Sluzenje vojnog roka?

Calogero:
Po meni je velika zabluda kada kazu da svako treba da sluzi vojsku. Nije vojska za svakoga. Posebno ne u ovakvim vremenima kada u vojsku primaju sve i svakoga samo da bi popunili broj. Narkomane,sektase,lica sa kriminalnim dosijeima,maloumnike itd.
U vojsku treba da idu samo sposobni i odabrani,oni koji to zele. Jer u suprotnom ,nije ni cudo sto imamo sve veci broj incidenata i sa tragicnim ishodom.
Sve u svemu "ja sam svoje odsluzio casno,ko vas 'ebe sto ste dosli kasno". :D
Potpuno se slazem sa ovim.Kriterijumi su pali ispod svake granice.A 6 meseci je malo za ozbiljnu obuku.Zato je i potrebna profesionalizacija.
 
Понекад ми се учини да данас у Војску иду само они који немају везу да не иду, они који не могу на цивилно служење и они који се једноставно не одазову... Знам бар 5 ликова који просто игноришу позиве... Нити носе оправдања, нити одлажу нити се појављују... и нико им никада није закуцао на врата сем поштара... Што, да неће можда неко доћи да их хапси и води на силу.... Та времена су давно прошла, на жалост и на срећу!

А у појам ме је убило сазнање да момци на цивилном одслужење једину везу са Војском имају преко здравственог осигурања... Сви који хоће нешто да оперишу, пријаве се у ту тзв. Војску... одраде 2 дана у некој пошти или Црвеном Крсту... напрасно им искочи колено, оклемпаве уши, урасте длака и слично... и без по муке заузму своје место на ВМА о трошку Министарства одбране.... Да су барем разносили пошту по том Министарству или скупљали лишће по некој касарни... па да разумем... Овако, сви могу да добију бесплатну радну снагу сем Војске... као да би их тамо неко тукао... А кад затреба лечење... па где друго него на ВМА... ЛОГИЧНО ЗАР НЕ?!
 
spirittt:
Jel moze neki odgovor koji nije patriotski? Neki konstruktivan npr...

Tnx
Evo da te posavetujem, ako ikako mozes , gledaj da odsluzis tu vojsku, jer iako to sada tako ne izgleda, u buducnosti mozes imati velikih problema zbog toga. Pravice se razlika i izmedju ljudi koji su sluzili civilno i onih koji su sluzili redovno,a kamoli ovo, dakle u najbolju ruku ce te mnoge privilegije mimoici ako tu vojsku izbegnes. a ako mislis da se oslonis na to da uzmes drzavljanstvo c.g. , iskreno , nemoj to raditi... to ti je jako lose za buducnost!Ovde ce ti doci vreme da ce pre posao dobiti gay , nego crnogorac (dakle onaj koji nema cvrste veze sa srbijom,nisam mislio na severni deo) a trpati sebe u drzavu , koja gotovo sigurno nema svetlu buducnost,nije ti pametno! Ono je geto, a ne drzava, a to sto si ovde izbegao vojnu obavezu ,lako se moze desiti da te to skupo kosta! Neznam , razmisli...
 
ZORANNS83:
Evo da te posavetujem, ako ikako mozes , gledaj da odsluzis tu vojsku, jer iako to sada tako ne izgleda, u buducnosti mozes imati velikih problema zbog toga. Pravice se razlika i izmedju ljudi koji su sluzili civilno i onih koji su sluzili redovno,a kamoli ovo, dakle u najbolju ruku ce te mnoge privilegije mimoici ako tu vojsku izbegnes. a ako mislis da se oslonis na to da uzmes drzavljanstvo c.g. , iskreno , nemoj to raditi... to ti je jako lose za buducnost!Ovde ce ti doci vreme da ce pre posao dobiti gay , nego crnogorac (dakle onaj koji nema cvrste veze sa srbijom,nisam mislio na severni deo) a trpati sebe u drzavu , koja gotovo sigurno nema svetlu buducnost,nije ti pametno! Ono je geto, a ne drzava, a to sto si ovde izbegao vojnu obavezu ,lako se moze desiti da te to skupo kosta! Neznam , razmisli...

