Kliziste- treba mi bitna informacija :(

Cupavka

Domaćin
Poruka
3.593
Dragi moji,
ajde da vas prvo pozdravim sve, pa da vas smorim jednom sivom temom..
Imam problem sa zemljistem koje kliza, a na kome mi je kuca..e,sad, kako je jedini lek za to drenaza, za koju treba gomila para, a koja i nije stvar za koju strucnjaci mogu da mi garantuju 100% efikasnost, ja sam resila da probam i nesto, manje-vise alternativno, bar dok ne stigne ta crkavica od Vlade, koju mi obecavaju vec skoro godinu dana, sa kojom bih odradila drenazu lako...Alternativa je izum naseg coveka, koji zaustavlja dalji rad klizista nekakvim magnetnim poljima, valjda, a za koji je dobio neku veliku nagradu u Briselu. Taj covek je svoj izum nudio vladi Srbijeza sanaciju klizista, bar onih kod kojih je to jos uvek moguce, al je Vlada to odbila..E, sad, meni je receno da je vest o tome bila u Vecernjim novostima i na TV-u pre nekoliko meseci, al ne mogu da nadjem nikako nacin da kontaktiram tog coveka o cijem se izumu radi, pa ako ko zna bilo sta o tome, ja bih bila jaaakooo zahvalna za svaku informaciju, jer, ako se ponovi ista situacija od proslog proleca, moci cu samo da dam oglas- prodajem lepu,porodicnu kucu, nije mnogo prosla...
 
A što otpadaju ostale metode? Jedna od njih je, koliko se sećam, "pošumljavanje" tla, mada je drenaža rešenje za podzemne vode, valjda, u tom slučaju problem je verovatno do ovog nenormalnog vremena... Za početak, qpiš pumpu za 2000 na lokalnoj pijaci i, lepo, probušiš jedno 5 metara pa imaš dvostruku korist - leti voda za zalivanje i hlađenje betončine i, naravno, odvod vode... Samo, kud sa tolikom vodom :shock:
Šalim se ja malo, baš je to bezveze, iz čista mira... Nadam se da ćeš naći tog čoveka, sad me zanima šta je taj njegov izum :wink:
 
E, ovako stoje stvari- nasla sam coveka, i rekao mi je da ne moze da stigne da ide svud gde su ga zvali, pa je predlozio d a opstina posalje nekog n a obuku, koja, kako kaze samm Ilic,nije skupa,pa da se tako resi problem svud gde ga ima..e, sad, cim prodju izbori i gungula oko njih, idem do opstinara, da vidim hoce li oni to, pa, ako nece, videcu vec nekako da se organizujem drugacije..nemam bas neki izbor, al, opet, bolje nego nista...hvala svima na postovanju ovde :)
 

Back
Top