Krekovanje tel. mreze

Peruzzi

Domaćin
Poruka
4.066
E ljudosi - frka
Moj cale (inace najgenijalnija osoba koju sam upoznao (ocite ovde ironicnost)) nije placao racun za tel. zadnja tri meseca... I sad, naravno, po proceduri sledi iskljucivanje telefona (u centrali, ne fizicki).
Postoji li neki nacin da po iskljucenju nekako zaobidjem ovo i omogucim pozivanje - odnosno treba mi Fake Caller ID (ili kako se vec zove).
Ajde ako neko zna ili neka ispise ovde ili neka salje na mail. Please!
I CAN'T LIVE WITHOUT INTERNET!!
 
Nema teorije... Jedino da odes do razvodne kutije, i zakacis se na komsijin broj ;)

Ili da unajmis nekoga od onih sluzbenika sto se staraju o centrali da kao slucajno pritisne odredjeno dugmence...

A najjednostavnije resenje: plati racune... Prosto se cudim kako te do sad nisu iskljucili ako 3 meseca nisi placao... Mene su jednom iskljucili zato sto sam platio 3 dana nakon 'roka za placanje' jer sam bio na letovanju...
 
Incognito:
Nema teorije... Jedino da odes do razvodne kutije, i zakacis se na komsijin broj ;)

Ili da unajmis nekoga od onih sluzbenika sto se staraju o centrali da kao slucajno pritisne odredjeno dugmence...

A najjednostavnije resenje: plati racune... Prosto se cudim kako te do sad nisu iskljucili ako 3 meseca nisi placao... Mene su jednom iskljucili zato sto sam platio 3 dana nakon 'roka za placanje' jer sam bio na letovanju...

E stvarno neznam. Valjda imam srece.
Mislio sam na nesto tipa - ako se npr. zakacim direktno za kabl, da li mogu nesto da uradim?
Da li ce prihvatiti poziv,s obzirom da nezna odakle dolazi (ide direktno sa kabla)? Da li i kakav bi mi uredjaj terbao da prevarim centralu?
Na tako nesto sam mislio.

fak telekom
 
Peruzzi:
E stvarno neznam. Valjda imam srece.
Mislio sam na nesto tipa - ako se npr. zakacim direktno za kabl, da li mogu nesto da uradim?
Da li ce prihvatiti poziv,s obzirom da nezna odakle dolazi (ide direktno sa kabla)? Da li i kakav bi mi uredjaj terbao da prevarim centralu?
Na tako nesto sam mislio.

fak telekom

Na koji kabl... Glavni telefonski (onaj sto ide od razdvojne kutije do centrale)? ... Pa onda bi te oprema izkostala vise nego sto bi te telefon kostao u narednih par godina (a tu mislim da imas 'astronomske' racune poput mojih)... Da ne pominjem da ce te uloviti u roku od nedelju dana...

Zato lepo zaboravi na to, pravac shalter: 'Teto, teto, ja bih da platim racun...'.

Poz.
 
Incognito:
Peruzzi:
E stvarno neznam. Valjda imam srece.
Mislio sam na nesto tipa - ako se npr. zakacim direktno za kabl, da li mogu nesto da uradim?
Da li ce prihvatiti poziv,s obzirom da nezna odakle dolazi (ide direktno sa kabla)? Da li i kakav bi mi uredjaj terbao da prevarim centralu?
Na tako nesto sam mislio.

fak telekom

Na koji kabl... Glavni telefonski (onaj sto ide od razdvojne kutije do centrale)? ... Pa onda bi te oprema izkostala vise nego sto bi te telefon kostao u narednih par godina (a tu mislim da imas 'astronomske' racune poput mojih)... Da ne pominjem da ce te uloviti u roku od nedelju dana...

Zato lepo zaboravi na to, pravac shalter: 'Teto, teto, ja bih da platim racun...'.

Poz.

E hvala. Odvratio si me od ocigledno glupe ideje.
Dodje mi tako nekad...