Otkud ti ovakve ideje? :???:
 
Calogero:
Po meni je velika zabluda kada kazu da svako treba da sluzi vojsku. Nije vojska za svakoga. Posebno ne u ovakvim vremenima kada u vojsku primaju sve i svakoga samo da bi popunili broj. Narkomane,sektase,lica sa kriminalnim dosijeima,maloumnike itd.
U vojsku treba da idu samo sposobni i odabrani,oni koji to zele. Jer u suprotnom ,nije ni cudo sto imamo sve veci broj incidenata i sa tragicnim ishodom.
Sve u svemu "ja sam svoje odsluzio casno,ko vas 'ebe sto ste dosli kasno". :D
da , ali onda iz te odluke da ti ides u vojsku , drzava mora da ti tvoje zalagaje vrati kroz razne beneficije... nemoze na birou rada isti polozaj da ima onaj ko nije sluzio vojsku (dakle nije sposoban , ili odlucan, ili cisto nije iz egoisticnih razlog) i onaj koji je sluzio redovno tu vojsku , ipak drzava treba vise da brine o ljudima koji se ponasaju u skladu sa interesima svoje zemlje , dakle to treba nagraditi.
 
gica:
Otkud ti ovakve ideje? :???:
odkud mi , to bas i nije toliko znacajno , ali sta od toga sto sam napisao mislis da nije tacno ? Ovde , a posebno u vojsci , imas razne grupe , i pod grupe , ako dobro poznajes situaciju koja tu vlada , lako ces videti , da krga, niti njegov prethodnik , nisu ti koji vuku vecinu konaca u vojci,Ta ista vojsk ima unutar sebe toliko jakih organizacija ,i umrezenih ljudi u oficirskom kadru,koji sebe smatraju patriotama,i vrlo su ideoloski zagrizeni, da bi se zaprepastio! A sve ide na to da ce mo mi vrlo brzo , dobiti vladu koja ce poceti da se ponasa kao gazda u zemlji. Niti ces moci da ne sluzis vojsku , ili ides civilno , a da od toga izvuces korist (kaznjavani nece biti , ali ce ovi drugi biti nagradjivani) niti ce neko moci da pusta ubice dece iz zatvora (mislim na ove pustene borce ovk , iz 2001) niti ce neko moci da salje vojnike u hag , niti ce se moci kaciti albanska zastava u bujanovcu!
 
A ako ti mislis da je ona guzva na granicnom prelazu srbije i crne gore za novu godinu slucajna , onda se grdno varas! Dovoljno je u junu da uzmu svakom rutinski da zapisuju broj licne karte , i dobi ces 10 kilometara kolonu na granicnom prelazu, ili je dovoljno da proglasis taj granican prelaz za kritican , i da pocnes da pretresas ljude , time , ti ces ne krseci ni jednu medjunarodnu normu , bukvalno unistiti turisticku sezonu u c.gori, evo zivi bili pa videli... to za novu godinu je bio odgovor , na prijem ''kosovske delegacije'' u crnoj gori , tj u Milov kabinet! Ta situacija ce se jako zaostravati , kada dodje do resenja konacnog statusa kosova , a sve ce izrazenija biti kako srbija bude ozbiljnije delovala , i pocela da pravi ozbiljniju i jacu drzavu , nego sto je sada. Doslovce , sada je srbija na kolenima1
 
svako bi trebao da sluzi vojsku.Mislim da svi koji dolazimo na ovaj podforum smo za to.I to je nesto u cemu se retko svi slazemo:-).To je dobro.samo i tu bi trebalo nesto promeniti.Ako nekom traje obuka 3 meseca treba da ga posalju kuci jer je sve prosao za sta su ga namenili.Pa bolje da ga pozovu ponovo svake godine-dve da malo obnovi gradivo.Video bi se sa starim drustvom i bilo bi bolje prijateljstvo medju njima.Ali se ja nista ne pitam tako da su sada frajeri oni sto ne sluze a ludi sto sluze.Da sad sam se setio.Deda mi je pricao da u njegovo vreme ko nije sluzo vojsku nije ni mogao da se ozeni.Ljudi su smatrali da mu nesto hvali i niko nije hteo da se "sprijatelji "a njima.
 
gica:
Ma ko je bre ikada ovde bio nagradjen za nesto?!
Dali si ikada video kako izgleda karton koji se popunjava za svako punoletno lice prilikom zahteva za vadjenje pasosa a dolazi iz vojnog odseka? Naravno a ce doci vreme kada hoce, pa naj jaca stranka u nasem parlamentu , sutra da dodje na vlast , videces koliko ce skolovanje placati deca vojnika , policajaca ,poginulih pripadnika jna od 91 do sada, invalida rata, i uredno zabelezenih dorovoljaca...
 
ZORANNS83:
Dali si ikada video kako izgleda karton koji se popunjava za svako punoletno lice prilikom zahteva za vadjenje pasosa a dolazi iz vojnog odseka? Naravno a ce doci vreme kada hoce, pa naj jaca stranka u nasem parlamentu , sutra da dodje na vlast , videces koliko ce skolovanje placati deca vojnika , policajaca ,poginulih pripadnika jna od 91 do sada, invalida rata, i uredno zabelezenih dorovoljaca...

Aaaaa, o tome ti pricas. Zao mi je sto je bas meni zapalo da te rastuzim ali takav je pos'o - danas najjaca stranka u parlamentu nece NIKADA, ponavljam, NIKADA doci na vlast.
 
