sramota

Gost
Mozda je pitanje smesno, besmiosleno ili sta vec znam, ali me je sramota da bilo koga pitam... Naime, iako zaista jako pazim na higijenu, desava mi se da mi se u pupku "usmrdi"! Kao da nesto "curi", i desava se da se do uvece uhvati i skrama... Zaista jako smrdi i zaista ne znam odakle to... Neki put i po vise puta dnevno pazljivo operem pupak, pa opet smrdi kratko vremena nakon pranja... Rekla bih da se to cesce desava kad se oznojim, ali ni tu nisam sigurna da sam uhvatila pravilo... Nekad je sve u redu... Imaju li i drugi ljudi slicnih problema? I kako ih resavaju?
 
Imas li probusene usi,pitam te iz razloga sto ne znam da li si primetila da kad skines mindjuse,pa ako predjes preko usne resice osetise miris koji moze biti neprijatan.
E sad po pravilu iz pupka nista ne moze da curi,mislim da je u pitanju samo funkcija lojnih zlezdi a zbog nedostupnosti samog mesta to se nakuplja pa se stvori takav miris.Kod vecine ljudi je ista stvar samo mislim da niko ne ispituje miris tog podrucja.
Salu na stranu ako se to zaista oseti samo po sebi,dakle da ti ne kopas po sadrzini pupka,onda otidji kod lekara...da nije neka infekcija koze u pitanju...
 
Radi se o gljivicnoj infekciji te regije!!!Precesto pranje samo pogorsava stvari,ako se to mesto dobro ne prosusi peskirom posle pranja!!!Ovo vazi za sve PREGIBE(mesta izmedju prstiju ruku i nogu,pazusne jame,regija ispod dojki...)Gljivica voli TOPLU I VLAZNU SREDINU,kao i PREGIBE.Nedelju dana mazi ujutru krem Daktanol,a uvece mast Gentamycin(antibiotik,jer mozda ima i bakterija),zatim jos 10 dana mazi jedan dan Daktanol,a drgi dan Gentamycin(po 1x dnevno).Promene bi trebalo da se povuku,ALI POSTO GLJIVICA ZNA DA SE VRATI(I PH koze je jako bitan),bilo bi dobro da kasnije 1x NEDELJNO,iako nemas nikakve simptome,mazes Daktanol jedno vreme!Pozdrav!!!
 
Pitanje za koleginicu...koliko su ceste gljivicne infekcije te regije?Pupak ko pupak je jako mali po povrsini pa me interesuje da li je moguce da se infekcija odrzava samo na tako malom podrucju a da se ne siri?
 
Ovi pacijenti obicno navode da su imali gljivicnu infekciju i na nekoj drugoj regiji(najcesce interdigitalno na stopalima ili zene sa vecim grudima submamarno)!Bas zato sto su ovo"vece"i uocljivije regije,pacijenti i reaguju i javljaju se lekaru!!!Kada je pupak u pitanju,obicno ,zbog male povrsine koja je bolesna ili zbog ,kako smo culi"sramote"to ne urade!!!Ja cesto vidjam gljivicu ove regije,ali tek posto pitam pacijenta za promene na drugim delovima koze(jer su dosli npr.zbog crvenila ,svraba i belicastih naslaga izmedju prstiju saka).Pozdrav!
 
Upravo zbog toga mi nije bilo logicno da zahvati samo pupak i nigde vise...naravno postoje i ti slucajevi ali cesce je ovo sto ste spomenuli.
U svakom slucaju hvala na informacijama.
Veliki pozdrav!
 
Hvala vam zaista, mada mi nije bas sasvim jasno da li ja imam gljivicnu infekciju ili ne buduci da se nigde dtugo na kozi promene nisu javljale... Koliko shvatam, nije bas uobicajeno, ali se desava da se promene desavaju samo na pupku?
Svakako cu kupiti daktanol i gentamicin buduci da mi je stvarno blam da za ovo idem kod lekara i ispitujem...
Hvala jos jednom i ogroman pozdrav!
 
sramota:
Hvala vam zaista, mada mi nije bas sasvim jasno da li ja imam gljivicnu infekciju ili ne buduci da se nigde dtugo na kozi promene nisu javljale... Koliko shvatam, nije bas uobicajeno, ali se desava da se promene desavaju samo na pupku?
Svakako cu kupiti daktanol i gentamicin buduci da mi je stvarno blam da za ovo idem kod lekara i ispitujem...
Hvala jos jednom i ogroman pozdrav!

e bre svasta sto te sramota bolje otidi i da te neko pogleda za svaki slucaj :I
 
dr:
Imas li probusene usi,pitam te iz razloga sto ne znam da li si primetila da kad skines mindjuse,pa ako predjes preko usne resice osetise miris koji moze biti neprijatan.
E sad po pravilu iz pupka nista ne moze da curi,mislim da je u pitanju samo funkcija lojnih zlezdi a zbog nedostupnosti samog mesta to se nakuplja pa se stvori takav miris.Kod vecine ljudi je ista stvar samo mislim da niko ne ispituje miris tog podrucja.
Salu na stranu ako se to zaista oseti samo po sebi,dakle da ti ne kopas po sadrzini pupka,onda otidji kod lekara...da nije neka infekcija koze u pitanju...

