Koja smo mi smesna drzava....ovo je strasno :)

ХЕРЦ

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
322
http://www.ivonazivkovic.net/ponos sa casom.JPG

Ovo kao ona stara americka serija kad je klinac bio doktor, jel no se zvala "Doogie Howser M.D." hahahahha .... isto kao sto bi njemu legao "pod noz", tako bi s'ovim uzeo pusku u rukue hehehe


Hahahhaha pa nama je "klinac" nacelnik generalstaba i kako mi na forumu tako i narod u drzavi diskutuje gluposti kao sto su "da li braniti Kosovo" hahahahha....pa ja da sam vojnik i da vidim ovog slepca da me "vodi" dao bi rodjenu kucu i zapalio sto je dalje moguce, a kamoli nesto drugo.

Srbi prvo treba da pociste "srbe", pa tek onda da razmisljaju o siptarima ili nekom drugom...
 
ХЕРЦ:
http://www.ivonazivkovic.net/ponos sa casom.JPG

Ovo kao ona stara americka serija kad je klinac bio doktor, jel no se zvala "Doogie Howser M.D." hahahahha .... isto kao sto bi njemu legao "pod noz", tako bi s'ovim uzeo pusku u rukue hehehe


Hahahhaha pa nama je "klinac" nacelnik generalstaba i kako mi na forumu tako i narod u drzavi diskutuje gluposti kao sto su "da li braniti Kosovo" hahahahha....pa ja da sam vojnik i da vidim ovog slepca da me "vodi" dao bi rodjenu kucu i zapalio sto je dalje moguce, a kamoli nesto drugo.

Srbi prvo treba da pociste "srbe", pa tek onda da razmisljaju o siptarima ili nekom drugom...
na zalost,..ali u pravu si i ovaj put. :roll:
 
Neki ovde vise vole lopurdu Pavkovica sto je pet vila ukrao ne bi li se dodvorio svojoj zeni Gloriji a ona ****** pobegla od jadnog Nebojse cim mu je zagustilo i nasla mladjeg a covek se bas lepo nakrao mada on se jos pokazao n Kosovu 99. u boljem svetlu od ostalih .Jos bolji je general armije Dragoljub Ojdanic koji je bio komadant vojske u ratnom stanju a imao je oko 130 kila i nije se pojavljivao nigde na polozaju osim na TVu sa svojim ljubljenim Zlobom.Vazno je da dodje potpuno nova garnitura generala koja nije indoktrinisana u JNA oficirskim skolama gde se vise ucilo o socijalizmu i samoupravljanju nego o vojnoj taktici sto smo videli na delu kada se mocna armija za koju su svi misli da ce za 10 dana dodji do Ljubljane ,zaglavila u Slavonskom baltu pred Vukovarom koji su osvajali tri meseca iako je neprijatelj bio daleko malobrojniji i slabije naoruzan a nekoliko hiljada regruta je izgubilo zivote samo iz Novosadskog korpusa .Treba zadrzati nize oficire i profesionalce sa dragocenim ratnim iskustvom a visoke oficire pre svega generale koji su 4 rata izgubili (Slovenija,Hrvatska,Bosna,Kosovo) treba penzionisati jer sto je mnogo, mnogo je .
 
Tebi kad keva kaze "nemoj sine da budes alkoholicar" tvoj odgovor je "ali on je narkoman"....

Nisam ja poredio, vec sam pricao o njemu koji ima dovoljno godina za majora u najboljem slucaju....pusti mi tih preskakanja, isto kao sto su poceli da dele magistrate na lepe oci....

Drzavu vode slepci i bilo bi smesno da nije tuzno...
 
ХЕРЦ:
http://www.ivonazivkovic.net/ponos sa casom.JPG

Ovo kao ona stara americka serija kad je klinac bio doktor, jel no se zvala "Doogie Howser M.D." hahahahha .... isto kao sto bi njemu legao "pod noz", tako bi s'ovim uzeo pusku u rukue hehehe


Hahahhaha pa nama je "klinac" nacelnik generalstaba i kako mi na forumu tako i narod u drzavi diskutuje gluposti kao sto su "da li braniti Kosovo" hahahahha....pa ja da sam vojnik i da vidim ovog slepca da me "vodi" dao bi rodjenu kucu i zapalio sto je dalje moguce, a kamoli nesto drugo.

