Toma na kosavi "Srbi postavljaju uslove"

anntaylor:
Toma ne trazi uslove nego priznanje Srbije i Kosova unutar nje, to nisu uslovi i ultimatumi kakve zapad postavlja vec 15 godina!

Meni je jasno da bi vi iz DOS-a sve dali za EU ukljucujuci i Kosovo.

Na zalost nece vam uspeti!

dos ima sa kosovom veze koliko i ti sa statusom abhazije.
ja tek nemam nikakve veze, niti me specijano tangira;)

ali, ok, poshto 'nam nece uspeti', jel to znachi da sledi josh jedna velicanstvena pobeda nad nato paktom? veselo

a koliko vidim, tomini uslovi nisu samo kosovo vec i pricha oko haga i 'neulazenja u uniju pogrbljeni kao cesi,poljaci...' znash vec te takve nebuloze..;)
a pricha oko nekakvog njegovog uslovljavanja je samo racionalizacija i pokrice chinjnice da srbija sa tomom na celu ne bi mogla ni da se nada nikakvoj interaciji, sve i da grobar to pozeli
 
~Petar~:
dos ima sa kosovom veze koliko i ti sa statusom abhazije.
ja tek nemam nikakve veze, niti me specijano tangira;)

on, ti, ja, pera, zhika, mika... svi imamo jako puno veze sa statusom abhazije. u tom smislu - satus kosova/abhazije tangira te jako, taman koliko i ceo 'dos'.


~Petar~:
jel to znachi da sledi josh jedna velicanstvena pobeda nad nato paktom? veselo

jok, pobedil smo 99. ovaj uspeh bio bi znatno skromniji - sprecavanje revizije te pobede. ;)
 
JerryRopero:
Ulazak Srbije, Bugarske, Rumunije i ostalih balkanskih drzava u EU je prvenstveno INTERES SAME EU, jer oni na taj nacin dobijaju NOVU JEFTINU RADNU SNAGU i NOVA TRZISTA ZA SVOJE PROIZVODE, tj dobijaju dodatne profite jer ce rumunsko-bugarsko-srpskog radnika placati 5 eura na sat dok za evropskog mora da daju 10 eura na sat. To je cela sustina ulaska ovih drzava u EU, a ne to kako pricaju demokrate "da nam ulepsaju zivot, i zato sto su dobri".

Ceo smisao i uvek glavni cilj je naravno SAMO PROFIT.

Uglavnom tacno. Ali, neka firma iz EU placa 5 evra na sat,a srpska-bugarska-ruminska firma placa 1 evro na sat. Tako da mislim da 5 evra nije lose. Znaci nemas platu 200 evra nego 1000...HM?!?!?!

Inace,citao sam da Svabe nece da rade za ispod 20 evra na sat.Vecina njih nece. Pa dodje Poljak i radi za 10 evra i peva na sav glas.
 
sw-darthBEN:
100% sam siguran da Shiptari to jest Albanci nisu imali teroristicke organizacije do ' 89 i da su hteli nisu mogli u staroj YU.
Kada su 89 postali "jednaki" SrBska policija ih je terorisala i omalovazavala po nalogu iz Beograda (Sloba) .
Sta bi sa kupovanjem hleba u Pristini ,srbi preko reda ... zabranjeno okupljanje u grupe vece od troje ..
Zamisli sebe u situaciji da si sa drugarima pijes pivo i dodju panduri i krenu da vas tuku jer vas ima vise od troje ,navukli su mrznju na sebe ..
Ne branim Shiptare mislim da su sada u zabludi i politici slicno nasoj pocetkom 90-tih .
Covece,o cemu ti pricas,sta ce im teroristi pre 89 kad su imali svoju policiju!!!!Kazes nisu mogli,pa znas li za velike demonstracije 81,godinei i cuvenu parolu KOSOVO REPUBLIKA,to je bilo za vreme Tita.Posle 89 bilo je terora ali ne dirigovanog,u cilju oslobadjanja Kosova od terorista,vec onog koji se mogao videti i ovde u Slobino vreme.Lepis plakat dodju panduri i prebiju te....nista vise!
Zamisli ti da dobijes dete i nakon par dana nadju ga u ves masini u porodilistu!Kao greskom babica,Siptarka ga bacila sa pelenama.Zaboravio sam kako se zvala,ali postojala je babica u Pristini koja je ubijala Srpsku decu.Imam druga koji se rodio u porodilistu u Obilicu,ispustila ga babica ,kao slucajno,dan danas decko ima spljosten nos!
Kada sam bio beba,prehladim se,cale me odvede kod doktorke,naravno Siptarka,koja mi prepise lek.Cale ode u apoteku,a apotekarka kaze,nema ovaj ali ima zamena za srce.Ko prehladjenoj bebi daje lek za srce????Mnogo je ovih prica....!!!!
Veruj mi nisu Srbi navukli mrznju,oni nas oduvek mrze!Procitaj neku knjigu u kojoj su price Solunaca,videces kakav im je put bio kroz"srpsko"Kosovo!O balistickim zlocinima za vreme II sv rata da ti i ne govorim!
 
