Preporuka za HDD

*P*A*B*L*O*

Aktivan član
Poruka
1.686
Posto su mi se na hardu pojavili bad sectori ( ima i logichkih ali i fizichkih :-( )
Skeniram hard ( od 160 GB ) sa HDD Recovery ali to jako sporo ( juche od oko 18 sati) ( znachi u vreme pisanja posta skenira vec oko 28 sati ) sad sam na poslu ali kad dodjem kuci videcu dali cu moci da podignem windows....... ali kako stvari stoje nejvorovatnije necu zato sto se bad sector ( fizichki ) pojavio bash tu gde ima neki windowsov file koji mu treba kad dize sistem.......... :-( Ne nije virus 100% ! ! ! ! ! !

Treba mi preporuka za novi hard recimo od 250 GB ili 300 GB sa 16Mb buffera (oko 120 + - 10 e )

I zanima me koliko cu dugo moci koristiti ovaj stari od 160 Gb (( ako cu ga uopshte moci ( koristicu ga za storage ))

I da josh neshto: nezelim preporuku shto ne reinstalirash Windows zato sto ce to biti samo privremano reshenje ! ! !
 
Uzeo sam Seagate Baracuda 320 GB sa 16 MB buffera (S)ATA ali posto moja maticna nepodrzava (S)ATA Hard Discove uzeo sam i (S)ATA controler. Sve ovo zajedno oko 110 e. ( Namerno sam uzeo (S)ATA zao sto cu kasnije verovatno menjati maticnu, CPU, memoriju, grafichku pa da nemoram da tolko puno da ulazem od jednom ) Pojavio se jedan problem prilikon instalacije windowsa: posto sam uzeo (S)ATA controler na pocetku instalacije mi trazi drajver za njega ali problem je to da ja na masini nemam flopi pa moram da pozajmim od druga...... valjda cu uspeti da instaliram...... (Ovaj text sam pisao sa posla)
 
Imas foru da ubacis-integrises te SATA driver-e preko programa nLite u instalaciju Windows-a - ovo sam saznao jer sam naleto na sl. zbog laptopa (nema flopy) koji je posle ovoga najnormalnije odradio instalaciju.Sata driver-e skini sa sajta ploce koju imas.Poz
 

Back
Top