Srbi prvo treba da pociste "srbe", pa tek onda da razmisljaju o siptarima ili nekom drugom...

Јао, нећу сада да се нервирам...... прочитаћу ово после подне......ужас... на шта смо спали - па ово је само још један од гафова идиЈота МАНЕКЕНА.......... :roll:
 
Kvalifikovan je koliko i ja, zato mi je i smesno da je komandant generalstaba, ali s'obzirom da smo banana drzava ovo nebi ni trebalo da je za cudjenje. :) Ratove nisu "ispusili" generali vec izvrsna vlast, koja je bila politicka a ne vojna....prema tome, nas problem nije bio u vojnom nego politickom osoblju.

Ponos je srpski Doogie Howser ;) :D hehehe ... prica za Hollywood
 
U ovoj zemlji, pljunuti na nečiju diplomu i znanje je kao dobar dan. Očigledno herc ti neaš ništa od toga, jer da imaš cenio bi svoj trud i samim tim bi znao kako je teško doći do nečega. Završiti Vojnu akademiju, Harvard ili Sorbonu, to se na ovom forumu tako olako shvata, kao da je stati pred trafiku i popiti 2 litre "jelena"
Problem je što je mlad??? :roll: U njegovoj biografiji može naslutiti da je više nego školovan. Inače je čovek rod EIPED.
Prosto osveženje za glupake pešadince koji su do sad jahali.
 
Ljudi ovaj Ponos je CIA kadar stavljen na to mesto da "pod kontrolom" drzi nasu vojsku. Svi iskusni generali su odavno penzionisani ili su u Hagu. DOS je nasu vojsku unistio i kadrovski i tehnicki.

Pa dal ima ijedna vojska na svetu generala a ne shefa generalstaba da ima manje od 50 godina?

Pa pogledajte CV ovog Ponosa. Do 2000te godine bio je potpukovnik i za 3 godine je stigao do generala!!! Na koju foru? Pa na politicku foru zna se.

Evo da ga uporedimo sa americkom vojskom, dosadasnji komadant americkih snaga u Evropi James Logan Jones Jr. je rodjen 1943. godine. , njegov prethodnik Wesley Clark 1944. godine - a ovaj nas poletarac 1962.

Klasican politicki general i nesposobnjakovic. Iz vojske su oterani svi sposobni oficiri koji vole ovu zemlju vec odavno.


Da su nas ovakvi vodili 1999te Srbija bi imala minimum 50 puta vise zrtava. Mislite o tome.
 
JerryRopero:
Ljudi ovaj Ponos je CIA kadar stavljen na to mesto da "pod kontrolom" drzi nasu vojsku. Svi iskusni generali su odavno penzionisani ili su u Hagu. DOS je nasu vojsku unistio i kadrovski i tehnicki.

Pa dal ima ijedna vojska na svetu generala a ne shefa generalstaba da ima manje od 50 godina?

Pa pogledajte CV ovog Ponosa. Do 2000te godine bio je potpukovnik i za 3 godine je stigao do generala!!! Na koju foru? Pa na politicku foru zna se.

Evo da ga uporedimo sa americkom vojskom, dosadasnji komadant americkih snaga u Evropi James Logan Jones Jr. je rodjen 1943. godine. , njegov prethodnik Wesley Clark 1944. godine - a ovaj nas poletarac 1962.

Klasican politicki general i nesposobnjakovic. Iz vojske su oterani svi sposobni oficiri koji vole ovu zemlju vec odavno.


Da su nas ovakvi vodili 1999te Srbija bi imala minimum 50 puta vise zrtava. Mislite o tome.
Koliko iskusni, jel misliš na Zlobine ili čak na Titove generale?
Takav je trend u vojsci da se podmladi kadar. Komadant 1 brigade KoV sa sedištem u NS je pukovnik 1966 godište, komadant 10 komandnog bataljona je potpukovnik 1969 godište..
 
Ti lupis i ostanes ziv. Ako cemo vec o prestiznim AMERICKIM vojnim akademijama, onda je West Point neprikosnoven, ali kakve to veze ima sa tim da je on na celu generalstaba jedne drzave sa nekim jadom godina radnog staza i nedovoljnim iskustvom. To je poenta cele price, i kao sto je kolega iznad naveo, na tu poziciju je stigao politickim putem, disciplina troskok.