Korner zastavica:
Uglavnom tacno. Ali, neka firma iz EU placa 5 evra na sat,a srpska-bugarska-ruminska firma placa 1 evro na sat. Tako da mislim da 5 evra nije lose. Znaci nemas platu 200 evra nego 1000...HM?!?!?!

Inace,citao sam da Svabe nece da rade za ispod 20 evra na sat.Vecina njih nece. Pa dodje Poljak i radi za 10 evra i peva na sav glas.
То не иде тако,као што ти мислиш.
Раст плата УВЕК прати и раст цена.И то је раст цена увек знатно виши у односу на раст плата.Тако да није битно да ли је 200 или 2000,ако се са том сумом и даље бориш да преживиш.
Раст цена и раст плата је контролисан од стране ММФ-а.Тако да се нико не нада да ће се овде живети боље уколико и даље будемо под утицајем ММФ-а.Јер тај исти ММФ нам је наметнуо дужничко ропство у које је Србија запала још 2002 године.Дуг Србије је сада 18,5 милијарди долара.Око 4 милијарде више него што је био распадом СФРЈ.
Овде може бити све тежа ситуација,а не боља,ако се настави са оваквом вазалском политиком.
 
JerryRopero:
Ulazak Srbije, Bugarske, Rumunije i ostalih balkanskih drzava u EU je prvenstveno INTERES SAME EU, jer oni na taj nacin dobijaju NOVU JEFTINU RADNU SNAGU i NOVA TRZISTA ZA SVOJE PROIZVODE, tj dobijaju dodatne profite jer ce rumunsko-bugarsko-srpskog radnika placati 5 eura na sat dok za evropskog mora da daju 10 eura na sat. To je cela sustina ulaska ovih drzava u EU, a ne to kako pricaju demokrate "da nam ulepsaju zivot, i zato sto su dobri".

Ceo smisao i uvek glavni cilj je naravno SAMO PROFIT.

mi jeftina radna snaga???
mi smo NAJSKUPLJA radna snaga!
e sad lupas glavom o tastaturu jer nerazumes jel?
evo ti zastava naprimer.
koliko automobila napravi mesecno? a koliko radnika ima?
svaki njen automobil je opterecen sa 2-3 plate umesto sa svega par posto jedne plate.
mi smo najskuplja radna snaga jer smo najneprofitabilniji i najmanje proizvodimo po coveku
 
dusan82:
:
Kosovo su nezavisnom drzavom napravili komunisti,jer su svu vlast dali siptarima,koji su decenijama proterivali Srbe sa Kosova.Ja sam Srbin koji je sa kosova morao da ode da bi sacuvao zivu glavu na ramenima! :mad:
Licno smatram da je za danasnje stanje na Kosovu najvise kriv komunisticki Beograd,koji je Srbe smatrao Velikosrpskim hegemonistima,a siptare komunistima,iako je bilo jasno da su oni ti koji rade protiv drzave!

