B92 u pesmi Bore Dj prepoznala Jovanovic Cedu

opanak

Domaćin
Poruka
3.447
Vecerasnji Dnevnik B92 u dobrom delu posvecen je sinocnem koncertu ispred Skupstine povodom proslave SRPSKE NOVE GODINE....
Biser u svemu je da su u pesmi Riblje Corbe ili Bore Dj. koja se zove PESMA CEDI..........prepoznali Cedu Jovanovica, optuzujuci B.Dj za tekst iste..........a pesma se odnosi na sve CEDE ili NARKOMANE..................
Bemga....pogodise iz prve.......................ako oni to kazu, pa da im verujem...........
 
crow:
ono sinc je bila prava slika srbije...

Вала кад ти кажеш...
Ако ти и смета, шта те брига... Узмеш лепо бугарско држављанство, па кад Бугари уђу у Софију... :-P
Такођер сам чуо да је бугарска скупштина пример оганизираности... :roll:
 
opanak:
Vecerasnji Dnevnik B92 u dobrom delu posvecen je sinocnem koncertu ispred Skupstine povodom proslave SRPSKE NOVE GODINE....
Biser u svemu je da su u pesmi Riblje Corbe ili Bore Dj. koja se zove PESMA CEDI..........prepoznali Cedu Jovanovica, optuzujuci B.Dj za tekst iste..........a pesma se odnosi na sve CEDE ili NARKOMANE..................
Bemga....pogodise iz prve.......................ako oni to kazu, pa da im verujem...........

Их......па они то док укапирају мора прво да их дрмне струја.....пец, пец......ахахахахааа........а и кажу да су електрошокови добри за
неке "проблеме"........

 
SVE JE LAKO KAD SI SMRAD
(Prljavo političko kazalište: Nezvanična himna narodnjačke koalicije)

Sve je lako kad si smrad,
Lakše mandate možeš steći,
Baš te briga kog ćeš preći
I kakvu ćeš laž izreći.
Sve je baš lako...

Sve je lako kad si smrad,
Svaki Palma ti dobro stoji,
Na milione se kinta broji,
Trut uz truta saborno roji,
Dok se sebru pokrov kroji.
Sve je baš lako...

Sve je lako kad si smrad,
Protiv podela s voljom jakom
Boriš se koncem i makom,
A onda saborcu svakom
Lovu deliš šakom i kapom.
Sve je baš lako...

vreme smrti i razonode

Sve je lako kad si smrad,
Glad za vlašću se lako toli,
Na žive rane sipaš soli,
Za tuđu bol te sova boli,
Jer se boriš za portfelj goli.
Sve je baš lako...

Sve je lako kad si smrad,
Mantija ti čuči do jaja,
Matija ti šeni bez kraja,
Kroz dveri srpske pičiš put Raja,
Uklete zemlje glavni si baja.
Sve je baš lako...
 
Odgovor Bori Đorđeviću:

SVE JE LAKO KAD SI SMRAD

(Prljavo političko kazalište: Nezvanična himna narodnjačke koalicije)

Sve je lako kad si smrad,
Lakše mandate možeš steći,
Baš te briga kog ćeš preći
I kakvu ćeš laž izreći.
Sve je baš lako...

Sve je lako kad si smrad,
Svaki Palma ti dobro stoji,
Na milione se kinta broji,
Trut uz truta saborno roji,
Dok se sebru pokrov kroji.
Sve je baš lako...

Sve je lako kad si smrad,
Protiv podela s voljom jakom
Boriš se koncem i makom,
A onda saborcu svakom
Lovu deliš šakom i kapom.
Sve je baš lako...

vreme smrti i razonode

Sve je lako kad si smrad,
Glad za vlašću se lako toli,
Na žive rane sipaš soli,
Za tuđu bol te sova boli,
Jer se boriš za portfelj goli.
Sve je baš lako...

Sve je lako kad si smrad,
Mantija ti čuči do jaja,
Matija ti šeni bez kraja,
Kroz dveri srpske pičiš put Raja,
Uklete zemlje glavni si baja.
Sve je baš lako...
 
