Lupus erithematodis

?

??

Gost
Imam 17 godina i vec dve godine dijagnozu Lupus erithematodis,mada su mi svi rezultati negativni,osim leptiraste sare na licu.Bila sam s v u d a i svi su mi rekli isti,osim ljudi u homeopaskoj ordinaciji na Slaviji,koji su mi dali tablete od kojih mi se osip smanjio,ali i dalje postoji i s vremena na vreme puno bukne.Da li da iskljucim dijagnozu Lupusa i nastavim lecenje homeopatijom,ili....kako je moguce dijagnositifikovati ga sto re(radili su mi biopsiju,le celije i jos puno,puno toga).
 
Ako sam dobro razumela tebi je vec dijagnostikovan LE?Radjena je biopsija i utvrdjena prava dijagnoza?
Ja homeopatiju ne priznajem(bar ne za lecenje bolesti kojima savremena medicina nije nasla leka-autoimune bolesti,rak...)ti mozes da radis sta hoces ali lupus nece nestati samo zato sto si krenula na homeopatsku terapiju.Prekidanjem terapije i prelazenjem na homeopatiju mozes sebi samo otezati stanje.
LE spada u autoimune bolesti nepoznatog porekla,znam da cu sad da navucem gnev onih koji odlaze kod homeopata ali mogu i ja da ti dam tabletice od secera i da te ubedim da ce ti biti bolje,to se u medicini zove placebo efekat.Kod nas se to mnogo iskoriscava,na zalost.

Tvoja licna stvar je kako ces da se postavis prema problemu koji imas,ali mislim da ignorisanjem neces nista postici.
Moj ti je savet da se informises sto bolje mozes o svojoj bolesti i da se trudis da je drzis pod kontrolom.A to podrazumeva adekvatnu ishranu,nacin zivota,smanjenje stresa...
 
Da,dijagnostifikovan mi je lupus,ali mog stanja nema,jer sam ja apsolutno dobro i nemam ni jedno anti telo koje bi ukazalo na njega,zato i mislim da mi je povrsno postavljena dijagnoza,svi rezultati su mi savrseni.Da stvarno imam lupus vec dve godine,zar ne bih bila na dijalizi ili nesto slicno??
 
Ju naopako bilo,pa duso moja postoji vise vrsta lupusa,ti spominjes lupus erythematodes systemicus...to je sistemsko oboljenje koje zahvata ceo organizam.I to je tezi oblik LE,ali postoje i LE chronicus,ili LE erythematodes subacutus cutaneus...ima ih jos,
da te ne bih vise zbunjivala,ti mozes da imas ove jednostavnije forme lupusa koji imaju samo kozne promene,koji ne ostavljaju oziljke,ne zahvataju bubrege ,sa kojima uz adekvatnu terapiju zivis potpuno normalno.

Bas zato sam ti rekla da moras dobro da se informises o svojoj bolesti,o tacnom obliku.Dijagnoza ti je postavljena biopsijom koze?Odlicno je sto su ti rezultati negativni!Treba da pratis savete lekara,da ides na redovne kontrole i da se opustis.I onda se sve drzi pod kontrolom.
 
NESRECA JE sto,MALTENE dva SASVIM RAZLICITA OBOLJENJA(kazem maltene jer se razlikuju po TOKU,SIMPTOMIMA,LABORATORIJKIM ,NAROCITO IMUNOLOSKIM NALAZIMA,A I ISHODU),nose SLICNO IME -LUPUS(naravno mesaju ga pacijenti,a ne lekari)!Zbog ovoga mnogi pacijenti pomisle da se radi o AKUTNOM,VISCERALNOM,SISTEMSKOM LUPUSU,a ne o KOZNOM,HRONICNOM,koji ne ZAHVATA UNUTRASNJE ORGANE,VEC SAMO KOZU!!!Ako su sve analize negativne,Vi imate taj,tzv.kozni,hronicni"benigni"oblik lupusa koga leci dermatolog!!!Kozne promene na fotoeksponiranim regijama(lice,dekolte,ruke,koza glave),mogu da se sasvim povuku ili da se vrate ,ali Vi morate da budete pod kontrolom dermatologa jer se radi o bolesnoj,"manje vrednoj kozi"koja moze burno da reaguje na neke"meleme" ili cak obicne pomade(da ne pricam o negativnom delovanju hormonskih masti koje pacijenti nekada mazu)!IZLAGANJE SUNCU IZAZIVA POGORSANJE KOZNIH PROMENA!!!
 
