kako 'spreciti' prekomerno spavanje?

Loo

Zainteresovan član
Poruka
341
dobar dan svima, molim Vas ako imate neki recept, sta je dobro protiv spavanja recite.
Ja sam studentkinja i imam problem sto sam stalno umorna, a zaista ne mogu sebi da priustim spavanje i preko dana i plus nocu, jer imam zaista puno da ucim.

Dakle standardne stvari poput kafe, guarane itd. ne pomazu. Pritisak mi je dobar. Za krvnu sliku ne znam ali inace sve je ok sto se zdravlja tice. Jedino sto spavam vec u 10 uvece, i onda opet po danu i sve tako, na kraju nemam vremena ni za sta drugo.

Hvala unapred na savetima.
 
Prvo proveri krvnu sliku, da nisi slucajno anemicna.
A druga stvar ,premor, to je umor koji se ne uklanja spavanjem , svi smo u nekom prenutku premoreni.
Uzmi par dana i posteno se odmori,napuni baterije,ako si stalno umorna nikakve vajde od tvog ucenja.
 
Nemoj da uzimaš nikakva stimulativna sredstva da bi ostala budna.
Problem može da bude i psihičke prirode. Možda je u pitanju otpor prema učenju ili nešto drugo?
Idi kod lekara i proveri da li imaš neki organski problem.
Ukoliko to nije slučaj, obrati se psihoterapeutu, kako bi uvidela zašto ti se toliko spava.

Pozdrav! :)
 
Spava joj se, ko i svim studentima, jer ima otpor prema ucenju, pa to je prirodna stvar (bolje je i spavati i tako pobeci od onoga sto iznuruje psiholoski, emotivno i telesno, nego ostati u tome i izdrzati). Naravno da treba proveriti KS zbog moguce anemije,a ako je to ok, onda treba revidirati sta znaci 'imam zaista puno da ucim' (vremenski), pa onda revidirati KAKO se to uci, napraviti organbizaciju vremena i obaveza, i ponasati se adekvatno zahtevima kako svog tela tako i realnog zivota. Ni jedan fakultet ne zahteva od studenta da uci vise od 5-6 sati dnevno (u procesu spremanja ispita, i pod uslovom da se efektivno uci) prema tome biti stalno iznuren i pospan znak je prosto cinjenice da nesto nije u redu sa organizacijom, nacinom ucenja, dozivljajem tezine ispita ili fakulteta ili vec nekim drugim psiholoskim parametrima. NIkakvi stimulansi tu ne pomazu.
 
I ja imam problem kako prekomernog spavanja,tako i pomerenog "licnog casovnika". Jos u mladosti sam bolje funkcionisala u nocnim satima. Sad mi se blize 50-e god, a oko pola dosadasnjeg zivota suocena sam sa depresijom.Jasno mi je da moje preterano spavanje predstavlja bezanje od svakodnevice.
Javila sam se zato sto citam kako vi,dosta mladji,imate problem kao ja,ali za razliku od mene,milo mi je sto na vreme zelite resiti problem.Ja sam dozvolila vremenom da mi se nagomilavaju problemi,a da nisam bila svesna vaznosti jasnog stava po pitanju istih.Nadam se da ne zvucim pateticno,a hocu da kazem da sam okusila kako zivot ume da bude lep i neiscrpan izvor zadovoljstva. :) U tom duhu vas sve pozdravljam i zelim vam da se sto lepse budite!!!
 
hvala puno, zaista nije problem psihicki, jer sam potpuno spremna za rad. doktor mi nije puno pomogao, pa sam u apoteci pitala sta ima za anemiju, dali su mi ampule sa gvozdjem i to sam pila 2 na dan. i tek nakon 5 dana mi je bilo malo bolje, dosla sam k sebi, zaista nije bilo normalno. i dok sam uzimala to i dalje sam spavala. naravno nisam htela da uzimam one tablete za koncentraciju jer sam jednom probala pa sam posle toga zaspala i to u 13h popodne i od tad nisam nikad probala, na mene ne utice.
mislim da je bilo od svega pomalo sto ste mi rekli, i umor, i previse posla, ali imala sam volju zaista, moguce da sam i anemicna ali nisam imala vremena da idem da proverim (jer sam spavala ha ha ha) a posle sam stalno ucila, i nas fakultet zahteva puno vise od 5 sati ucenja dnevno, ali ako se ne spava previse, sve se stigne.
uglavnom sad je sve OK, hvala Bogu, polozila sam 2 ispita u medjuvremenu i dobila 8 i 9 :-) nije lose za pocetak, to su mi bili prvi ispiti.
hvala svima
 