Slozila bih se sa dr, ali bih jos dodala da odes do koznog, za svki slucaj.
 
Ne znam da li ima smisla da lekar-specijalista odgovara na pitanja zainteresovanih i pritom upotrebi znanje sticano decenijama,a da onda neko lakonski UTVRDI KAKO IPAK TREBA ICI KOD LEKARA!!!Po toj logici,ne treba vise nista pitati vec odmah otici lekaru!!!I ja bih savetovala nekada da se ide lekaru,ALI KOD JASNIH SLUCAJEVA KAKAV JE OVAJ,TJ.KOD AZBUKE U NEKOJ PROFESIJI,nije fer da posle mog odgovora(a dobrovoljno sam se ukljucila u sve ovo),kao da nista nisam savetovala,treba ici kod drugog lekara!!!Ne radi se o DISKUTABILNOM,NEJASNOM,MASKIRANOM,DIJAGNOSTICKI nejasnom slucaju(da nije tako i da je potrebno ici na dodatna ispitivanja,analize ili druge,kompetentnije preglede,ja nisam sujetna i uvek bi to predlozila!!!Ovako ne vidim svrhu svega ovoga!!!IMAM PRITOM 25god. staza!!!A savete dele ljudi koji nisu lekari ???!! Pozdrav!
 
Mada sve savete prihvatem sa rezervom, slazem se sa Dermatologom i mislim da je koliko toliko pomogla svima koji imaju slicne probleme. Dermatolog-nedaj se iznervirati , ipak ovde postoje ljudi koji zele samo da kontriraju iz zabave! Pozdrav!
 
Ja bih zamolila Dermatologa da se registruje ili nam ostavi svoj e-mail kako bi mogli da joj/mu postavimo neka pitanja vezana za struku koja bi nam bila od pomoci, a koja nisu bas za siru javnost.
Molim jos jednom i hvala unapred
 
Dermatolog:
Ne znam da li ima smisla da lekar-specijalista odgovara na pitanja zainteresovanih i pritom upotrebi znanje sticano decenijama,a da onda neko lakonski UTVRDI KAKO IPAK TREBA ICI KOD LEKARA!!!Po toj logici,ne treba vise nista pitati vec odmah otici lekaru!!!I ja bih savetovala nekada da se ide lekaru,ALI KOD JASNIH SLUCAJEVA KAKAV JE OVAJ,TJ.KOD AZBUKE U NEKOJ PROFESIJI,nije fer da posle mog odgovora(a dobrovoljno sam se ukljucila u sve ovo),kao da nista nisam savetovala,treba ici kod drugog lekara!!!Ne radi se o DISKUTABILNOM,NEJASNOM,MASKIRANOM,DIJAGNOSTICKI nejasnom slucaju(da nije tako i da je potrebno ici na dodatna ispitivanja,analize ili druge,kompetentnije preglede,ja nisam sujetna i uvek bi to predlozila!!!Ovako ne vidim svrhu svega ovoga!!!IMAM PRITOM 25god. staza!!!A savete dele ljudi koji nisu lekari ???!! Pozdrav!

Ljudi... ovo je bio moj problem!
Nisam prosta, neobrazovana, neupucena... jednostavno mi je ovakav problem delovao suvise banalno za cekanje u ambulanti sa penzionerima samo za uput za dermatologa (ako bi me uopste i lekar shvatio ozbiljno) pa jos i odlazak kod specijaliste (dakle, najmanje dva radna dana!) a izgledalo mi je vrlo verovatno da nije nista tako jako neuobicajeno. Sramota me je bilo da pitam svoju poznanicu koja je medicinski radnik jer mi je problem delovao nekako "smrdljivo". Salu na stranu, hvala puno dermatologu tim pre sto nakon dva dana primene terapije koju mi je preporucila ne osecam vise nikakav samrad iz pupka sto znaci da je bila potpuno u pravu. Hvala puno, zaista ste mi resili jedan ne tako velik ali neprijatan problem i to na najlaksi i najjednostavniji moguci nacin.
Hvala za savet za odlazak lekaru, ali nisam postavila pitanje da bih dobila takav odgovor.
 