Ko nece da sluzi vojsku nek sam posalje ovo pismo Ministarstvu oobrane samo malo nek izmeni podatke :-)



"Postovani gospodine ministre odbrane!


Dozvolite mi da Vam iznesem neke cinjenice, koje ce Vam mnogo stosta
objasniti u resavanju mog slucaja.

Trenutno cekam poziv za odsluzenje vojnog roka u italijanskoj
vojsci.Imam 24 godine i ozenjen sam 44-godisnjom udovicom, koja ima
25-godisnju cerku. Tu cerku je ozenio moj otac. Tako je otac postao
moj zet, jer je ozenjen cerkom moje zene. Istovremeno je cerka moje
zene postala moja maceha. U januaru smo moja zena i ja dobili sina,
postao sam otac. To dete je brat zene moga oca, dakle surak moga oca.
Ali istovremeno je i moj ujak, jer je brat moje macehe, to jest moj
sin je istovremeno i moj ujak. Dva meseca kasnije je i zena moga oca
dobila sina, koji je moj brat, posto je sin moga oca, ali pak takode i
moj unuk, posto je sin zenine cerke. Dakle, ja sam brat moga unuka i
posto je muz majke neke osobe istovremeno njen otac, iz toga sledi, da
sam otac cerke moje zene, to jest i brat njenoga sina. Dakle ja sam
svoj sopstveni deda!Ovim obrazlozenjem, postovani gospodine ministre,
Vas molim da me oslobodite vojne obaveze, posto po zakonu, otac, sin i
unuk ne mogu istovremeno da sluze vojni rok.

Molim za razumevanje i povoljno resenje mog slucaja!"
 
Ja nemam pravo glasa, dakle imam , ali u srbiji , tako da nikada ne glasam. Nisam ja govorio o politici , niti o nekoj stranci po naosob , ja sam govorio uopsteno o programu.Tu politiku koju vodi srs, ta politika ce ovde pobediti , i to ubedljivo , za nekih 6-10 godina.Kako ce se zvati stranka koja tu politiku bude ostvarivala , ja stvarno ne znam, ali znam da ce ona i u unutrasnjem i u spoljasnjem obliku , biti indenticna onoj za koju se zalaze srs. Nece moci da se prica 20 godina da ce nas neko uvesti u evropu , kada se to nikada nece desiti , moze 10 , 15 , ali dvadeset ne. LJudi ce polako sami shvatiti da od toga nema nista, i da se treba okrenuti nama zanimljivim trzistima , i zemljama, koje snama uopste hoce u kolo, ovo mahanje sargarepom da bi magarac isao dalje ,traje 7 godina , a sve se losije zivi , i trajace jos 10, ali doveka nece.
 
Sarafim:
Ko nece da sluzi vojsku nek sam posalje ovo pismo Ministarstvu oobrane samo malo nek izmeni podatke :-)



"Postovani gospodine ministre odbrane!


Dozvolite mi da Vam iznesem neke cinjenice, koje ce Vam mnogo stosta
objasniti u resavanju mog slucaja.

Trenutno cekam poziv za odsluzenje vojnog roka u italijanskoj
vojsci.Imam 24 godine i ozenjen sam 44-godisnjom udovicom, koja ima
25-godisnju cerku. Tu cerku je ozenio moj otac. Tako je otac postao
moj zet, jer je ozenjen cerkom moje zene. Istovremeno je cerka moje
zene postala moja maceha. U januaru smo moja zena i ja dobili sina,
postao sam otac. To dete je brat zene moga oca, dakle surak moga oca.
Ali istovremeno je i moj ujak, jer je brat moje macehe, to jest moj
sin je istovremeno i moj ujak. Dva meseca kasnije je i zena moga oca
dobila sina, koji je moj brat, posto je sin moga oca, ali pak takode i
moj unuk, posto je sin zenine cerke. Dakle, ja sam brat moga unuka i
posto je muz majke neke osobe istovremeno njen otac, iz toga sledi, da
sam otac cerke moje zene, to jest i brat njenoga sina. Dakle ja sam
svoj sopstveni deda!Ovim obrazlozenjem, postovani gospodine ministre,
Vas molim da me oslobodite vojne obaveze, posto po zakonu, otac, sin i
unuk ne mogu istovremeno da sluze vojni rok.

Molim za razumevanje i povoljno resenje mog slucaja!"

