ZIVEO LINUX

KAN:
ZAR LINUX NIJE NAJBOLJI OS.(OPERATIVNI SISTEM)

Hehe..e sto volim ovakve koji su juce uspeli da instaliraju Linux i sada na sav glas vicu Linux rulez a ne znaju cak ni osnovne stvari, loguju se kao root i ne znaju koja je razlika izmedju:

Kod:
rm -rf /tmp/neki_fajl

i

Kod:
rm -rf / tmp/neki_fajl

Odrasti mali.
 
Instalirao sam bio linux pre nabavljanja novog HDD-a, i cheprko sam par dana po njemu uceci neke osnovne komande, i tako i iskreno svideo mi se mnogo..
Najvise me privuklo to sto nema kocenja kao kod windowsa, da ako sistem radi dva sata pocne da koci, uspori mnogo, meni je linux radio 9sati, a i posle tih devet sati radio je kao onih prvih sat vremena..
Ne znam mnogo o njemu, ali planiram ovih dana da ga opet instaliram i bacim se na ucenje o sistemu jer mi ej vise muka windowsa.. Tako da, po onom sto sam mogao da vidim u linuxu, i osetim njegov rad daleko je bolji od windowsa..
A onaj sto rece da za linux nema virusa, mislim da je pogresio, ima za njega virusa, ali ne mogu nista dok se ne uloguje kao root, tek kad se uloguje kao root virus se aktivira.. Sad ispravite me vi znalci ako gresim jer bas nemam zelju da se brukam mnogo :D
 
SisaDaPimp:
Instalirao sam bio linux pre nabavljanja novog HDD-a, i cheprko sam par dana po njemu uceci neke osnovne komande, i tako i iskreno svideo mi se mnogo..
Najvise me privuklo to sto nema kocenja kao kod windowsa, da ako sistem radi dva sata pocne da koci, uspori mnogo, meni je linux radio 9sati, a i posle tih devet sati radio je kao onih prvih sat vremena..
Ne znam mnogo o njemu, ali planiram ovih dana da ga opet instaliram i bacim se na ucenje o sistemu jer mi ej vise muka windowsa.. Tako da, po onom sto sam mogao da vidim u linuxu, i osetim njegov rad daleko je bolji od windowsa..
A onaj sto rece da za linux nema virusa, mislim da je pogresio, ima za njega virusa, ali ne mogu nista dok se ne uloguje kao root, tek kad se uloguje kao root virus se aktivira.. Sad ispravite me vi znalci ako gresim jer bas nemam zelju da se brukam mnogo :D

TO BRATE HVALA NA RAZUMEVANJU. :lol:
 
Ceprkam po Linux-u mesecima, ako ne vec godinu dana i jeste prava stvar ako se mozes posvetiti njemu maksimalno - vremenom i radom. Ali me stvarno nervira ta arogancija strucnjaka za Linux - taj elitizam, mada me odusevljava i njihovo raspolozenje da pomognu. Zaista je to poseban svet u svetu racinarstva. Nerviraju me i odusevljavaju za razliku od Winoza koji me samo nerviraju.
Pitanje za AxeZ-a, molim te objasni mi jasno, znam da ces da me i izvredjas zbog toga, sta da radim kada jednu distribuciju skinem sa sajta u ISO formatu da bi je narezao na CD i da bi tada bila upotrebljiva. Molim te objasni mi posle "pljuvanja" koje je neminovno i nadmenog popovanja.
Pozdrav. Paratim sve tvoje nastupe na forumu sa zanimanjem.
 
kiria:
Ceprkam po Linux-u mesecima, ako ne vec godinu dana i jeste prava stvar ako se mozes posvetiti njemu maksimalno - vremenom i radom. Ali me stvarno nervira ta arogancija strucnjaka za Linux - taj elitizam, mada me odusevljava i njihovo raspolozenje da pomognu. Zaista je to poseban svet u svetu racinarstva. Nerviraju me i odusevljavaju za razliku od Winoza koji me samo nerviraju.
Pitanje za AxeZ-a, molim te objasni mi jasno, znam da ces da me i izvredjas zbog toga, sta da radim kada jednu distribuciju skinem sa sajta u ISO formatu da bi je narezao na CD i da bi tada bila upotrebljiva. Molim te objasni mi posle "pljuvanja" koje je neminovno i nadmenog popovanja.
Pozdrav. Paratim sve tvoje nastupe na forumu sa zanimanjem.

