Pomoc oko Windows Update-a

Milos Misic

Početnik
Poruka
18
Update-ovao sam Windows pre nekoliko nedelja i od kako sam to uradio,kad upalim komp system se mnogo spor dize.Kad mi se pojavi desktop, programi se mnogo sporo ucitavaju.Programi u donjem desnom uglu.
Mislim da je to zbog update-a.Pa hocu da ih izbrisem,ali sam citao da ako se brisu preko Add and Remove Programs pogesnim redom Windows moze da zabaguje.Ne mogu da nadjem upustvo kako da ih izbrisem sve odjednom.Da li je to moguce?Ako jeste, kako???
 
Ne bih rekao da je sporost zbog toga.. Pitam se samo da li je nesto drugo.. Update systema ne moze da bude uzrok tvog problema.. Prije potrazi problem u necem drugom..

Za pocetak, pogledaj koliko imas aktivnih procesa ...
Pogledaj i to koliko se programa pokrece zajedno sa Windowsom..

Start/Run/msconfig/kartica Startup..

Pa kad to pogledas sve, napisi ovde da vidimo da li je sporost zbog UPDATE systema..
 
Na zalost istina je da neki service pack-ovi mogu da nastete system-u. Chak i Administratori koji se bave Administracijom baza, prvo isprobavaju na nekim obichnim rachunarima za testiranje te service pack-ove, pre nego sto ih zaista upotrebe na mashinama koje koriste u svakodnevnom radu.

Lokacija: Control Panel, Add Remove Programs. Chekiraj opciju (Show Updates). E sada ti zelish da ih obrishesh po redosledu kako su instalirani. Postoji jedan trik koji cu sada i ostalima da otkrijem, a saznao sam isprobavanjem, kako da saznate koji update je prvi instaliran na vashem rachunaru pa sve do poslednjeg.

U comand promt-u, ukucaj systeminfo, prikazace ti se lista update-ova svih i to po redu koji je prvi skinut i instaliran do poslednjeg. Pa polako kreni sa uporedjivanjem command promta i add remove prozora, brisanje. Ovo radis na svoju odgovornost.
 
Sto se updatea tice, moje iskustvo... Podigao sam jako puno WSUS-va na dosta mreza... Uvek sam automatsku potvrdu za instalaciju davao samo za kriticke update, a za ostale download i cekanje da ih pogledam pa tek onda instalacija.
Tacno je da se desava da neki update hoce da napravi problem, ali ono sto sam imao prilike da vidim jeste da problem ne nastaje sa kritickim "dopunama", vec samo sa softverskim (drajveri i ostale djakonije)...
 
U msconfig sam iskljucio dosta aplikacija,ne sam, vec mi je to pomogao lik koji se razume.(Sigurno zna).Tad je radilo ekstra!Ali kazem od kad sam update-ovao od tad je nastao problem.Probao sam i sistem resrore takodje ali ne mogu da ga vratim pre update-ovanja.

Legolas trik koji si mi ti napisao sam nasao preko neta.On se uglavnom koristi kada se neki update obrise.Bilo koji update.Probacu tako pa...videcu sta ce da bude.

Hvala svima za pomoc.
 
U comand promt-u:
Nazalost ovo nisam uspeo.Ne znam kako da prikazem systeminfo u cmd-u.Ako ti nije problem da malo detaljnije objasnis kako da ukucam komandu systeminfo.Jer mi izbacuje da ne moze da prepozna.CMD mi inace nije jaca strana tako da...

Sto se tice linka evo ga ovde http://support.microsoft.com/kb/823836 . Kao sto vidis treba ukucati komandu u cmd-u ali ja ni to nisam uspeo.Uspeo sam polovicno.Izbaci mi samo deo log-a tako da ne mogu da vidim sve update.Sto meni ne vrsi posao.
 
