PIJAN(A)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

pirat_V

Početnik
Poruka
10
on topic: Ovo agregatno stanje i moja (vasa) misao, poruka, zelja, psovka,odluka, sreca, tuga, pobeda....

moja za veceras (jutros): "mala jedi g*ovna"


citiram pesmu:

"Treći mjesec zdesna maše mi
Od zvijezda nebo i ne vidim
Ja sam Ingemar Stennmark iz Gajnica
I trčim slalom među banderama
Kao pobjednik stižem na cilj
Stojim na haubi i slikam se
U ruci blješti znak Mercedesa
U drugoj topli kruh od pekara

I svi me vole svima sam duhovit
Čekaju na red da me upoznaju
Samo ti nikako da shvatiš konačno
Koliko me voliš suludo

Tvoje ime mi je najljepši refren
Što ga pjevam od srca na portafon
Nitko se ne javlja ništa se ne čuje
Samo susjedi prijete policijom
Prozor tvoje sobe gađam kamenjem
To sam vidio negdje film neki crno-bijel
Al' u njemu je staklo bilo puno jače
U njemu junak nije bjež'o od braće


I svi me vole svima sam duhovit
Čekaju na red da me upoznaju
Samo ti nikako da shvatiš konačno
Koliko me voliš suludo
GLUPAČO!"
 
Poenta je bila da kad covek (musko ili zensko, sve jedno ko sto kaze naslov PIJAN(A)) dodje "pod gasom iz grdada" ima temu da pribelezi svoju misao ako eventualno oseti potrebu za tim, bilo da je to: upuceno nekom, ili cak mozda samom sebi, ljubavna, saljiva poruka , prozivka, zakljucak, odluka, sreca, pobeda, ili nesto sasvim drugacije po zelji autora te poruke...
eto to je bila poenta, mada se naslucuje da pojedini ljudi vise ni ne mogu da...
moje konkretno je bila vise kao pozdrav nekoj osobi i podsecanje na neki lep stari trenutak iz proslosti, a ne bukvalno "mala jedi g*ovna", zato je i bilo pod navodnicima, al dobro to je vec druga stvar treba licno da poznajes coveka da bi skontao sta tacno misli...
Imas devojku, al sinoc si dosao pijan iz grada i setio si se nekog tripa od ranije i samo si hteo to da zapises, nikakvo ljubanavno zvalavljenje, prevara i slicno nego eto misao coveka koji je to hteo da zapise i koji je upravo skontao zasto vise voli da skita nego da sedi za kompom, i zasto na forum svrati dva put godisnje,.... no hard feelings i pozdav ok ljudima
a tema ako smeta i idalje nema poentu neka je nadlezni obrisu, ja sam svoje rekao
vidimo se za 5-6 meseci

ps. pesma nije narodnjak, nego tekst jedne hrvatske undergroun grupe (bar su nekad bili)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top