CESID-DS-29%-Radikali 26%-DSS-19%

Taj CESID mi uposte nije jasan.Koliko ja znam godinama je njihova aktivnost bila bazirana na pracenju izbora a evo sada vidimo da rade i nekakva nazovi predizborna istrazivanja.Po mojoj proceni kada se sutra u 20h zatvore biracka mesta mozemo ocekivati otprilike ovakve rezultate: SRS oko 30-35%,DS oko 23%,DSS 21%,G17 6-7% itd.SPO po meni sigurno ne ulazi u parlament,a SPS i LDP su u rasponu 4-6%,dakle na ivici cenzusa.Ubedjen sam da ce DSS napraviti jako dobar rezultat(iako nisam za njih) jer mislim da im je kampanja bila najbolja,a Tadic ce proci slabije nego sto se ocekuje.
 
eremita:
Стрело, ако се сећаш У СВАКОЈ КАМПАЊИ ПОСЛЕДЊИХ 15 ГОДИНА Радикали увек вичу да ће "овог пута убедљиво добити изборе или ће челници поднети оставке" - а када се то НЕ
ДЕСИ онда се ваде на одлуке Отаџбинске управе...

Нисам очекивао од тебе да баш толико слажеш. До сада је Аца Вучић рекао да ће се повући - ако Тома у првом кругу председничких не буде имао више од Тадића - што се није десило, и сада Тома - ако СРС не буде имала највише гласова на овим парламентарним.
 
Што рече Еремита, Радикали ће опет имати највише гласова, али од власти неће видети ништа. Нажалост, кажем ја. Али, то је дозвољено у демократији. Само, питање је колико је морално да појединачно најјача странка, која окупља убедљиво највећи број гласача, не учествује у власти !?
Нисам сигуран да је ОК , иако , кажем, рачуница постоји и дозвољено је.
a093.gif
 
Chávez:
Нисам очекивао од тебе да баш толико слажеш. До сада је Аца Вучић рекао да ће се повући - ако Тома у првом кругу председничких не буде имао више од Тадића - што се није десило, и сада Тома - ако СРС не буде имала највише гласова на овим парламентарним.

Можда не памтиш довољно... али тако је и ШЕшељ исто причао - па када изгуби онда брже-боље закаже Отаџбинску управу - па они одлуче да он и даље остане.
Без љутње, али тога заиста има увек у свакој кампањи.

А за Тому, чини ми се да је рекао да ће се повући АКО НЕ ПОБЕДЕ --- а зна се да ће добити највише гласова.
 
Lacibg:
Што рече Еремита, Радикали ће опет имати највише гласова, али од власти неће видети ништа. Нажалост, кажем ја. Али, то је дозвољено у демократији. Само, питање је колико је морално да појединачно најјача странка, која окупља убедљиво највећи број гласача, не учествује у власти !?
Нисам сигуран да је ОК , иако , кажем, рачуница постоји и дозвољено је.
a093.gif

Ја исто мислим да није у реду ако СРС добије највише гласова да се ови са мање гласова скупе - па да их испале......то ми се уопште не свиђа. 8-) јер се на тај начин потпуно ЗАОБИЛАЗИ ВОЉА ГРАЂАНА......
 
U demokratiji bi najjaca stranka na izborima trebala da bira premijera/predsednika, a ko ce praviti koaliciju u parlamentu i glasati protiv predloga na dnevnom redu ili zakona, to je nesto drugo.

Malo mi je debilno da se skupi 5 stranki sa po 10% birackog tela iako im stranacki plan nije isti i oformi vladu tek da bi syebali najjacu stranku.

To govorim, bilo da je u pitanju Srbija, Nemacka, Amerika ili bilo ko u svetu....kretenska fora koja nema veze s'vezom a kamoli demokratijom.

npr. ja glasao za DS, a oni formiraju vladu sa tamo nekim indijancima cijoj se politici protivim i na kraju mi jedan narkos ala Ceda Jovanovic ministar inostranih poslova i zastupa albanske interese i radi protiv moje zemlje.....mislim stvarno, koja banana republika moze da ima ovakav zakon ako ne Srbija....strasno.
 
Nacionaldemokrata:
U demokratiji bi najjaca stranka na izborima trebala da bira premijera/predsednika, a ko ce praviti koaliciju u parlamentu i glasati protiv predloga na dnevnom redu ili zakona, to je nesto drugo.

Malo mi je debilno da se skupi 5 stranki sa po 10% birackog tela iako im stranacki plan nije isti i oformi vladu tek da bi syebali najjacu stranku.

To govorim, bilo da je u pitanju Srbija, Nemacka, Amerika ili bilo ko u svetu....kretenska fora koja nema veze s'vezom a kamoli demokratijom.

npr. ja glasao za DS, a oni formiraju vladu sa tamo nekim indijancima cijoj se politici protivim i na kraju mi jedan narkos ala Ceda Jovanovic ministar inostranih poslova i zastupa albanske interese i radi protiv moje zemlje.....mislim stvarno, koja banana republika moze da ima ovakav zakon ako ne Srbija....strasno.

