Put za Svajcarsku

Nikola4

Početnik
Poruka
9
Interesuju me bilo kakve korisne informacije vezane za Svajcarsku...

a prvenstveno me interesuju:
saveti vezani za dobijanje vize..planiram posetu na nekih 10-15 dana.. (student sam)
i interesuje me kog prevoznika da koristim..koji je najpovoljniji...

hvala..
 
Imas temu, potrazi malo. Sto se tice dobijanja vize, mislim da je najbolje da ti neko posalje pozivno pismo, ali u formularu za dobijanje vize imas nevedeno na koji nacin mozes otici i pominje se i hotelska rezervacija. Pre svega, odi do ambasade i uzmi formular sa spiskom sta ti sve treba. Kad prikupis sve dokumente i predas u ambasadu sutradan ti izdaju potvrdu da si predao sve to i cini mi se da tu potvrdu treba da das onome ko ce ti slati poz.pismo ako ides na taj nacin(ali proveri u ambasadi za to). Viza se prvi put ceka oko mesec dana. I koristan input: raspitaj se pre nego sto predas da li ti je neophodno medjunarodno zdravstveno osiguranje, da ne kupujes bez potrebe.

Srecno!
 
da da video sam temu.. ti si isla u Swiss... procitao sam sve to ranije..mogu da zamislim kako ti je bilo... nego me je zanimalo vise to oko vize..posto nije bilo toliko toga receno na toj temi..

a sto se obilazaka tice imacu prijatlejicu koja zivi tamo kao svog personalnog tourist giude-a :)
hvala puno na korisnim savetima... a medjunarodno zdrav osiguranje imam jos nekih 2 god.. posto sam ga vadio kada sam isao u Italiju na mesec dana prosle godine...

nadam se da ce biti sve OK.. predacu im sve sto imam.. i izvode iz banaka... i poslace mi prijatelji iz Berna sve te izvode iz maticne knjige rodjenih, i te gluposti... pa se onda nadam da ce sve biti OK...

jel mozes samo da mi kazes tj preporucis, kada bi bilo najbolje da podnesem zahtev za vizu i da predam sva dokumetna ako planiram da idem u aprilu? mesec dana pre..ili...?
 
sigurniji mi je ovaj autobus.. a i cini mi se brzi...ta devojka kod koje idem ide stalno njime kada dolazi u srbiju...
idem u Bern... poseta.. nekih 7 dana.. i naravno sa tom devojkom planiram da obidjem sve sto treba u Swiss... sednemo u kola i lepo vozi svuda gde valja,. alpi,zeneva, zurich, luzern, lugano,...itd itd...zna ona vec sta treba da mi pokaze...smesten cu biti kod nje u stanu.. nadam se da ce sedam dana biti dovoljno, ako ne, produzicu za jos sedam...

jel imas neka iskustva sa swiss?
 

Back
Top