A gde je bio Bozidar Djelic do sada?

anntaylor

Zainteresovan član
Poruka
346
Da li je bio u skoli kako DS navodi ili je bio na instrukcijama?

Poznato je da zapadne skole uce da se sledi postupak za razliku od nasih koje uce da se razume postupak :)

Nekako mi je sve to sumnjivo da se za 10 dana covek vrati i da mu se odjednom nudi mesto premijera...

Sta vi mislite?
 
Био је нека фаца у Меридијан банци. Е пошто је то оно уђеш-изађеш-готово, било би добро да нам објасни како ће као премијер народ позивати на економску уздржаност, а као менаџер није имао ништа против да његова фирма позива на необуздану потрошњу и задуживање...
Можда га Јелашић на то подсети, ако овај икада постане премијер. Сад неће, до избора.
 
Najjače mi je što radikali na ovom forumu pljunu na Đelićevu diplomu, dok je njihov budući mandatar tako "hibridan" i sa "pedigreom" da se čudom čudim kako njegove kvalitete i znanja ne hvale ovde javno i svakodnevno.
B.Đ. je bio ono što niko sa ovog foruma sigurno neće biti, predsednik jedne velike bankarske grupacije za istočnu Evropu. Ja da to imam mogućnosti, ne bih se zamajavao ovde na forumu, a verujem i ostali. Nego je naša karijera mnogo bliža radikalskom mandataru, čovek sa srednjom školom, srpski jezik (engleski u razvoju), direktor komunalnog preduzeća, znači srpska klasika. To svi možemo da postignemo.
 
filatelista:
Najjače mi je što radikali na ovom forumu pljunu na Đelićevu diplomu, dok je njihov budući mandatar tako "hibridan" i sa "pedigreom" da se čudom čudim kako njegove kvalitete i znanja ne hvale ovde javno i svakodnevno.
B.Đ. je bio ono što niko sa ovog foruma sigurno neće biti, predsednik jedne velike bankarske grupacije za istočnu Evropu. Ja da to imam mogućnosti, ne bih se zamajavao ovde na forumu, a verujem i ostali. Nego je naša karijera mnogo bliža radikalskom mandataru, čovek sa srednjom školom, srpski jezik (engleski u razvoju), direktor komunalnog preduzeća, znači srpska klasika. To svi možemo da postignemo.
Пошто је Ђелић за тебе марка, стави га у филателистички албум или увеличај му марку па му се диви бар трипут на дан. Чудо да и ти ниси до сада постао премијер, када кажеш да у Србији са перформансама као Тома свако да постане премијер. Или је теби та функција испод части јер имаш отслушан први семестар на некаквом факсу. За твоју информацију, Тома је на крају студија права. Политички ангажман (и то какав!), рад у странци, породица, спремање за онакве сјајне реплике.... и све то истовремено држати у глави, без кикса! А ти? Само слажеш марке и покушаваш да будеш бар мало паметан и приметан на овом форуму? И премного за твоје менталне потенцијале! И запамти: ТОМА ЈЕ СТВАРНО ВЕОМА, ВЕОМА ВРЕДНА МАРКА! Такорећи бренд Србије!
 
paola:
Пошто је Ђелић за тебе марка, стави га у филателистички албум или увеличај му марку па му се диви бар трипут на дан. Чудо да и ти ниси до сада постао премијер, када кажеш да у Србији са перформансама као Тома свако да постане премијер. Или је теби та функција испод части јер имаш отслушан први семестар на некаквом факсу. За твоју информацију, Тома је на крају студија права. Политички ангажман (и то какав!), рад у странци, породица, спремање за онакве сјајне реплике.... и све то истовремено држати у глави, без кикса! А ти? Само слажеш марке и покушаваш да будеш бар мало паметан и приметан на овом форуму? И премного за твоје менталне потенцијале! И запамти: ТОМА ЈЕ СТВАРНО ВЕОМА, ВЕОМА ВРЕДНА МАРКА! Такорећи бренд Србије!

Drugarice Paola, Đelić je za Tomu u najmanju ruku, genije.
I kao takav smatram da je loš kadar DS za premijera.
Ja za razliku od vašeg mandatara imam fakultet i 30 godina manje. To što neko ima istu retoriku u glavi 10-15 godina i vrti uvek istu priču, politički angažman, večiti zamenik predsednika.... Kažeš na kraju je studija prava, pa jel završio, čeka da dođe na vlast, pa kao Čeda, expresno?
To su preduslovi budućeg premijera.
Pa on engleski jezik priča kao Bin Laden, i to kad ga čita (verujem da mu je neko ispisao kako se čita, ne kako se piše)
Gledao sam ga u Savetu Evrope, bilo me sramota njegove sramote.
TUGA!
 
B.Đ. je bio ono što niko sa ovog foruma sigurno neće biti

Слажем се, Бора Ђорђевић, председник Партије Обичних Пијанаца, први српски улични песник новије генерације и лидер, певач и текстописац најпознатијег српског рок бенда. Такође велики Србин (варира жива вага) и борац против глобализма. :wink:
 
anntaylor:
Da li je bio u skoli kako DS navodi ili je bio na instrukcijama?