West Point godisnje zavrsava hiljade "studenata" pa ih ne postavljaju na celo drzavnih armija preko noci, osim ako su u pitanju banana drzave poput Nikaragve (Noriega) i Srbije (Ponos) :D bar je ovaj prvi dosao sa West Pointa

Sada ce domace "ovce"(placenici) da nas uvuku u blagodarni NATO koji ce da nas resi "komunistickog" naoruzanja i da nam milijarde kredita da kupimo mocno americko oruzje koje cak i americke trupe u Iraku bacaju u djubre za AK47 :D heheh

ajmo sad svi zajedno da ZABLEEEEEEEJIMO :D heheh
 
Inace isto je Staljin 1940te tako na procesu pobio svoje najiskusnije generale i ta greska je Ruse kostala makar 10 miliona vise mrtvih nego sto je trebalo da se odbrane od nacista.

Jos jednom da vam navedem, svi nasi najiskusniji generali koji su imali ratno iskustvo u Bosni i na Kosovu su odavno penzionisani po nalogu CIA i Tadica.

VOjsku nam sada vode poletarci poput ovog POnosa, koje kontrolise CIA i koji nemaju jednog dana ratnog iskustva.
 
JerryRopero:
Pokazi mi recimo u Americkoj, Ruskoj ili Engleskoj vojsci komadanta generalstaba a da je mladji od 50 godina.

Druga stvar. "General" Ponos je rodjen u Kninu a nigde mu u CV-u ne pise da je bio pripadnik vojske Republike Srpske Krajine? Da li to znaci da je Ponos izdao svoj rodni grad, svoje krajisnike?

Ma boli me dupe za američke i ruske snage. Znam da su svi oficiri drastično podmlađeni. I to što lupaš da su smenjeni svi koji su ratovali po Kosovu, lažeš jer je onaj potpukovnik 1969 godište i došao do tog čina ratom na Kosovu i pre toga u Bosni.
Poštedi nas sa tom patetikom, izdao svoj narod i grad. Povraća mi se od tog sranja.
 
U tome i jeste problem sto su svi podmladjeni...covek ti je i naveo primer Staljina koji je isto tako podmladio oficire i generalstab i svi znamo do kakvih je to gubitaka dovelo ruski narod. Razlika je u tome sto zrtva 20mil rusa iako ravna katastrofi nije izbrisala ruski narod sa lica zemlje, dok bi zrtve od koju stotinu hiljada definitivno zbrisale srpski narod.

Jel ono imamo 20 ili 40 hiljada vojnika trenutno ? Pa mi smo toliko jadni da nismo u stanju da zaratimo protiv jedne bedne Albanije, a kamoli nekog drugog. Kakva vojska, kakvi oficiri, to sr@nje od "vojske" treba rasformirati do kraja da se vise ne blamiramo, a mozda ce neko tako jadne bez vojske i da nas zastiti u slucaju nekog sr@nya.

P0pisam se i na Ponosa i Tadica i ostatak politickog i oficirskog sastava ove smesne tvorevine sto zovemo drzavom.
 
Nemojte u ovo sve uvlačiti Staljina. Čovek koji je do napada na SSSR više verovao Hitleru da tog napada neće biti nego svojim oficirima. Čovek koji je imao taktiku, Nemaca ima manje nego Rusa i možemo si dozvoliti i 3 mrtva Rusa za jednog Nemca jer kad bi na taj način ratovali Nemci bi nestali, a Rusa bi ostalo još mnogo. I na tu njegovu genijalnu politku nešto pričate o oficirima.
Koje oficire su trebali zadržati u generalštabu vojske Jugoslavije?
One što su išli po miloševićevim skupovima, i proglašavali neistomišljenike izdajnicima, stranim plaćenicima, CIA i ostala sranja. Pa jel tolika kratka pamet ovih ljudi. Pa šta bi bilo da danas Koštunica i Tadić vuku neke oficire po konvencijama, to je nezamislivo, a najviše bi grmeli baš ti koji su to isto radili, samo pre 7 godina
Ako već hoćete, taj Ponoš je vanredno unapređen i u vreme Slobe 1996, znači da nije čista politika. Možda čovek nešto vredi.
I nemojte lupati da su svi oficiri koji su ratovali po Kosovu šutnuti, svi su na svojim mestima, čak i unapređeni. Nijedan potpukovnik ili pukovnik danas (velika većina) u Srbiji, nije to postao, a da nije bio na Kosovu ili Bosni, u čijem ratu mi nismo ni učestvovali.
 
filatelista:
Ma boli me dupe za američke i ruske snage. Znam da su svi oficiri drastično podmlađeni. I to što lupaš da su smenjeni svi koji su ratovali po Kosovu, lažeš jer je onaj potpukovnik 1969 godište i došao do tog čina ratom na Kosovu i pre toga u Bosni.
Poštedi nas sa tom patetikom, izdao svoj narod i grad. Povraća mi se od tog sranja.