Nego,u cemu programiras?
 
myst:
ima za zvanje sa kabla kao sto kazes a jednostavno je napraviti idi na anarhistcookbook com i tamo ces naci i jos neke zanimljive stvari i o hakovanju

Anarchist CookBook je sran*e... Nemojte nista tamo koristiti (sto se hackovanja (crackovanja) tice) jer su informacije stare barem 10 god. Blue Boxing (!) Pa to je bilo koristeno u 70tim godinama i pravio ih je Steve Wozniak (Apple) i dobio je ideju od Captain Cruncha... Jako stara prica ali fora je sto ih niko ne koristi od sredine 80tih. Sumnjam da je i nasa centrala tako matora i nezasticena. Najbolja ideja koja meni pada na pamet da se za*ebe telekom je da se programira halo kartice. Nabacis sebi par miliona dinara na karticu i cao... Teoretski je moguce, ali oprema za takvu operaciju je izuzetno skupa.
 
myst:
probaj da razvalis halo govornicu i da se povezes na kabel i zoves preko 041 :lol:

Jos jedan veliki mit... Mnogo bre gledate filmove... HALO govornice je nemoguce iskoristiti za bilo sta drugo sem telefoniranja preko HALO aparata...

Pa to nije moguce vec 20-ak godina... Koriste se specijalni kanali i nacini komuniciranja, centrale i sta vec, tako da samo HALO aparat moze koristiti tu liniju... Struju doduse mozete krasti (to vam je onaj deblji kabl u drugoj nozici) ;)

http://www.intracom.com/ ... malo se informisite, pre nego sto pocnete da lupate... :?
 
Incognito:
myst:
probaj da razvalis halo govornicu i da se povezes na kabel i zoves preko 041 :lol:

Jos jedan veliki mit... Mnogo bre gledate filmove... HALO govornice je nemoguce iskoristiti za bilo sta drugo sem telefoniranja preko HALO aparata...

Pa to nije moguce vec 20-ak godina... Koriste se specijalni kanali i nacini komuniciranja, centrale i sta vec, tako da samo HALO aparat moze koristiti tu liniju... Struju doduse mozete krasti (to vam je onaj deblji kabl u drugoj nozici) ;)

http://www.intracom.com/ ... malo se informisite, pre nego sto pocnete da lupate... :?
au a sto si ti ozbiljan ko moje dupe. vidis da se zezam i molim te ne,oj da izigravas najinformisanijeg tipa na forumu
 
AxeZ:
...Pa s obzirom da je Incognito stvarno najinformisanija osoba na ovom forumu ( s ozbirom na kolicinu lamera ovde to i nije bas neki uspeh ) onda i moze da da sebi za pravo...:)
Naravno. Zato sam i trazio bas od njega onaj algoritam.
A sad se setih.
Moze li npr. da se na halo govornici "oguli" zica koja ide od slusalice u automat i da se na nju prikaci obican dial up modem sa lap-top-a i zatim se jednostavno prikacis preko 041?
da li je to izvodivo?
p.s. nemam lap-top :)
 
Peruzzi:
Naravno. Zato sam i trazio bas od njega onaj algoritam.
A sad se setih.
Moze li npr. da se na halo govornici "oguli" zica koja ide od slusalice u automat i da se na nju prikaci obican dial up modem sa lap-top-a i zatim se jednostavno prikacis preko 041?
da li je to izvodivo?
p.s. nemam lap-top :)

Izvodljivo jeste, ali ce ti trebati specijalan modem (jer signal nije bas isti)...

Mada ne vidim ni jednog konkretnog razloga zasto bi neko tako nesto uradio... Da sakrije svoj broj? Postoje laksa resenja za to... Da murija ne moze da ga uhvati dok on 'hakuje'? Pre ce ga uloviti tu na licu mesta zbog ostecivanja javne i privatne imovine, nego sto ce ga ikad uloviti kao 'hakera'...

Jednostavno, nema smisla raditi tako nesto...
 
