Kako znamo da smo voljene?

shashava

Obećava
Poruka
75
Koje stvari (osim intuicije i slicno) cine da sa pouzdanjem i bez sumnje znate da vas partner stvarno voli? Znaci, sta on radi, kakve ima znake paznje i gestove? Da li onaj koji nas istinski voli moze i da nam zadaje bol?
P.S. Ne pitam za pomoc ili za savet vec mi je ovo jednostavno interesantna tema jer imam svoje kriterijume koji su prilicno visoki i zanima me misljenje ostalih... :wink:
 
Iz mog muškog ugla, onda kad muškarac radi protiv sebe , svojih stavova i prirodnih težnji je dokaz za balkanikus patre kćerkicu da je muškarac voli.....

A da .....i čuvene ženske navike davanja poklončića.....vrlo dobro pomažu u stvaranju iluzije "on me voli".
 
Pa dobro, ali realno svaki muškarac zna šta treba da uradi da bi stvorio iluziju ljubavi... Problem je što postoje ljudi kao što sam ja, ljudima koje najviše i najiskrenije volim sla bo to pokazujem, jer mislim da oni to znaju. Ali nije stvar u "znati" već osetiti... A kako žena zna? Jednostavno oseća. Veujte muškarci, žene uvek znaju, samo je pitanje koliko su spremne same sebe da zavaravaju...
 
Gest- znate sve ono što ste nekada kroz razgovor tek pomenule, davno, još dok se niste smuvali... a on se sada posle toliko vremena seti... Npr. vi ste sanjali jednom da ste na Bahamima, tri godine kasnije plačete zbog pms-a, a on vam pošalje razglednicu Bahama čisto zbog osmeha... To se ne režira, to je ljubav...
 
Ustvari i ja bih predstavila ljubav kao nešto negativno, ali znala bih da je to odraz mog užasavajućeg, mrskog stava prema životu, uopšte... Da li je to realno ili nije, nebitno je, ali nije ono što bi ljudi trebali da čitaju, a da očekuju neku korist od toga.

Ovaj Dreamy, ili ova, mrzi me da čitam, ima taj simpatični odnos prema onome što sam govori, pa zna šta da napiše, a da to nema prizvuk njegovog života. Serem, mnogo... Hoću nešto da kažem, a ne znam kako.

Patak, tvoj stav prema ljubavi je krajnje tužan. Ne zato što zaista misliš ono što si napisao, već samo iz razloga što pišeš to što pišeš. Ono u pozadini mora biti neko razočarenje, jer znam da nije nedostatak ljubavi. Ne želim da te vređam ovim. Možeš da me napušiš, ako hoćeš. Ionako sam umorna, na jedno oko uđe, na drugo izađe.
 
Može, možda, kroz reči da se vidi kad je čovek nesnađen u ljubavi, ona je, tako, hm... sklona tome da bude analizirana, a malo ko to radi.
Umesto da od nje očekujemo dobit, da je iskoristimo i da ne žalimo koliko dajemo, kukaćemo kako nam je uzela nešto što nismo ni imali, pre nje... Ipak, sve je stvar doživljaja.

Kako znam da sam voljena? Voljena, hehe... Po pogledu, imaju onaj blentavi pogled, mada to i nije ljubav, više neka fascinacija, najviše zaljubljenost. Ali i to je početak.
Sa druge strane, mislim da je žene malo teže provaliti. Naučene su da to skrivaju, kao da je sramota, ne znam...
 
Lexa:
Ustvari i ja bih predstavila ljubav kao nešto negativno, ali znala bih da je to odraz mog užasavajućeg, mrskog stava prema životu, uopšte... Da li je to realno ili nije, nebitno je, ali nije ono što bi ljudi trebali da čitaju, a da očekuju neku korist od toga.

Ovaj Dreamy, ili ova, mrzi me da čitam, ima taj simpatični odnos prema onome što sam govori, pa zna šta da napiše, a da to nema prizvuk njegovog života. Serem, mnogo... Hoću nešto da kažem, a ne znam kako.

Patak, tvoj stav prema ljubavi je krajnje tužan. Ne zato što zaista misliš ono što si napisao, već samo iz razloga što pišeš to što pišeš. Ono u pozadini mora biti neko razočarenje, jer znam da nije nedostatak ljubavi. Ne želim da te vređam ovim. Možeš da me napušiš, ako hoćeš. Ionako sam umorna, na jedno oko uđe, na drugo izađe.

Kaži za kad da zakažemo napušavanje....?
I daj nama ljudima da čitamo tvoj mrski stav prema ljubavi, korist je u psihologici.....
 
Lexa:
Može, možda, kroz reči da se vidi kad je čovek nesnađen u ljubavi, ona je, tako, hm... sklona tome da bude analizirana, a malo ko to radi.
Umesto da od nje očekujemo dobit, da je iskoristimo i da ne žalimo koliko dajemo, kukaćemo kako nam je uzela nešto što nismo ni imali, pre nje... Ipak, sve je stvar doživljaja.

Kako znam da sam voljena? Voljena, hehe... Po pogledu, imaju onaj blentavi pogled, mada to i nije ljubav, više neka fascinacija, najviše zaljubljenost. Ali i to je početak.
Sa druge strane, mislim da je žene malo teže provaliti. Naučene su da to skrivaju, kao da je sramota, ne znam...

Čuvaj se ti tog pogleda....Često zna da se zameni za oči sa lepim trepavicama, zatim za blago opijenog ili naduvanog ......a zna i da se simulira.....
 
Moj decko jedan bivsi moze da osvoji Nobelovu nagradu za vreme koje je uspeo da provede dobro se folirajuci da me ne voli, kad se sabere vreme i jacina koliko me je voleo! Pa cak i dalje nastavlja da me voli isto! :D Nisam strucnjak za to procenjivanje! A saznala sam da me voli tek kad me je zaprosio!
A za jos trojicu sam utvrdila da me vole kad su hteli da me zene, ali to sam za njih znala i ranije.A za ovoga Nobelovca nisam uopste ni pomislila, nisam ni znala da je on meni decko, mislila sam da je on meni samo drug.
 
shashava:
Koje stvari (osim intuicije i slicno) cine da sa pouzdanjem i bez sumnje znate da vas partner stvarno voli? Znaci, sta on radi, kakve ima znake paznje i gestove? Da li onaj koji nas istinski voli moze i da nam zadaje bol?
P.S. Ne pitam za pomoc ili za savet vec mi je ovo jednostavno interesantna tema jer imam svoje kriterijume koji su prilicno visoki i zanima me misljenje ostalih... :wink:
Vodis ga na detektor lazi :D
 
moje srce:
kada ga zanima o cemu razmisljam i kada me pazljivo slusa... i pazljivo posmatra (ne ocima, nego mozgom)... kada mu ne smetaju moje mane, vec su mu drage... kada ceni nase vreme i rado ga uvecava...

E tooo... vise mislim na ovakve stvari... znaci paznje i slicno.. kao sto sam rekla jedna je stvar kada to osetimo a drugo je zivi primer onako nesto sto je vidljivo vise nego abstraktno...
 

Back
Top