M-16

Dobra puska.Da nije dobra ne bi bila u naoruzanju USA ARMY.Ali je AK-47 bolji da ce biti neka bolja napravljena.Ne racunam naravno ostale AK
 
Kod US Army drmaju monopolisti i korupcija
M-16 je prilicno dugacka(jedna je kao suvenir iz Vukovara u Dod Pancevo).Magacin za municiju je mali.Osetljiva je na prljavstinu.Kasnije joj je nadogradnjen bacac granata i to je sve.
AP M72 je po meni bolja od kalasnjikova iako je kopija.Pogotovo verzija sa drvenim kundakom.Ima tromblonski nisan,moze da se montira solja za rucne bombe.Nemorate da je cistite cesto u terenskim uslovima.Kad zatvarac zbog prljavstine i posledice opaljivanja zapece.Nogom se jednostavno otkoci.Puska uspravno, nogom pritisnes zatvarac i cao.Bilo da je u blatu,kisi,...uvek je pouzdana.Jedina mana u odnosu na kalas je losiji kvalitet cevi.
Na jednom drugom forumu tema je bila puska M21.Okacene su autenticne fotografije americkih vojnika i placenika u Iraku sa zastavinom puskom M21.
Svak cast na kolicini priozvedenih M16, i sto je u naoruzanju US Army.Ali stavite nasu preklapacu i M16 pred bilo kog Amerikanca u borbi.Sumnjam da ce i jedan uzeti M16
 
uspoređivati dvije puške?? glupost. u pitanju su dvije filozofije. ako si u blatu i ako znaš da bnećeš iz blata tako skoro..pa zna se sto je onda najvažnije . ako si u vojsci koja nema(bar sam tako čuo) cjelodnevni suhi obrok, znači ako si vojsci koja ti po defoltu može osigurati doručak, ručak, večera a isto tako savim materijano tehničkim sredstvima..pa onda možeš imati malo fancy pušku.
pucao sam jednom prilikom iz m-16, mislim da je to bila verzija iz 80 ih godina što ima ono sastrane ... reći da je to loša puška..gluposti... kao prvo ima dužu nišansku liniju, manji trzaj,preciznija je. moj dojam je tada bio da je to dobra stvar. imao sam osjećaj kvalitete izrade. ali kao prvo, to je subjektivan dojam, a kao drugo ja nisam ni s od stučnjaka i tih par šaka metaka je nula za ikakvu analizu. mogao bih isto tako reći i za sar 80, korejsku kopiju, nju sam držao u ruci ali ni metka ispalio ali sam čuo priče da je nije dobra, vijek trajanja cijevi je bio mali, plastika nekvalitetna.. čak i na dodir.
 
Ima ne jednom drugom forumu odlicna tema o Zastavinoj pusci M21 u Iraku sa gomilom fotografija.Ko zeli da sazna nesto vise o tome poslacu mu adresu na pp.
Lepo je videti gomilu americkih klipana u pustinji sa zastavom u ruci :D
 
sumnjivo lice:
Ima ne jednom drugom forumu odlicna tema o Zastavinoj pusci M21 u Iraku sa gomilom fotografija.Ko zeli da sazna nesto vise o tome poslacu mu adresu na pp.
Lepo je videti gomilu americkih klipana u pustinji sa zastavom u ruci :D

Evo jednog koji je zainteresovan.
Hvala unapred
 
hheheheh :)
bolji je 5.56 :)
ako te rokne, samo te rani....pa onda dodju ortaci da te spasavju a americko-eu koalicija saspe po tebi podrsku :):)
ovako, ako tresnes nekoga sa 7.62 nikom nista....razneo si nekom glavu, i nikom se ne izlazi da spasava lesinu......

jes da ovo izgleda smesno, ali upravo je to poenta manjih kalibara.....
 
Pjer_Nis:
Bilo je i ovde, mrzi me sad da trazim. Ali mi se cini da su to neki nasi tipovi koji rade za neku americku bezbednjachku firmu.
Neka agencija je kupila 120 komada M21 za svoje potrebe u Iraku.Izmedju ostalog i zbog cene.Medjutim na fotografijama ne bih rekao da je i jedan nas tip
 
Obersturmfuehrer:
hheheheh :)
bolji je 5.56 :)
ako te rokne, samo te rani....pa onda dodju ortaci da te spasavju a americko-eu koalicija saspe po tebi podrsku :):)
ovako, ako tresnes nekoga sa 7.62 nikom nista....razneo si nekom glavu, i nikom se ne izlazi da spasava lesinu......

