori, gde inace i vadim uverenje o drzavljanstvu i tako izbegnem vojsku?

Da li je to moguce?

Po meni je velika zabluda kada kazu da svako treba da sluzi vojsku. Nije vojska za svakoga. Posebno ne u ovakvim vremenima kada u vojsku primaju sve i svakoga samo da bi popunili broj. Narkomane,sektase,lica sa kriminalnim dosijeima,maloumnike itd.
U vojsku treba da idu samo sposobni i odabrani,oni koji to zele. Jer u suprotnom ,nije ni cudo sto imamo sve veci broj incidenata i sa tragicnim ishodom.
Sve u svemu "ja sam svoje odsluzio casno,ko vas 'ebe sto ste dosli kasno". :D
 

Back
Top