Koje su osnovne karakteristike RAM memorije ?

_pajabaja_:
Recimo DDR400 256 PQI...

Memorija ima DDR cip koji radi na 400Mhz, jel tako? PQI je model ili ti marka.. 256 je broj rama...

Sta je jos specificno za memoriju?
Koje su jos osnovne karakteristike? Voleo bih da znam jos nesto o tome...

Strucnjaci...

Hvala unapred
Nisam strucnjak, ali znam pomalo.
PQI je marka, i nikako nesto drugo osim kingstone.
Da to je brzina i ima raznih, ali mora i ploca da ti podrzava jednaku (ili vecu) brzinu da bi imalo smisla kupovati brzu.
256 je memorija u MB
RAM u prevodu slucajan pristup podacima.
Bitna stvar na racunaru :)
 
Chernobill:
_pajabaja_:
Recimo DDR400 256 PQI...

Memorija ima DDR cip koji radi na 400Mhz, jel tako? PQI je model ili ti marka.. 256 je broj rama...

Sta je jos specificno za memoriju?
Koje su jos osnovne karakteristike? Voleo bih da znam jos nesto o tome...

Strucnjaci...

Hvala unapred
Nisam strucnjak, ali znam pomalo.
PQI je marka, i nikako nesto drugo osim kingstone.
Da to je brzina i ima raznih, ali mora i ploca da ti podrzava jednaku (ili vecu) brzinu da bi imalo smisla kupovati brzu.
256 je memorija u MB
RAM u prevodu slucajan pristup podacima.
Bitna stvar na racunaru :)

Ok , toliko i ja znam. Nasmejao sam se za ovo "256 je memorija u MB" al dobro...nisam lepo formulisao pitanje!

Kako se proverava koju brzinu RAM memorije ploca podrzava? Moja je novija ploca i verovatno podrzava sve do 400Mhz...ali gde to moze da se vidi!?
 
Ok , toliko i ja znam. Nasmejao sam se za ovo "256 je memorija u MB" al dobro...nisam lepo formulisao pitanje!

Kako se proverava koju brzinu RAM memorije ploca podrzava? Moja je novija ploca i verovatno podrzava sve do 400Mhz...ali gde to moze da se vidi!?[/quote]
Odes na sajt proizvodjaca ploce (ili chip seta), pa uz malo muke pronadjes svoju plocu sa svim karaktristikama.
Mozda moze da se proveri i u biosu, ali ne znam napamet.
 
ma slobodno vi pazarite i ddr400 jer ce ta memorija da radi i u 266MHz modu.... a sa druge strane, cak ako ploca i ne podrzava rad sa memorijom na 400MHz bar pri overclocku FSB-a ne morate da vodite racuna i o memoriji sve do 200MHZ-nog FSB-a (pricam o plocama za Athlon)

Ne slazem se za "samo Kingston i nista vise"... postoje i drugi kvalitetni moduli...

reci nam koju plocu imas (ili bolje koji chipset imas) pa ces dobiti i da li podrzava DDR400
 
d1:
ma slobodno vi pazarite i ddr400 jer ce ta memorija da radi i u 266MHz modu.... a sa druge strane, cak ako ploca i ne podrzava rad sa memorijom na 400MHz bar pri overclocku FSB-a ne morate da vodite racuna i o memoriji sve do 200MHZ-nog FSB-a (pricam o plocama za Athlon)

Ne slazem se za "samo Kingston i nista vise"... postoje i drugi kvalitetni moduli...

reci nam koju plocu imas (ili bolje koji chipset imas) pa ces dobiti i da li podrzava DDR400

Imam Asus A7V8X-X plocu ...Maximum je 400... jel to znaci da je FSB 400Mhz ?
 
maximalni fsb je 200MHz (neoverklokovan naravno) (mnozi se sa 2, kao sto se kod intelovih procesora fsb mnozi sa 4 (njihova quad-pumped tehnologija))

inace memorija i ploca mogu da rade u asinhronom modu, tako da ti npr. procesor radi sa fsbom 166, a memorija sa fsb-om 200MHz... samo poslednji Bartoni rade na 200MHz-nom FSB-u :wink:

procesor odredjuje na kojoj cifri je FSB
 
pa pogledaj koji je barton u pitanju.... onaj na 333 ili onaj na 400 MHz... ukoliko je onaj od 333, onda potrazi u BIOS-u asinhron rad memorije (ili obicno podesavanje brzine) i podesi je na 400MHz ili odnos 6:5 (ukoliko imas negde mem:fsb ratio ili nesto slicno (200:166=6:5))

uh... prosto moram da pomenem.... ukoliko imas otkljucan procesor, smanji mu mnozilac na recimo 8 i podigni mu FSB na 200MHz... a onda vec vidi koliki maximalni mnozilac mozes da stavis... ipak je bolje da memorija i FSB rade sinhrono :wink:
 

Back
Top