DA LI SRBIN MOZE MRZETI?

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
:?: dali srbin moze mrzeti vise albanca nego sto ga sada mrzi, recimo sutra, kada kosovo postane nezavisno? nakon ove teme moze doci druga tema a pitanje: da li albanac moze voleti srbina ako mu DA nezavisnot? obicno, posto papir trpi sve, bas bih voleo videti da li trpi srpsku toleranciju?
 
Не мрзим никога.Чињеница је да шиптари имају другачији начин живота који не трпи живот поред других,и другачије вредности.Једног дана,када нестану Срби,шиптари ће имати друге народе с којима имају проблем.8)
 
Diplodox:
Jedno pitanje. 1. zasto neki imaju ovakav avatar koji te tera da povracas. ako je vec ruzan, [mislim na osobu] cebe preko glave i gotova stvar, pa ne mora da "ga" gledam svugde.
A o mrznji bliznjega svoga, pa mislim da se danas vidi ko koga mrzi, tj. da li neko nekog mrzi, ma samo pogledajte kakvi su medjusobni odnosi Srba sa drugima, Hrvata sa drugima, Albanaca sa drugima itd. Jedno je evidentno nekim srbima niko ne odgovara, [cak ni Srbin] i sto je najljigavije oni su najglasniji.
 
adem_ks:
:?: dali srbin moze mrzeti vise albanca nego sto ga sada mrzi, recimo sutra, kada kosovo postane nezavisno? nakon ove teme moze doci druga tema a pitanje: da li albanac moze voleti srbina ako mu DA nezavisnot? obicno, posto papir trpi sve, bas bih voleo videti da li trpi srpsku toleranciju?

Koji si ti provokator. A što nisi postavio pitanje ovako:
Da li Srbin može mrzeti Albanca (i da li treba) nakon što su ti isti Albanci od 1999. godine tj. od dolaska međunarodnih snaga na KiM proterali, napali, ubili, kidnapovali... na hiljade Srba iako nisu za to imali ama baš nikakvog razloga, pošto se sa KiM povukla sva srpska vojska i policija (koja je jel'te bila najveća smetnja Albancima do 1998. godine).
Da li Srbin treba da voli Albance iako su ovi nakon odlaska srpske vojske i policije preorali i sravnili sa zemljom skoro sva srpska groblja, spalili na stotine crkava i manastira.
Da se podsetimo, do ustanka tzv. OVK do kojeg je došlo krajem 1997. i početkom 1998. godine najveći razlozi za taj ustanak (prikazivani čak i u međunarodnim medijima) su bili: lišavanje albanaca osnovnih manjinskih prava kao što su neravnopravnost u sudstvu i policiji, organima uprave, nemogućnost da se školuju po planu i programu države Albanije i povremeno hapšenje i maltretiranje albanskog življa od strane vojske i policije uz neka sporadična ubistva.
A od 1999. kampanja ubijanja, paljenja, proterivanja, rušenja i uništavanja svega što je srpskog je tolika da se to ne može ni porediti sa onim zbog čega su se Albanci tj. Šiptari digli na ustanak.
Zamisli na trenutak da postoji svetska pravda i da sada isti oni političari koji su optuživali srpsku politiku na KiM do 1999. istim aršinom (dakle proporcionalno količini nasilja) sada optuže Albance za ono što čine.
Ja mislim da ako su Srbi tada zaslužili 78 dana bombardovanja, Albanci bi sada (da je pravde i istine) trebali da budu (proporcionalno učinjenom zlu i genocidu) sravnjeni sa zemljom i to isključivo napalmom, bojnim otrovima ili atomskim bombama...
 