Elvin:
koga je još briga šta priča raspala, štrokava pijandura...



država bi mogla da promeni ime u koštunistan... :roll:

Moracu da te razocaram glede 'n unatoc "strokave pijandure". Nadjoh se, vece pre Nove godine, na koncertu Riblje Corbe u NS. Ajde sto je meni bilo super, jer ih uzivo nisam cuo dosta godina (premda sam ja Boru uvek vise postovao kao tekstopisca, a to hard-gitarsko prasenje nikad nije bio moj izbor mjuza, generalno, a Corba je bas u tom fazonu). Dakle, koncert je bio u klupskom prostoru, vise neka drugarska varijanta Corbe i Malkolma (tata sarajevskog Nju Primitivsa 1980-ih, Elvisa, Neleta i ekipe, inace covek zivi u NS, koliko sam shvatio), ali velik prostor, i velika guzva. Dakle, nije Nova godina pa svi dosli da vide Cecu, nego bas njegova publika. I ono sto me je naprosto frapiralo; brdo dece ispod dvadesete, koja napamet znaju stvari uz koje su tate muvale mame, onomad. Spektar publike, generalno, od 7 do 77, svi znaju sve pesme. I svi se smeju na foru o Cedi :lol: . C' est la vie, sta ces ;).

Premda, u principu, licno sam ovo njegovo pominjanje Cede na toj NG u Beogradu doziveo kao nepotrebno (nisam bio, nego evo, cuh danas). Par stotina hiljada ljudi, ti si kralj zurke... i ispricas vic o Cedi, cime samo (Cedi) ionako dajes na znacaju, a dajes mu i povod da nas njegovi talibani smaraju Najostrijim Osudama Borinog Velikosrpskog Srbocetnickog Govora Mrznje :roll: do predizborne tisine 'n beyond... :roll:

Mislim, Ceda kao Ceda nije upitan kao objekat prezira, jer je mnogim ljudima uradio daleko grdje stvari nego sto je pricanje viceva pred publikom, ali Bora nije taj koji treba da gubi vreme na Cedu.
 
Ma treba spaliti matorog shtrokavog textopisca na Terazijama..ko je on i shta je on uradio da moze jednom Chedi da yebe sve po spisku....jel zna on ko je Cheda?I shta je sve Cheda u zivotu postigao!
.......
Evo ja ne znam shta je taj u zivotu postigao i kojim se poslovima van politike bavio pa da zasluzuje poshtovanje.
Tako su drugovi chlanovi svojevremeno isto hteli Boru da razapnu jer je pisao o "ljubichici beloj"u negativnom kontextu....Bora jeste prsotina al ga zabole qurac shta ce boljshevichka anti-ratno profiterska b92 da misli o njemu.
 
opanak:
Vecerasnji Dnevnik B92 u dobrom delu posvecen je sinocnem koncertu ispred Skupstine povodom proslave SRPSKE NOVE GODINE....
Biser u svemu je da su u pesmi Riblje Corbe ili Bore Dj. koja se zove PESMA CEDI..........prepoznali Cedu Jovanovica, optuzujuci B.Dj za tekst iste..........a pesma se odnosi na sve CEDE ili NARKOMANE..................
Bemga....pogodise iz prve.......................ako oni to kazu, pa da im verujem...........
bora je ovako ili onako budaletina i covek koji nema mere i ne zna da kaze dosta.
na stranu sto se alkoholicar nasao pozvanim da isproziva nekoga.

licemer klasicni :D
 
Ako se Bora osamdesetih nije drogirao u vreme R'NR nacina zivota onda sam ja Serlok Matija.Moze on da peva sta hoce ali je nukusno pogotovo sto on prebacuje nekome podloznost porocima a sama njegova pojava je reklama protiv alkohola i droge pa on ne moze da spoji celu recenicu kada prica da mu mozak ne zakuca :shock: Bori treba odati postovanje za njegovu briljantnu muciku karijeru kao i za politicki anganzmam kada je bio protiv komunisticke i SPS vlasti ali on je sada ljudka karikatura i propali pevac i covek koji u zadnjih 10 godina nije napravio skoro nijednu pesmu vrednu pamcenja a od nekad najpopularnije rok grupe u bivsoj drzavi sada je spao da nastupa po nekim melosima,poselima i slicnim manifestacijama zajedno sa onima kojejepljuvao u svojim pesmama ranije.
 
Banshee:
bora je ovako ili onako budaletina i covek koji nema mere i ne zna da kaze dosta.
na stranu sto se alkoholicar nasao pozvanim da isproziva nekoga.

licemer klasicni :D

Covek ne pije vec godinama, koliko znam. Pomenutu Ljubicicu Plavu je prozivao u alkoholisanom stanju... Cedu trezan. Osim toga, istorija umetnosti nas uci da su potrosaci alkoholnih derivata uvek bili mera kvaliteta... a kad je prevladalo bockanje 'n smrkanje, ode klasicna umetnost u p.m. Djubriste zavladalo. Gledaj filmove Forda i Bondarcuka, pa uporedi s ovima sto crtaju Sneska po staklu. Ili rane Bitlse iz half-a-lager-faze, sa cold turkey-Lenonom, kad se spandjao vec sa onom zlom babom.
 

Back
Top