Bilo koji, ali bilo koji program za rezanje diskova prepoznaje standardni ISO format, tako da samo idi na Write CD, ili sta vec, i kao source odaberi taj ISO fajl...

Kad nareze, lepo instaliraj, i to je to...
 
Incognito:
Bilo koji, ali bilo koji program za rezanje diskova prepoznaje standardni ISO format, tako da samo idi na Write CD, ili sta vec, i kao source odaberi taj ISO fajl...

Kad nareze, lepo instaliraj, i to je to...


Ej Incognito, cekaj, a moje pljuvanje i vredjanje!
 
Incognito:
kiria:
Ceprkam po Linux-u mesecima, ako ne vec godinu dana i jeste prava stvar ako se mozes posvetiti njemu maksimalno - vremenom i radom. Ali me stvarno nervira ta arogancija strucnjaka za Linux - taj elitizam, mada me odusevljava i njihovo raspolozenje da pomognu. Zaista je to poseban svet u svetu racinarstva. Nerviraju me i odusevljavaju za razliku od Winoza koji me samo nerviraju.
Pitanje za AxeZ-a, molim te objasni mi jasno, znam da ces da me i izvredjas zbog toga, sta da radim kada jednu distribuciju skinem sa sajta u ISO formatu da bi je narezao na CD i da bi tada bila upotrebljiva. Molim te objasni mi posle "pljuvanja" koje je neminovno i nadmenog popovanja.
Pozdrav. Paratim sve tvoje nastupe na forumu sa zanimanjem.

Bilo koji, ali bilo koji program za rezanje diskova prepoznaje standardni ISO format, tako da samo idi na Write CD, ili sta vec, i kao source odaberi taj ISO fajl...

Kad nareze, lepo instaliraj, i to je to...

U prevodu double-click na iso file i gle chuda! Sve je spremno za narezivanje... :wink:
 
iskreno kažite zašto je bolji linux od windowsa. čini mi se da je bolji jer sam ga koristio samo jedno vreme u internet kafeu u net022 u SM. Neznam dali da ga instaliram pa se dvoumim pa mi kažite tzašto je bolji.
 
pazite, komentari tipa windows mi koci posle 2 sata i sl.su blago receno debilski,jer nije tako, zato sto takav lik koristi nesto sto ne zna ni on ,tu mu nesto ne stima, a linux pa lepe se nanjega ,imam utisak da je trenutno u fokusu , mozda grubo ali trenutno u trendu, videcemo,videce vreme,kao recimo samsung u mob.telefoniji...ali ko poznaje stvari nije to to!!!,mozda linux ali ne u kucnoj reziji,i ne razumem te rasprave onaj ko koristi windows koristi ga u sluzi mu sa svojim programima a ko koristi linux pa nek mu koristi,a ovi sto pitaju i tvrde linux je bolji ili nije to su dokoni tipovi ,penzioneri ,nemaju pametnijih ,konstruktivnijih tema , vec eto ko je bolji vecita tema , i nikad im nece biti jasno ko je u stvari BOLJI, moz misliti,pozdrav svima !!!!!!
 
ETO OTVARAM TEMU , ZASTO JE BOLJI LINUX,sva pitanja na ovu temu i odgovori su OPSHTI nedoreceni znaci niko nije reko generalno nista,evo ovako ,koristim w2000 sp4 i nikad mi nije pravio probleme sa kocenjem bilo koje vrste,imam nortona 2003 pro edition i nikad nisam imao problema sa virusima,znaci sve te teme tipa snaso me ovaj onaj virus su nebitne,drajvera ima svih vrsta i koliko hoces igrica,programa ,ozbiljnih programa , itd.,znaci ne moze me neko neko ubediti tek tako da je nesto drugo bolje.Javite se ,pricajte ali konkretno!!!
 
Hehe..e sto volim ovakve koji su juce uspeli da instaliraju Linux i sada na sav glas vicu Linux rulez a ne znaju cak ni osnovne stvari, loguju se kao root i ne znaju koja je razlika izmedju:

Kod:
rm -rf /tmp/neki_fajl

i

Kod:
rm -rf / tmp/neki_fajl

Odrasti mali.[/quote]

Kad bi se znanje iskombinovalo sa skromnoscu i malom dozom tolerantnosti mozda bismo od tebe dobili i coveka.
 

Back
Top