DraGo70:
Koji si ti provokator. A što nisi postavio pitanje ovako:
Da li Srbin može mrzeti Albanca (i da li treba) nakon što su ti isti Albanci od 1999. godine tj. od dolaska međunarodnih snaga na KiM proterali, napali, ubili, kidnapovali... na hiljade Srba iako nisu za to imali ama baš nikakvog razloga, pošto se sa KiM povukla sva srpska vojska i policija (koja je jel'te bila najveća smetnja Albancima do 1998. godine).
Da li Srbin treba da voli Albance iako su ovi nakon odlaska srpske vojske i policije preorali i sravnili sa zemljom skoro sva srpska groblja, spalili na stotine crkava i manastira.
Da se podsetimo, do ustanka tzv. OVK do kojeg je došlo krajem 1997. i početkom 1998. godine najveći razlozi za taj ustanak (prikazivani čak i u međunarodnim medijima) su bili: lišavanje albanaca osnovnih manjinskih prava kao što su neravnopravnost u sudstvu i policiji, organima uprave, nemogućnost da se školuju po planu i programu države Albanije i povremeno hapšenje i maltretiranje albanskog življa od strane vojske i policije uz neka sporadična ubistva.
A od 1999. kampanja ubijanja, paljenja, proterivanja, rušenja i uništavanja svega što je srpskog je tolika da se to ne može ni porediti sa onim zbog čega su se Albanci tj. Šiptari digli na ustanak.
Zamisli na trenutak da postoji svetska pravda i da sada isti oni političari koji su optuživali srpsku politiku na KiM do 1999. istim aršinom (dakle proporcionalno količini nasilja) sada optuže Albance za ono što čine.
Ja mislim da ako su Srbi tada zaslužili 78 dana bombardovanja, Albanci bi sada (da je pravde i istine) trebali da budu (proporcionalno učinjenom zlu i genocidu) sravnjeni sa zemljom i to isključivo napalmom, bojnim otrovima ili atomskim bombama...
dobro je sto ovaj bik ima obican TOMAHAVK inace ne bi se sada "dopisivali". a sto se kritika tice, daj mi neko stanje ubijenih-nestalih-proteranih srba, pa da ti pokusam odgovoriti da si "malo" preterao. iako ne tvrdim da toga nije bilo i da nema.
 
DraGo70:
Ja mislim da ako su Srbi tada zaslužili 78 dana bombardovanja, Albanci bi sada (da je pravde i istine) trebali da budu (proporcionalno učinjenom zlu i genocidu) sravnjeni sa zemljom i to isključivo napalmom, bojnim otrovima ili atomskim bombama...

Ma da mi njih u gasne komore, pa da ih nema narednih 100 godina? Da im se zatre trag? Pa predjemo malo do Albanije, pa u Makedoniju jer i tamo ih ima. Molim lepo, za svaki slucaj. Da ne pricam o bratskoj Crnoj Gori...
Jadni, jadni maloumnice.
 
adem_ks:
:?: dali srbin moze mrzeti vise albanca nego sto ga sada mrzi, recimo sutra, kada kosovo postane nezavisno? nakon ove teme moze doci druga tema a pitanje: da li albanac moze voleti srbina ako mu DA nezavisnot? obicno, posto papir trpi sve, bas bih voleo videti da li trpi srpsku toleranciju?
Pa posto papir trpi sve kako kazes,pitanje je zasto Albanci ne istrpe Srpsku drzavu na Kosovu.Ona bi bila samo na papiru posto je realnost da je Kosovo preplavljeno albancima.Papir trpi sve 8)
 
Mama Koko:
Ma da mi njih u gasne komore, pa da ih nema narednih 100 godina? Da im se zatre trag? Pa predjemo malo do Albanije, pa u Makedoniju jer i tamo ih ima. Molim lepo, za svaki slucaj. Da ne pricam o bratskoj Crnoj Gori...
Jadni, jadni maloumnice.

Prvo tebi Mama Koko da odgovorim. Pošto je očigledno da si ograničen ili ograničena, onda ću polako, biranim rečima...
Čak je i ovaj adem, koji je pretpostavljam Albanac, shvatio da nisam pisao bukvalno i da je to bila usporedba.
Ali očigledno da tvom novokomponovanom "IN", "FANCY" LDP-GSS-SDU-Nataša Kandić-Sonja Biserko... mozgu, pojmovi kao što su metafora i slični nisu poznati.
Zato, maloumniče ili maloumnice već šta si, drž' se ti foruma koji ti odgovaraju, kao što je "Tinejdžerski kutak" ili neki sličan, a mene preskoči.
 
adem_ks:
dobro je sto ovaj bik ima obican TOMAHAVK inace ne bi se sada "dopisivali". a sto se kritika tice, daj mi neko stanje ubijenih-nestalih-proteranih srba, pa da ti pokusam odgovoriti da si "malo" preterao. iako ne tvrdim da toga nije bilo i da nema.

