Расправа о (не)штетности видео игрица

Pop2

Zainteresovan član
Poruka
197
О овоме се прича свуда,и само неки научници и психолоѕи расправљају о томе,па треба да се и обичан свет изјасни.Моје мишљење је да су оне потпуно безопасне за психу,осим ако није у питању неко дете од 3 године,или неки ретардирани амерички клинац.Ипак,има и оних екстра насилних,које такође нису нарочито опасне,али ипак их не волим због неких грозних сцена којих се и ја гадим.

П.С:Извините због оне глупе теме,само очајан покушај да разбијем помало монотону атмосферу овде.Дајте неке интересантне теме,као у добра стара времена!
 
markoca:
Pazi, ako klincu od 3 godine das Postal 2, on ce nauciti da je zivot samo ubijanje i nasilje pa ce se i ponasati tako.
Ali, ako Postal 2 das nekom ko ima 16 godina, lik konta sta je dobro a sta nije, nece valjda uzeti lopatu i otkinuti glavu nekom prolazniku.....

Igranje nije stetno ako se igra umereno, sa petominutnim pauzama na svakih sat vremena....
ma kakve pauze :lol:
na diskovima pise preporuzeno godiste
tacnije da li su za tinijdzere ili ne
tako nekako :lol:
samo kada bi roditelji malo vise pripazili sta njihova deca rade bilo bi dobro
a ne da neko zabrani igru u svojoj zemlji
ko sto je australija zabranila GTA SA
svasta
 
markoca:
Pazi, ako klincu od 3 godine das Postal 2, on ce nauciti da je zivot samo ubijanje i nasilje pa ce se i ponasati tako.
Ali, ako Postal 2 das nekom ko ima 16 godina, lik konta sta je dobro a sta nije, nece valjda uzeti lopatu i otkinuti glavu nekom prolazniku.....

Igranje nije stetno ako se igra umereno, sa petominutnim pauzama na svakih sat vremena....

To nije umereno, 1 sat igre pa pauza od 5 minuta... da zgutas hranu?

Da li "taj" klinac planira da izadje iz kuce osim da igra Postal 2?.... Danas bilo koji TV kanal kad' okrenes mozes da nadjes nasilje ili slicno.... U Americi su valjda 3 deteta izgubili zivot imitirajuci Huseina kako se obesio... Danas je svaki crtac neka vrsta nasilja, cak i Tom i Dzeri je bio ( moj naj crtac ) nasilje, i moji su me ostavljali samog sa tim crtacem i bili su mirni ako idu negde... I valjda nisam nasilan ) Ma bre detetu dati one igre memorije ili karte ( ne Yu-gi-oh, jos na PC-ju aaaaaaaaa) kada je kuci...
 
ja mislim da ko god igra igre vise od 2-3 sata dnevno da mora biti barem pomalo depresivan i usamljen jer realno ko ima toliko vremena da se zajebava sa video igrama zivot mu i nije nesto ispunjen. Igre mu dodju kao zamjena za nesto pametnije/bolje, i u odsustvu toga covjek se zaigra ponekad i pretjera i usput stekne losu naviku. Samo je bitno drzati se dalje od wow-a da stvari ne odu do kurcaa.
ps ovo mi je 1000. post ljudi, a i prvi sam ostavio bas na video igrama :). Jos da se odviknem od kuckanja na krsti i eto meni puno slobodnog vremena za toliko stvari koje bih zelio da radim :):)
 
Miki 13991:
Ја сам др. Фримен.... Морам да спасем свет.... Ја сам др. Фримен.... Морам да спасем свет.... Ја сам др. Фримен.... Морам да спасем свет.... Ја сам др. Фримен.... Морам да спасем свет....



:lol:



Previse Half lifa

Naucno je dokazano da igrice razvijaju mozak i poboljsavaju osecaj snalazenja u prostoru.Sada druga je stvar sto se neko sto igra igrice celog dana oseca depresivno i pocinje da gubi vid.Dobro je ali u umrenim kolicinama a nasilje u igricama ne utice mnogo na ponasanje i shvatanja nekog koji igra osim ako nisu u pitanju deca od 3-6 godina ili debili.
 
