ЦИРКУС СА ШИПТАРИМА !

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Ревизија античке историје

Александар Македонски - Албанац

Специјално за „Политику”
СКОПЉЕ, 13. јануара - У актуелној размени дипломатских порука између Скопља и Атине око преименовања аеродрома „Скопље” у „Александар Велики”, умешао се потпредседник албанске опозиционе Демократске уније за интеграцију (ДУИ), Рафиз Халити, поручивши обема странама да се ману даљих расправа.

Учествујући у емисији скопске АЛСАТ-М телевизије, Халити је рекао да су тезе Македонаца и Грка о припадности великог војсковође погрешне, јер „према свим историјским подацима Александар Велики је припадник племена пелазги, од којег потичу и Албанци”.

Објашњавајући даље да је Велики Лека (Александар Велики), пореклом Албанац, Халити се позвао на велике умове, рекавши да су о томе писали историчари Плутарх, Страбони Мател и географ Браун.

Сигурно је да Халитијево „објашњавање” античке историје неће ништа битно изменити у поменутом македонско-грчком спору, али је такође извесно да у међуетничке односе у Македонији уноси нову спорну тему. Ово тим пре што овде једнако трају расправе око националне припадности Скендербега; Албанци тврде да је он њихов национални јунак а неки македонски историчари да је Ђорђије Катриот, алијас Скендербег, Македонац.
М. Раденковић
[објављено: 14.01.2007.]

*********************************************************







Ето, свет је дао шиптарима мали прст - А ОНИ ХОЋЕ ЦЕЛУ ШАКУ... мислим да је ово тек почетак њиховог лудила........ а какво је ваше мишљење о ПРЕКРАЈАЊУ ИСТОРИЈЕ У КОРИСТ ШИПТАРА ???
 
eremita:
Ревизија античке историје

Александар Македонски - Албанац

Специјално за „Политику”
СКОПЉЕ, 13. јануара - У актуелној размени дипломатских порука између Скопља и Атине око преименовања аеродрома „Скопље” у „Александар Велики”, умешао се потпредседник албанске опозиционе Демократске уније за интеграцију (ДУИ), Рафиз Халити, поручивши обема странама да се ману даљих расправа.

Учествујући у емисији скопске АЛСАТ-М телевизије, Халити је рекао да су тезе Македонаца и Грка о припадности великог војсковође погрешне, јер „према свим историјским подацима Александар Велики је припадник племена пелазги, од којег потичу и Албанци”.

Објашњавајући даље да је Велики Лека (Александар Велики), пореклом Албанац, Халити се позвао на велике умове, рекавши да су о томе писали историчари Плутарх, Страбони Мател и географ Браун.

Сигурно је да Халитијево „објашњавање” античке историје неће ништа битно изменити у поменутом македонско-грчком спору, али је такође извесно да у међуетничке односе у Македонији уноси нову спорну тему. Ово тим пре што овде једнако трају расправе око националне припадности Скендербега; Албанци тврде да је он њихов национални јунак а неки македонски историчари да је Ђорђије Катриот, алијас Скендербег, Македонац.
М. Раденковић
[објављено: 14.01.2007.]

*********************************************************







Ето, свет је дао шиптарима мали прст - А ОНИ ХОЋЕ ЦЕЛУ ШАКУ... мислим да је ово тек почетак њиховог лудила........ а какво је ваше мишљење о ПРЕКРАЈАЊУ ИСТОРИЈЕ У КОРИСТ ШИПТАРА ???
ako se priznaje da je "albanac" osoba koji ima "albansku" krv iako je odrastao u tudjinu, nesto kao karl malden "srbin" ja cu ti dokazati da su albanci [ti takozvani albanci, kao i aleksandar makedonski] drmali svetom nekada. znaci okupiras zemlju, pokupis roblje, ono ratuje za tebe, i ako je sposoban dogura cak i do nj.v. CARA.
 
eremita:

Ето, свет је дао шиптарима мали прст - А ОНИ ХОЋЕ ЦЕЛУ ШАКУ... мислим да је ово тек почетак њиховог лудила........ а какво је ваше мишљење о ПРЕКРАЈАЊУ ИСТОРИЈЕ У КОРИСТ ШИПТАРА ???



Vrlo brzo će im poseci krila, oni koji su im ih i dali.
 
Korner zastavica:
@sumnjivo lice

Svetolik je vec objasnio.
No,tesko je takve kao sto si ti prosvetliti kada moras da ima objasnjavas neke evidentne stvari.
Ma nemoj :D .Svetolik je objasnio.Vinkl,Srbi su 90ih imali teritorijalne pretenzije,i nisu menjali niciju istoriju.To sto je par likova izjavilo poneku glupost desava se i na plemenitom zapadu.po tome prednjaci Bus junior.Albatrosi ili Albanci medjutim gotovo stopostotno su uvereni kako su jedini na Balkanu bla,bla,i kako ceo juzni balkan pripada njima kao naslednicima Ilira.Sto je naravno notorna glupost.To sto je Radovan Karadzic izjavio je u trenucima u kojima se nalazio Srpski narod bilo nesto kao dizanje morala.Glupo zvuci ,ali tako je.Takvih izjava nije bilo pre ni posle rata u bukvalnom smislu kako neki pokusavaju da tumace.Medjutim Albance niko nikad nije ugrozavao na Balkanu,tako reci nisu nikad vredeli ni po lule duvana.Sva sra.a koja imamo sa njima kroz vekova dolaze upravo od njih.Zato i ti i Svetolik malo prst na celo pa pokusajte neke izjave povezati sa vremenom u kom su recene,bez obzira kako blesavo zvuce ;)
 
DeteSunca:
Joj komedije. Ovo me podseća na neprevaziđenu 'Šovinističku Farsu' :
- Platon je bio Ilir,....bar za izvesno vreme....:D

Ne vidim zašto se u kontekst ubacuje sad srpski nacionalizam....

Pa da,dobro to sam ja onako u brzini,inace to sto sam hteo da poredim,sa ovim siptarskim budalastinama, su srpske budalstine tokom devedesetih godina. Nacionalizam je ozbiljna stvar.
 
Korner zastavica:
Pa da,dobro to sam ja onako u brzini,inace to sto sam hteo da poredim,sa ovim siptarskim budalastinama, su srpske budalstine tokom devedesetih godina. Nacionalizam je ozbiljna stvar.
Greska u koracima.
Nacionalizam je izuzetna stvar.Nesto naj lepse sto covek moze da oseca.Medjutim sovinizam je zlo.Ljudi u neznanju mesaju nacionalizam sa sovinizmom.Ja sam licno nacionalista.Volim svoje i znam kome pripadam,ali nikad nebih naneo zlo nekom ko nije pripadnik moje etnicke skupine.Francuzi su recimo veliki nacionalisti.Gotovo svi znaju engleski,ali kad ih upitas nesto na engleskom tada se prave Engleszi ;) .Dok su dobar primer za soviniste Slovenci i Hrvati.Srbi im nikakva zla nisu nanosili,pa opet imaju neverovatnu kolicinu mrznje prema nama.A vidis u zapadnom svetu vaze za demokrate.
 

Back
Top