Poznato je da zapadne skole uce da se sledi postupak za razliku od nasih koje uce da se razume postupak :)

Nekako mi je sve to sumnjivo da se za 10 dana covek vrati i da mu se odjednom nudi mesto premijera...

Sta vi mislite?

Ne vidim šta ima loše da se neko specijalizuje za odredjenu delatnost u odnosu na naš metod gde "svi sve znaju" i "svi rade sve"?

A to što je neko napustio unosan posao da bi pomogao napaćenom narodu nije karakteristika samo ove osobe. Imamo i druge delatnosti koje su napuštene samo da bi se pomoglo svojoj domovini.
 
paola:
Пошто је Ђелић за тебе марка, стави га у филателистички албум или увеличај му марку па му се диви бар трипут на дан. Чудо да и ти ниси до сада постао премијер, када кажеш да у Србији са перформансама као Тома свако да постане премијер. Или је теби та функција испод части јер имаш отслушан први семестар на некаквом факсу. За твоју информацију, Тома је на крају студија права. Политички ангажман (и то какав!), рад у странци, породица, спремање за онакве сјајне реплике.... и све то истовремено држати у глави, без кикса! А ти? Само слажеш марке и покушаваш да будеш бар мало паметан и приметан на овом форуму? И премного за твоје менталне потенцијале! И запамти: ТОМА ЈЕ СТВАРНО ВЕОМА, ВЕОМА ВРЕДНА МАРКА! Такорећи бренд Србије!

Ja sam stvarno zgranuta ?!Da li stvarno u ovoj jadnoj zemlji postoje ljudi koji ovo ZAISTA misle i bez blama javno izjavljuju.
stvarno ne mogu da verujem da jedno suvislo ljudsko bice ume da koristi internet,znaci da su mu dostupne sve svetske informacije i izvali da je Toma na kraju studija prava!?Yeebote pa kolko godina on ima?Jel ovo paola nacin da ga diskreditujes nije mi bas jasno?!
A ovo o brendu ti je tek posebna pikanterija!Moram priznati da si u jednom u pravu toma je stvarno vredna marka samo sto se njihova(radikalska)vrednost meri sada evrima koji su zarobljeni nazalost u dusmanskim bankama!
 
Poznato je da zapadne skole uce da se sledi postupak za razliku od nasih koje uce da se razume postupak

како ће као премијер народ позивати на економску уздржаност, а као менаџер није имао ништа против да његова фирма позива на необуздану потрошњу и задуживање...

За твоју информацију, Тома је на крају студија права.

Stvarno je trebalo da ostane u inotranstvu a ne da se mlati sa ovakvim biserima evolucije.
 
veKsla:
kolega,pocetak evolucije je za neke slucajeve nemoguce definisati.
Jedino je moguce analizirati njene posledice,za koje nije potrebno mnogo truda.
Zato sluzi ogledalo,zar ne?

Последњи пут кад се погледао у огледало, уважени кандидат за посланика је рекао себи да нема излаза и одустао од форума (овог и оног другог). Сад видимо да је ипак скупио храбрости или апстинира па је дошао по своју порцију...
Само ме занима да ли ће уважени кандидат и кад постане посланик у Скупштини причати како је патријарх матори зликовац.
А ви, уважени колега, шта мислите - да ли постоји имунитет од куповине цигли? Ја мислим да не постоји. Некима не гине да падну за слободу. :twisted:
 
Duh Sekire:
Последњи пут кад се погледао у огледало, уважени кандидат за посланика је рекао себи да нема излаза и одустао од форума (овог и оног другог). Сад видимо да је ипак скупио храбрости или апстинира па је дошао по своју порцију...
Само ме занима да ли ће уважени кандидат и кад постане посланик у Скупштини причати како је патријарх матори зликовац.
А ви, уважени колега, шта мислите - да ли постоји имунитет од куповине цигли? Ја мислим да не постоји. Некима не гине да падну за слободу. :twisted:

Kolega,cigla je postojani,provereni,tradicionalni i jedan od kljucnih gradjevinskih materijala.
Slozicete se da su neimari umetnici,ali ponekad nakaradno delo ispadne samo zbog loseg materijala ili ako se cigle postavljaju kao da se bacaju iz aviona.
E sad neimari nakaradno poruse i sagrade novo,ali ako se u neimarskim aktivnostima
koriste baloni,i to jos neispravni,hmm onda osim "rusenja" neophodno je i struganje,fundamentalno.
 
Koji su rezultati Djelica u periodu kad je bio ministar finansija od 2000te do 2003ce? Totalna rasprodaja svih profitabilnih firmi strancima i tajkunima za male pare, odpustanje stotina hiljada radnika na ulicu, rast svih cena za preko 1000%, zaduzivanje Srbije u inostranstvu za preko 3 milijarde dolara. I vi bi ste da vam takav kriminalac kojeg su proterali iz Rusije zbog pljacke kroz privatizaciju koju je odradjivao, da posadite u Srbiji?
 
