Novi zakon o uvozu automobila

PredatorBG11

Ističe se
Poruka
2.008
Da li nam je potreban nov zakon o uvozu novih i polovnih automobila,za koliko mogu realno da se smanje placanja drzavi,do kojeg godista bi se moglo uvoziti polovni automobili,kakva je situacija u nasem okruzenju(kako ovo pisem ko da me je Mirko Alvirovic pravio a onaj njegov pajser mi je brat),u Bugarskoj,Rumuniji,Madjarskoj,Hrvatskoj,Bosni i Hercegovini,Makedoniji,Albaniji i CRNOJ GORI
wicked.gif
?
 
pazi ako se poveca dozvoljena starost, a smanje dazbine ljudi ce poceti da uvoze neke krseve koji ce dotrajati za par godina i opet isto, posto ljudi nemaju love da cessto menjaju kola... mada bi trebalo smanjiti dazbine malo i kod uvoza i kod registracije, i resiti uvoz i registraciju oldtajmera
 
Мислим да само треба смањити даџбине држави... 44% је ипак превише дати држави :?:?:?
Ако се нпр купује ауто од 10 000EUR за те даџбине које се дају држави (у конкретном случају 4 400EUR) се може купити још један пристојан половњак... :?:?:?
 
bojan p:
Lepo piše da je porez 18%, a da je carina 20% pa je sve ukupno 44% na cenu automobila. Jedino se na domaće automobile ne plaća carina, pa je tu samo porez od 18%.

Ne, to je bilo ranije, kad je porez bio 20%...
Sad te izadje cena auta (100%) + carina (20%) pa na sve to (120%) porez, sto dodje 141,6%... znaci drzavi placas jos 41,6% od cene automobila... sto je mnogo mnogo je..
 
Te mere su tu da se zastiti nasa jedina, ljubljena, voljena, uvek u srcima svih pionira, obozavana, neponovljiva ZASTAVA !!!!

"Zastava vec godinama proizvodi aparate koji samo izgledom podsecaju na automobile" - zapamtio sam ovaj citat al ne znam cije su to mudre reci bile, najverovatnije Voje Zanetica :wink:
 
COMAU:
hehehehee....smesan si brate....samo ti onda teraj svog crnogorca,ako se ne varam i uzivaj....cekaj da ti istekne registracija,ako ti ga do tad ne uzmu.....srecno....
Hvala robote na lepim zeljama,nego,posto si ti u poslu sa Zastavom i Fiatom,reci nam,kada krene masovna proizvodnja Zastave 10,da li u Zastavi planiraju prestanak proizvodnje onih cuda zvanih Yugo 45-55,Skala 101,128,sta planiraju sa Floridom?
 
PredatorBG11:
Hvala robote na lepim zeljama,nego,posto si ti u poslu sa Zastavom i Fiatom,reci nam,kada krene masovna proizvodnja Zastave 10,da li u Zastavi planiraju prestanak proizvodnje onih cuda zvanih Yugo 45-55,Skala 101,128,sta planiraju sa Floridom?


Slabo ti znam o zastavi kao samoj njoj.........recimo da smo samo malo pogresili oko modela i licence....hocu da kazem zaleteli se malo......mogao neki bolji posao da im padne.....ali hoce oni da budu sefovi,ne znam koliko im se isplatilo to......videcemo,a zastava 10 nece jos da se sastavlja u Srbiji do pred kraj ove godine sigurno.....sve to ide malo sporo
 
Da, da spomenem samo da je ovde u Italiji donesen zakon da Euro 0 i 1 ne mogu vise u odredejene zone da ulaze tj. mogu da se voze samo po nekim selima,sada su aktuelne ponude nekih auto kuca koje za njih daju do 1000 € uz doplatu za neki novi model..........

Zakon o euro 3 i nije tako los samo da ga ovi mangupi ne menjaju,ako malo spuste te dadzbine koje jesu pomalo velike,mogao bi svako da si priusti neki auto u svojim mogucnostima,ne zaboravimo da su to vec auti sa po 5-6 godina starosti i da ce kroz neku godinu biti jako povoljni auti sa Eu 3 motorima......samo sto bi zakon trebao malo da nadgleda vise auto kuce koje se bave uvozom i kreditiranjem tih automobila (polovnjaka) i da tu malo uvedu reda,bar o kvalitetima istih auta,jer je svima poznato sta se radi sa kilometrima i vracanjem istih .........
 

Back
Top