Sta znaci 'doktor mi nije pomogao'?
Mislim da je vise nego NEOZBILJNO da udjes u apoteku, uzmes lekove (veoma OZBILJNE!) za koje pojma nemas da li su ti uopste potrebni i na svoju ruku i bez konsultacije sa lekarom ih gutas?!
Stvarno - svasta. Kad se jednom otrujes uzimajuci nesto na svoju ruku, ili se razbolis zbog svoje neozbiljnosti, ne znam koliko ce ti biti bitno koliko osmica i devetki imas upisano u index. Ispita je mnogo, a zivot (i zdravlje) samo jedan.
 
Heh... E ne verujem ti da ti treba više od 5 sati dnevno i to u vr' ispitnog roka :P

Mene je isto pre nekoliko dana spopalo da spavam, i kako se probudim tako mi se spava, prođe sat vremena opet mi se spava i, što je najgore, spavam i MOGU DA SPAVAM :shock:
Tako, posle nekoliko dana shvatim da ovo baš i nije normalno, da funkcionišem normalno 2-3 sata max dnevno, ostalim vremenom ili spavam ili mislim o spavanju, ali to je prestalo nedavno, bar... :)

Nego, pitala bih vas, onako razgovora radi, kako bi bilo najpametnije vratiti spavanje u okvire mraka, ono, da bar bude mrak ako nije zvanično noć? :(

Godinama ne spavam noću (imam neke svoje čak objektivne razloge :? ) a sada bih volela da to malo dovedem u red, međutim sada me ni top ne može naterati u krevet :? ali to je stvar koju moram sama da rešim, vas bih da pitam, pošto se svaka nagla promena ritma odražava na mene vrlo... čudno... mislim telo se buni, kako to da ublažim? I da li je pametno, uopšte, vraćati san u okvire normale, ako je jako dugo poremećen?
Iz nekog razloga, kada normalno spavam, nervozna sam. Veoma :?
 
WithdrawnWater:
Sta znaci 'doktor mi nije pomogao'?
Mislim da je vise nego NEOZBILJNO da udjes u apoteku, uzmes lekove (veoma OZBILJNE!) za koje pojma nemas da li su ti uopste potrebni i na svoju ruku i bez konsultacije sa lekarom ih gutas?!
Stvarno - svasta. Kad se jednom otrujes uzimajuci nesto na svoju ruku, ili se razbolis zbog svoje neozbiljnosti, ne znam koliko ce ti biti bitno koliko osmica i devetki imas upisano u index. Ispita je mnogo, a zivot (i zdravlje) samo jedan.

nisam uzela LEKOVE, vec ampule sa gvozdjem, dakle nisu u pitanju nikakve tablete, pa naravno da nisam budala da svasta uzimam, ali kako su mi i ranije govorili da mi fali gvozdja pitala sam u apoteci da li mi to steti ukoliko imam dovoljno gvozdja i rekli su da ne steti, prema tome nisam ja to izmislila, nisam ni znala da postoje te ampule. To su mi preporucili. i Nista nisam uzela na svoju ruku, naravno da nisam budala, prema tome ne vidim cemu takva vasa reakcija.
A doktor mi nije nista pomogao jer kad sam pitala treba li da vadim krv cisto da proverim on je rekao da ne treba i da se tako nista nece videti,i ja sam ostala bez teksta, sta onda da radim ako ni on nista ne predlaze. A kad sam pitala za neke lekove DA LI UOPSTE POSTOJE za razbudjivanje, on je rekao - "medicinski" ne postoje jedino neke druge vrste.......
Dakle, ja sam se jednostavno obratila apotekarki i pitala za savet, nisam mislila da bi mi ona preporucila te ampule ukoliko bi mogle da mi skode.
Ne znam ko je ovde bio neozbiljan u citavoj prici, ali hvala Bogu sve je to proslo. a i meni je bila ista situacija kao Lexi - funkcionisala sam svega par sati dnevno. Sad je sve OK.
Ja sam cak i ozbiljno postupila i otisla kod doktora, zato ne vidim cemu takva kritika. Mnogi su mi rekli da nisam normalna sto sam otisla kod doktora.
pozz
 

Back
Top