Debelo crevo-bolovi

infinity_zr

Početnik
Poruka
28
Moja komsinica se stalno zali na prisustvo gasova u debelom crevu sa leve strane.Nekad joj se i jave jaki bolovi a odmah nakon toga ima stolicu, uglavnom tecnu.Kada nema bolove stolica je normalne konzistencije.Kaze da cesto oseca kako joj nesto prolazi kroz taj deo creva.U stolici nema primesa krvi a bolovi se javljaju samo ponekad.Oseca i nadutost sa te strane stomaka.
Da li sve ovo govori da je u pitanju neki maligni proces u debelom crevu ili to moze da bude neko zapaljenje?Teobe traju nekih 4,5 godina.Na ultrazvuku bubrega(imala je akutni nefritis i cesta zapaljenja jajnika sa iste strane)rekli su da sa te strane u crevima ima gasove.
 
Ma nemojte na forumima traziti da vam neko postavlja dijagnozu. Zna se ko postavlja dijagnozu i ko leci.

Ja imam divno iskustvo sa doktorima iz Klinickog centra u Beogradu. Neka se obrati negde za pomoc, i verujte mi nije nista strasno.

Moja majka je zivela sa velikim bolovima 6 meseci, jedva sam je ubedila da ode do mog doktora. Verujte mi ona je za dva dana zaboravila kroz sta je sve prolazila. Nemora uvek biti sve najgore. Neka ode doktoru.
 
infinity_zr:
Moja komsinica se stalno zali na prisustvo gasova u debelom crevu sa leve strane.Nekad joj se i jave jaki bolovi a odmah nakon toga ima stolicu, uglavnom tecnu.Kada nema bolove stolica je normalne konzistencije.Kaze da cesto oseca kako joj nesto prolazi kroz taj deo creva.U stolici nema primesa krvi a bolovi se javljaju samo ponekad.Oseca i nadutost sa te strane stomaka.
Da li sve ovo govori da je u pitanju neki maligni proces u debelom crevu ili to moze da bude neko zapaljenje?Teobe traju nekih 4,5 godina.Na ultrazvuku bubrega(imala je akutni nefritis i cesta zapaljenja jajnika sa iste strane)rekli su da sa te strane u crevima ima gasove.
Pobogu, jeli cula ona za odlazak kod lekara?
 
4-5 godina joj traju bolovi i ona nije otisla kod lekara? Cudna zena. Ne bih rekla da je maligno, jer za 4-5 godina vec bi sto put umrla, a i bilo bi promena u stolici. ALi svakako da treba da ide kod lekara na pregled, sta li je cekala i do sad?
 
moj otac je isto tako cekao i cekao i to krio od svih naravno dok se to moglo skriti, operisan je a rezultat tog cekanja je rak u metastazi. kazi joj ako zeli zivot da se neigra s tim nek snimi nek joj uzmu isecak...
 
Moja komsinica se stalno zali na prisustvo gasova u debelom crevu sa leve strane.Nekad joj se i jave jaki bolovi a odmah nakon toga ima stolicu, uglavnom tecnu.Kada nema bolove stolica je normalne konzistencije.Kaze da cesto oseca kako joj nesto prolazi kroz taj deo creva.U stolici nema primesa krvi a bolovi se javljaju samo ponekad.Oseca i nadutost sa te strane stomaka.
Da li sve ovo govori da je u pitanju neki maligni proces u debelom crevu ili to moze da bude neko zapaljenje?Teobe traju nekih 4,5 godina.Na ultrazvuku bubrega(imala je akutni nefritis i cesta zapaljenja jajnika sa iste strane)rekli su da sa te strane u crevima ima gasove.

A kad se to javilo prvi put jel pila neke antbiotike? Ako jeste koje ako moze da se seti i u kojoj dozi, koliko dugo?
 

Back
Top