Kelis:
Ja bih zamolila Dermatologa da se registruje ili nam ostavi svoj e-mail kako bi mogli da joj/mu postavimo neka pitanja vezana za struku koja bi nam bila od pomoci, a koja nisu bas za siru javnost.
Molim jos jednom i hvala unapred

Nekako verujem da su ovde sva pitanja "za siru javnost" jer uvek nekome mogu pomoci... A ako vam je neprijatno, pitanje postavite anonimno...
 
Dermatolog:
Ne znam da li ima smisla da lekar-specijalista odgovara na pitanja zainteresovanih i pritom upotrebi znanje sticano decenijama,a da onda neko lakonski UTVRDI KAKO IPAK TREBA ICI KOD LEKARA!!!Po toj logici,ne treba vise nista pitati vec odmah otici lekaru!!!I ja bih savetovala nekada da se ide lekaru,ALI KOD JASNIH SLUCAJEVA KAKAV JE OVAJ,TJ.KOD AZBUKE U NEKOJ PROFESIJI,nije fer da posle mog odgovora(a dobrovoljno sam se ukljucila u sve ovo),kao da nista nisam savetovala,treba ici kod drugog lekara!!!Ne radi se o DISKUTABILNOM,NEJASNOM,MASKIRANOM,DIJAGNOSTICKI nejasnom slucaju(da nije tako i da je potrebno ici na dodatna ispitivanja,analize ili druge,kompetentnije preglede,ja nisam sujetna i uvek bi to predlozila!!!Ovako ne vidim svrhu svega ovoga!!!IMAM PRITOM 25god. staza!!!A savete dele ljudi koji nisu lekari ???!! Pozdrav!
Mozda bi trebalo preurediti forum,pa da npr. na ovom forumu odgovaraju samo doktori i ostali strucnjaci (kriterijum moze da odredi neki ziri), a na npr. Ljubav&sex mogu da pishu samo oni koji imaju najmanje 10 godina sexualnog iskustva, na forumu "Fakulteti" mogu odgovarati samo univerzitetski gradjani.. ostali ne bi trebalo da brinu. Uvek postoji "Svastara".

p.s. Svrha foruma i jeste da mogu da odgovaraju na topice SVI koji poshtuju tudje misljenje,a isticu svoje, koji ne vredjaju i slicno...
 
lolla:
Dermatolog:
Ne znam da li ima smisla da lekar-specijalista odgovara na pitanja zainteresovanih i pritom upotrebi znanje sticano decenijama,a da onda neko lakonski UTVRDI KAKO IPAK TREBA ICI KOD LEKARA!!!Po toj logici,ne treba vise nista pitati vec odmah otici lekaru!!!I ja bih savetovala nekada da se ide lekaru,ALI KOD JASNIH SLUCAJEVA KAKAV JE OVAJ,TJ.KOD AZBUKE U NEKOJ PROFESIJI,nije fer da posle mog odgovora(a dobrovoljno sam se ukljucila u sve ovo),kao da nista nisam savetovala,treba ici kod drugog lekara!!!Ne radi se o DISKUTABILNOM,NEJASNOM,MASKIRANOM,DIJAGNOSTICKI nejasnom slucaju(da nije tako i da je potrebno ici na dodatna ispitivanja,analize ili druge,kompetentnije preglede,ja nisam sujetna i uvek bi to predlozila!!!Ovako ne vidim svrhu svega ovoga!!!IMAM PRITOM 25god. staza!!!A savete dele ljudi koji nisu lekari ???!! Pozdrav!
Mozda bi trebalo preurediti forum,pa da npr. na ovom forumu odgovaraju samo doktori i ostali strucnjaci (kriterijum moze da odredi neki ziri), a na npr. Ljubav&sex mogu da pishu samo oni koji imaju najmanje 10 godina sexualnog iskustva, na forumu "Fakulteti" mogu odgovarati samo univerzitetski gradjani.. ostali ne bi trebalo da brinu. Uvek postoji "Svastara".

p.s. Svrha foruma i jeste da mogu da odgovaraju na topice SVI koji poshtuju tudje misljenje,a isticu svoje, koji ne vredjaju i slicno...

Ako pogledas malo druge teme, mozes primetiti gomilu cudnih i nebuloznih saveta nicka VicorySun. Ne zelim nikoga da vredjam, ali mozda je to ono o cemu govori Dermatolog.
Svako moze da kaze misljenje, ali da li bi trebalo da deli savete, tako lako. Mozda gresim, mozda je VictorySun visegodinji lekar ali sve nas nerviraju glupi saveti onog Staneta, pa Victory ako jesi ukazi nam poverenje i saopsti nam to kako bi i mi tebi ukazali nase poverenje i poslusali neki od tvojih saveta.
 
