ZNA LI NEKO DA MI OBJASNI

mobilni

Aktivan član
Poruka
1.295
Interesuje me,ako odlucim da kupim 3-4 automobila i "ubacim" ih u taxi-sluzbu,mogu li da postavim na instrument tabli kameru,da bih zastitio vozace a i sebe?Kolika je mogucnost i da ih prartim preko interneta?Da li moze da se poveze-aktivira sa radom motora?Unapred zahvalan.
 
Postoje sistemi koji omogućavaju praćenje pozicije automobila preko Interneta, kao i blokiranje rada motora ukoliko se izađe van dozvoljenih geografskih granica korišćenja. Kamera koja kontinuirano šalje sliku je malo veći problem zbog znatno veće količine podataka, ali verovatno bi ti značila i statična slika na svakih 5 sekundi recimo, tako da i to može.
 
Hvala,mada nije mi jasno, ako imam program i vec razgovaram i vidim se sa prijateljem u Sakra\mentu kako je problem postaviti kameru u auto,osim ako ne treba i lap-top.Mada mi je to potrebno najvise iz psiholoskih razloga,ako se neko bavi time neka mi posalje ponudu da mi to odradi.Hvala.
 
3G tehnologija mreze, odnosno 3G mreza bi mozda ovde pomogla, kada bi se (krpilo) na toj komandnoj tabli, uz neko linkovanje direktno ka satelitu, sa satelita direktno na server, drugim rechima (teoretski da - u stvarnosti tesko). Nemam neku ideju. Ali sigurno je to da ce te kostati dosta, upravo onako kako je Bojan napisao. Mislim da je to bacanje para, nije josh tehnologija toliko napredovala da bi omogucila (finansijski) obichnim ljudima da koriste u svoje svrhe takve stvari.

Postoje bezbednosni alarmi koji preko satelita prate lokaciju automobila i obavestavaju vlasnika ukoliko dodje do kradje vozila, ali kamera i direktna komunikacija u toku voznje, hm moze ali to nije za svachiji dzep.

Lokacija: Internet.
 
bojan p:
Postoje sistemi koji omogućavaju praćenje pozicije automobila preko Interneta, kao i blokiranje rada motora ukoliko se izađe van dozvoljenih geografskih granica korišćenja.
Postoji, ali koliko je meni poznato, jos uvek ne funkcionise na teritoriji Srbije.
Zastita vozaca bi mogla da se resi recimo na sledeci nacin:
Svi vozaci su zvucnom komunikacijom povezani medjusobno i sa dispecerskim centrom preko radio stanica. Mogao bi se postaviti skriveni taster radio stanice kod noznih komandi koji bi vozac pritisnuo prilikom napada na njega ili neke dr. opasnosti. Tako bi svi vozaci koji su u mrezi mogli pomoci kolegi , a dispecerski centar bi kontaktirao policiju.
 
Naravno da je zastita vozaca i vozila na prvom mestu,ali bih hteo i da zastitim sebe tj. svoj dzep,jer nemam nameru da ja vozim,vec zaposleni.Da li bih onda mogao da ugradim samo kameru sa video zapisom,kao u radnjama .Mislim da bi imalo efekta na neke potencijalne bitange koji se inace i ne odlikuju nekom inteligencijom cim napadaju radnicku klasu,a i mene bi zadovoljilo jer bih imao uvid u situaciju.
 
Ti svoj dzep mozes zastititi na druge nacine. Radnici bi radili na procenat od pazara tako da nemaju razloga da 'hvataju krivine' vec moraju da se potrude da ostvare sto vise voznji. Pazar moze da se kontrolise preko taksimetra koji belezi sve podatke (koliko je kilometara predjeno, koliki je pazara napravljeno, br. voznji itd.). Pored toga mora se voditi evidencija o predjenim kilometrima u jednoj smeni. Lako se moze odrediti prosecan br. km za odredjeni pazar i tu nema puno odstupanja 10-ak km gore ili dole... Ima tu jos dosta nacina, ali otisli smo totalno off topic...
 

Back
Top