Imam kozni lupus.Opada mi kosa na pecate vec 15 god.kozni lupus mi je ustanovljen pre 4 meseca.prvo sam imala crvene pecate po licu (oko 3 meseca)a kasnije se prosirilo na vrat i svuda po telu.pijem resohin i mecaprine.Izlaze mi novi pecati po telu,koji nisu tako mali.Mazem ih sa beloderm gelom.Pecati mi poblede pa se opet zacrvene i opet poblede i sve tako.Cuvam se sunca,koristim faktor 50.
Zanima me moze li se lupus izleciti il bar spreciti crvenilo po kozi?
 
U koliko slucajeva( LE erythematodes subacutus cutaneus)prelazi u sistemski lupus?Kakvu treba koristiti ishranu da bi ostao kozni? .
Да ли ће ти се развити и хронична форма лупуса то не може нико да ти каже. Суштина је да имаш субакутну кожну форму која због специфичних клиничких и лабораторијских резултата спада у посебан ентитет. Форма коју имаш је најмање опасна, не оставља ожиљке. Није правило да субакутни прелази у хронични облик. :)

Koji su simptomi lupusa,ja imam temperaturu vec godinu ipo,bez ikakvih simptoma,rf negativni,kao i imunoglobulini uredni,kao i crp i sedimentacija?
Зависи о ком облику лупуса се ради.
Лупус јесте често у основи тих нејасних фебрилних стања, али како су ти све анализе урађене сумњам да је лупус у питању. :)
 
Posto je neko spomenuo opadanje kose evo ja da ispircam svoje iskustvo tacnije moga brata...prije nekih 7 godina akda je moj brat imao 10 godina jednoga dana kad se probuio pojavio mu se pecat na glavu znaci nije imao kose i to ne bas malo nego dosta...e kad se sjetim koliko mi je muke vidjela porodica,isla je kod raznih doktora svaki prepisivao neke kreme cuda ali od toga ni dlaka nije porasla,uzrok ni dan danas ne znamo ali sreca sto mu je to samo bilo na jednom mjestu...poslije dugoga mucenja moja majka je pricala sa jednom prijateljicom i igrom slucaja kod te prijateljice je bila neka zena i ona kaze...Samo neka stavi JODA na gazu i neka tapka na to mjesto i tako nekolika puta dnevno,vidjecete rezultate...poslije nekolika dana bratu je pocela da mu raste kosa i evc poslije nedjelju dana skoro je sva porasla...stvarno ne znam na koju foru ali eto to je moga brata spasilo :D....vjerovatno to djeluje kod svakoga razlicito...znam da je onda moja majka svakome ko ima taj problem (opadanja kose,pecati) pricala za ovo ali nekima nije pomoglo,ocigledno da zavisi od osobe do osobe,ali eto vrijedi probati :)
 
Da li i kozna forma lupusa hoce da da temperaturu povisenu,i kakve su to promene na licu,ja patim od seboreje dugi niz godina imam perutanjemperut,pokosi,obrvama,i blago crvenilo po licu oko nosa,ali samozimi,leti se povlaci jer mu odgovara sunce?
 