Imaš klizač sa strane na prozoru CMD-a tako da možeš da pogledaš sve to
desni taster miša u cmd-u > Mark , zatim selektuješ svet to što je napisano i bude nešto ovako
XXXXXXX
Microsoft Windows XP Professional
5.1.2600 Service Pack 2 Build 2600
Microsoft Corporation
Standalone Workstation
Uniprocessor Free
XXXXXX
home
55274-642-0645805-23836
9.11.2006, 19:24:11
1 Days, 4 Hours, 54 Minutes, 52 Seconds
VIA Technologies, Inc.
VT8601
X86-based PC
1 Processor(s) Installed.
[01]: x86 Family 6 Model 8 Stepping 10 GenuineIntel

VIA601 - 42302e31
C:\WINNT
C:\WINNT\system32
\Device\HarddiskVolume1
en-us;English (United States)
sr;Serbian (Latin)
(GMT+01:00) Belgrade, Bratislava, Budapest, Ljublja

247 MB
53 MB
2.048 MB
2.002 MB
46 MB
c:\pagefile.sys
XXXXXXXXX
\XXXXXXXXXX
1 Hotfix(s) Installed.
[01]: Q147222
2 NIC(s) Installed.
[01]: IEEE 802.11b Wireless Cardbus/PCI Adapter
Connection Name: Wireless Network Connection
DHCP Enabled: No
IP address(es)
[01]: 192.168.0.50
[02]: Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC
Connection Name: Local Area Connection 2
DHCP Enabled: No
IP address(es)
[01]: 192.168.0.51
itd itd.
 
snejks:
Start > Run > CMD , ukucas systeminfo i udariš enter

Kad ovo uradim ne prepozna mi komandu systeminfo.Nesto u fazonu da nije prepoznata .....Probao sam i na laptop-u kod cimera,ni kod njega nece tako.Da li ima razlike ako je komp (desktop) ili laptop???Glupo pitanje ali...Ne bi trebalo, zar ne?

Inace kad otvorim msconfig na Services Tab-u imam oko 60 i nesto programa.Da nije zbog toga sistem tako spor?Ako je mozda to da li neko zna sajt ili neki program koji ce da mi ocita sve to i da ostavi samo one najbitnije?Ili to ipak mora da se radi rucno?Jer za neke ne znam da li su bitni ili nisu.
 
Milos Misic:
Kad ovo uradim ne prepozna mi komandu systeminfo.Nesto u fazonu da nije prepoznata .....Probao sam i na laptop-u kod cimera,ni kod njega nece tako.Da li ima razlike ako je komp (desktop) ili laptop???Glupo pitanje ali...Ne bi trebalo, zar ne?

Inace kad otvorim msconfig na Services Tab-u imam oko 60 i nesto programa.Da nije zbog toga sistem tako spor?Ako je mozda to da li neko zna sajt ili neki program koji ce da mi ocita sve to i da ostavi samo one najbitnije?Ili to ipak mora da se radi rucno?Jer za neke ne znam da li su bitni ili nisu.

Ako ti kada udjes u CMD pise:

C:\Documents and Settings\...........

ukucaj CD.. pa lupi ENTER, to je komanda za jedan korak nazad, i tako sve dok ne dodjes do:

C:\

pa tek onda kucaj systeminfo
 
Probao sam sinoc po kratkom postupku.Ali ne bi moj komp bio moj da i tu nemam neki problem.Posto ja imam laptop a reinstalaciju Windowsa radim preko i386 foldera(to je image windowsa)koliko ja znam.Kad pokrenem setup jave mi se neke greske u preinstalacionom delu.Neki fajlovi nisu kompatabilni,tako mi javlja.Tako da razmisljam da kupim nov cd Windowsa i lepo sve to ocistim i vratim ga na pocetak,kao kad je bio kupljen.Hvala svima koji su se potrudili da mi pomognu.

A u cmd-u jedino mislim da otvorim windows folder pa da kucam systeminfo.Tako ce valjda da prihvati komandu.
 
