Zaposljavamo grafickog dizajnera

Ma nisam znao gde da prebacim ovo... Nije bas za Kompjutere u malim oglasima, a na Zaposlenje verovatno niko, koga bi ovako nesto interesovalo, ne ide... Pa je ostavih ovde...

Sve u svemu, verovatno traze nekog buduceg 'roba', tj. klinca za izrabljivanje, za neku bedu od 300-400€ mesecno...

Moj topli i prijateljski savet svima koji znaju da nesto vrede, i koji mogu da urade mnogo vise nego sto se 'ocekuje' od njih: NIKAD, ALI NIKAD, ne pristajte da radite za domace firme... Mnogo vece pare mozete uzeti od stranaca, a i radicete lakse poslove... I usput vam se niko nece mesati... Uh, ta odvratna navika ljudi sa ovih prostora, da svi kao sve znaju... Kad ti gazda koji nema pojma o programiranju daje savete kako nesto da napravis...

Ma sve u svemu... Ono sto bi radili za ove domace, mozete i za strance, za prosecno 5 puta vecu platu, i uz mnogo vise slobodnog vremena...
 
za INCOGNITO
Mnogo volim ovakve “PAMETNE”
Kod stranaca nista ne radis, nemas sefa, ides na posao kad hoces, ma totalno
opusteno.Verovatno su “PAMETNOG INCOGNITA” zvali iz celog
sveta, ali eto on ostade ovde da trazi neku stranu firmu u kojoj bi
mogao da unovci svoju verovatno malu pamet za 2000 – 3000 eura.
Stranci jedva cekaju nekog tako pametnog da ga placaju nizasta.
Ali ko je GLUP taj ce biti GLUP do kraja svog zivota.
Voleo bih da mogu da mu pomognem, ali verovatno mu nema pomoci.
Mnogo je GL.......
Ja sam radio u stranoj firmi i znam kako je pa me ovakve gluposti izlidjuju.
Kakve su to gluposti o slobodnom vremenu, njega uopste nema.Radis 11-sati sa
jednom pauzom za rucak
Sad radim kod privatnika (naseg) i sasvim je OK.
 
Trenutno radim za Site4View, LLC kao Development Leader za $2000 mesecno sa tendencijom rasta. Pre tri meseca sam umesto regularnog contract-a na 6 meseci (koji sam pre toga praktikovao sa njima), potpisao pripravnicki contract, na 3 meseca. Zato mi je plata pala na $1000 kao pripravniku :( , a pripravnicki status mi je istekao 8-og Januara. Sad vecaju kolika ce mi plata biti u full-time rezimu, i koje obaveze, ali i benificije cu imati...

Ako racunam efektivno radno vreme, nije vise od 4 sata dnevno (i ako radim 8 sati, ali tu racunam i pauze, caskanje sa kolegama, srpsko zabusavanje ;) i sl.).

Inace, najvise sto sam ikada izvukao na ovim prostorima od plate bese 500€, ali nakon dugovanja od dve i po plate, odustah... Eto to je srpska politika... Ma nikad nista ja ne videh od ovih domacih (a radio sam ja na dosta mesta), sem nerivranja i gubljenja novca i vremena... Zato imam svako pravo da pljujem po domacem trzistu...

A sad, ako mislis da sam glup, u suprotno ne mogu da te ubedim... ali eto, raspitaj se malo o Sx-u po web development vodama... Mozda nesto i nacujes o meni...
 
Ja se slazem sa Incognitom da je mnogo lepse raditi za strance nego za nase ljude pa makar oni i bili u inostranstvu.

Jednostavno sve je mnogo ozbiljnije, napolju je poslovna kultura skroz drugacija, a tu ima i dosta zakona koji se itekako postuju tako da mnogo manje ljudima pada napamet da vas zavrnu na bilo koji nacin, sto je kod nas ovde kao 'dobar dan'.

Ali postoji uvek neko ali :) Naravno da bi svi voleli da imaju posao za nekog stranca i da im posao bude bas kao sto je Inco vec napisao, no ne mogu svi odma da nadju nekog stranca, a od neke tacke mora da se pocne, tako da je moj stav da je Ok i prihvatiti bilo kakav posao, jer totalno je drugacija stvar kad iza sebe imate CV na radu bilo kakvog prozivoda koji je prodat na trzistu, nego kada radis nesto za svoju dusu.