Verujem da si shvatio moju rečenicu "Ako su Srbi zbog toga i toga zaslužili 78 dana bombardovanja, onda su Albanci zbog ovoga što sada čine zaslužili da ih satru sve sa napalmom itd. itd."
Ako nisi, onda da ti pojasnim. Smatram da su se Albanci digli na oružani ustanak protiv legitimne države Srbije zbog stotinu puta manjih zločina i provokacija srpske vojske i policije nego što je ovo što sada oni čine preostalim Srbima i drugim nealbancima na KiM.
Dalje, smatram da Srbi nisu (da je pravde na ovom svetu) trebali biti bombardovani od strane NATO pakta, pa samim tim smatram i da Albanci nisu zaslužili ono što sam napisao.
Ali, pošto je međunarodna pravda rastegljiv pojam, onda je očigledno da ste vi iskoristili sve moguće resurse da bi dobili ono što vam objektivno ne pripada.
Što se mene tiče, rešenje problema na KiM je podela KiM na srpski i albanski deo uz međusobno priznavanje i sve što sledi. Bolje je da budemo dobri susedi, nego neprijatelji.
Naravno, Albanci nemaju ama baš nikakvo pravo da dobiju celo KiM, jer ako to pravo nemaju Sicilijanci, Korzikanci, Severni Irci, Baski i mnogi drugi, onda ga ne zaslužuju ni Albanci.
Što se tiče dokaza, pa prošetaj malo internetom. Otiđi npr. na sajt
http://www.decani.org/news/archive/2006/March_16/1.html
ili na ovaj:
http://www.kc.gov.yu/B-LATINICA/saopstenja-lat/2006/arhiva-2006-lat.html
kao i brojne druge pa ćeš sa lakoćom pronaći i spiskove i fotografije albanskih zločina nad nealbanskim stanovništvom.
 
DraGo70:
Verujem da si shvatio moju rečenicu "Ako su Srbi zbog toga i toga zaslužili 78 dana bombardovanja, onda su Albanci zbog ovoga što sada čine zaslužili da ih satru sve sa napalmom itd. itd."
Ako nisi, onda da ti pojasnim. Smatram da su se Albanci digli na oružani ustanak protiv legitimne države Srbije zbog stotinu puta manjih zločina i provokacija srpske vojske i policije nego što je ovo što sada oni čine preostalim Srbima i drugim nealbancima na KiM.
Dalje, smatram da Srbi nisu (da je pravde na ovom svetu) trebali biti bombardovani od strane NATO pakta, pa samim tim smatram i da Albanci nisu zaslužili ono što sam napisao.
Ali, pošto je međunarodna pravda rastegljiv pojam, onda je očigledno da ste vi iskoristili sve moguće resurse da bi dobili ono što vam objektivno ne pripada.
Što se mene tiče, rešenje problema na KiM je podela KiM na srpski i albanski deo uz međusobno priznavanje i sve što sledi. Bolje je da budemo dobri susedi, nego neprijatelji.
Naravno, Albanci nemaju ama baš nikakvo pravo da dobiju celo KiM, jer ako to pravo nemaju Sicilijanci, Korzikanci, Severni Irci, Baski i mnogi drugi, onda ga ne zaslužuju ni Albanci.
Što se tiče dokaza, pa prošetaj malo internetom. Otiđi npr. na sajt
http://www.decani.org/news/archive/2006/March_16/1.html
ili na ovaj:
http://www.kc.gov.yu/B-LATINICA/saopstenja-lat/2006/arhiva-2006-lat.html
kao i brojne druge pa ćeš sa lakoćom pronaći i spiskove i fotografije albanskih zločina nad nealbanskim stanovništvom.
BEZ uvrede ali sajt KCzKM [ako sam dobro napisao] nije merodavan za nikoga van SRBIJE. ako bih te ja uputio na neki sajt to bi bio nealbanski i nesrpski sajt. i jos samo jedna cinjenica, ako mislis da je :izbacivanje radnika na ulicu [preko 80 %] i zatvaranje skola [doduse skola je nastavljena po privatnim kucama i plate su sakupljane kako se moglo] "sto puta manji zlocini i provokacija" onda se ja bas i ne slazem sa tobom, a mozda si u pravu ko zna....
 
