Internet veza preko mobilnog

strani placenik:
Interesuje me kako da izadjem na Internet preko mobilnog, odnosno koji mi kabl treba da povezem mobilni i komp. Imam standardni data kabl, da li mogu preko njega ili moram da nabavim kabl koji se prikljucuje na modem. Ako je tako gde ti kablovi imaju da se kupe?
Ako te ovo i dalej interesuje javi se
cokoladicabicu na forumu od 15h-17h
 
Ljudi i mene muci isti problem ali sa 063 kartice.
Sto se tice 064 i siemensa C60 UPUTSTVO JE SIGURNO PROVERENO.Ovo sam ubacio sa sajta na kom su ljudi definitivno provalili cakicu.

SIEMENS C60+DATA CABL+064POST PAID:
Sledi uputstvo kako da naterate C60, koji ste dobili uz BEL paket MTS064:

1) Flešovati telefon na verziju SW20 (SW12 neće da radi).

2) Skinuti drajver za modem. WindowsXP

2) Uzeti originalni DC-510 USB kabl ili srediti serijski Data kabl koji ste dobili uz telefon. Sledi izmenjeno uputstvo člana BockyG za serijski kabl:

Sve što treba uraditi jeste da se odstrani kontakt na PIN1 na SubD9 konektoru. Pinovi su obeleženi, i na svakom postoji metalni kružić ( metalni kontakt koji prenosi signal kada se kabl prikaci na racunar). Za odstranjivanje kontakra koristit minijaturnu bušilicu i burgiju od 2mm. Pažljivo razbušiti rupu gde se nalazi PIN1 (na taj način se onemogućava uspostavljanje kontakta sa PIN1 kontaktom na računaru).


Vi treba da na pinu 1 odstranite taj kontakt jer on sprecava normalnu komunikaciju izmedju GPRS modema u telefonu i samog racunara. Ja sam koristio minijaturnu busilicu i burgiju od 2mm. Pazljivo sam razbusio rupu gde se nalazi pin1 i tako onemogucio da se napravi kontakt sa pin1 kontaktom na racunaru.

3) Na računaru srediti sledeće:

Code:

****************************************
Modem:

General>
Maximum speed................115200
Connection>
Data bits.........................8
Parity.............................None
Stop bits.........................1
Wait for dial tone before dialing - čekirati
Port settings....................sve do kraja

Advanced>
Use flow control...............Software (Xon/Xof)
Extra Settings..................+cgdcont=1,"IP","gprsinternet"
****************************************
Konekcija>

General>
broj................................*99***1#
Use area code and dialing properties - ne čekirati

Server Types>

čekirati sledeće:

Enable software compression
od protokola sve (NetBEUI, IPX/SPX Compatible, TCP/IP)
U TCP/IP settings sve po default-u, nista ne dirati

(Čekirano: Server assigned IP address, Server assigned name server addresess,
Use IP header compresion i Use default gateway on remote network)
****************************************

Podesavanja samog com. porta (U device manager-u)

Bits per second................115200
Data bits.........................8
Parity.............................None
Stop bits.........................1
Flow control.....................Xon/Xof

U advanced setovanju sve do kraja.



4) Prilikom konektovanja koristiti modem pod nazivom "GPRS via COM". Kod konekcije isključiti otčekirati sve opcije pod Configure.
Kada sve to odradite, kliknite na Dial i eto vas na Internetu.

Da ne bude zabune: Ne šaljite nikakve upite modemu jer će javiti greške. Samo odradite sve ostalo i surfujte preko mibilnog.
 
Evo male pomoci u vezi ovog uputstva kog sam vam servirao.Ah sto meni neko ne pomogne na 063, ali nema veze.Elem pomoc je ovA:
Taj konektor koji treba da se unisti je ustvari rupica u gornjem desnom uglu kabla(strana koja ide u racunar).U toj rupici nalazi se konektor-metal.Njega polako sabijte pomocu burgije ili nekog drugog predmeta.Budite pazljivi.Potrebno je samo onemoguciti kontakt tog konektora sa onim muskim konektorom na serijskom portu.Nadam se da me razumete.
Sto se tice drajvera naci cete ga na sledecoj adresi:
http://download.siemens-club.ru/files/drivers/SiemensGprsXP.inf
a pogledajte i ovaj:
http://www.siemens-club.ru/soft-drivers.php
Za flesovanje vam ne predlazem kucnu radinost na telefonu ali ako bas hocete adresa je sledeca:
http://kai.mtf.stuba.sk/users/gsmfree/Siemens/flashen/flashC60/C60_200101.zip
Ljudi to vam je sve za 064 post paid i siemens c60.Ako neko zna nesto u vezi gprs i 063 kartice neka javi.U pitanju je verovatno neka caka.Nisu oni pametniji od nas.POZDRAV OD GRKICA! SRECNO NA CHAT-U
 