Може да почне повишеном температуром и то оном која се тешко скида па кад се постави дијагноза и да одговарајућа терапија, падне.
А промене на лицу зависе од типа лупуса.
Код хроничног, почиње црвенилом, перутањем и на крају атрофијом коже и стварањем ожиљака...могуће су и телангиектазије (проширења капилара, она видљива, по кожи).
Док субакутна форма даје или црвенило или црвенило уз перутање без стварања ожиљака и атрофије коже.
Код системског, такође црвенило и то карактеристично, лица у пределу јагодица па има изглед лептира. Црвенило се јавља и на деколтеу, спољашњим странама руку....може бити и ливидан еритем (љубичаст).
 
da li ima nekog ko ima iskustva ili zna nesto vise da mi kaze o lupusu. Moja mama ima lupus, nije sistemski a to je valjda dobro ali ne znam nista o tome... bila bih zahvalna svakome ko bi mi ispricao nesto o tome....

@Sve sama, ево је тема о лупусу.
Прочитај шта пише на њој па ћемо разјаснити нејасноће. ;) :)
И сазнај коју форму лупуса има мама. :)
 
Godinama imam kozni lupus,obisla sam sve dermatologe u Beogradu i spas i resenje nasla kod travara.Alternativa je mnogo uspesnija kod ublazavanja tegoba ,kao i promena ishrane.Jako dobre rezultate daje ulje od sipka i mast od nevena.

Што не значи да неком другом званична медицина неће помоћи. ;)
Сви се разликујемо.

@picolo 1, покушај на клиници за кожне болести у Делиградској или код др Лалошевића у Џорџа Вашингтона. ;)
 
Што не значи да неком другом званична медицина неће помоћи. ;)
Сви се разликујемо.

@picolo 1, покушај на клиници за кожне болести у Делиградској или код др Лалошевића у Џорџа Вашингтона. ;)

Zvanicna medicina koristi kortizone i ostale lekove koji imaju dosta nus pojava.Lek za malariju koji se koristu kod lupusa ostecuje vid i ima dosta nus pojava.Nije mi poznato da ulje od sipka i mast od nevena imaju bilo kakve nus pojave,samo su pomalo zaboravljeni a koristile su ih i nase bake.Ne negiram zvanicnu medicinu ali glasam za alternativu.....
 
Да, имају нус појаве. Али се оне код неког испоље, а код неког не. ;) Није обавезно њихово испољавање зато сам написала да постоје они којима званична медицина може да помогне и помаже им. Не можемо градити став о томе посматрајући само из сопственог угла.
 
Meni je ustanovljen kozni lupus prosle godine, bila sam ocajna, pocelo je po celu da se stvaraju lezije i iza usiju, bila sam u Dzordza Vasingtona i dali su ni nekoliko krema ali nista, na kraju sam prestala sa kremama i lezije su se povukle, negde su ostali oziljci. Ali pojavili su se pecati na temenu glave i tu je otpala kosa.U pocetku je to bilo par, velicine ciode a danas je to desetak i do 1 cm. precnika.Rekli su mi da postoji neki lek da pijem ali su mi i isto tako rekli da je njihova zadnjica u pitanju oni to jos ne bi pili.Tako da stvarno ne znam sta da radim.
 
Meni je ustanovljen kozni lupus prosle godine, bila sam ocajna, pocelo je po celu da se stvaraju lezije i iza usiju, bila sam u Dzordza Vasingtona i dali su ni nekoliko krema ali nista, na kraju sam prestala sa kremama i lezije su se povukle, negde su ostali oziljci. Ali pojavili su se pecati na temenu glave i tu je otpala kosa.U pocetku je to bilo par, velicine ciode a danas je to desetak i do 1 cm. precnika.Rekli su mi da postoji neki lek da pijem ali su mi i isto tako rekli da je njihova zadnjica u pitanju oni to jos ne bi pili.Tako da stvarno ne znam sta da radim.

imao sam isti problem i tada sam pio pronison tablete prvih dana po cetvrtinu tablete od 20mg i pojacavao na deset mg i tako pio 20 dana i kosa mi je pocela rasti i sve se vratilo u normalu
a u isto vrijeme sam koristio resochin nega nisam prestajao tada piti to je bilo pre godinu sada je sve ok
 

Back
Top