Pravoslavni Crnogorac=Srbin

rikir

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
257
Vidim da odje ima par likova, sa zanimljivom teorijom...mada danas, narocito u Evropi, uvo koga boli koje si nacije, ovi likovi, sto sam spomenuo, misle da biti Crnogorac, automatski znaci ne biti Srbin. Da napomenem, biti Crnogorac, znaci pripadati CG drzavi, a zna se da su pravoslavni Crnogorci Srbi...tako je bilo od najveceg srpskog pjesnika Njegosa, kralja Nikole Petrovica, do dan danas...to vam je glupost kao reci, ja sam Srbijanac, a da se time podrazumjeva da nisam Srbin....ludosti, ako znamo da je kroz istoriju, CG bila srpska drzava koliko i Srbija, ali su partizani ucinili da,danas, nastanu podjele, pa da dio neuke javnosti misli...da su Crnogorci i Srbi dvije nacije, a to je kao da se porede babe i zabe
 
rikir:
A kakav sam to ja....jedem malu djecu????

Рикир, човече, не обраћај пажњу на ове антисрпске мудросере... они вазда праве свађу и кавгу међу нама... прави Црногорац је Србин православне вероисповести, то сви знају... а то што је багра комунистичка "ударила рампе и границе"... нека...
 
rikir:
Nabacujem ti temu jer citam na forumu gluposti te vrste...da ako si Crnogorac nisi Srbin
Pa ja koliko shvatam tu postoje 4 verzije.
1. Crnogorac koji poštuje CPC
2. Crnogorac koji poštuje SPc
3. Srbin koji poštuje SPC
4. Srbin koji poštuje CPC (mislim da je najmanje verovatna)
U Vojvodini postoji jedno malo mestašce, zove se Lovćenac tu žive sve Srbi i Crnogorci iz Crne Gore... Nisam bio, ali je isto podela po politici kakava je bila do referenduma u CG
Koji su za zajedničku državu, priznaju SPC, koji su za Miloa i nezavisnu planiraju izgradnju hrama CPC
Ja to sve vidim kao politiku, a narod kao ovce. Ali sve dok je to miroljubivo i bez sukoba i tenzija... Neka vam je svima po volji.
 
bas tako, imate svoju drzavu budite sto god hocete, samo kad dolazite kod nas dolazite kao sto mi dolazimo kod vas, kao turisti.
volja vecine je bila da imate svoju drzavu mada mi ni ona druga opcija sa jugoslovenskim zastavama i nekakvom zajednickom drzavom /ravnopravnih republika/ nije delovala mnogo srpska.
uzimati pola a dati 3 procenta bas je srpski.
 
rikir:
Vidim da odje ima par likova, sa zanimljivom teorijom...mada danas, narocito u Evropi, uvo koga boli koje si nacije, ovi likovi, sto sam spomenuo, misle da biti Crnogorac, automatski znaci ne biti Srbin. Da napomenem, biti Crnogorac, znaci pripadati CG drzavi, a zna se da su pravoslavni Crnogorci Srbi...tako je bilo od najveceg srpskog pjesnika Njegosa, kralja Nikole Petrovica, do dan danas...to vam je glupost kao reci, ja sam Srbijanac, a da se time podrazumjeva da nisam Srbin....ludosti, ako znamo da je kroz istoriju, CG bila srpska drzava koliko i Srbija, ali su partizani ucinili da,danas, nastanu podjele, pa da dio neuke javnosti misli...da su Crnogorci i Srbi dvije nacije, a to je kao da se porede babe i zabe

Slažem se potpuno.
Pozz.
 
filatelista:
Pa ja koliko shvatam tu postoje 4 verzije.
1. Crnogorac koji poštuje CPC
2. Crnogorac koji poštuje SPc
3. Srbin koji poštuje SPC
4. Srbin koji poštuje CPC (mislim da je najmanje verovatna)
U Vojvodini postoji jedno malo mestašce, zove se Lovćenac tu žive sve Srbi i Crnogorci iz Crne Gore... Nisam bio, ali je isto podela po politici kakava je bila do referenduma u CG
Koji su za zajedničku državu, priznaju SPC, koji su za Miloa i nezavisnu planiraju izgradnju hrama CPC
Ja to sve vidim kao politiku, a narod kao ovce. Ali sve dok je to miroljubivo i bez sukoba i tenzija... Neka vam je svima po volji.
Не може се градити храм непризнате верске организације.Сектама није дозвољено да граде ''храмове''.
 
filatelista:
Koji su za zajedničku državu, priznaju SPC, koji su za Miloa i nezavisnu planiraju izgradnju hrama CPC
.

Ахаха......."планирају" велиш.....а правиш се блесав као да не знаш да су ДОБИЛИ ОДГОВОР МИНИСТАРСТВА ВЕРА СРБИЈЕ - да могу да такав "храм" да граде али код Мила - а овде ЈОК ! И то баш по Закону о верским заједницама... :lol: :lol: :lol:
 
goxy:
Crnogorci postoje kao narod, kao i Hrvati kad cete vec to da utuvite u tintare:lol:

Можда постоје у твојој празној тинтари - али у принципу НЕ ПОСТОЈЕ, мада је њихово законско право да се изјасне и као Марсовци ако желе... овде се говори о суштини а не о форми.......
 
eremita:
Ахаха......."планирају" велиш.....а правиш се блесав као да не знаш да су ДОБИЛИ ОДГОВОР МИНИСТАРСТВА ВЕРА СРБИЈЕ - да могу да такав "храм" да граде али код Мила - а овде ЈОК ! И то баш по Закону о верским заједницама... :lol: :lol: :lol:

Pa lepo rekoh planiraju... Ljudi se nadaju, kad se promeni konstelacija snaga (ne u svetu) nego u parlametu, pa za 50 ili 100 godina.... :lol:
 

Back
Top