Danas je odlucujuci trenutak za Srbe.Ako se izgubi Kosovo mi prestajemo da postojimo kao narod,a to je mnogo vaznije od EU!!!!
Bar ja tako mislim...........!? :confused:

od kosova je drzavu napravio sloba. sve izbeglice iz bosne i hr su trebali biti naseljeni na kosovu. potpisao je kumanovski sporazum i 1244.
i nevidim kako si zakljucio da prestajemo da postojimo kao narod? izvini ali, da li si ti normalan??
ja uopste nisam prestao da postojim ako kosovo ode. i mislim da cu ekonomski bolje stajati ako ode.
i uostalom, posmatraj ovo sa gledista istorije. zasto mislis da je odluka konacna? ovo je samo jedna decenija u srbijinih skoro 1300 godina, pa jednog dana ce politicka klima u svetu biti drugacija... karte ce se podeliti ponovo. necemo zauvek igrati sa spilom karata iz 1991
 
SIGNATURE 350:
mi jeftina radna snaga???
mi smo NAJSKUPLJA radna snaga!
e sad lupas glavom o tastaturu jer nerazumes jel?
evo ti zastava naprimer.
koliko automobila napravi mesecno? a koliko radnika ima?
svaki njen automobil je opterecen sa 2-3 plate umesto sa svega par posto jedne plate.
mi smo najskuplja radna snaga jer smo najneprofitabilniji i najmanje proizvodimo po coveku


Najskuplja radna snaga sa 200e prosecnom platom? :confused:

Jel si ti pijan il ti noge smrde? :confused:
 
JerryRopero:
A demonstracije 1968 i 1981 i zahtevi za Kosova Republjik? Rusenje po Pristini ? Intervencija vojske cele SFRJ? To nista ? A?

Ti si samo jos jedan srbomrzac . Nista vise.

ОД 1878. па све до данас иста екипа мути воду на КиМ: Ватикан, Немачка, Италија...... Призренска лига - на жалост људи појма немају и све би да сведу на СМ - тотални морони........глуперде политикантске са којима испада да је потпуно бесмислено водити дијалог јер немају никаквог смисла ЗА РАЗУМЕВАЊЕ... као неки леви фудбалски навијачи......само урааааааааа.....

Зато Џери не наседај..........
 
jedite_kod_Joa:
То не иде тако,као што ти мислиш.
Раст плата УВЕК прати и раст цена.И то је раст цена увек знатно виши у односу на раст плата.Тако да није битно да ли је 200 или 2000,ако се са том сумом и даље бориш да преживиш.
Раст цена и раст плата је контролисан од стране ММФ-а.Тако да се нико не нада да ће се овде живети боље уколико и даље будемо под утицајем ММФ-а.Јер тај исти ММФ нам је наметнуо дужничко ропство у које је Србија запала још 2002 године.Дуг Србије је сада 18,5 милијарди долара.Око 4 милијарде више него што је био распадом СФРЈ.
Овде може бити све тежа ситуација,а не боља,ако се настави са оваквом вазалском политиком.


Mozemo da nastavimo dalje razgovor SAMO ako si proveo (ziveo i radio) u nekoj zemlju EU,duze od MINIMUM mesec dana.
Posto je ocigledno da nisi,onda si blago receno nekompetentan za razgovore ovog tipa. To mozes sa ortacima ispred zadruge uz pivo.

U Srbiji je ogromna vecina proizvoda SKUPLJA nego u zemljama EU i drugim zemljama VAN EU i Evrope uopste.
 
jomini:
Jerry, nisi nabolje shvatio ovo što je napisao SIGNATURE, a? Tužno je to...
То што је СИГНАТУРЕ написао,никако не може бити пример за ону констатацију да је наша радна снага најскупља.То је непромишљена будалаштина...

Застава је фирма довдена у проблем идиотским санкцијама и бомбардовањем.
 
Korner zastavica:
Mozemo da nastavimo dalje razgovor SAMO ako si proveo (ziveo i radio) u nekoj zemlju EU,duze od MINIMUM mesec dana.
Posto je ocigledno da nisi,onda si blago receno nekompetentan za razgovore ovog tipa. To mozes sa ortacima ispred zadruge uz pivo.

U Srbiji je ogromna vecina proizvoda SKUPLJA nego u zemljama EU i drugim zemljama VAN EU i Evrope uopste.
У Србији се спроводи политика тзв,''контролосаног раста цена''.
А,ја сам већ написао ко у потпуности контролише овај раст.