jes da ovo izgleda smesno, ali upravo je to poenta manjih kalibara.....
Upravo to je pogresno.Nas ili Ruski kalibar7,62 pravi obicno prostrelne rane.zrno je tesko i na svom putu se "ne zaustavlja".NATO 5,56 upravo zbog svoje lake mase ima obicaj da se rikosetira od kostiju.tako da moze da se dogodi da je ulazno-izlazna rana na sasvim nelogicnim lokacijama.Daleko je opasniji pogodak sa 5,56.Osim toga i Rusi su imali AP u malom kalibru 5,45
 
sumnjivi, stavi onda link.
5.56 vs 7.62 hm hm svaki ima prednosti i mane. i mislim da je to jasno. Ali ja bih dodao još jednu, na svom faxu sam jednom bio prisutan u laboratoriju za ispitivanje materijala. Testirali su najobičniju plastiku, PEHD, a koja je bila namijenjena bila za pancirke. Taj tanki PEHD(to je ono isto od kojeg se rade šuškave tanke vrećice) je pokazao bolje svojstva od kevlara!! E sad, čuo sam isto tako da su se pojavile nove vrste pancirki koje su uz to sto su lagane i relativno ugodne za nositi, pružaju zaštitu od 7,62(ne znam detalje, s koje udaljenosti..itd) i da to može probiti samo 5.56. Navodno, koliko sam razumio 7.62 nema dovoljnu količinu energije po površini za probijanje. Zna li netko više?
 
Sarafim:
Dobra puska.Da nije dobra ne bi bila u naoruzanju USA ARMY.Ali je AK-47 bolji da ce biti neka bolja napravljena.Ne racunam naravno ostale AK
Nije USA ARMY nego US Army. To sto drze M-16 u naoruzanju, ne verujem ni da oni sami znaju. Imaju i bolje puske. Procitao sam u "Odbrani" da kada M-16 ispali pet sarzera, cev se toliko zaprlja da puska postaje neupotrebljiva, a nije bas zgodno sesti i cistiti pusku u sred borbe.
 
HS1911:
sumnjivi, stavi onda link.
5.56 vs 7.62 hm hm svaki ima prednosti i mane. i mislim da je to jasno. Ali ja bih dodao još jednu, na svom faxu sam jednom bio prisutan u laboratoriju za ispitivanje materijala. Testirali su najobičniju plastiku, PEHD, a koja je bila namijenjena bila za pancirke. Taj tanki PEHD(to je ono isto od kojeg se rade šuškave tanke vrećice) je pokazao bolje svojstva od kevlara!! E sad, čuo sam isto tako da su se pojavile nove vrste pancirki koje su uz to sto su lagane i relativno ugodne za nositi, pružaju zaštitu od 7,62(ne znam detalje, s koje udaljenosti..itd) i da to može probiti samo 5.56. Navodno, koliko sam razumio 7.62 nema dovoljnu količinu energije po površini za probijanje. Zna li netko više?
Pa ja ni netvrdima da je zrno7,62 bolje od zrna5,56.Neraspravljamo o kalibru,vec o M16 kao pusci.Sad ubacujemo u pricu i pancire.Pa pancirna kosulja moze da te sacuva od odredjenih kalibara,ali nemoze od samostrela ako cemo tako.
P.S.za link probao sam neide,ali poslacu ti na pp kao i za puzle.
 
sumnjivo lice:
Upravo to je pogresno.Nas ili Ruski kalibar7,62 pravi obicno prostrelne rane.zrno je tesko i na svom putu se "ne zaustavlja".NATO 5,56 upravo zbog svoje lake mase ima obicaj da se rikosetira od kostiju.tako da moze da se dogodi da je ulazno-izlazna rana na sasvim nelogicnim lokacijama.Daleko je opasniji pogodak sa 5,56.Osim toga i Rusi su imali AP u malom kalibru 5,45

hm, pa da, moze biti....ne razumem se u to preterano, tako da necu mnogo da baljezgam :)

Sukhoi:
Nije USA ARMY nego US Army

e pa nije ni Sukhoi vec Сухой....
 
e pa nije ni Sukhoi vec Сухой....
Tako sam i hteo da napisem ali me nesto zazao kompis pa nisam mogao ca pisem na ruskom jeziku, ali cu iskopirati ovo sto si ti napisao pa cu da promenim ime.
Hvala.
 
