Oboljenje bubrega

natam

Početnik
Poruka
41
Moj otac (67 g) ima oboljenje bubrega. Kad je otkriveno bubrezi su mu radili na minimumu.Htjela bih da pitam dr kakav nacin zivota da vodi ubuduce,nacin ishrane,setnja ili mirovanje,da li postoje neki cajevi koje je najbolje da pije,koliki unos tecnosti dnevno je potreban i ako treba jos nesto da znam molim Vas napisite. HVALA!
 
Ja znam samo da se radi o upali koju je dugo vukao,dakle nije otisao na vrijeme dr.Ne znam sta je tu upalu izazvalo i kad.Pokusacu da saznam nesto vise pa cu da Vam se javim.Hvala Vam u svakom slucaju.
Da ne znate neki sajt na kom bih mogla nesto vise da saznam?
 
Nakon dinamske scintigrafije bubrega zakljucak je- levi bubreg lako hipertrofican sa ocuvanom funkcijom, desni umanjen doprinosi globalnoj funkciji 14%. Znala sam da je desni manji, nisam znala njegovu funkciju. Ubi me neizvesnost a cekam ponedeljak, sta nakon ovoga?
 
Iz onoga sto si napisala mogu samo da zakljucim da je desni bubreg preuzeo funkciju levog i nista vise.
U sustini ljudi mogu da zive potpuno normalno i sa jednim bubregom ako je to bilo tvoje pitanje.
 
Dobar dan,moj brat vec 10 godina ide na hemodijalizu,sada je nastao problem sa fistulom i vec 4 meseca lezi u bolnici i bukvalno su mu ruke unakazene za ovo vreme dok lezi tamo, jer su mu ocajne vene.Danas mi je dr..... rekla da ne zna sta ce sa njim???Jer su mu se krvni sudovi povukli!? Da li za to postoji neki lek,i da li to sto je rekla doktorka iz Klinickog cenntra centra znaci da ce on da umre?
 
ocajna sestra:
Dobar dan,moj brat vec 10 godina ide na hemodijalizu,sada je nastao problem sa fistulom i vec 4 meseca lezi u bolnici i bukvalno su mu ruke unakazene za ovo vreme dok lezi tamo, jer su mu ocajne vene.Danas mi je dr..... rekla da ne zna sta ce sa njim???Jer su mu se krvni sudovi povukli!? Da li za to postoji neki lek,i da li to sto je rekla doktorka iz Klinickog cenntra centra znaci da ce on da umre?


Ne sekiraj se. Tvom bratu mogu na vratnoj arteriji da ubace supklaviju(privremeni ili trajni kateter).
Ima dobar hirurg u Brckom, Dr. Gavrić, pravi fistule kao od sale. Ako imate mogucnosti odvedite ga tamo. Pacijenti sa nase hemodijalize kad imaju problem sa krvnim pristupom idu kod Dr. Gavrica. Fistula je do nedavno bila 360 km, ili 175 eura. Ako budes zeljela potrazit cu ti broj telefona i adresu( znam da je Brcko druga drzava, ali Dr. Gavric je tata-mata za fistule).
Cuvajte se i sretno.
 
na vratnoj arteriji da ubace supklaviju !!!??

Radi se o tzv centralnom venskom kateteru koji se ubacuje u v.sublaviu sto moze svaki anesteziolog na svetu na postavi.Postoje i drugi pristupi centralnim venama ukoliko su periferne vene ostecene.
A bogami ,postoji i peritonealna dijaliza.

Za tvog brata ima jos dosta opcija,ne brini.
 
Poslednja izmena:
na vratnoj arteriji da ubace supklaviju !!!??

Radi se o tzv centralnom venskom kateteru koji se ubacuje u v.sublaviu sto moze svaki anesteziolog na svetu na postavi.Postoje i drugi pristupi centralnim venama ukoliko su periferne vene ostecene.
A bogami ,postoji i peritonealna dijaliza.


Ups, do mene je, pravo kazes lupam. Ja idem na dijalizu 21 godinu, i licno ja se ne bih nikad ukljucila na peritonealnu dijalizu. Jednom sam se transplantirala, ali bezuspjesno, i to ne bih nikad vise. Supklavije, licno, bojim se, i da, jedan savjet od mene: Osobe koje vrlo mlade krenu na dijalizu, neka nastave sa skolovanjem,ali ni u kom slucaju "medicinu", kao ja, sve sto vise znam sve se vise bojim, a u drugu ruku kao medicinski radnik mogu u nekim situacijama sama sebi pomoci. Toliko od mene
wavey.gif
 
Poslednja izmena od moderatora:
A koji je to dobar nefrolog u BGu? Mene su slali kod urologa, iako sam zensko. Zaista nemam pojma nista o tome, niko se od meni poznatih nije zlopatio na slican nacin. Dezurni policajac, mislis da nije ginekoloski problem, ali nije ni kamen. Pls, sad sam se istripovala. Sta bi moglo da bude, kad mi treba dobar nefrolog?!

Dezurni policajac :) -. Znam da rowatinex nije antibiotik, to je nesto na bazi maslinovog ulja. Htela sam reci rowatinex+antibiotik.
 
Poslednja izmena:
Ili ne umes da preneses istoriju svoje bolesti ili se mi nismo dobro razumele.
Nalaz urina i urinokulture je prvo i osnovno, navodis tamnu boju urina, jak miris?
Koliko tecnosti pijes? Kad si poslednji put kontrolisala urin?

Kakav je bio nalaz ultrazvuka i ko ga je gledao? Pri tome ne mislim na usmeno prenosenje nalaza nego na medicinski dokument kome pise nesto na latinskom sto meni i svim doktorima znaci.

Ako su tegobe povezane sa stavljanjem spirale zasto ne skines spiralu?
 
moja mama sledeceg meseca krece na dijalizu. doktorka joj je rekla da ima pravo na kucnu negu (ili da dobija novac) s obzirom na to da zivi sama.
sta se tacno podrazumeva pod kucnom negom takvih pacijenata?
 
Pozdrav,pronasla sam forum zbog supruga koji je morao uraditi A-V fistulu....Zahvat je uradjen prije 5 dana kod dr.Gavrica i mam broj telefona dr.Gavrica ukoliko vam je jos uvijek potreban...mob.je pa mi samo napisite vasu e-mail adresu da vam posaljem....
Zanima me ujedno,ako neko moze da mi kaze ,da li je bol u ruci i blagi otok normalan kod ovakvog zahvata?Zivimo u maloj sredini i a-v fistula nije bas nesto sa čim se nasi doktori često susreću......
 
Оток на руци би пре могао бити повезан са неким уједом или нечим засебним, него с бубрезима .
Бубрежни отоци се најпре манифестују на растреситим ткивима попут подочњака.
Наравно, не би било лоше да се обратите хирургу који га је оперисао.
 

Back
Top