Mafijaski interesi unutar DS-a

megadeth4

Početnik
Banovan
Poruka
48
Suviše dugo među nama, opravdan je zločin kao sredstvo opstanka na vlasti ili dolaska na nju. Ova zemlja mora da shvati da je uništeno na hiljade života, da je tragedija koja nam se dogodila za neke bila željeni i potreban ishod. Bio je to zločinački poduhvat. Nikako splet čudnih okolnosti. Nikako ekstremna koincidencija ili puki slučaj.


BITKA ZA MINISTARSTVO ODBRANE
Zoran nije marginalizovao Tadića. On je sam izabrao da bude na marginama. Ćutao je na sednici Skupštine na kojoj se odlučivalo o sudbini stranke kada je 2000. godine preko Slobodana Vuksanovića Udba pokušala da je preuzme. Tadić je bio tada kandidat za potpredsednika, ali je odlučio da ne govori iako se prvi put kandidovao. Već je tada bila očigledna razlika između nas. Da li treba nešto više reći osim jednostavne činjenice da sam izašao i rekao da DS ne sme popustiti pod pritiscima.

Boris se nije odlučio za marginu samo zbog konformizma već i zbog toga što često on nije bio naš istomišljenik. Mada je uvek ćutao ne komentarišući javno naše poteze sa kojima se nije slagao. To je prvi put uradio tek šest meseci posle Zoranove pogibije, kada je sa više od godinu dana zakašnjenja otkrio da ga „žulja” to što smo isključili DSS iz Skupštine.

Uostalom, u konstantnoj antikampanji Zoran je saplitan kao efikasan, ali problematičan lider, čiji su imidž i repovi koje za sobom vuče prepreka za budućnost Srbije. Napadali su ga, da bi mogli kad-tad da ga zamene prihvatljivijom osobom čiji je foto-robot još 2001. godine postao Boris Tadić. To je znao svako u vrhu stranke. Ali u tome niko nije video razlog za obračun. Mi smo uvek držali otvoreno stranačko tržište ideja i ljudi. I to pravilo se primenjivalo prvo na Zoranu kao predsedniku.

Zato u današnjem rukovodstvu gotovo i da nema ljudi koji su prisustvovali poslednjem stranačkom zasedanju Predsedništva koje je on vodio 9. februara 2003. godine. Analizirali smo situaciju u našim odborima. Mimo teme Nenad Bogdanović je otvorio pitanje svoje pozicije u stranci. Rekao je da on radi težak posao predsednika beogradske vlade, da daje sve od sebe, ali da misli da se protiv njega vodi organizovana kampanja iza koje stoji neko iz stranke.

Zoran je bio direktan: „Nismo deca. O čemu pričaš? Reci ko to iz stranke radi.” Zoran Živković je pojasnio govoreći da Bogdanović misli na neke novinske članke u kojima se on kompromituje kako ne bi mogao da bude kandidat za gradonačelnika. Na kraju je Bogdanović, današnji gradonačelnik i zamenik predsednika Demokratske stranke, rekao da iza svega stoji Tadić.

Podržao sam ga konstatujući da je to nekorektno. Ambicija je sama po sebi pozitivna osobina, ali se u Tadićevom slučaju morala ostvarivati na bilo kom nivou državne zajednice. Isto je važilo i za mene koji sam bio fiksiran za poziciju u republičkom parlamentu.

Tada je usledila tipična Zoranova reakcija: „Ma dosta mi je, neću više da trpim spletkarenja i potuljenost.” Tražio je da se opštinskim odborima pošalje odluka kojom se isključuje mogućnost samokandidovanja i internih stranačkih kampanja, uz napomenu da će svaki takav pokušaj biti sankcionisan. To je u stranačkim krugovima protumačeno kao najava njegovog disciplinovanja Tadića, što nije bilo tačno. Zoran ga je video na važnom mestu ambasadora u Pekingu, za šta je već bilo zatraženo mišljenje kineskog Ministarstva inostranih poslova.

Situacija se posle sednice Predsedništva dodatno iskomplikovala. Uprkos tome što je stranka već odlučila da Zoran Živković bude naš kandidat sa zadatkom da odmah smeni načelnika Branka Krgu i šefa vojne bezbednosti Acu Tomića, Tadić daje intervju časopisu „Vojska” koji svi doživljavaju kao njegov napad na tu funkciju. Istovremeno je i sam Krga marširao po DOS za njega. Otvoreno je Svilanoviću rekao da je Tadić izbor generala. Znali smo da je naš izbor pravi čim im je toliko smetao. Vojska je počela da lobira za jednog našeg potpredsednika - Tadića, uz njegovu saglasnost. Protiv drugog našeg potpredsednika, koji je i zamenik predsednika stranke - Živkovića. To je bio skandal. Hteli smo da iskočimo iz kože, ali smo ipak progutali tu gorku pilulu. Odlučili smo da u tišini sačekamo formiranje Saveta ministara. Već tada je bilo očigledno koliko su čudne te veze Tadića, Krge i vojske. Ali o tome treba on da priča.

(Nastaviće se) sve dok svakog gradjanina Srbije neupoznamo o DS-u i njenim kriminalnim radnjama.
 
bobanap:
pok. Draza da ustane sve bi ovo protero na kraj sveta......
nisam radikal ali zao mi kad mu ime kaljaju ovo danasnji.....

A ti to znas na osnovu???

Ne daj sebi previse za pravo srce ipak imas ograniceni kapacitet za te stvari. Da Draza moze da ustane prvo bi pohapsio ove narkomane i DS-Ovce. A bio bi i clan SRS-a. Ti sirota o cetnicima znas malo ili gotovo nimalo.... :)

@Markelja

Some previse si tup.
 
megadeth4:
A ti to znas na osnovu???

Ne daj sebi previse za pravo srce ipak imas ograniceni kapacitet za te stvari. Da Draza moze da ustane prvo bi pohapsio ove narkomane i DS-Ovce. A bio bi i clan SRS-a. Ti sirota o cetnicima znas malo ili gotovo nimalo.... :)

@Markelja

Some previse si tup.

da li kapiras da si samo danas napisao 45 poruka sa toliko negativne energije....covece, ti ces do ponoci da explodiras....a pri tom ces i zaboraviti na cijoj si strani......
 
bobanap:
da li kapiras da si samo danas napisao 45 poruka sa toliko negativne energije....covece, ti ces do ponoci da explodiras....a pri tom ces i zaboraviti na cijoj si strani......

Luche to je samo fasada da se obranim od zverskih napada DS-narko kartela. Ma daj ja ovako nesto ni u snu ne bih napisao da mi korisni idioti odavde ne daju inspiraciju.... :lol:

Napad je najbolja odbrana cula si za to ;)

Za tebe:

rose-3.jpg


:roll:
 

Back
Top