Polako narode,bez nervoze.Dermatolog je u pravu,kad nesto znamo znamo,a kad ne znamo onda kazemo idite kod lekara(iz razloga sto se ne moze leciti preko interneta,telefona i sl)zato i treba lekar da pregleda.
Ovde se javljamo dobrovoljno,pokusavamo dati neki savet,pomoci nekome,niko nije rekao da treba zabraniti nekome da iznese svoje stavove ali ima i stavova koji ljude mogu odvesti na pogresan put.Isto tako ima i nebuloznih pitanje.
Samo smireno i bez nervoze!
 
Mozda me je neko pogresno razumeo-ja nisam protiv javljanja onih KOJI IMAJU NEKO ISKUSTVO O NEKOJ BOLESTi(oni su je prelezali ili neko iz porodice),nisam ni protiv NARODNIH LEKOVA za koje su culi ili primenili(diskutovacemo o vrednosti istih),ja sam samo protiv onih koji se jave reda radi i kazu:"Slazem se" ili "Idi kod lekara".Sta bi bilo da se svi oni koji se tog momenta slazu sa onim sto je naprimer Dr rekla,rekli to i forumu!!!A da je gospodjica htela da se javi lekaru ,ona bi to i uradila,ne bi cekala da joj neko to ovde kaze(posle misljenja strucnog lica)To sam htela da kazem,jer je ruzno bilo posle mog duzeg pisanija procitati ono"Ej,ipak se ti javi lekaru". No,NEMOJMO VISE O OVOME,SVE JE JASNO!!!Pozdrav!
 
Dermatolog:
Mozda me je neko pogresno razumeo-ja nisam protiv javljanja onih KOJI IMAJU NEKO ISKUSTVO O NEKOJ BOLESTi(oni su je prelezali ili neko iz porodice),nisam ni protiv NARODNIH LEKOVA za koje su culi ili primenili(diskutovacemo o vrednosti istih),ja sam samo protiv onih koji se jave reda radi i kazu:"Slazem se" ili "Idi kod lekara".Sta bi bilo da se svi oni koji se tog momenta slazu sa onim sto je naprimer Dr rekla,rekli to i forumu!!!A da je gospodjica htela da se javi lekaru ,ona bi to i uradila,ne bi cekala da joj neko to ovde kaze(posle misljenja strucnog lica)To sam htela da kazem,jer je ruzno bilo posle mog duzeg pisanija procitati ono"Ej,ipak se ti javi lekaru". No,NEMOJMO VISE O OVOME,SVE JE JASNO!!!Pozdrav!
Ma znam ja to, ali ovo je forum..! Ja cenim trud koji ulazete i vi i Dr, ali je besmislen bilo kakav pokushaj da se na taj nacin cenzurishe forum..! Ako sam zvucala i nervozno, shto bi rekla Dr, to je do mog temperamentna .. osim toga, ne umem da ocutim kad mi neshto zapadne za oko. Forum ne bi bio forum kad ne bi bilo svakakvih odgovorai pitanja - od inteligentnih do nebuloznih.. ALi bash zato i jeste forum, a ne uskostrucni sajt..
Pozdrav, takodje.
 
Dragi Dermatologu i ostali!
Kao sto sam navela, imala sam svoje razloge zasto sam se javila ovde, a ne lekaru i samo mogu da potvrdim da je dijagnoza bila potpuno ispravna, da je terapija pomogla i da je vec dala vidljive rezultate. Sta da vam jos kazem, osim da ste mi puno pomogli i da sam veoma zahvalna na tome...
Pozdrav
 
Dermatolog:
Ne znam da li ima smisla da lekar-specijalista odgovara na pitanja zainteresovanih i pritom upotrebi znanje sticano decenijama,a da onda neko lakonski UTVRDI KAKO IPAK TREBA ICI KOD LEKARA!!!Po toj logici,ne treba vise nista pitati vec odmah otici lekaru!!!I ja bih savetovala nekada da se ide lekaru,ALI KOD JASNIH SLUCAJEVA KAKAV JE OVAJ,TJ.KOD AZBUKE U NEKOJ PROFESIJI,nije fer da posle mog odgovora(a dobrovoljno sam se ukljucila u sve ovo),kao da nista nisam savetovala,treba ici kod drugog lekara!!!Ne radi se o DISKUTABILNOM,NEJASNOM,MASKIRANOM,DIJAGNOSTICKI nejasnom slucaju(da nije tako i da je potrebno ici na dodatna ispitivanja,analize ili druge,kompetentnije preglede,ja nisam sujetna i uvek bi to predlozila!!!Ovako ne vidim svrhu svega ovoga!!!IMAM PRITOM 25god. staza!!!A savete dele ljudi koji nisu lekari ???!! Pozdrav!
:)
 

Back
Top