vegetarijanstvo

ne verujem.znam da,kad sam bio na rekreativnoj sedeo sam zajedno sa neki drugom(vegeterijanac)i kad dobijemo ruchak posle ,,fizichkog"(vecinom neki kupus:evil:i neko malo parche mesa)mi smo uzimali njegov deo8)
 
Реално без меса нема ништа... мислим да је вегетаријанство једно велико пресеравање, али поштујем људе који то прате и поштују и немам ама баш ништа против њих.
 
blah. to sve izgleda lepo i bajno, al ne znam koliko je dobro zhiveti bez zhivotinjskih proteina koje nemash nigde drugde. to mozhda mozhe kod japanaca (koji su najchuveniji makrobiotichari) i kod nekih bolesnika da prodje takva ishrana, al recimo ovde... ne znam... ishrana zavisi i od klime. recimo znam da su crnogorci koji su se naselili u vojvodini masovno oboljevali od neke bolesti vezane za ishranu (ovde su chak i bolnicu samo za to tada napravili), shto znachi da se u vojvodini morash hraniti kao vojvodjanin - jaka i masna hrana... na nekom drugom mestu drugachije......

ne znam, ako si zdrav i prav i nemash nikakvih problema ne vidim zashto bi se prebacivao na vegeterijanizam. pomodarstvo je glup razlog.

Dovla:
Реално без меса нема ништа... мислим да је вегетаријанство једно велико пресеравање, али поштујем људе који то прате и поштују и немам ама баш ништа против њих.

bravo. :lol:
ja mislim da je dovla budala ali ja ga poshtujem. :lol:
vegeterijanizam nije prose.ravanje. samo je pitanje dal ti treba ili ne treba.
 
jako malo jedem meso.........ali povrcje josh redje......mislim tako te zelenishe, salate.....:roll:
mislim da nikad ne bi mogla postati vegetarijanac..
..
al bi zato na vocju i ugljenim hidr. mogla zhiveti......oho ho........:mrgreen:
 
nisam..... povremeno jedem ribu..... inace praktikujem i poducavam markobiotiku, imam par ljudi koje obucavam kuvanju.......
vegeterijanstvo moze da bude opasno zbog neravnoteze u ishrani, tj. kad covek prestane da jede zivotinjsku hranu, a nastavi da jede slatkise i konzumira alkohol, moze veoma brzo da dobije neku bolest, koja je vezana za nedostatak minerala.......
takodje problemi mogu da nastanu usled velike konzumacije povrca, pogotovo presno, a malog unosa zitarica, mogu da se jave problemi sa varenjem, zbog velikog unosenja celuloze, koju covek ne moze da svari.......
sad sto se tice nekih moralnih aspekata vegeterijanstva, ono se bazira na sentimentalnosti, a ne na ustrojstvu kosmickog poretka, na kojem se markobiotika bazira.....
 
Dovla:
Мислим да је маре вегетаријанац и да ће он имати коју да каже на ову тему... :)
Ahm... on je vegetarijanac... i objasnice vam sve lepo... znate... ja sam bio vegetarijanac... pa sam saznao da ne mozhesh da jedesh meso... i to je bio kraj... :lol: mada davno je to bilo :)
 
pa nemam pojma da li bih mogla da budem...sunulo mi je par puta da predjem na vege, ali nista od toga. pod boj jedan starci mi ne bi dali... a i slazem se sa misljenjem da ne moze nikako biti zdravo....
 
ja ne bih mogla bez mesa kao prvo jer ga volim , a kao drugo jer nije zdravo ne jesti ga .
vegeterijancima svaka cast , medjutim mislim da je to malo i beskorisno kao i foliranje , jer sta , ono ako ne jedu meso spasice jadne zivotinje , a ostalih 98 % sveta boli uvo za to , pa da li su onda nesto time postigli ! ? mozda , dve - tri zive svinje . . . . .
 

Back
Top