ALO LJUDI USPEO SAM!!!!!!USPEO SAM!!!!!!
Upravo vam sada pisem dok sam na netu preko siemensa c60 i "softvera SW20".Pa ljudi tako je prosto!
Mozda vam sve ovo deluje misticno ali VERUJTE VRLO JE PROSTO.
Flesovanje telefona je glavna caka!Isao sam na rizik i sam flesovao svoj telefon,a kada se sve zavrsilo uvideo sam da rizika uopste nema.CITAJTE PAZLJIVO:
Kada skinete softver sa adrese koju sam vam naveo pre 2 sata radite sledece:
1.POVEZETE TELEFON SA KABLOM(NAJBOLJE PREKO PORTA 1)
2.OTVORITE ZIP FAJL
3.STARTUJETE EXE. FAJL
4.KADA SE OTVORI PROZOR PROGRAMA U DONJEM DESNOM UGLU IMA DUGME "CONF PORT", ILI TAKO NESTO-ZNACI KRAJNJE DESNO DUGME U DONJEM UGLU.
5.KADA TU KLIKNETE U GORNJEM DESNOM UGLU NOVOG PROZORA CEKIRAJTE COM 1 PORT(JER VAM JE U NJEMU KABL)
6.SA LEVE STRANE ISTOG PROZORA OZNACITE BRZINU,JA SAM RECIMO OZNACIO 56600.
7.KLIKNITE OK, PA PONOVO STARTUJTE TAJ EXE. FAJL.SAD VAM JE SVE PODESENO.
8.PROGRAM CE POCETI DA ODBROJAVA PROCENTE I KADA STIGNE DO 100% TO JE TO.ISKLJUCICE VAM SE TELEFON.NEMOJTE DA SE PLASITE.NARAVNO KAD ODBROJI PROCENTE TREBA DA URADI FINISH U PALETI ISPOD(SACEKAJTE).NA KRAJU PROZOR PROGRAMA CINI MI SE DVA PUTA PROMENI BOJU I TO JE TO.
9.UPALITE TELEFON I NISTA VISE.IMATE VERZIJU "SW20"
----------------------------------------------------
PODESITE KONEKCIJU KAO STO SAM VAM NAPISAO I VASIM MUKAMA JE KRAJ.JA VAM NAJISKRENIJE KAZEM:OVO PISEM DOK SAM NA NETU PREKO SIMENSA C60.PRIJAVLJUJE MI KONEKCIJU OD 115200.ZNACI USPEVA I PREKO 063 I PREKO 064.OVO UPUTSTVO SAM SLEDIO OD LJUDI KOJI SU SE KONEKTOVALI PREKO 064.
JOS NESTO STO MOZDA NEKO NE ZNA:
user name:mobtel
pasword:gprs
broj:*99***1# (sem nokie gde ide *99#
----------------------------------------------
za 063 konekciju parametri u Extra Settings-u:
AT+CGDCONT=1,"IP","INTERNET"
 
Evo me ponovo.Resio sam jos jedan problem koji se povremeno javlja.
Znaci ukoliko se jednom konektujete(hocete 1000%),pa se diskonektujete,moze da se desi da drugi put nece.Ono sto treba da uradite je da resetujete racunar i eventualno da izvadite kabl iz telefona pa da ga ponovo bocnete.To je sve.
Ja bih sada da spavam.Trenutno je 3:04.Ako nekom nesto nije jasno neka napise voljan sam da pomognem.
ZELIM VAM PUNO PARTIJA DOBROG CHAT-a,I JOS BOLJEG DOWNLOAD-a.Pozdrav od Grkica iz PN-a!
 
Malo ste me zbunili, svim ovim komplikovanim uputstvima!! Najvise me zanima, za cega su ova
podesavanja u extra settings-ima modema, naime sta
se njima postize*??? i da li oni vaze samo za taj model fona?

Ja se konektujem preko 063, al to ladno, znaci bez ikakvih problema, i toliko je to sve bilo jednostvano (ima Dial-Up Networking wizard) na CD koji dobijes uz telefon T68i Sony Ericsson, sa sve animacijama, tako da u stvari ne znam o cemu pricate.

JEDINO je bitno reci da ne mora da se zove:
*99***1#!!! Naime ova jedinica na kraju moze da bude i 3 kao kod mene, i to niko nije znao da mi kaze,dok nisam sam otkrio!!! To je broj CID-a, sta god mu to znacilo...

