p2p network programs

Gusar.

Zainteresovan član
Poruka
172
Cim kazemo P2P odmah pomislimo na cuvenu Kazu (KaZaA). Program je fantastican i ima dosta korisnika na netu koji ga koriste (evo...bas sada ih ima 6.701.538). Mada prica se po netu da KaZaA nije najbolji P2P program i da postoje i bolji...
Sta vi mislite, da li postoji bolji program od KaZaA Lite K++ 2.4.3 v?
 
Po meni je bittorrent mnogo bolji od kaze sto se brzine download-a tice, jer imam konekciju 2mbita tako da mi se bas i ne skida brzinama od po 5kb/sec, a i lakse se soruce nalazi.. E sad, jedina mana zbog koje bi ga spustio ispod ranga Emula i Kazaa Lite, je to sto je jos uvek slabo prosiren tako da se ne moze naci velik broj filova kao npr na kazi ili emulu..
Ako neko zna neke dobre sajtove koji podrzavaju bittorrent, zamolio bi odmah ako moze da ostavi link/ove..
 
SisaDaPimp:
Po meni je bittorrent mnogo bolji od kaze sto se brzine download-a tice, jer imam konekciju 2mbita tako da mi se bas i ne skida brzinama od po 5kb/sec, a i lakse se soruce nalazi.. E sad, jedina mana zbog koje bi ga spustio ispod ranga Emula i Kazaa Lite, je to sto je jos uvek slabo prosiren tako da se ne moze naci velik broj filova kao npr na kazi ili emulu..
Ako neko zna neke dobre sajtove koji podrzavaju bittorrent, zamolio bi odmah ako moze da ostavi link/ove..

Postoji jedan italijanski sajt. Odatle sam skinuo Windows Longhorn. Potrazicu ga pa cu ti javiti kako se zove...zaboravio sam mu ime...(znam samo da je nesto na "R")
 
Trenutno najnapredniji P2P program je Shareaza ( http://www.shareaza.com ) ... Nema spy/addware-a, penje se na Gnutella1, G2, Bittornet i eDonkey mreze (moze i paralelno), i ima neopisivo dobre opcije za sve... Moze se koristiti i kao regularni download klijent (FTP/HTTP)... Jede vrlo malo resursa, i zaista sluzi svrsi...

Mi ga koristimo u firmi za internu razmenu fajlova, i za sada radi besprekorno... Ne znam doduse kako se ponasa u 'outside' world, ali nama za potrebe firme sluzi svrsi, i vise od toga...
 
Piraterija ®:
Inco, a kako znas da nema spyware-a? Oni jesu to napisali na sajtu , ali zasto bi govorili istinu? :?:
p0z

Mislis da bi moja firma (tj. firma u kojoj radim) dozvolila softver sa spyware-om, kad me tera da potpisem NDA cak i za projekte koji se zavrse za sat-dva)? ...

Softver je detaljno analiziran i 'prisluskivan' bez malo mesec dana, pre nego sto je dobio 'zeleno' svetlo...

Sto se addware-a tice, to je vec ocigledno da ne poseduje.

Poz.
 
WinMX mnogo lakse se instalira a prilikom instalacije se samo konektujes na internet odaberes brzinu protoka (56k) i on ti automatski podesi mrezu .
kao i drugi besplatan je i veoma je lak za koristenje Ima puno nasih korisnika Pa tako mozes da nadjes sve pesme,pa i pesmu Mice trofrtaljke .
 
WinMX je kilav i mnogo sporo tece proces skidanja pesama, programa itd...

Sto se tice kaze, najbolja verzija je KaZaA Lite K++ 2.4.3 a brzina downloada je u proseku 5.7kbps ( za novu godinu i picilo i 11kbps :D :D :D :D :D)
 
Incognito:
Trenutno najnapredniji P2P program je Shareaza ( http://www.shareaza.com ) ... Nema spy/addware-a, penje se na Gnutella1, G2, Bittornet i eDonkey mreze (moze i paralelno), i ima neopisivo dobre opcije za sve... Moze se koristiti i kao regularni download klijent (FTP/HTTP)... Jede vrlo malo resursa, i zaista sluzi svrsi...

Mi ga koristimo u firmi za internu razmenu fajlova, i za sada radi besprekorno... Ne znam doduse kako se ponasa u 'outside' world, ali nama za potrebe firme sluzi svrsi, i vise od toga...

Probala sam da skinem,i ne moze... :(
 

Back
Top