Sukhoi:
Nije USA ARMY nego US Army. To sto drze M-16 u naoruzanju, ne verujem ni da oni sami znaju. Imaju i bolje puske. Procitao sam u "Odbrani" da kada M-16 ispali pet sarzera, cev se toliko zaprlja da puska postaje neupotrebljiva, a nije bas zgodno sesti i cistiti pusku u sred borbe.
hvala na ispravci.To sam vec pisao negde na forumu.Kad je izasla u upotrebu M-16 je testirana kao puska koja ne treba da se cisti.To je bilo zato sto su koristili kvalitetan barut .Ali zbog velike potraznje municije u Vijetnamu vojna industrija nije mogla da proizvede kvalitetan barut.Vojnici nisu cistili puske i dolazilo je do masovnih otkaza.A sto se tice cevi kvalitetnija je od nase m-70.Ali govorim o original m-16.
 
Sukhoi:
Nije USA ARMY nego US Army. To sto drze M-16 u naoruzanju, ne verujem ni da oni sami znaju. Imaju i bolje puske. Procitao sam u "Odbrani" da kada M-16 ispali pet sarzera, cev se toliko zaprlja da puska postaje neupotrebljiva, a nije bas zgodno sesti i cistiti pusku u sred borbe.
retko kad ces uopste biti u situaciji da ispalis toliko municije, ja mrzim tu pusku, njesra je u svakom pogledu osim jednog a to je sto je zgodna za pucanje iz lezeceg polozaja
 
Cuo sam davno jos jednu pricu/teoriju u vezi sa 5,56, a to je da navodno taj kalibar ima takvu energiju udara da izaziva hidro-sok u telu, tj. dovodi do pucanja unutrasnjih organa koji imaju dosta tecnosti u sebi (valjda slezina i sl.). Nisam siguran u pouzdanost ovih informacija, ali sam cuo o ovome pre jedno desetak godina.
 
sumnjivo lice:
Pa ja ni netvrdima da je zrno7,62 bolje od zrna5,56.Neraspravljamo o kalibru,vec o M16 kao pusci.Sad ubacujemo u pricu i pancire.Pa pancirna kosulja moze da te sacuva od odredjenih kalibara,ali nemoze od samostrela ako cemo tako.
P.S.za link probao sam neide,ali poslacu ti na pp kao i za puzle.
Htio sam samo reći da neke prednosti m16 dolaze zbog drugačijeg kalibra. Trebalo bi usporediti u biti onu zastavinu m70 u kalibru 5.56. Ne znam koja je oznaka i ne znam jeli se uopće proizvodila u znatnijim kolčinama, ali čuo sam da je postojala.
M16 je kvalitetna, tu nema sumnje, ništa ne klapa, općenito sve djeluje dobro. Iako je na mene sto se tiče te kvalitete izrade, najveći utisak ostavila g3.
 
HS1911:
Htio sam samo reći da neke prednosti m16 dolaze zbog drugačijeg kalibra. Trebalo bi usporediti u biti onu zastavinu m70 u kalibru 5.56. Ne znam koja je oznaka i ne znam jeli se uopće proizvodila u znatnijim kolčinama, ali čuo sam da je postojala.
M16 je kvalitetna, tu nema sumnje, ništa ne klapa, općenito sve djeluje dobro. Iako je na mene sto se tiče te kvalitete izrade, najveći utisak ostavila g3.
Mislis na HK-G3?
Zastava u kalibru 5,56 je proizvodila nesto,mada mislim da su u pitanju vrlo male kolicine.Zastava proizvodi i HK peticu.Bilo je takodje prica 90ih da ce praviti APiskorpion u kalibru TT 7,62.To bi bila sprava.Medjutim Zastava nema para za ozbiljniju proizvodnju.
Ima jedna dobra puska,po meni daleko bolja od M16,FAMAS.Dokazana u svim uslovima,Pustinja,tropi,led, i odlicno funkcionise.A i prilicno je fensi kako kazete
 
sumnjivo lice:
Mislis na HK-G3?
Zastava u kalibru 5,56 je proizvodila nesto,mada mislim da su u pitanju vrlo male kolicine.Zastava proizvodi i HK peticu.Bilo je takodje prica 90ih da ce praviti APiskorpion u kalibru TT 7,62.To bi bila sprava.Medjutim Zastava nema para za ozbiljniju proizvodnju.
Ima jedna dobra puska,po meni daleko bolja od M16,FAMAS.Dokazana u svim uslovima,Pustinja,tropi,led, i odlicno funkcionise.A i prilicno je fensi kako kazete
Famas je super puska.kao mnoge druge izraelski Galil ili Juznoafrikca R-4 ali te puske se ne pojavljuju na filmovima i zato niko i ne govori o njima.
 

Back
Top