Ma dajte ljudi te fore da su igrice stetne su price za malu decu. Istina je da su na Zapadu igrice predstavljene sa rejtingom da bi se uklonile od dece koaja ne trebaju da vide njihov sadrzaj ali opet njima su na Zapadu isprani mozgovi jer zive u "idealnom svetu" pa im ne iygleda lose da uzmu pumparicu i na auto putu raspale po automobilima (ovo se zaista desilo jer su ljudi bili istripovani da su u GTA) ali opet njihov mentalitet je takav... Lik ubije drugog lika zbog virtuelnog maca u WoW i odmah nam igrice stete! Nisam ja kriv sto je lik odlepio!!! Ali mi gameri (i to okoreli gameri) smo manjina i u drustvu smo posmatrani kao freekovi ili geekovi ali ja javno priynajem da sam ZAVISAN OD VIDEO IGRICA I NECU DA SE SKIDAM SA TE DROGE! Nisam ja kriv sto je drzava i ceo svet oko mene u raspadu pa ja moram da se zavlacim u neke bolje virtuelne svetove i tamo pronalazim spas (pa makar to bili i Wastes of Oblivion gde ce mi prvi komsija biti neki Daedra princ ali sam ubedjen da je tamo sigurno bolje nego u ovoj u*ranoj drzavi)!!!!
 
Fanatic_Kv:
ali ja javno priynajem da sam ZAVISAN OD VIDEO IGRICA I NECU DA SE SKIDAM SA TE DROGE! Nisam ja kriv sto je drzava i ceo svet oko mene u raspadu pa ja moram da se zavlacim u neke bolje virtuelne svetove i tamo pronalazim spas (pa makar to bili i Wastes of Oblivion gde ce mi prvi komsija biti neki Daedra princ ali sam ubedjen da je tamo sigurno bolje nego u ovoj u*ranoj drzavi)!!!!

ЈА ЈАВНО ПРИЗНАЈЕМ ДА САМ ЗАВИСАН ОД ОВОГ ФОРУМА, И НЕЋУ!!! да се скидам с ове дроге хехе :lol: :lol: :lol: Живео Форум! Живеле игре! Живела мајчица Русија! ..... упс, превише ЦоД-а :lol: :lol: :lol: ЗА СТАЉИНГРАД!!! :lol: :lol: :lol:
 
Mislim da igrice same po sebi sa svojim sadrzajem nisu stetne ni po koga, ali da postaju stetne kada dovode do slabljenja vida, poremecaja sna i najvaznije zapostavljanje obaveza i drustvenog zivota. Znaci moze neko igrati pc i po 5 sati dnevno, ako svakako nema drustvo neko, ako je raspust, ako ima tft, tj ne treba ogranicavati pc samo zbog vremena provedenog na njemu kao takvog. Bitno je uzeti u obzir to da li dete /covek koji igra propusta nesto zdravo sto bi uradio da ne igra pc, jer nema vajde ugasiti pc i upaliti tv, ili otici do frizidera iz dosade, ili slicno... Recimo, bolje je od izlaska uvece uzeti dobru knjigu i citati, ali to sto osoba ostane kuci i ne izadje ne znaci da bi uzela knjigu, nego bi se smarala uz tv mozda, tj, bitno je sta se propusta, a ne sta se moze umesto pc ja!
 
Штетно је само зрачење, значи играли игру или радили нешто друго на компу, или гледали ТВ, исто вам дође. Ту је решење тфт монитор који драстично смањује ризик :D
Није ми јасна ваша сатница која износи један до два сата дневно максимум времена проведено на компу. Па како неко може да се назове гамером ако толико виси на компу. За игрице је потребно време и истрајност, а ако нешто волите ништа вам није тешко. Ја сам знао, док се нисам запослио, да проведем и по 15 сати дневно и тај темпо одржавам данима док не пређем неку игру (etc. Gothic 1 i 2, Morrowind itd.). У играма треба уживати и препустити се њеним чарима, истражити све што се истражити може, а не прећи неку тек да би се рекло да си је прешао. И сад док сам на послу и пишем ово, ја размишљам кад ће 4 сата да одем кући и пичим Darkstar one :twisted: Неко игра игре зато што то воли и лепше му је да остане кући уз комп него да изађе и ради нешто друго што је ЗДРАВО.
GAMES IS MY DARK OPSESION
CKFU THE SYSTEM, LET PLAY GAMES
 

Back
Top