SLOBODA GOVORA?

mog mora nema....

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
134
Postoji ili ne? Sloboda govora, sloboda informisanja i sloboda štampe osnovni su elementi demokratije. Slobodna, nezavisna štampa jedna je od najvažnijih institucija u demokratskom društvu.Moderatoru nije fer......
 
Lik koji je pisao neshto slichno ovome
Неко нам се уплашиооооо.
Па паганини ти си безбедњак аууууууууу
Ради за бебу аууууууууу

опанак ми све информације пренео.
Човече сада си откривен

Господе, Ти који управљаш војском над војскама, пошаљи своје легионе са пламеним мачевима да огњем сатру сваку силу, зло и неправду која се надвила над србским витезовима Радованом и Ратком.
Здравља, постојаности и слободе, молим Господе, свом душом својом, свим срцем својим и целим бићем својим за поменуте витезове србске
.

:mrgreen:
 
Sloboda govora i sloboda informisanja su osnovni elementi elementi svesti, aksiomi zivih razumnih sistema, i sa ovim ili onim politickim sistemom nemaju direktne veze (posto nisu zivi i nemaju svog razuma vec su gradjeni i upravljani od strane zivih zivih razumnih sistema, tj ljudi). u tom smislu, ova sloboda moze biti uskracena samo uskracivanjem zivota u najdirektnijoj formi - neposrednim usmrcivanjem. sve ostalo ne moze ni na kakav nacin uticati na smanjenje ili uvelicavanje ovih 'sloboda', jer kao aksiomatske ne podlezu kvantifikaciji (analogija geometrijskih aksioma - tacka nije vec ili manja, prava nije kraca ili duza).
sto se tice 'slobode stampe' nije jasno definisana u prvom postu, a ako je shvatimo u uobicajeno sirokom pop-diskursu, onda sustinski suziti slobodu stampe vise od onoga koliko je suzena samim karakteristikama medijuma (nosaca) i pravila kodifikacije informacija u njemu - jednostavno nije moguce. stavise, stampa je najveci neprijatelj slobode informisanja i slobode govora apriori.
 
Sa poshtovanjem i uvazavanjem
Poštovani i uvaženi gospodine,

Mada jesmo, hvala Gospodu da je tako, pripadnici različitim političkim opcijama (lično sam uvek bio, jesam i biću dok je damora u meni pristalica SRBOLJUBLJA, SVETOSAVLJA i OTADŽBINOFILSTVA, pa samim tim političke opcije kojima je OTADŽBINOLJUBLJE uvek na prvom mestu) sa mnogim Vašim stavovima, ponekad i političkim, zašto da ne, ne mogu a da se ne slažem. Zaista ste jedan od retkih intelektualaca na ovom forumu sa kojim se da plodotvorno diskutovati. Naravno, to nam je valjda u genima, logično bi bilo da se nejaki, pa i političke stranke čiji rejting je zakržljao, gledaju sa dosta simpatija i želje da im se pomogne, no situacija u našoj otadžbini nam trenutno imperativno nalaže da za tako nešto nije ni mesto ni vreme. Tome su svakako doprinele i male strančice, jer velika većina od njih je ušla u politiku samo zato da bi se domogla vlasti ne birajući sredstva. Naša realnost, bolna sadašnjost, kada se i na podelama, antagonizmima, primitivizmu, poltronstvu, antihrišćanstvu, izdajništvu i sl pokušaju pridobiti politički poeni ne gledajući šta to naše činjenje znači za opstanak Naroda i Države što je već rezultiralo bipolarnoj rascepljenosti građana Srbije. Da je uma i razuma naši politički predvodnici bi sve činuli da između sebe sagrade mostove, prijjateljstvo i tolerantnost, jer to bi i među najobičnijim građanima stvorilo isti efekat. Svuda kod umnih i razumnih, ne postoji niti jedna jedina država koja nije imala takvo breme na plećima, ta rascepljenost se uvek i svagda leči velikim koalicijama (sadašnji primer Nemačke, pre Austrije, Francuske i sl). Verujem da bi jedinstvo među građanima Srbije bilo stvoreno onog momenta kada bi RADIKALI, DS i DSS napravili veliku koaliciju. Oni koji još uvek misle da SRS nije naša realnost i da se bez njih može vladati u zemlji Srbiji beže od realnosti. Radikali, to je činjenica, imaju većinsku podrški većinskog naroda u Srbiji. Sasvim logično, da ne naglašavam, bogme, i demokratski i civilizacijski, bi bilo da oni koji imaju većinsku podršku većinskog naroda (Srba) moraju imati mesto u Vladi Srbije, jer sve drugo je izdaja Srba i Srbije i jednog dana će sigurno dovesti do toga da SRS bude imala apsolutnu vlast u Srbiji što bi stvarno bilo vraćanje u jednoumlje - zaista se i lično bojim toga. Ponovo naglašavam sve ono što se događa među strankama, pogotovo onim najvećim koje imaju i najveći broj svojih agitatora, se direktno odražava i prenosi na građane Srbije. Kada u državi Srbiji onaj ko bude imao jedan jedini glas više bude imao pravo i obavezu da tvori vlast, to je neprikosnoveno pravilo u svim demokratskim društvima, tek onda ćemo moći da pričamo o demokratiji. "Kurta i Murta" su način vladanja iz turskog mračnog vilajeta.Voleo bih da Srbi u Srbiji nikada u DS i DSS ne prepoznaju "kurtu i murtu", jer belaj će da bude neizbežan.

S poštvanjem i uvažavanjem,

Krstan Dj. Kovjenić
 
mog mora nema....:
Pa vidis ja sam htela da repliciram,ali mi je uskracena sloboda govora jer mi je tema zakljucana...

Ne znam definiciju slobode, ali ne vidim razlog sto su ti teme zakljucane...ono za "666", to razumem, toga je vec bilo ovde u izobvilju, ali ostale...??? To zaista ne razumem. Moderatori, molio bih objasnjenje!
 
Ova tema više liči na Hyde Park nego na slobodu govora...
Tema o ličnim kartama je otvorena ali spojena sa još jednom temom o ličnim kartama.
Da li sloboda govora znači i da možemo maltretirati sve oko sebe?
 

Back
Top