Do YaYa! :) :lol: :mrgreen:
 
ZORANNS83:
Ja nemam pravo glasa, dakle imam , ali u srbiji , tako da nikada ne glasam. Nisam ja govorio o politici , niti o nekoj stranci po naosob , ja sam govorio uopsteno o programu.Tu politiku koju vodi srs, ta politika ce ovde pobediti , i to ubedljivo , za nekih 6-10 godina.Kako ce se zvati stranka koja tu politiku bude ostvarivala , ja stvarno ne znam, ali znam da ce ona i u unutrasnjem i u spoljasnjem obliku , biti indenticna onoj za koju se zalaze srs. Nece moci da se prica 20 godina da ce nas neko uvesti u evropu , kada se to nikada nece desiti , moze 10 , 15 , ali dvadeset ne. LJudi ce polako sami shvatiti da od toga nema nista, i da se treba okrenuti nama zanimljivim trzistima , i zemljama, koje snama uopste hoce u kolo, ovo mahanje sargarepom da bi magarac isao dalje ,traje 7 godina , a sve se losije zivi , i trajace jos 10, ali doveka nece.

Jbg, za 10 god. ko ziv, ko mrtav...
 
Nadam se svi zivi,i zdravi. ali ne mogu da se nadam ulasku u eu, kada ce iz nje polako poceti da izlaze. Slovenija, nece biti NIKADA CLAN EU. nikada , prosto ona nece nikada imati ona prava koja imaju stare clanice. O bugarskoj i rumuniji da ne govorim , a to da ustav nemoze u jednoj francuskoj da se izglasa , da u austriji stranka koj a kaze da cim dodje na vlast ce izvuci austriju iz eu , i ta stranka umalo izgubi izbore , za 3 % . Ako jedna norveska , i svajcarska , ni mrtve nece u tu uniju. Gde smo onda mi , jadni. Oni nama da oce da pomognu , pomogli bi nam oko kosova. Ako tu ne drza nasu stranu , zasto bi je drzali po pitanju clanstva, samo nas vozaju!
 
Nevode se ratovi zato sto to neko hoce. Niti su rat izazvali MILOSEVIC, TUDJMAN I IZEDBEGOVIC. Jel to je rat kopji se ponavlja svakih 50 godina , i ni sada se nije zavrsio , takodje ni kosovo , pa mi se za njega tucemo 700 godina. Da je 98 na celu srbije bila devica marija , takodje bi nas bombardovali ,ili nam ako na sve pristanemo , napravili slicnu stvar kao i makedoncima, dakle organizovali bi vojnicki puc albanaca. A oni su izazvali rat 91 i raspad jugoslavije! Tako da , nisu oni neko ko ovde hoce mir...
 
ZORANNS83:
odkud mi , to bas i nije toliko znacajno , ali sta od toga sto sam napisao mislis da nije tacno ? Ovde , a posebno u vojsci , imas razne grupe , i pod grupe , ako dobro poznajes situaciju koja tu vlada , lako ces videti , da krga, niti njegov prethodnik , nisu ti koji vuku vecinu konaca u vojci,Ta ista vojsk ima unutar sebe toliko jakih organizacija ,i umrezenih ljudi u oficirskom kadru,koji sebe smatraju patriotama,i vrlo su ideoloski zagrizeni, da bi se zaprepastio! A sve ide na to da ce mo mi vrlo brzo , dobiti vladu koja ce poceti da se ponasa kao gazda u zemlji. Niti ces moci da ne sluzis vojsku , ili ides civilno , a da od toga izvuces korist (kaznjavani nece biti , ali ce ovi drugi biti nagradjivani) niti ce neko moci da pusta ubice dece iz zatvora (mislim na ove pustene borce ovk , iz 2001) niti ce neko moci da salje vojnike u hag , niti ce se moci kaciti albanska zastava u bujanovcu!
e da se i ja jednom slozim sa tobom!
 
Zagazili ste u politiku dobrano... to nam i nije tema, al' ajd'... ZOKI83... Zar stvarno verujes da ce neko biti nagradjen, a neko kaznjen u nasoj zemlji... Zar stvarno mislis da ce SRS ikada formirati vladu... Ja znam da je kod nas svasta moguce, ali te ideje nec proci... Hteli mi to ili ne Srbija polagano zauzima svoje mesto u Evropi... ono koje i ima geografski... Mozda i nikada ne udjemo u EU, ali cemo se sigurno ponasati onako kako tate iz Brisela kazu... i sreca da je tako... jer smo hiljadu puta pokazali da ne znamo da gazdujemo svojom kucom jos od WWI...

Tvoja prica mi je totalno utopisticka i najvise me podseca na biblijske price o spasenju... Realnost je malo surovija!

Bilo bi lepo da svi odsluze vojni rok, ali sam totalno za profesionalizaciju Vojske... i do sada, i oni sto su sluzili Vojsku (ne racunajuci paljevine)... ne znaju nista sto totalni laici ne mogu da nauce za par dana! Tako da... Vojska je korisna samo utoliko sto od decaka pravi muskarce na jeftin nacin... a od razmazenih jedinaca, korisne clanove drustva...
 

Back
Top