Tako da ako ima neko ko ume da radi pa jos i voli to da radi, a nema stalna i sigurna primanja, zasto da ne proba.

Mozda ima dosta da se radi, ali kad taj rad predstavlja zadovoljstvo, malo veca kolicina rada se i ne oseti bas mnogo.

Pozdrav
 
Vidi ti njega jos se buni sto radi za $1000 ajde malo sleti na zemlju ovde trenutno imam platu CELIH 180€ a radim sve i svasta sa svim i svakakvim ljudima (koji znaju sta hoce i koji nemaju pojma a lepo imzgleda) znaci radim svoj posao i moram da objasnim klijentima da kompjuter ipak ne moze bez coveka nista da uradi. Dok je tebi mala gore pomeenuta suma, usput jos ako uleti neki hitni posao kao da uradim kalendare do petka 2 januara doneo klijent maerijal 25 decemba sve je tu SAMO treba sastaviti a cele godine dr..a ku...c.
Cuti tu i radi svoj posao a to ti je izmedju ostalog odrzavanje i azurireanje sajta
 
hmmmm... ja se ne bunim sto radim za normalnu (manje vise platu)... Gotovo i da ne radim, a ipak imam relativno pristojnu platu... Doduse, videcemo sad kako ce se stvari odvijati, ja tipujem na $3200...

Ja bih se bunio kad bih radio ono sto ti radis, za pare za koje radis... Zato sam i lepo rekao, ovde na domacem trzistu, sve gazde/direktori su gonici robova, i gledaju kako da sto vise zarade davajuci male plate a puno posla...

Samo sam preporucio ljudima da rade za strance... em' profesionalnije, em' se procuje za tebe (ako dobro radis posao), em' je bolje placeno...
 
Slazem se sa INCOGNITO-m .
znam sta su nasi ljudi t.j.gazde/direktori
Nude ti kule i gradove a na kraju ti ispadnes budala.

Radio sam za jaku domacu firmu Gazda suvise bogat da nezna stace sa parama.
Plata Mi je bila 220-250 eura.

Ali u cemu je problem : Upravo to gledate kao roba, i Od tebe hoce da mu od dinara napravis dva
jednostavno bas te briga za tebe.
Kada zakasnis na posao on tebi 5% od plate ,a sto sam ostajao preko vremeno sat-dva to nista
pa sam zato napustio i dao otkaz.
Dok sa druge strane neznam kako je preko grane t.j raditi za stranca.
Verovatno vece plate ali i postovanje radnog vremena Sto je pod uticajem
njihovih zakona tako da ce te slabo ko prevariti .
 
Po pitanju iskoriscavanja 'radne snage', sve gazde, svuda u svetu, su iste... Razlika je u pristupu...

Kod nas se radnik smatra potrosnom ROBOM, pa se na njega i ne obraca paznja... Sve dok moze da se 'cedi' neka zarada od njega, oni ce ga nemilice koristiti...

U 'normalnom' svetu, gazda te ne posmatra kao robu (i kao roba), vec kao masinu za proizvodnju para... Sto te bolje odrzava, bolje ces raditi, i vise ces mu novca inkasirati... Zato ce ti dati i bolju platu, i nece ti se mesati u posao (jer te ne bi on ni unajmio da zna da to radi bolje od tebe)... Radno vreme ume da bude striktno, ali ne kao deadline-ovi... Oni su daleko organizovaniji nego mi, i nista ne prepustaju slucaju... Zato od i tebe ocekuju da budes takav... Mozes ti raditi i 1 sat dnevno, ali do deadline-a moras imati gotov proizvod... Sto je najbolje, ti deadline-ovi se setuju uz tvoju saglasnost (prvo tebe pitaju koliko ti okvirno treba vremena), pa uz malo 'vrdanja', mozes uvek imati dovoljno slobodnog vremena... Naravno, nisu ni oni ovce, pa ako to zloupotrebis, obice ti se o ledja...

I da, kod njih su zakoni za zastitu radnika (ali i gazdi) mnogo striktniji... Sve se ide po unapred definisanim pravilima... I niko se tamo ne raspravlja sa gazdom/radnicima... Samo jednom od njih zakuca sudski kurir i donese im poziv iz suda... A sud resava ostalo...
 

Back
Top