Evo posle par dana, pronasao sam sta je bio uzrok.NORTON ANTIVIRUS 2006.On je kocio sistem.Od kako sam njega izbrisao, komp je zivnuo.Kao preporodjen.Eto cisto da znate da sam uspeo da sredim.Jos jednom hvala svima koji su se potrudili da mi pomognu oko mog problema.
 
Slazem se, ali vec sam prichao u par navrata da je to jedan od boljih antivirusa. Problem je u tome sto korisnici koji imaju stariju konfiguraciju rachunara, misle da mogu da teraju sve i svashta na tome rachunaru. Nije on toliko losh ukoliko se koristi na (pravilnoj) konfiguraciji.
 
Ne znam koliko je bolji od ostalih, ali ja generalno imam velikih problema sa Norton AV.
Kad god kod nekog klijenta prilikom pomoci, naletim na neki problem otvaranja baze, konekcije na neki uredjaj, svasta drugo, u 80% slucajeva se ispostavi da je Norton AV instalisan. Cim njega izbacim iz upotrebe, sve radi kao podmazano.
Ostalih 19% je od zbog drugih AV ili Firewalls a 1% je nesto trece

nekada, kad je Norton zapocinjao karijeru, sve sto je uradio je bilo vise nego perfektno (raznorazne utilities), cim je izbacio AV pocese problemi. Predpostavljam zbog toga sto svasta pokusava da iskontrolise i spreci probleme, pri tome se korisniku zapravo napravi jos veci belaj.

Inace ne slazem se sa tobom da je problem zbog toga sto korisnici teraju sve i svasta i da kod dobro konfigurisanog PC sve fercera kako valja sa Norton AV. To ne bi sme,o da se desava, ako korisnik nije bas nesto debelo zassrao. A ko od nas pa ima "tip-top" konfigurisan PC i sve po PS odradjeno sto se tice konfigurisanja i zategnutosti sistema? Ako ce to Norton AV da smeta - dzaba ga bilo, ima i drugih koji su isto dobri a ne prave dzumbus u sistemu.
Ja sam ga odavno stavio na stranu.
 
The Legolas:
Slazem se, ali vec sam prichao u par navrata da je to jedan od boljih antivirusa. Problem je u tome sto korisnici koji imaju stariju konfiguraciju rachunara, misle da mogu da teraju sve i svashta na tome rachunaru. Nije on toliko losh ukoliko se koristi na (pravilnoj) konfiguraciji.


Jes da nije tema...
Instalirao sam korporativnu verziju u dve firme,a i moja ga je koristila (dakle, koristila). nista gore nisam video, haos na mrezi, totalno rasulo, uredno azurirane baze (centralizovan update sa lokalnog servera... i tako dalje. desavalo mi se da cak pokrenem scan sa nekim drugim softverima (koji cak i nisu AV) i da se usnuli symantec tek onda probudi i kazze da je nasao virus (koji je usput kreiran nekoliko nedelja ranije).
Sve firme za koje znam, a koje su iole ozbiljne i brinu o bezbednosti svojih racunara, odavno su se otarasile te napasti.
Mada jedno mi zaista nije jasno, ako otvoris neki IT casopis, ozbiljnijeg sadrzaja, videces da su oni ili medju prva tri, ili najcesce prvi korporativni AV. Meni to zaista nije jasno...
Iskreno, ni upravljacka konzola (misli se na serversku konzolu) mu nije neka. Tu je NOD Corporate ubedljivo najbolje odradio posao.

Izvinjavam se na Offopicu.
 
offtopic
Pa i ja sam među onima koji je izuzetno nezadovoljan Nortonom , mislim da je previše restriktivan i previše zahteva postavlja pred korisnike, a i imam neka loša iskustva sa njim. ja stvarno neznam zaštoje on uopšte kategorisan među prva tri u svetu ?????
 

Back
Top