Pomoć pri kupovini Hard Diska

Black Wolf

Iskusan
Poruka
6.981
Prvo da razjasnimo nekoliko stvari imam ploču Gigabyte GA-K8NE rev2 i ona podržva SATA hard diskove,čuo sam da SATA2 diskovi rade bez problema na SATA pločama.Ako je ovo istina možete li mi preporuči ti neki hard disk do 70E video sam da ima jeftinih maxtora ali svi kažu da su krš pa sam mislio možda neki WD.Unapred hvala napomoći.
 
Lexa:
Gospode, šta će nekome 200 gigabajta :shock:
Windows+PF= 7 GB
Game+Programi=52 GB
Muzika=15 GB
Slike=5GB
Filmovi= 80 GB
Virtual CD\DVD=35GB
Fajlovi koji se downloaduju=8GB
Back Up=4,5GB
Doc+eBooks=5GB

Ukupno= 211,5GB

To ti je kod mene,a hdd 250+160.Ranije sam imao 80+80+160 pa se napunilo.Uglavnom filmovi dok se ne pogledaju i bace na CD\DVD.A i sto covek rece ako za 10e dobijes 250 umesto 200 sto da ne.Igre su sve vece tako da ce trebati.
 
Samo 15 giga muzike? :mrgreen:

E, meni crkava HDD, mislim bar da crkava, evo već nekoliko puta mi se desilo da jednostavno čita brže nego što bi trebalo (muzika je ubrzana na svim plejerima), pa mu je kapacitet nešto postao čudno smanjen, hm, a i star je, realno, imam četeres giga, zanimaju me cene...
Uzela bih još jedan takav, ili 80 ili tako nešto... Pa neka oba stoje dok ovaj ne crkne :)
I tako, koji su kvalitetni, blabla... ???
 
Uzgred, pitam šta će nekome tolika memorija kada postoje diskovi za rezanje, jedino logično da se drži na samom kompu je muzika, jer je svako ima za više od jednog diska (700 mb), šta radite kada vas pojedu virusi? Oprostite se od svega?! :shock:
 
Pa kako sta rade: treba da imash bar 2 particije s tim da na jednoj je windows+ programi+ Games
a na drugoj particiji se drze dokumenta + muzika + filmovi+ slike......pa kad dobijesh virus lepo formatirash C particiju a dokumenti koji su na drugoj particiji lepo ti ostanu.....
btw virus u vecini slucajeva se shteka u C:/Windows ili u C:/ Documents and Settings ili C:/ Program files Ja imam PC oko 3.5 godine i nije mi se desilo da virus bude na drugoj particiji osim na C
 
Lexa:
Uzgred, pitam šta će nekome tolika memorija kada postoje diskovi za rezanje, jedino logično da se drži na samom kompu je muzika, jer je svako ima za više od jednog diska (700 mb), šta radite kada vas pojedu virusi? Oprostite se od svega?! :shock:

Pa GB na HDD kosta 27din(za 250GB) i manje,CD 17-20din a DVD 12-15din.
Sad, ako ti nesto treba onda snimis i to je OK, ali ako ti ne treba a ne zelis da bacis da li ces rezati 100 DVD ova koji ti ne trebaju???
Npr. imam 100 filmova- treba da ih odgledam pa da odlucim da li da ih rezem. Sigurno necu da ih rezem pa da gledam, i ako ne valja film\snimak i sl. bacim DVD\CD. A sto se tice virusa od 97me ih nisam imao( tj. nikad)! I svejedno naj vaznije podatke beckup-ujes.
Tako da je HDD zbog brzine i mogucnosti pisi\brisi najjeftiniji medij za skladistenje.
Snimi na njega nesto iskljuci ga i to je to.Da vidim DVD posle 5 god da li ce da radi(CD mozda)!
 
