OTKAZ SAKOTI !!!!!!!!!!

Za koga mislite da bi bio najbola opcija za novog trenera?

  • Vlada Djurovic

  • Luka Pavicevic

  • Boza Maljkovic,mada znam da je nerealno

  • Aleksandar Trifunovic


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ja nisam za to da se da otkaz Sakoti , pre svega mislim da je vrhunski selektor i da porazi nisu njegova zasluga.
Ovako nas narod misli:
Kad se utakmica dobije dobili su je igraci , a kad se izgubi kriv je trener.
Secate li se samo kad je Zmago Sagadin vodio CZV , njegovu kosarku igrale su atlete , svi dobri kosarkasi iz zvezde su otisli , pocev od Penna koji je bio po meni najbolji crni playmaker u Evropi , nije on otisao u neki bolji klub nego u Cibonu koja je tad bila slabija od zvezde.Od tad pa do danas u tim su unete globalne promene. I sa ovakvim timom mogu da osvoje prvenstvo drzave vec ove godine , ako ne ove onda sigurno sledece.

Sakota se takođe oslanja na mlađe igrace.Zamislite kakav ce tim zvezda imati za 5 godina
na celu sa Gromikom , Aleksandrovom , Markovichom , Dragicevicom ( nadam se da ce makar dvojica ostati u zvezdi za 5 godina , a ako ostanu svi moze se reci da je SAKOTA napravio pravi potez)
 
Vidim da si ljut zbog poraza od Buducnosti. I treba da budes, ali ne na trenera, vec na igrace i upravu. Sta moze trener da uradi kad mu uprava proda pola prve postave? I to ne nekim stranim klubovima, vec onim iz nase (jadranske) lige. Znas i sam da im je Jeretin dobio mec u poslednjim trenucima. Sigurno nije trener kriv sto su se igraci (ako tako mogu da ih nazovem) opustili i od +15 napravise -1. Pa ne moze Gurovic protiv svih sam da igra, koliko god da je dobar i koliko god koseva da daje.
 
Nije stvarsamo u porazu od buducnosti.Da li ste mozda primetili kako Zvezda gubi sve guste utakmice? U zvezdi realno Sakota nema nikakav autoritet. Ne zna da vodi utakmice. Svi sutiraju kad hoce i kako hoce,bez ikakve odgovornosti. Zvezda nema igru,nema akcije,nema nijedan kosarkaski element. Zvezda je cele prosle sezone igrala samo pick sa Dragojlovicem. To je tuzno.Kako ga je oladio Partizan u finalu prosle godine? Jeste bilo i do sudija,ali nisu one odlucile kao godinu dana ranije u polufinalu sa Trifunovicem. Tad se zvezda kidala sa Partizanom,a kakvu je smesnu ekipu imala. Kidala se samo na srce. Ne mozes da imas srce sa trenerom koji se plasi da prihvati izazov i da kaze- Idemo na titulu. Kad neko ulazi u posao sa vec spremljenim izgovorom,od toga nema nista. Nece Partizan da preda titulu Zvezdi,za nju mora da se izgine na terenu.Imala je i Buducnost jaci tim na papiru kada im je Partizan uzeo titulu. Dosta je izgovora njegovih. Ako se neko ne slaze sa tim da Sakota nije trener za Zvezdu,ja to postujem,ali to je moje pristrasno navijacko misljenje.Ja se slazem da ima puno talenata u Zvezdi kao sto su Dragicevic,Aleksandrov,Gromiko i jos par likova. Ali sta sa Mirkom Kovacem,Stivenom Markovicem,Igorom Milosevicem(koji je sjajan u tehnickim elementima,ali odluke na terenu su skandalozne),Antoniom Burksom(koji ne zna gde se nalazi na terenu)? Sta je sa Bilijem Tomasom? Za takav stav se automatski trazi zamena.Ja sam za to da Sakota ode,anaravno da ni uprava nije nevina. Nije ni blizu tome. Sta bi sa petogodisnjim planom? Koliko su klinaca u medjuvremenu doveli,pa oterali? Zasto Micov nije dobio sansu u Zvezdi? Da nije mozda neperspektivan? Dokle ce da obecavaju svasta od sezone do sezone? U pravu su grobari kad nas zovu kk sledeca sezona. Jedino sto uprava dobro radi je marketing,ali to ne znaci mnogo na terenu.
 
postoji jedan stari narodni izraz
od go*ana se pita ne pravi :lol:
Nije trener kriv. Sa onim sta ima u timu dobre rezultate i postize.
Da ne budem pogresno shvacen. Dobri su to igraci ali tek za neku godinu ce moci da pokazu pravo znanje ako ostanu u zvezdi.
Sakota je dobar, on sada samo nema sa cime da radi.
I Ljupko petrovic je dizan u nebesa a posle Zvezde katastrofa. Nije ni cudo. Sa onakvim timom i ja bih doveo Zvezdu do titlule sampiona. Trener ne moze da igra umesto igraca, on samo moze da ih nadahne, da im uputstva, malo ih nauci ali ono sta ce biti na terenu zavisi iskljuciovo od igraca.
 