Људи из Србије имају веома изграђено осећање правдољубивости - и због тога НИКАДА али НИКАДА НЕЋЕ НИ ПРИХВАТИТИ НИ СХВАТИТИ принципе англосаксонске демократије - јер та реч ДЕМОКРАТИЈА је толико излизана и злоупотребљавана да данас у ствари уопше и не постоји, осим синонима за неки ђубретарлук . Тако да демократија не постоји - ПОСТОЈИ САМО ШИБИЦАРЕЊЕ.......
 
filatelista:
Ko traži moral, neka ide u crkvu, u politici ga nema
Ne postoji zakon koji kaže da najjača stranka formira Vladu, već to radi prosta skupštinska matematika.
Poenta je što sa radikalima neće niko, znači njihov je problem što imaju slab koalicioni potencijal.


A jeli....pa ako ste tolike mudonje i demokrate zasto onda ne usvojite Americki model.

Prvi krug pa drugi krug gde ostaju dve najjace stranke pa glasanje....a ne neke koalicije tipa konzervativci i zeleni sa demokratama protiv republikanaca ili obrnuto.
 
filatelista:
Ko traži moral, neka ide u crkvu, u politici ga nema
Ne postoji zakon koji kaže da najjača stranka formira Vladu, već to radi prosta skupštinska matematika.
Poenta je što sa radikalima neće niko, znači njihov je problem što imaju slab koalicioni potencijal.
Веома си у праву, не поричем. Али, неко зрно морала недостаје, не може се искључити па чак ни из политике која важи за најјачу кур*у. Што се тиче коалиционих потенцијала радикала, и ту подобро смрди ,,, Највише ми личи на ону пословицу "Два лоша убише Милоша". Само, овде је у питању њих више ... Не, не заиста је све то врло прљаво.
 
Nacionaldemokrata:
A jeli....pa ako ste tolike mudonje i demokrate zasto onda ne usvojite Americki model.

Prvi krug pa drugi krug gde ostaju dve najjace stranke pa glasanje....a ne neke koalicije tipa konzervativci i zeleni sa demokratama protiv republikanaca ili obrnuto.

Pa bi radikala bilo u tragovima :lol: :lol:
Pa svi bi glasali protiv njih, imali bi 30% podrške, a 10 mandata :lol: :lol:
Ja sam za taj sistem već odavno, ali mene se ne pita. Skupština bi bila misaona imenica za mnoge
 
Nacionaldemokrata:
A jeli....pa ako ste tolike mudonje i demokrate zasto onda ne usvojite Americki model.

Prvi krug pa drugi krug gde ostaju dve najjace stranke pa glasanje....a ne neke koalicije tipa konzervativci i zeleni sa demokratama protiv republikanaca ili obrnuto.

А када су ДС-овци, ЛДП.овци, ГСС-овци, кеве ти, били "мудоње", мали локатори и доушници страних обавештајних служби....били и остали... а када пригусти, нигде их нема... први бришу преко гране... па њима треба "пенископ" да пронађу ону ствар...не знам где им је оно г... Перишић......






 
filatelista:
Pa bi radikala bilo u tragovima :lol: :lol:
Pa svi bi glasali protiv njih, imali bi 30% podrške, a 10 mandata :lol: :lol:
Ja sam za taj sistem već odavno, ali mene se ne pita. Skupština bi bila misaona imenica za mnoge

To se ne zna, koliko bi ko imao, ali bi bilo blizu i mislim da bi vladajuca stranka radila svoj posao a ne ko danas, mogu i da zayebu kad znaju da ce i sledeci put da se udruze sa ovim i onim i eto ih opet na vlasti, a ovako narod im nebi ponovo izglasao poverenje i sledeci put ako bi ostali u trci sa radikalima ili bilo kim a u prethodnom mandatu su izneverili naciju.

+ da ne izdvajam taj deo sto si spomenuo kako bi skupstina za ostale indijance bila samo misaona imenica.
 
Nacionaldemokrata:
To se ne zna, koliko bi ko imao, ali bi bilo blizu i mislim da bi vladajuca stranka radila svoj posao a ne ko danas, mogu i da zayebu kad znaju da ce i sledeci put da se udruze sa ovim i onim i eto ih opet na vlasti, a ovako narod im nebi ponovo izglasao poverenje i sledeci put ako bi ostali u trci sa radikalima ili bilo kim a u prethodnom mandatu su izneverili naciju.

+ da ne izdvajam taj deo sto si spomenuo kako bi skupstina za ostale indijance bila samo misaona imenica.

Pa za vojvođansku skupštinu se vrše izbori na sledeći način
60 mandata proporcionalno
60 mandata većinski
Radikali su imali kandidata u drugom krugu u 50-tak u većinskim i dobili samo oko 5-6
mandata. Zato što su svi glasali za ovog drugog.
Nije to najpravičmiji vid izbora, ali bi se scena rasčistila i ono što najviše cenim, glasao bi za čoveka, ne za stranku. Znaš mu ime i prezime, šta je uradio i da je on zadužen za tebe i tvoje okruženje.
 

Back
Top