Ren: Put u EU usloviti Kosovom

*BILJA*

Buduća legenda
Poruka
32.192
Ren: Put u EU usloviti Kosovom


Oli Ren smatra da pregovore o priključenju EU treba usloviti sudbinom Kosova, piše Mond. Evropski komesar za proširenje Oli Ren sklon je stavu da obnova pregovora o Sporazumu o stabilizaciji i pridruženju EU i Srbije treba da bude uslovljena sudbinom Kosova, čime bi bio izvršen pritisak na Beograd, piše francuski Mond. List navodi da je u očekivanju izbora u Srbiji pitanje statusa Kosova izazvalo snažnu evropsku diplomatsku aktivnost. „Izaslanik Ujedinjenih nacija Marti Ahtisari 26. januara treba da izađe s predlozima o stepenu nezavisnosti kojeg bi trebalo dati Kosovu, a Evropska unija nastoji da osujeti svaku krizu na relaciji sa Srbijom i njenim ruskim saveznikom”, navodi Mond. Pariski dnevnik piše i da je predstavnik Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Havijer Solana od predsednika Kosova Fatmira Sejdiua u Briselu tražio da sačuva mir i preuzme odgovornost, kako bi bilo sprečeno izbijanje otvorene krize.
------------------------------
 
Ovo je demantovano od strane Evropske komisije:


EK: Izmišljene tvrdnje Monda
17. januar 2007. | 07:48 -> 13:46 | Izvor: B92
Strazbur, Pariz, Brisel, Beograd -- Iz Evropske komisije negirana navodna informacija da je Oli Ren sklon tome da obnovu pregovora Srbije i EU treba usloviti Kosovom.

Za sve važe isti uslovi za priključenje EU - Oli Ren


Izvori Evropske komisije tvrde da je informacija da je evropski komesar Oli Ren sklon tome da se obnova pregovora o Sporazumu o stabilizaciji i pridruživanju Srbije EU "uslovi sudbinom Kosova", potpuno izmišljena. Podsetimo, takve tvrdnje izneo je francuski list Mond, koji je naveo i da je, u očekivanju izbora u Srbiji, pitanje statusa Kosova izazvalo snažnu evropsku diplomatsku aktivnost.

Portparolka Olija Rena, Kristina Nađ, izjavila je da evropski komesar za proširenje nije razgovarao, niti dao bilo kakvu izjavu Mondu. Međutim, sudeći prema onome što su prenele domaće agencije, pariski Mond ne pominje izjavu Olija Rena, već samo spekuliše o tom pitanju.

Kristina Nađ podseća da je Ren u ponedeljak grupi novinara "posebno naglasio stav da su pridruživanje Srbije EU i rešavanje statusa Kosova dva potpuno odvojena procesa".
 
Ником ја од тих бандита ниште не верујем - више мислим ДА ЈЕ ТО САМО ПУШТАЊЕ ПРОБНИХ БАЛОНА... јер, сви су они "на истом радном задатку".........
 
filatelista:
Vrlo glupava definicija. Pa onda bi laž postala najjači argument istini.
Pitaj Bizmarka (ako si u mogucnosti) nemoj mene.
Ja sam se uverila x puta da je definicija tacna, uostalom.
Jos nesto, Ren pretenduje da otme primat Ahtisariju- da mu oduzme titulu rekordera u "nerazumevanju" njegovih izjava i demantiju istih.
Da, Ren se izleteo, zaboravio da su u nedelju izbori, a onda daj da malo ublazimo.
 
*BILJA*:
Pitaj Bizmarka (ako si u mogucnosti) nemoj mene.
Ja sam se uverila x puta da je definicija tacna, uostalom.
Jos nesto, Ren pretenduje da otme primat Ahtisariju- da mu oduzme titulu rekordera u "nerazumevanju" njegovih izjava i demantiju istih.
Da, Ren se izleteo, zaboravio da su u nedelju izbori, a onda daj da malo ublazimo.

Vidim da si citirala, nije tebi upućeno, naravno.
Malo mi je besmislena, jer ja nešto slažem, ti demantuješ i ja se uhvatim da je zbog demantija tačno. No, nije važno. Bizmarka pitati ne mogu.
Politika je vrlo nezahvalna. Verujem da Ren to nije izjavio. Kakav je interes nekog u Francuskoj, u Mondu da se takva priča lansira u finišu kampanje, ne znam. Da li neko želi da dođu snage koje bi da malo "prikoče" sa pričom o EU u Srbiji jer je i EU u problemu, mislim na proširivanje i Ustav, ne neke druge probleme, pa na taj način žele uneti malo nemira... Ima ljudi koji prave konstrukciju da žele da dođu radikali kako bi mirnije i bez mnogo razgovora proglasili nezavisnost Kosova jer se Bože moj sa njima nije moglo pregovarati. Interesa je mnogo, a mi smo kao ameba u Sredozemnom
Problem je što mi nismo uspeli naći i privoleti dovoljnu kritičnu masu zemalja koje će stati iz nas i sprečiti odvajanje Kosova. Rumunija, Slovačka i Španija to same ne mogu. Umesto da smo u situaciji da postoje 3-4 zemlje koje zagovaraju nezavisnost, a ne 3-4 na našoj strani.
 