Zanimljivo, nisam tako razmišljala. Ali mi je, svejedno, logično da narežem film, i to pre onaj koji sumnjam da ću pogledati, da ga se "otarasim"... :)
Uostalom, zar brišete filmove, pošto ih pogledate? :shock: :?

I šta onda da qpim? Koji HDD? Ya sam siroti student, ali mi treba novi disk, ispade da je 80 giga postalo malo :)
 
to LEXA:
Mozda tebi zvuci logicno za 1-2 kom ali za 100 ???
I da, filmove koje odgledam brisem ako: su glupi i\ili losa kopija.
Sto se tice kupovine HDDa sto veca garancija(3god) (ja sam trazio Seagate 5god i nigde nema, svi daju 3!?!) i uvek ti je jedan model BESTBUY- cena po GB.Kad sam kupovao pre par meseci bio je ovaj 250GB, jer 300 i 400 su bili dosta skuplji.A pre neku godinu ovaj od 160 je bio najjeftiniji po GB.Ovi manji 40-80GB izlaze iz mode i ima ih dosta polovnih i nikako se ne isplate(sem da kupis polovan-koji su i dalje skupi po GB) jer za dva od 80 kupis 250 i vise.
 
JohnnyP:
a naročito što se hdd-ovi poslednjih generacija retko kvare, tako da ako u startu imaš nešto više keša, hdd je pravi način skladištenja i čuvanja na duži vremenski period
Citao sam zanimljiv clanak o dig. fotografijama u nekom FOTO casopisu.
I sta sad- gde je buducnost digitalnih fotografija u slucaju crkavanja HDDa.
Sa pojavom CDa su tvrdili 100god rok trajanja ali posle 5-10 CD nece da radi, jednostavno istrune-vreme pokazalo.
Za DVD jos vreme nije pokazalo ali se naslucuje da je 5god MAX za obicne.

PA GDE SA DIG. FOTOGRAFIJAMA???
1.Kupiti Kodak ili sl. DVD GOLD sa garancijom od 40 godina(a kosta 1kom 20-40$)
2.Mobile HDD reck\USB\Firewire-za nase podneblje moze i obican HDD koji se iskljuci :).

Var 2. je bila preporucena jer pada cena HDDa i njihovih mobil verzija.

to JohnnyP:
Mladi gospodine, jeste li vi mozda moja Mr.Hajd verzija?
Ili ja vasa Dr.Dzekil?
 
Pa ne razumem... Imaš svaki dan priliku da skineš odnekle 100 filmova - onda imaš video klub, ili kako se to već danas zove (disk klub?!), i u tom slučaju svakako ih režeš na diskove...

Verovatnija verzija je da nakupiš 100 filmova za par meseci, što uradim i ja... Pa su svi uredno poslagani na polici (dobro nisu uredno, ali nećemo sad o tome :) ), hard je, jednostavno, oslobođen od toga, jer predstavlja nešto na čemu se aktivno radi :confused:
Nikada mi nije palo na pamet da koristim hard isključivo za čuvanje podataka :?
A nisam znala ni da postoje "Mobile HDD", hehe...

Pa, ako diskovi zaista propadaju, možda je vreme da proverim valjaju li oni od pre par godina :(
Koje su šanse da "truli disk" eksplodira u čitaču?
 
Ako ne razumes onda ne razumes-vise da pojasnim ne mogu. Da se ne natezemo, ti tvojih 100 filmova narezi i drzi u polici, a ja cu mojih 100 da drzim na HDDu (bar za sad).

Sto se tice "trulog" CD\DVDa nece se razleteti u rezacu, jer ne truli plastika vec sloj sa podacima(ono srebrno\plavo itd.). Najcesce se javi kao tamne fleke po obodu i na tim mestima podaci su necitljivi.
Razletece ti se dobro narezan(jer ce CD ROM postici najvecu brzinu) a fizicki ostecen disk(na tom mestu se moze javiti defekt)- malo verovatno ;).
 

Back
Top