Cackao sam File Types...

nidzesi

Primećen član
Poruka
925
Ne znam šta me teralo, ali eto... Čačkao sam FileTypes (WindowsExplorer>Tools>FolderOptions>FileTypes) i FileFolderu sam dodao da je default prilikom otvaranja Open (explorer.exe) i sada se kada kliknem na bilo koji folder otvara novi prozor (bez obzira na to što je u general kartici oznaceno Open eash folder in the same window...

Moze li mi neko pomoci da to vratim na staro? Tj. sta da stavim prilikom otvaranja? Kad se koristi Open, sta onda radi windows, koju funkciju (kako vec da je nazovem) pokrece?

Nigde nema restore default, a SystemRestore mi je bio iskljucen...


Hvala!
 
nidzesi:
Ne znam šta me teralo, ali eto... Čačkao sam FileTypes (WindowsExplorer>Tools>FolderOptions>FileTypes) i FileFolderu sam dodao da je default prilikom otvaranja Open (explorer.exe) i sada se kada kliknem na bilo koji folder otvara novi prozor (bez obzira na to što je u general kartici oznaceno Open eash folder in the same window...

Moze li mi neko pomoci da to vratim na staro? Tj. sta da stavim prilikom otvaranja? Kad se koristi Open, sta onda radi windows, koju funkciju (kako vec da je nazovem) pokrece?

Nigde nema restore default, a SystemRestore mi je bio iskljucen...


Hvala!

Probaj ovde ,ima korisnih informacija:
http://forum.krstarica.com/threads/131804
Pozdrav
 
Nije valjda da me nisi razumeo pa me šalješ tamo?
Evo ovako: Namestio sam za FileFolder u FileTypes (valjda znaš gde je FileTypes, imaš gore napisano) da je default prilikom dvoklika na njega (bilo kog foldera) da otvori novi explorer.exe tj. WindowsExplorer... Sada kad god kliknem na neki folder, on mi otvara novi prozor, a ja to neću...
Znači hoću da mi otvara u istom prozoru...
 
Windows Eksplorer otvori ga (Taster sa zastavicom i slovo E istovremeno stisni) i potraži u menijima Tools > Folder Options , kartica General , Browse folders i čekiraj "Open each folder in the same window" i potvrdi pa sve lepo zatvori. :)
 
Nećete da čitate... To je već stavljeno!!!
Moj prvi post:
...bez obzira na to što je u general kartici oznaceno Open each folder in the same window...



Ja sam stavio u FileTypes da kad se udari Open na bilo koji folder, windows pokrene explorer.exe što znači da svaki put kada otvorim bilo koji folder otvara novi windowsexplorer odnosno novi prozor... Zato pitam, mogu li to da vratim na staro, tj. da kada otvorim neki folder, on u istom prozoru winexplorera otvori taj folder a ne u novom...
Mogu li taj filetypes da vratim na staro, tj. njegova podesavanja!

Ako me i dalje ne razumete, odite u FileTypes (ono što ste već rekli, samo kartica Filetypes (Wintaster ili zastavica>Tools>Folder Options>File Types)) pa pronadjite File Folder pa Advanced, onda udarite new, gore stavite Open, a dole pronadjite C:\windows\explorer.exe i udarite ok i onda oznacite Open i udarite Set default pa ok i Close...
Svaki folder ce se otvarati u novom prozoru... Kako to da vratim unatrag? Tj. sta radi windows kad se klikne dva puta na folder po defaultu (ne po onom sto sam ja cackao)?
 
Resio sam problem... evo ovako:
The trick here (Ironically) is that in order to modify this behavior you are going to modify the registry.
Before editing the registry, remember to back it up.
At the command prompt type regedit
the key you need to modify in the registry is: HKEY_CLASSES_ROOT
expand this and look for the following folder: Directory, expand it. Next look for a folder named: Shell, click it once to select it. Then double click on the (Default) value located on the right pane. Set the property you see there to none.
Save the registry and you are done.
You have restored the default action of the Shell component to open anything that is double clicked, folders included.

Ako nekome zatreba, mogu da prevedem! Znači ne treba da stoji Open, nego none, onda sistem zna šta treba da radi ;)


EDIT: Evo i .reg file kojim možete sve to da vratite u normalu... Bolje nego da ručno sve to menjate!!! U svakom slučaju, dobra stvar ako hoćete nekome da izotvarate milion prozora!
 

Prilozi

  • SingleWindowFolderBrowsing.zip
    243 bajtova · Pregleda: 3

Back
Top