Kako mozes da cenis coveka koji nije ratovao za svoju Krajinu a oficir je?

Ja ne mogu.
 
JerryRopero:
Kako mozes da cenis coveka koji nije ratovao za svoju Krajinu a oficir je?

Ja ne mogu.
Pa mnogi nisu, pa šta sad. Koliko je Srba maklo odande kad je zapucalo, a koliko je otišlo odavde tamo (što iz patriotskih, što lopovskih namera). To ništa ne znači. Pa i koliko je imao godina?
Ono što verujem da za njegovog mandata neće biti ni ubijanih ni zaklanih ni proteranih Srba.
Sećam se kad je 1992 za načelnika generalštaba došao Blagoje Adžić, samo se šuškalo kako su mu pobijeni najbliži u Jasenovcu i kako mrzi ustaše, a ono dok je on bio načelnik Srbi samo ginuli i proterivani.
 
Mnogi nisu. Tacno. Ali ti mnogi nisu pretendovali da postanu nacelnici generalstaba. Ako se od koga ocekuje da brani svoj narod i zemlju to je od profesionalnih vojnika/oficira.

I sad ja treba da ocekujem da ce mene od agresora da odbrani neko ko nije imao muda da ide da brani svoju bracu, sestre, tetke, ujake, drugove od ustasa u Krajini?

Isle su hiljade dobrovoljaca iz Srbije da brane ono sto Zdravko Ponos nije branio! Jedan Kapetan Dragan je dosao cak iz Australije da brani Srbe i Srpstvo - i on je po nekima zlocinac? A ovaj Ponos kukavica je heroj? Sramota i strasno!!!
 
Kad smo vec kod ove teme,ortak mi je vojno lice i cesto kad odem kod njega tu svrati i neki njegov kolega.Pa kad slusas te njihove price ne mozes a da se ne smejes.Vojska nam je dno.To cak i oni sami kazu.A tog Ponosa i da ne komentarisem,a tek njihove komentare o svom tzv komadantu da ne prepricavam jer su tuzni koliko i smesni.
Pa nas bi sada samleli oni indijanci sa lukovima i strelama.
 
Hehehe smesni su ovi likovi koji za sve krive Slobu, isto kao i oni sto im je Tito bio kriv za sve. Tito umro 80te, pa sta su srbi uradili od 80te pa nadalje a bili vecina u SFRJ....nista, nego najlakse bilo kukati na Tita, onda dos'o Sloba i posle sto je i on otisao, ova g0vna sto se zovu demokratama (jer je to kao popularno ovih godina) danas na istu foru krive Slobu za sve, kao sto je to pre bio slucaj sa Titom. Pljuju i po onom sto jeste i sto nije valjalo da bi zamazali svoje danasnje greske. Albanija je danas velesila za Srbiju....tuzno ali istinto....kad pomislim na to, povraca mi se....
 
JerryRopero:
Mnogi nisu. Tacno. Ali ti mnogi nisu pretendovali da postanu nacelnici generalstaba. Ako se od koga ocekuje da brani svoj narod i zemlju to je od profesionalnih vojnika/oficira.

I sad ja treba da ocekujem da ce mene od agresora da odbrani neko ko nije imao muda da ide da brani svoju bracu, sestre, tetke, ujake, drugove od ustasa u Krajini?

Isle su hiljade dobrovoljaca iz Srbije da brane ono sto Zdravko Ponos nije branio! Jedan Kapetan Dragan je dosao cak iz Australije da brani Srbe i Srpstvo - i on je po nekima zlocinac? A ovaj Ponos kukavica je heroj? Sramota i strasno!!!


Šta ako je taj čovek samo dole rođen i ništa ga ne veže za to? Nema dole braće, sestara, tetaka, možda mu je otac bio vojno lice, pa dole službovao. Pa inagadavida je rođen u Egipu pa 100% nije išao da ga brani kad ga je napao Izrael.
 

Back
Top