То је она прича о ''масовном тровању шиптарске деце'',после које нису хтели да се врате у школе?То је смешна манипулација децом,пре 25 година.Шиптари би требали да подигну споменик Титу!:D
 
adem_ks:
BEZ uvrede ali sajt KCzKM [ako sam dobro napisao] nije merodavan za nikoga van SRBIJE. ako bih te ja uputio na neki sajt to bi bio nealbanski i nesrpski sajt. i jos samo jedna cinjenica, ako mislis da je :izbacivanje radnika na ulicu [preko 80 %] i zatvaranje skola [doduse skola je nastavljena po privatnim kucama i plate su sakupljane kako se moglo] "sto puta manji zlocini i provokacija" onda se ja bas i ne slazem sa tobom, a mozda si u pravu ko zna....
O merodavnosti bi se moglo mnogo toga ispričati.
Npr. sve do pre par dana, bivši visoki komesar u BiH Ešdaun, smatran je za vrlo kompetentnog stručnjaka za Balkan i bio je pozvan da svedoči u haškom tribunalu u korist nekolicine terorista OVK. Međutim, gle čuda... odjednom se pojavio video snimak gde se vidi dotični gospodin kako razgovara sa teroristima 1998. i čak im obećava podršku kod Tonija Blera. Pri tome se igra i sa AK-47, pita teroriste odakle im itd.
I odjednom, taj "visokocenjeni" "nepristrasni" političar biva isključen iz tog svedočenja kao nepodoban. Jeste da je on proteklih 10-ak godina žario i palio BiH i polako uništavao Republiku Srpsku na šta su mnogi Srbi ukazivali, ali naravno to za međunarodnu zajednicu nije bilo merodavno.
Isto tako Srbi su odavno prozivali Branimira Glavaša i Tomislava Merčepa zbog zločina nad Srbima u Hrvatskoj, ali sve je bilo džaba... i onda iznenada progovore sami Hrvati o njihovim zločinima, a čak i CIA objavi podatke o zločinima Tomislava Merčepa.
Isto je bilo i sa Stipom Mesićem. Odavno su Srbi ukazivali na njegove proustaške stavove, ali tek je pre mesec dana objavljivanjem snimka i hrvatska javnost saznala ko im je predsednik.
Isto će se desiti pre ili kasnije i sa vašim liderima Čekuom i Tačijem. Nemoj se iznenaditi kada sve ovo što ti kažeš da nije merodavno (na ovim sajtovima) postane istina.
Polako, pravda je spora ali dostižna, a ratni zločini nikada ne zastarevaju.
A ako je tebi iste težine zločin proterivanje profesora iz škola i ubijanje srpske dece po enklavama na KiM gde žive kao u konclogorima, onda nemam šta da ti kažem.
 
Ademe sine, precenjuješ se. Da bi nekoga mrzio moraš imati neko osećenje i poštovanje prema njemu. Vi ne uživate ni jedno. Niste zaslužili ni tu mržnju. Neku vrstu gađenja da, ali mržnju ne. A ti jasno pokazuješ svoj nivo dolazeći na srpski forum da na srpskom jeziku provociraš Srbe.

LDP, jeste li svi vi članovi paranoični ili si ti izuzetak?
 
Ja zivim na KiM, meni su siposi gadni a to je vise od mrznje, poznajem ih dobro sve su to divljaci, siptar je dobar samo kad je u manjini i kad od nekog sa kim je ima bilo kakvu korist, zato je istinita narodna, dobar sipos mrtav sipos
 
DraGo70:
O merodavnosti bi se moglo mnogo toga ispričati.

Isto će se desiti pre ili kasnije i sa vašim liderima Čekuom i Tačijem. Nemoj se iznenaditi kada sve ovo što ti kažeš da nije merodavno (na ovim sajtovima) postane istina.
Polako, pravda je spora ali dostižna, a ratni zločini nikada ne zastarevaju.
A ako je tebi iste težine zločin proterivanje profesora iz škola i ubijanje srpske dece po enklavama na KiM gde žive kao u konclogorima, onda nemam šta da ti kažem.

kada dodje vreme da se pozove ceku, thaci itd, ja cu prvi reci "e jadni su nam takvi JUNACI koji ubijaju neku zenu ili dete ili NENAORUZANOG muskarca..." kada dodje i ako dodje to vreme. do tada, mozemo pricati o zlocinima koje ste vi pocinili [sto ne kazem da nema SADA nevino ubijenih na srpskoj strani, ali kao pojedinacni slucajevi, ili kao slucaj potaknut MRZNJOM neke osobe prema srbinu, detetu itd. ali to mislim da nije ZLOCIN PROTIV COVECNOSTI ili GENOCID] da li ih osudjujete, ili da li vam je ZAO za ta zlodela koji pocinise NEKI srbi u ime SVIH SRBA. a inace uvek je bolji prijatej bilo koji COVEK nego "tvoj" ali necovek.
 

Back
Top