Vujawolf:
Nije stvarsamo u porazu od buducnosti.Da li ste mozda primetili kako Zvezda gubi sve guste utakmice? U zvezdi realno Sakota nema nikakav autoritet. Ne zna da vodi utakmice. Svi sutiraju kad hoce i kako hoce,bez ikakve odgovornosti. Zvezda nema igru,nema akcije,nema nijedan kosarkaski element. Zvezda je cele prosle sezone igrala samo pick sa Dragojlovicem. To je tuzno.Kako ga je oladio Partizan u finalu prosle godine? Jeste bilo i do sudija,ali nisu one odlucile kao godinu dana ranije u polufinalu sa Trifunovicem. Tad se zvezda kidala sa Partizanom,a kakvu je smesnu ekipu imala. Kidala se samo na srce. Ne mozes da imas srce sa trenerom koji se plasi da prihvati izazov i da kaze- Idemo na titulu. Kad neko ulazi u posao sa vec spremljenim izgovorom,od toga nema nista. Nece Partizan da preda titulu Zvezdi,za nju mora da se izgine na terenu.Imala je i Buducnost jaci tim na papiru kada im je Partizan uzeo titulu. Dosta je izgovora njegovih. Ako se neko ne slaze sa tim da Sakota nije trener za Zvezdu,ja to postujem,ali to je moje pristrasno navijacko misljenje.Ja se slazem da ima puno talenata u Zvezdi kao sto su Dragicevic,Aleksandrov,Gromiko i jos par likova. Ali sta sa Mirkom Kovacem,Stivenom Markovicem,Igorom Milosevicem(koji je sjajan u tehnickim elementima,ali odluke na terenu su skandalozne),Antoniom Burksom(koji ne zna gde se nalazi na terenu)? Sta je sa Bilijem Tomasom? Za takav stav se automatski trazi zamena.Ja sam za to da Sakota ode,anaravno da ni uprava nije nevina. Nije ni blizu tome. Sta bi sa petogodisnjim planom? Koliko su klinaca u medjuvremenu doveli,pa oterali? Zasto Micov nije dobio sansu u Zvezdi? Da nije mozda neperspektivan? Dokle ce da obecavaju svasta od sezone do sezone? U pravu su grobari kad nas zovu kk sledeca sezona. Jedino sto uprava dobro radi je marketing,ali to ne znaci mnogo na terenu.
Nije trener kriv sto se u sport umesala politika , svi znaju da zvezdinu upravu cine ljudi koji nemaju veze o kosarci.Pocev od Zezelja pa nadalje
 
Ja ne znam da li je neko od vas nekad trenirao,ali ako jeste znate da je trener pola ekipe. Ne bi sve velike ekipe na svetu u svim sportovima dovodili skupe trenere. Seli bi vlasnici pa bi vodili utakmice. Imate milion primera da neka ekipa sa jednim trenerom igra lose,a sa drugim odlicno. Pogledajte Zvezdu u rukometu prosle godine. Sa jednim trenerom se do polusezone borila za opstanak,a sa Vukom Roganovicem od polusezone sa gotovo identicnom ekipom je zabelezila sve pobede do doigravanja,a na kraju i uzela titulu. A nisu bas igraci Zvezde tako losi. Nije sigurno Burks jeftin igrac,ali on svejedno nista ne pruza na terenu. Kako FMP moze da ima bolje rezultate od Zvezde sa duplo jeftinijim timom? A i oni menjaju ekipu svake godine? Ja Vujosevica ne volim,ali realno kod njega se uvek zna ko trci,ko igra odbranu,ko sme da sutne i kad,i ko kosi a ko vodu nosi
 
Sve to stoji , a Sakota da ne valja ne bi bio selektor reprezentacije.
A sto se tice Vujosevica , ja nisam video neku disciplinu na terenu protiv cibone.
Ne moze trener da da trojku , kos za pobedu itd. on je tu da trazi tajm aut kad treba da posavetuje ekipu sto mislim da sakota radi.I pre Sakota zvezda nije nista uradila odnosno nije nista uradila kad su dosli na njeno celo ljudi koji sve gledaju kroz pare.
Zvezda ce zabeleziti uspeh kad se bude uprava promenila , a ne trener.
Ti kao trener mozes da imas uticaj na igrace u mladjim kategorijama , ovde malo teze , pogotovu u zvezdi (gde o igracima odlucuju drugi , a ne trener,on samo predlaze igrace), jer igraci imaju svoj ugovor i zabole ih taki laki sta ce trener da im kaze
 
Vujawolf:
Imate milion primera da neka ekipa sa jednim trenerom igra lose,a sa drugim odlicno.
Takodje imas i primere u svim sportovima da jedan trener sa jednim timom postigne uspeh a sa drugim debakl. Kako onda to objasnjavas???

