visok tlak

Lekovi za pritisak se moraju redovno uzimati.Samo redovnim uzimanjem lek odrzava pritisak u granicama normalnog, kada preskocite dozu ili ne uzimate lek nekoliko dana sa ponovnim uzimanjem leka potrebno je 2 do 3 dana da bi se ponovo uspostavio red u organizmu.
 
Ja ima genetsku hipertenziju i drzim je lekovima pod kontrolom.
Moja dr (kardiolog) mi je rekla da se u slucaju naglog skoka mora izgrickati vanredna tableta (ako dr to ne kaze, vi ga pitajte).
A, ako je duze vremena pritisak nizi, na primer leti, tada smanjti dozu (i to mo je receno - ako pijete 2 ili vise vrste lekova, vi pitajte svog dr koji od tih lekova se, po potrebi, sme uzimati vanredno, tj koji se sme uzimati u manjoj dozi)
.
Ali, pratiti stanje. Ako sa manjom dozom pritisak ostaje u granicama normale, tada je OK, tj tada mozete smanjiti dozu.
Ali nikada sami ne prestajte sasvim sa uzimanjem tih lekova!!

Meni je vise puta receno da sama osoba treba da koriguje terapiju (to se misli na manju korekciju) ali da se samomerenje pritiska mora pratiti (iako nekada me prosto mrzi).

Ono sto je pod obavezno kod hipertonicara je rezim zivota (bez obzira sto uzimate lekove!): izbegavanje soli, lagana hrana, izbegavanje stresa (kol`ko je to moguce) i neka fizicka aktivnost (moze i dnevna setnja od 1/2 sata umerenog ritma) - kada se uzimaju lekovi, na to se cesto zaboravlja, sto je steta.
pozdrav
 
Ja imam visok pritisak već duže vreme. Lekari su praktično eksperimentisali na mene. Nema lekova za povišen krvni pritisak koji nisam konzumirao. Da li postoji kakva alternativna metoda lečenja ove bolesti? Čajevi, biljke i tako to...
 

Back
Top