Jerry Ropero:
Koji su rezultati Djelica u periodu kad je bio ministar finansija od 2000te do 2003ce? Totalna rasprodaja svih profitabilnih firmi strancima i tajkunima za male pare, odpustanje stotina hiljada radnika na ulicu, rast svih cena za preko 1000%, zaduzivanje Srbije u inostranstvu za preko 3 milijarde dolara. I vi bi ste da vam takav kriminalac kojeg su proterali iz Rusije zbog pljacke kroz privatizaciju koju je odradjivao, da posadite u Srbiji?

Kolega,Vasa bojaznost je nepotrebna.Kalimero je imao izuzetno fenomenalnih uspeha i u Poljskoj,Ceskoj a ponajvise u jednoj zemlji koja je jedan od glavnih oslonaca EU,znate.
Ipak,da Vas oraspolozim,Srbija si nece dozvoliti jos jednu takovu sramotu.
Sramote ce biti,to je neminovno ali reprize jeftinih budalastina na krilima pistaljki i balona sigurno nece biti.
 
Duh Sekire:

Ja ti lepo kažem da si bolestan čovek kome nema pomoći.
Meni je to bilo jasno još onda kada si ljudima na forumu pretio klanjem dece.

Ovo je tema o Đeliću a ti opet o meni. Da sam znao da će te toliko boleti ne bih te toliko napušavao na svim ovim forumima. Neću da te nosim na duši. :lol:

Sad malo o temi. Đelić je dobar kandidat o čemu najbolje govore ovi histerični napadi radikala kojima je izložen. Sa jedne strane grobar a sa druge jedan od lidera za 21. vek. Srbija je dovoljno pametna da zna da izabere.
 
Eraserhead:
Ja ti lepo kažem da si bolestan čovek kome nema pomoći.
Meni je to bilo jasno još onda kada si ljudima na forumu pretio klanjem dece.

Ovo je tema o Đeliću a ti opet o meni. Da sam znao da će te toliko boleti ne bih te toliko napušavao na svim ovim forumima. Neću da te nosim na duši. :lol:

Sad malo o temi. Đelić je dobar kandidat o čemu najbolje govore ovi histerični napadi radikala kojima je izložen. Sa jedne strane grobar a sa druge jedan od lidera za 21. vek. Srbija je dovoljno pametna da zna da izabere.

Kolega,u ovo budite sigurni,na Vase ogromno razocarenje,sigurno ce znati da izabere.
 
veKsla:
Kolega,Vasa bojaznost je nepotrebna.Kalimero je imao izuzetno fenomenalnih uspeha i u Poljskoj,Ceskoj a ponajvise u jednoj zemlji koja je jedan od glavnih oslonaca EU,znate.
Ipak,da Vas oraspolozim,Srbija si nece dozvoliti jos jednu takovu sramotu.
Sramote ce biti,to je neminovno ali reprize jeftinih budalastina na krilima pistaljki i balona sigurno nece biti.

Koji su rezultati Djelicevog rada u Srbiji?
 
Torrente-BG:
A nije udjes-izadjes gotovo problem ,vec to sto tamo moze ograniceno da krade pa se zato odrekao toga i bacio opet u politiku.Seca s on jos lepih dana kada je krao kao smeker za vreme Djindjiceve vlade i kasnije.

To ti je krajnje plitko... Verujem da je imao platu da namiri sve nas na krstarici, odsek politika. Pre će biti moć, mnogi pate za tim stvarima. Nije krađa, već moć.
 
Jerry Ropero:
Koji su rezultati Djelicevog rada u Srbiji?
Pa ako pogledamo rezultate i buzdet Srbije u Mirkovoj vladi i rezultate Djeliceve vlade (tj Djindjiceve i Zivkoviceve) samo lud ii slep od ociju covek kaze da nije bilo rezultata rezultata.Budzet je bio potpuno prazan ,devizne rezerve nula, ti navodno"zaposleni" koje je Djelic otpustio nisu primali plate po dve godine ,a ono ostali su imali 100 maraka mesecno a i jedni i drugi su sverali corbu iz Rumunije i parizer iz Madjarske ,nisi imao struje vec smo bili podeljeni u neke grupe,u banku (za koje se takodje kukalo kako ih je DOS zatvorio) niko ali niko nije smeo da stavi pare ,devize su se kupovale iskljuciv na ulici kao i bezin iz plasticne flase ili kante koju prodavac krije u kontejneru .Obicno poznati ekonomisti a to se uici i u udzbenicima kazu da za svaku godinu ekonomske propasti treba dve godine oporavka tako da je Djelic za tri godine uradio jako mnogo ako se uzme u obzir kakvo je bilo stanje kad je dosao normalno da nije bilo idealno i nije ispunilo megalomanska ocekivanja gradjana ali je za pocetak odlicno.
 

Back
Top