Иначе,ова твоја опаска о томе што ја нисам гастарбајтер и о задрузи ти је глупа до бола и бесмислена.
 
dusan82:
Covece,o cemu ti pricas,sta ce im teroristi pre 89 kad su imali svoju policiju!!!!Kazes nisu mogli,pa znas li za velike demonstracije 81,godinei i cuvenu parolu KOSOVO REPUBLIKA,to je bilo za vreme Tita.Posle 89 bilo je terora ali ne dirigovanog,u cilju oslobadjanja Kosova od terorista,vec onog koji se mogao videti i ovde u Slobino vreme.Lepis plakat dodju panduri i prebiju te....nista vise!
Zamisli ti da dobijes dete i nakon par dana nadju ga u ves masini u porodilistu!Kao greskom babica,Siptarka ga bacila sa pelenama.Zaboravio sam kako se zvala,ali postojala je babica u Pristini koja je ubijala Srpsku decu.Imam druga koji se rodio u porodilistu u Obilicu,ispustila ga babica ,kao slucajno,dan danas decko ima spljosten nos!
Kada sam bio beba,prehladim se,cale me odvede kod doktorke,naravno Siptarka,koja mi prepise lek.Cale ode u apoteku,a apotekarka kaze,nema ovaj ali ima zamena za srce.Ko prehladjenoj bebi daje lek za srce????Mnogo je ovih prica....!!!!
Veruj mi nisu Srbi navukli mrznju,oni nas oduvek mrze!Procitaj neku knjigu u kojoj su price Solunaca,videces kakav im je put bio kroz"srpsko"Kosovo!O balistickim zlocinima za vreme II sv rata da ti i ne govorim!


Vidis dusane, ove demokrate ovde srpske patnje na Kosovu ne zanimaju. Oni bi sto pre u EU , ekspresnim putem, gazeci preko leseva Srba iz Krajine, Republike Srpske, Kosova i Metohije, Raske Oblasti, juga Srbije. Ti bi i rodjenu majku prodali za saku evra...
 
JerryRopero:
Ulazak Srbije, Bugarske, Rumunije i ostalih balkanskih drzava u EU je prvenstveno INTERES SAME EU, jer oni na taj nacin dobijaju NOVU JEFTINU RADNU SNAGU i NOVA TRZISTA ZA SVOJE PROIZVODE, tj dobijaju dodatne profite jer ce rumunsko-bugarsko-srpskog radnika placati 5 eura na sat dok za evropskog mora da daju 10 eura na sat. To je cela sustina ulaska ovih drzava u EU, a ne to kako pricaju demokrate "da nam ulepsaju zivot, i zato sto su dobri".

Ceo smisao i uvek glavni cilj je naravno SAMO PROFIT.

I priblizavanje granicama Rusije i njenim sirovinama
 
Pa ceo zapad a pre svega USA se ponasa kao jato skakavaca koje ide od njive do njive i unistava sve pred sobom. Tako oni vecno ratuju, napadaju slabije drzave, otimaju im njihova prirodna bogatstva i imovinu, i kad tu drzavu iscede do kraja i isisaju , napuste je i predju na neku drugu. Naravno ultimativni cilj im je Rusija no to im je jos za sada preveliki zalogaj.

Sledeca drzava kojoj planiraju da otmu prirodna bogatstva jeste Iran.
 
Zato sto gleda svoja posla. Nije luda da trosi svoju snagu i resurse na neisplative stvari. Opametili su se na primeru SSSR-a.

Zato je za tvoju Ameriku Irak novi Vijetnam i do sada samo ih je ta operacija kostala skoro 500 milijardi dolara. A sta ce tek da im se desi kad napadnu Iran, mislim da jos nisu ni svesni.

No ja navijam da oni to urade. Zelim najiskrenije. Jer bolje da se istrose i prsnu na drugome nego da ugnjetavaju moj narod kao sto su do sada to cinili.
 
JerryRopero:
Zato sto gleda svoja posla. Nije luda da trosi svoju snagu i resurse na neisplative stvari. Opametili su se na primeru SSSR-a.

Zato je za tvoju Ameriku Irak novi Vijetnam i do sada samo ih je ta operacija kostala skoro 500 milijardi dolara. A sta ce tek da im se desi kad napadnu Iran, mislim da jos nisu ni svesni.

No ja navijam da oni to urade. Zelim najiskrenije. Jer bolje da se istrose i prsnu na drugome nego da ugnjetavaju moj narod kao sto su do sada to cinili.

zato ce i da puknu ko zvecke....u svetskoj trci za resursima i prirodnim bogatstvima oni "gledaju svoja posla"....smesno i jadno....

sto se tice para, nista ti ne brini, sve su oni to unapred izracunali i izdvojili pare za to...
 

Back
Top