Predugo spavanje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Joya!

Aktivan član
Poruka
1.041
Poludeh vise. Ceo zivot, od malena mogla sam duze da spavam. Ja cujem sat, ustanem, odvedem decu u skolu i ako radim drugu, vratim se u krevet.
Lako zaspim, to nije problem, ali uvek kad ustanem pre deset (a to je, naravon, skoro svaki dan) ceo dan sam umorna. Probudim se umorna i ako spavam mirno i na vreme odem u krevet.
Ima li neko slican problem? Sta pomaze. Dakle jos jednom napominjem - i ako legnem recimo u deset uvece, pre deset ujutro se budim umorna i budem ceo dan umorna. Probala sam sa ekstra gvozdjem - ne pomaze. Imam normalan tempo zivota - obaveze, ali ne umaram se previse idem u teretanu, pokusavam normalno da zivim...
Kaze meni mama - to je lenjost - ma yock, nije da ja ostanem u krevetu da se izlezavam - ja SPAVAM i stvarno budem umorna.
Je*es to, ne zelim da pola zivota prespavam, a drugu polovinu da budem 'neispavana'..
:(
 
A d ali si mozda isla kod lekara, slucajno? Ono -analize krvi i tako to, biohemija, tiroidna zlezda i njena funkcija, itd? Ako je sve telesno u redu, onda pak mozda da prosetas malo do nekog ko se bavi psihom: sta to u svom zivotu imas potrebu da - prespavas?
Kreni od lekara opste prakse......
 
Joya!:
ali uvek kad ustanem pre deset (a to je, naravon, skoro svaki dan) ceo dan sam umorna. Probudim se umorna i ako spavam mirno i na vreme odem u krevet.
Ima li neko slican problem? Sta pomaze.

Imam ja taj problem. Nisam imala vremena i nerava da mu se posvecujem. Kod mene kao da je bioloski sat pomeren 8na gore od ove vremenske zone, tako da isto ne mogu ni da zaspem pre 4-5, sto ne znaci da imam nesanicu, nego prosto moj idealan dan bi bio dan normalnog coveka pa 8h na gore. Uvek uvek uvek sam neispavana kad ustajem pre 9-10.
Zbog ustaljenog ritma zivota koji si opisala meni pomaze sledece: spavanje u nekoliko kratkih intervala (1 od 4h (4-8am), i 1od 2h (u toku dana 4-6pm) me drzi potpuno krepkom!). U slucaju nuzde pribegavala sam i jutarnjem kardio treningu (ali mora bas jak da bude) koji me doooobro razdrma.
 
I ja dugo spavam, volim da spavam i tako je odmalena.Najbolje se osecam kad spavam 12 sati. Doktor mi je rekao da sam takav tip-spavac, i da to nije nista cudno. Ima ljudi kojima je dovoljno 6 sati spavanja, pa zasto onda ne bi bilo ljudi kojima treba vise? Naravno, ako se to javlja iznenada treba otici kod lekara, ali ako je tako oduvek, mislim da je sasvim ok.
 
Krvna slika je OK!

Ja NE UMEM u kratkim intervalima da spavam. Budem sva nikakva kad se probudim i tesko mi je da se rasanim. Osecaj koji imam u stvari nije umor vec da mi se spava.
Neko rece gore damozda treba kod psihologa da odem da treba da se vidi sta to zelim da prespavam.Problem je u tome da ja bas pi*dim sto toliko spavam. Pogotovo kad je zima, kad je kratak dan. Sto put sam donela odluku:' Sutra ustajem ranije', ali ako ne moram da ustanem - ne ustanem. To je, zaista, jace od mene.:(
Moj doktor kaze da je mozda depresija u pitanju i zeli da mi prepise antidepresive. Napominjem da je lekar opste prakse i da se ja ne osecam depresivno. Uzivam u zivotu i imam probleme kao svi ostali, tj. vecina ostalih. Nista traumatski. Sta vise ja kad sam tuzna, nervozna i sl. ne mogu da spavam.
Kazu da u zemljama gde je hladno i gde nema puno sunca, puno ljudi kuburi sa depresijom. Ja sam ceo zivot spavalica..:)
 
belcici:
I ja dugo spavam, volim da spavam i tako je odmalena.Najbolje se osecam kad spavam 12 sati. Doktor mi je rekao da sam takav tip-spavac, i da to nije nista cudno. Ima ljudi kojima je dovoljno 6 sati spavanja, pa zasto onda ne bi bilo ljudi kojima treba vise? Naravno, ako se to javlja iznenada treba otici kod lekara, ali ako je tako oduvek, mislim da je sasvim ok.

Zar ti nije zao da pola dana prespavas?
I ja se najbolje osecam kad psavam 12h, po mogucnosti od 01.00 do 13.00h. Sto sam i radila, sad kad sam bila slobodna, a deca sa bivsim na odmoru. :roll:
 
I ja volim da spavam.
U poslednje vreme bas preterujem.
Legnem oko ponoci, ustanem u osam ujutru, popijem kafu sa muzem, on ode na posao i kada pozavrsavam kucne poslove (to je obicno do 11 sati ili podneva) - obavezno legnem na sofu i spavam sve dok mi se muz ne vrati sa posla.
I uopste mi nije zao sto toliko spavam.
Znam da ovo sto toliko spavam nije dobro, ali to je jace od mene... osecam umor i eto...
 
Joya!:
Zar ti nije zao da pola dana prespavas?
I ja se najbolje osecam kad psavam 12h, po mogucnosti od 01.00 do 13.00h. Sto sam i radila, sad kad sam bila slobodna, a deca sa bivsim na odmoru. :roll:



Nije mi zao, jer obozavam da spavam, volim taj osecaj kad legnem u krevet i znam da cu moci da spavam dok se sama ne probudim, volim kad vidim ujutru 8 sati a ja znam da cu jos 3-4 sata da spavam :lol:
 
Pa volim i ja da spavam, mislim dok sam u krevetu i stvarno nema nista sladje nego kad se probudis, a ono sedam ili osam sati, odes do frizidera, malo sokica i vratis se u krevet.
Ali zao mi prespavanog vremena...'Moj dan' bi trebao da traje trideset sati radi obaveza, uzivanja i spavanja. Sta ce mi samo obaveze i spavanje?;)

Luckasta, razumem da ti imas vece probleme, posto te kod kuce maltretiraju. Kuc, kuc daleko bilo, ne bih se menjala.
Pozdrav svim spavalicama!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top