*BILJA*:
BIZMARK: Poveruj u vest tak kad cujes da je zvanicno demantuju!

БИЗМАРК: "Балкан није вредан живота нит једног јединог Померанског гренадира, али ако светски рат почне, почеће на Балкану и то око неке глупости"

како је само био у праву...
 
Bio je izuzetno pametan, i znao je sta govori. Narocito ako se zna da su ga zvali "gvozdenim kancelarom" i ako znamo da je Nemacka u to vreme bila najjaca sila na zapadu (18..i neka godina, ne znam tacno). Nije imao milosti ni prema prijateljima, i ako je iko kompetentan da kaze ovo sto sam citirala to je on. Znao je iz licnog iskutva...itd.itd.
 
Alekasandar2:
БИЗМАРК: "Балкан није вредан живота нит једног јединог Померанског гренадира, али ако светски рат почне, почеће на Балкану и то око неке глупости"

како је само био у праву...
Bravo, Sale, ja upravo hteodoh to da napisem ti me preteche:)
Ali,nije Bizmark tema, samo sam ga uzgred i namenski citirala.
Ovde je nesto drugo u pitanju, uslovljavanje, vecito uslovljavanje, i ono najvaznije, NIJE BITNO KO IMA VLAST, oni svoje teraju.
Znaci, demantuju sve sto ovih dana slusamo u stilu: "ako Radikali dodju na vlast......"
Pa, za sedam godina vladavine "demokrata" nista se nije promenilo, i pored svih ustupaka koje smo cinili, da ne nabrajam, niti ce.
 
*BILJA*:
Bravo, Sale, ja upravo hteodoh to da napisem ti me preteche:)
Ali,nije Bizmark tema, samo sam ga uzgred i namenski citirala.
Ovde je nesto drugo u pitanju, uslovljavanje, vecito uslovljavanje, i ono najvaznije, NIJE BITNO KO IMA VLAST, oni svoje teraju.
Znaci, demantuju sve sto ovih dana slusamo u stilu: "ako Radikali dodju na vlast......"
Pa, za sedam godina vladavine "demokrata" nista se nije promenilo, i pored svih ustupaka koje smo cinili, da ne nabrajam, niti ce.

Мислим да је Бизмарк контра-тема.
Био је први и последњи немачки државник. Први јер је основао Немачку, последњи јер... хм, после њега следе Хитлер и ови који му нису ни до колена, а Меркелова само може да сања његову величину.
 
Alekasandar2:
Мислим да је Бизмарк контра-тема.
Био је први и последњи немачки државник. Први јер је основао Немачку, последњи јер... хм, после њега следе Хитлер и ови који му нису ни до колена, а Меркелова само може да сања његову величину.
Ali je teza:)
 
Данас би један Бизмарк овако размишљао:

"Свака власт у Београду мораће да слуша русе, хтела она то или не.
Демократска власт неће бити пријатељска са Русима, нити они са њом, па ће однос бити слугански према Русији што због чињенице да Србиај троши 90% Руског гаса и због Косова.
Радикалска власт ће првенствено држати до националног интегритета и Русија би у том случају морала да гради какав-такав партнерски однос према Србији, поготово под притиском домаће јавности, а Радикалска власт би ипак слушала Русе само у оној мери која не задире у суверенитет.
Стога логичан закључак је да ако желимо да смањимо утицај Русије у Србији, подржимо радикале"

Бар ја тако размишљам.
 
U kom veku vi živite:shock::shock::shock:
bre pa za vas je Legijalist Koštunica Bil Gejts.....
Šta bi bizmark rekao......Svašta
a112.gif
 
Alekasandar2:
Данас би један Бизмарк овако размишљао:

"Свака власт у Београду мораће да слуша русе, хтела она то или не.
Демократска власт неће бити пријатељска са Русима, нити они са њом, па ће однос бити слугански према Русији што због чињенице да Србиај троши 90% Руског гаса и због Косова.
Радикалска власт ће првенствено држати до националног интегритета и Русија би у том случају морала да гради какав-такав партнерски однос према Србији, поготово под притиском домаће јавности, а Радикалска власт би ипак слушала Русе само у оној мери која не задире у суверенитет.
Стога логичан закључак је да ако желимо да смањимо утицај Русије у Србији, подржимо радикале"

ali bukalno
a112.gif
 

Back
Top