Medjutim, jedno vreme, sam imao strava vezu, znaci suuuuuuper je radila, ali sad je sporija, da li je to sto se vec dosta ljudi konektuje na 063 pa ide na net, ili mozda ima neke veze sa tim extra settings-ima,ne znam, ali pogotovo nocu mi je jako spora veza, a do pre par nedelja je bila super!
 
A mozete li meni "strancu" nesto da objasnite...

Jel to vi volite da sjedite u parku na -10, gledate snjeg po drvecu, i pisete s laptopa po forumu, ili sam ja nesto pogresno shvatio :)

Ozbiljno, ovdje kod nas je prikucivanje na mrezu preko mobilnog telefona UBJEDLJIVO najskuplja varijanata tako da mi pomalo nije jasno sto se svi palite na to.

I onda malo prosurfam po sajtovima da probam da vidim sta je tako interesantno, i vidim sve osim onoga sto me zanimalo:

Posto je MB transfera kod 063 a koliko kod 064 ???
 
Gugleta:
Ozbiljno, ovdje kod nas je prikucivanje na mrezu preko mobilnog telefona UBJEDLJIVO najskuplja varijanata tako da mi pomalo nije jasno sto se svi palite na to.

I onda malo prosurfam po sajtovima da probam da vidim sta je tako interesantno, i vidim sve osim onoga sto me zanimalo:

Posto je MB transfera kod 063 a koliko kod 064 ???

E u tome je caka... GPRS je totalno besplatan... Telekom i Mobtel se kolju za korisnike, pa i ako je GPRS mreza bila samo u test fazi besplatna, ta 'test' faza se nesto oduzila, jer ni jedan od njih ne sme da pocne da naplacuje GPRS, jer odmah gubi korisnike...

Dako da ce jos dosta vremena, 1MB transfera kod oba operatera biti: 0 din ;)
 
Anonymous:
Ajd sad ! Skinuo sam SW 20 i krenuo da flesujem telefon . Na pola posla , slucajno sam iskopcao kabl iz telefona i ostao je da lezi mrtav ! Nemogu da ga ukljucim ! I sta sad ? PS. ( bez duhovitih odgovora , molim )
Pre nego sto sam flesovao moj c60 raspitao sam se sta ja tu mogu da z....em!Rekli su mi da ce se desiti to sto i tebi ali da to nije nista opasno jer popravka kosta negde oko 500din.Majstor treba ponovo da ga flesuje :roll:
Flesovanjem mog telefona jedino sto sam izgubio to je srpski !Ostalo je netaknuto.... :D
 
Znaci idemo ponovo.Ako imate siemensc60 morate da ga flesujete na verziju sw 20.To je jasno.Podesite konekciju kako sam vam objasnio.
STO SE TICE KABLA RADITE SLEDECE:
Ako ste dobili data kabl kada ste uzeli Bel paket preko 064, taj kabl ne valja.Proverena stvar.Taj kabl mora da se prepravi.Morate da unistite konektor na strani kabla koja ulazi u racunar.A taj konektor je:
Imate dva reda rupica.Kada okrenete kabl da vam red sa vecim brojem rupica bude gore,konektor koji treba da unistite je u gornjem desnom uglu.Znaci desno u redu sa vecim brojem rupica.Trebate samo da unutra sabijete onaj plehcic i onemogucite mu da stvara kontakt sa racunarom.Ja mislim da je jasno.
Ako ste nabavili kabl u nekoj radnji pokusajte prvo bez sabijanja,pa ako nece vi tek onda to uradite.Ja sam kablic kupio u radnji.Sabio sam konektor pre nego sto sam saznao za flesovanje tel. na sw 20.ALI I SA TAKO SABIJENIM SAM FLESOVAO TELEFON I EVO ME NA NETU.
Ako neko zna do kada ce biti besplatan net na 063 neka javi.Pozdrav Grkic!
 
Da vidim da li sam dobro shvatio!
Prvo sabijem konektor pa tek onda flesujem telefon.
Drugodrajver za modem skinem sa navedenih adresa, to je OK, ali sta cu sa njim, mislim gde ga stavljam na compu ili na phonu. U .inf formatu je tako da se ne pokrece, tj instalira, jel tako?
Trecepodesavanje compa, STA I GDE, izvinjavam se sto nisam toliko potkovan sa podesavanjima na compu, ali molim vas dajte mi preciznija uputstva! Jel pravim novu dial up konekciju i gde podesavam sve ovo? Racunar koristim samo u poslovne svhe tako da mi ovi tehnicki detalji nisu jaca strana. Unapred hvala.
 

Back
Top