Peruzzi:
To si u pravu.A i jednu sam stvar ispustio - treba mi halo kartica
E sad,cuo sam da ako se popune ona udubljenja na njoj sa grafitom moze da se poveca iznos na racunu.
Znate li nesto o tome?

ma da... i ako prineses karticu ekranu starog televizora ona ce se opet napuniti... i ako je drzis pored jakog magneta kartica ce izgubiti mogucnost gubljenja kredita...

... i ako gledas u bob, zaglavices u cuzi kao Vidovita Corka...

Ostavite se tih gluposti... HALO kartica ima obican ROM (ne *PROM), u koji se jednom upise vrednost, i ono sto HALO aparat radi je 'przenje' dioda/tranzistora u istom (visokom strujom)... i tako se smanjuje kredit... Povratna operacija nije moguca, jer taj cip vise nije za upotrebu... Dakle, ni jedna 'babska tehnika' vam nece napuniti karticu ili je uciniti da se sporije prazni...
 
Peruzzi:
Incognito:
Nema teorije... Jedino da odes do razvodne kutije, i zakacis se na komsijin broj ;)

Ili da unajmis nekoga od onih sluzbenika sto se staraju o centrali da kao slucajno pritisne odredjeno dugmence...

A najjednostavnije resenje: plati racune... Prosto se cudim kako te do sad nisu iskljucili ako 3 meseca nisi placao... Mene su jednom iskljucili zato sto sam platio 3 dana nakon 'roka za placanje' jer sam bio na letovanju...

E stvarno neznam. Valjda imam srece.
Mislio sam na nesto tipa - ako se npr. zakacim direktno za kabl, da li mogu nesto da uradim?
Da li ce prihvatiti poziv,s obzirom da nezna odakle dolazi (ide direktno sa kabla)? Da li i kakav bi mi uredjaj terbao da prevarim centralu?
Na tako nesto sam mislio.

fak telekom

nisi ti imao nikakvu srecu sto te tri meseca telekom nije iskljucio vec je telekom presao na drugi informacioni sistem pa dok se baza podataka o korisnicima ne uskladi nije bilo iskljucivanja ..al zato od sada opet krece po starom..tri dana ne platis sto si ti sam potrosio, niko drugi...nema onog tona tu tuuuuuuuuuuuuuuuu.... e pa decko protezzi se koliko ti je pokrivac dug a ne da psujes telekom....chuj njega, uredjaj da bi prevario centralu...hehe, ti bas uporan...za te pare za taj "uredjaj" bolje se ne brukaj ovde pred narodom koji takodje placa svoje racune, a tebe ce da posavetuje kako to da ne radis...besmislica....vec kako neko rece...pravac shalter
pa moram valjda i ja platu da primim od neceg platu i platim svoj telefonski racun a kako cu ako nam ti i slicni tebi ne uplate svoj dug

pozdrav od telekomiste :))))
 
Anonymous:
nisi ti imao nikakvu srecu sto te tri meseca telekom nije iskljucio vec je telekom presao na drugi informacioni sistem pa dok se baza podataka o korisnicima ne uskladi nije bilo iskljucivanja ..al zato od sada opet krece po starom..tri dana ne platis sto si ti sam potrosio, niko drugi...nema onog tona tu tuuuuuuuuuuuuuuuu.... e pa decko protezzi se koliko ti je pokrivac dug a ne da psujes telekom....chuj njega, uredjaj da bi prevario centralu...hehe, ti bas uporan...za te pare za taj "uredjaj" bolje se ne brukaj ovde pred narodom koji takodje placa svoje racune, a tebe ce da posavetuje kako to da ne radis...besmislica....vec kako neko rece...pravac shalter
pa moram valjda i ja platu da primim od neceg platu i platim svoj telefonski racun a kako cu ako nam ti i slicni tebi ne uplate svoj dug

pozdrav od telekomiste :))))
E sad.Platio bih ja racun,ali...pre neko vece kacim se ja na net, i, cudna mi cuda, svakih27 sec u proseku pukne veza...
E zbog toga necu da platim za INAT. NECU . Neka mi i skljuce telefon,neka me teraju u zatvor ali NECU da im platim racun dok ne poprave usluge.
I ostajem pri svome - FAK TELEKOM
 

Back
Top