Poredjenja

stnco

Elita
Poruka
17.945
Na jednoj temi @jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj je izjavila: ".....uz koju sam se smorila ko rezervni tocak". Ovo me je nasmejalo do suza, pa 'ajde da se svi smejemo. Imate li jos ovakvih smesnih poredjenja?
PS Nadam se da mi @jjjjjjjjjjjjjjjjjjjj nece zameriti sto sam je citirao. Sve je u dobroj nameri.
 
E kada smo vec kod poredjenja imam i ja par "seljackih fora" od deke zbog kojih sam se samo nervirala jer su fraze koje vec i vrabci na grani znaju, tako da u odredjenim situacijama samo izcekujemo dekin komentar...
- smejati se kao lud na brasno
- gledati kao tele u sarena vrata
- biti srecan kao da si nasao britvicu
- biti ruzan kao da te petao kroz tarabu pravio
- zuriti/ juriti kao mutav na telefon
itd.
ali ima deka i novijih fora- sarkazam u trendu...
- biti prirodan kao jelena karleusa
- lepa, zenstvena kao karla del ponte
- veseo kao kostunica
- iskren kao dinkic
- spreman za (neki) posao kao srbin za vojsku
itd.
 
To sa rezervnim tockom sam i ja nedavno cuo i iskreno pricajuci dosta cesto to koristim kao frazu.
Mada sam skoro cuo jos jednu,meni onako simpaticno poredjenje.
"Smorio se ko plovak"
 
ja imam poredjenje "kao svinja" koje ide uz sve... tipa uchim kao svinja spavam kao svinja
i imam josh jedno... volim te kao pohovanu piletju shniclu ili smrzla sam se kao shnicla.
 
F*E*L*I*C*I*T*A:
sto si se primas kao... -baba na penziju
-testo na kvasac
-deda na slatko/ratluk.....

uuuuuuh, sto se ja jezim kada cujem ovakve fore....jaaaaao, odmah dobijem ospice:D one mogu da budu smesne u nekim trenutcima, ali znam nekoga kome stalno te fraze izlecu iz usta, i to je pocelo mnoooooogo da mi smeta. sto rece mina "seljacke fore".... am i crazy sto dozvoljavam da mi to toliko smeta??
 
Moze li ovako,kao pretnje:
-Nemo te slozim ko metar drva...
-Sacu te razvucem ko dalapu...
-Cu te omlatim ko seljace napolitanke pred zadrugom...
-Cu te pocepam ko svinja masan dzak...
-Sacu te zguzvam ko novine...

Ili one stare:
-Primio se ko saucesce...
-Navalio ko smrt na babu...
-Nebi silazio sa nje ko dete s'tresnje...
-Nervozan sam ko leptir...

nemogu se setim vise
 
svadjaju se tip i cura i ovaj ce- nemoj da te zategnem kao Dzeki lanac ili ti................

-mora da se zna ko trese sljive ako ceka u potoku itd...................
 

Back
Top