Da li neko od vas ima roditelja alkoholicara?

moji niti pijy niti pyshe....desi se y nekim prilikama svi zajedno popijemo po chashy ili kad sy neka slavlja...al' to je sve neshto normalno...
dok moja garitza ima problem sa oba roditelja...i neam pojma kako da joj pomognem...ona se non-stop svadja sa njima al' oni je samo tako qlirajy...mislim da detza na to ne mogy da ytichy nikako... :?
 
Limunovo_Drvo:
Ne moze se njima nista,kazu necu piti...nema sanse....a dok vide pivo odmah odose da se oslade.
Ehh sad... pokojni otac moje tetke.. je bio alkoholičar al je pio sam vinjak i bio je miran i prijatan čovek. Kad se napije prespava to i sve je ok koliko se ja sećam... mada to ne čini taj problem ni malo manjim. Individualno je kako se neko ponaša kao pijan ili pripit...
 
Moj cale voli ponekad da popije i da se usljeka... To sto pije pivo svaki dan to neracunam jer se od toga nikad ne napije... Kad se odradi pocne da me smara o nekim nevaznim stvarima i na tome se uglavnom i zavrsava.... Samo ga iskuliram i sklonim se a on legne da spava i sutra je kao nov :) ....
 
moj cale voli da popije i upravo sam u toj situaciji... bas sada se dere na mog malog brata zbog neke gluposti... nemate vi pojma koliko ste srecni sto vam roditelji ne piju... moj cale vecito pravi sranja... i poceo je sve vise i vise da pije... a zasto, to ni sam bog ne zna... imamo sve... i para i kola i tri kompa i njemu opet fali neki ******...
 
trick-trick:
moj cale se napije 4-5 puta godishnje, i to samo na nekom punoletsvu,ispracaju,itd... (ali samo kod blizhe familije)on tachno planira kad ce da se napije,i kad se napije nije nishta agresivan vec samo grli sve oko sebe i tako to...i pije iskljuchivo vinjak8)

То ти је скроз нормално. Значи по мени је граница алкохолизма када човек кад је пијан постаје агресиван а не веселији. У суштини свако кад се напије а да није алкос он је весео! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
А иначе мој тата уопште скоро па да не пије. Можда се некад напије али то верујем веома ретко јер ја не видим с обзиром да су моји разведени. Углавно знам да на слави кад се напије мало он постане такав да све може само нек је весело.
 
grupna terapija resava problem...
jedino sto na to mora svaki clan da pristane
takodje, treba biti dosta uporan...
imali smo iskustva sa teskim ocem alkoholicarem...uz to je i pusio...majka ga je uzela pod svoje...secam se da je bilo par scena kad se dovukao pijan da se srusio odmah u hodniku...majka je uzela oklagiju i prebila ga na mrtvo...ovaj nije znao za sebe, mislio da se potukao negde...a vala urnisala ga je zesce...
isli su na neku terapiju pilulom...onda je bila experimentalna stvar ali sad mislim da je ustaljeno...
pomoglo je...jest' da se ne seca nicega iz perioda kad je pio (a ko se i seca...) i time propustio dosta, al' sad je normalan covek...i vise...
 
srecja pa nemam problema sa takvim roditeljima....
cjale mi veoma retko pije....samo u nekim prilikama....
a tada mozhe neopisivo puno da popije, a da se to na njemu uopshte ne vidi...ja ga nijednom nisam videla pijanog...

a da imam roditelja alkoholichara...stvarno ne znam shta bih uradila da mu pomognem....
veoma teshka situacija....
 
ja takodje na srecu nemam tih problema... mama voli ponekad da popije za ruchkom chashu vina, piva (nikshicko naravno ;p ), mozda amaro 18 kad joj dodju drugarice...al nikad vishe od jedne chashe...a tata pije samo viski, i to isto jaaako retko i u bash malim kolichinama...inache imam par drugova chiji su ochevi imali problema sa alkoholom,al na srecu su uspeli da prestanu da piju..
 
bolje da pitamo roditelje kako je to imati decu alkoholicare...mislim,svako od nas uglavnom pije kad izadje vikendom i sl. a oni valjda mogu par puta godisnje da se izluduju.
mada moji nikad.sem sto keva popije pola case vina godisnje,na bozic,pa onda umisli da je pijana i legne da odspava.izludovali su se u mladosti
a u pravim slucajevima ti ne mozes nista da uradis ako oni ne zele da se promene i dok ne priznaju problem.mada mislim da se alkoholizam ne moze 'izleciti'
 
ja nemam roditelje alkose al mislim da cje oni imati sina alkosa ako ovako nastavim.
al ko ih yebe.

infidel:
sta je lose u tome?
i nisu deca nadlezna da lece roditelje od toga...postoji nesto sto se zove doktor i nesto sto se zove psihijatar
ako pak roditelj zlostavlja decu ili partnera treba se zaliti, ali deca nikako ne smeju da se uplicu u takve probleme iako oni imaju najvece sanse da to rese
ooo pa de si ti kolega slobodni zidaru. :).... kao da je vechnost proshla.
 

Back
Top