Ja cu ti reci.
U sustini potrebna je kombinacija obe stvari. I dobrog trenera i dobrih igraca.
JA sam trenitrao kosarku, recimo da sam dobar sa nekim vrlo poznatim kosarkasima, licno sam bio jako dobar sa Zeravicom , poznajem jos nekoliko trenera i jako dobro znak koliki je doprinos trenera u klubu.
Ali opet ne igra on (trener), nego igraci, ako mu se autoritet podrije sve je gotovo.
Postoje jos drasticniji primeri. Seti se recimo Muslina u Zvezdi. KAd je dosao fantazija a seti se kako je otisao. I sta sad? Sa jedne strane uspeh a onda posle totalni neuspeh.
Igraci su bitni. NAravno da je bitno i da trener ima znanja i iskustva ali ma koliko dobar trener bio ako nema sa cime da radi pisi propalo.
Dpbar trener sa losim timom nece napraviti nista a promena na duze staze opet nece doneti nista. KAd se promeni trener obicno dolazi do poboljsanja zbog promene dinamike, opste situacije gde i igraci daju vise od sebe zbog novog trenera ali ako igraci ne valjaju nema leba od toga, ma ko ih trenirao.
 
Slazem se ja u mnogim stvarima sa tobom,ali smatram da za mnoge stvari trener snosi odgovornost. Pogotovo za stalne padove u igri kada Zvezda povede malo vise,ili za neozbiljnu odbranu pojedinih igraca. Ja se slazem da igraci nisu bez krivice,ali cini mi se kao da Sakota ne radi dovoljno na tom planu da se isprave greske u vidu preteranih oscilacija. Jer ne mozes da kazes da to nije veliki,ako ne i najveci problem. I kako objasnjavas neobavezno ponasanje Milosevica u zavrsecima utakmica,pogotovo protiv PAOKA u Bgu.To treba sankcionisati na odredjen nacin. Ne treba preterivati,ali ne treba se ni praviti lud
 
apsolutno se slazem sa tabom503 ali slazem se i sa vujawolfom da treba kazniti Milosevica , ali veruj mi ta kazna nece imati nikakav uticaj , on je mlad i neiskusan igrac , pa je zeljan dokazivanja , iako se zna kome ide lopta u tim trenucima , on je hteo da ispadne junak utakmice .
Zakljucak: Ko visoko leti nisko pada!!!!
 
Sto se tice Milosevica,treba da se kazni,ne drasticno,ali kazna mora da postoji. I da se ponovi svaki put kada opet napravi glupost. Sto se tice Sakote,ja ne znam kako je on vodio druge ekipe, ili kako ce voditi buduce,ali jednostavno smatram da sa Zvezdom nije ispunjen maksimum,i da kombinacija Zvezda-Sakota ocigledno nije ono sto se ocekivalo. Moze to dosta bolje Jer,videli smo protiv Reala da nisu bas ni igraci Zvezde toliko losi kada znaju sta treba da rade i kolika im je odgovornost na terenu. Izgleda da dolazi Jorovic,a mozda i Kibu Stjuart,pa se nadam da ce to u buducnosti liciti na nesto.
 
Dule jeste mozda skandal majstor i sve najgore,ali ima rezultate. ******.Nego,nadam se da sad kada je dosao Jorovic i kada bude dosao jos jedan stranac,dacemo konacno moci da uzmemo titulu. Onda stvarno ne znam koji bi moguci izgovor izmislio Sakota,posto ce imati ful ekipu. A to sto je izabrao Burksa za svog pleja je sam kriv. Mogao je da nadje boljeg igraca za te pare,posto on uopste nije jeftin
 
Ajde neka mi neko od Cigana objasni na ovoj temi kako to da KK "Sledeća sezona" od kluba kome bivši igrači dolaze da odnesu koševe kao ispatu duga, posle samo nekoliko meseci postaje klub koji daje ogromne pare za kojekakve strance i igrače koji nisu nimalo jeftini. Izgleda da se opravdano šuška po kuloarima da "Državni projekat broj 1" mora da bar pokuša da ove sezone bude ravnopravniji u odnosu na prethodne. Koji su samo ovo transferi, pa to je za tržišnu i ko zna još koju inspekciju. Tim sa najviše stranaca u istoriji srpske košarke, a posle se neki busaju u grudi da se radi o najsrpskijem klubu. Primetili smo, ne mora više to da se dokazuje. Zato nemoj niko da očekuje ponovni procvat srpske košarke i da se ljuti kako Partizan ima uvek najviše reprezentativaca. Dok je Zvezde uvek će i imati.
 

Back
Top