Pokloni - kuce, mace i ostalo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Eh mico znam kako ti je. Bas danas mi je neko u zgradi ostavio malu kucu, zenkicu, cupavu, crnu, sa preslatkom njuskicom. I naravno morala sam da je donesem u stan. I ajd nekako moja mama prezivi prvi shok, i onda smo je malkice oprali, povadili milion i jednog krpelja koje je imala na sebi, i dali joj da jede, medjutim moja mama je bila protiv toga da ona ostane kod nas. I kao moram da je nosim negde, bilo gde. Pokusala sam da je ostavim kod nekih malih kuca u blizini o kojima brinu deca, ali jedno od ta dva je kasljalo grozno, i nisam imala srca da je ostavim da se tu zarazi, pa sam je odnela kod drugih kuca koje su bezale od nje kao od smrti, i zamalo da mi pogine na ulici. Onda sam je vratila nazad i rekla da je ja licno necu nigde odvesti i prepustiti je sudbini, tako da su je onda brat i mama odneli do jednog pet shopa gde rade ljudi koji zaista vole pse. Medjutim to je sve bilo u pola 11 veceras, tako da nikog nije bilo tamo, i evo sad se sekiram sta se desilo malenoj, hoce li preziveti do sutra. Uffff....
 
Maza ima 6 godina i rasni je skotski ovcar. Nije sterilisana.
Prethodni vlasnik je izbacio na ulicu, vezavsi je za jednu ogradu u naselju Dedinje u Beogradu.
Na njenu srecu, spasena je posto je jedna dobra dusa primetila da je pas predugo vezan na istom mestu.

Maza je nezna i dobra zenka, mirna, tiha i odana. Ne laje i ne zali se.
Voli da se seta sa svojim vodicem i nije joj potrebno da bude vezana na kais kako bi bila odmah pored.

Potrebno joj je redovno odrzavanje dlake ali ona to voli i ne buni se prilikom cesljanja.

Nazalost, Maza ima poremecaj u radu bubrega sto je mozda i razlog zbog koga je izbacena na ulicu.
Ovo znaci da jednostavno MORA imati strogo kontrolisanu ishranu kako bi ostala u zivotu.
Bez specijalne hrane ubrzo bi uginula u najgorim mukama.

Ukoliko jede odgovarajucu hranu, moze ziveti bez problema pun zivotni vek za ovu rasu.

Hrana koja joj je potrebna moze da se kupi kod nas ali nije jeftina.
Svako ko bi zeleo da usvoji Mazu mora biti spreman da kupuje iskljucivo ovu specijalnu hranu i da je ne hrani bukvalno nicim drugim.
011 2060 203 od ponedeljka do petka, 09-17h
063 7785 123
063 1160 714
 

Prilozi

  • coleen.jpg
    coleen.jpg
    34 KB · Pregleda: 1
ajaoj Mackic....sta nas je strefilo....Ja 24 h dnevno mislim na onog psa.... postalo je patoloshki...totalna opsesija...Sad sam dosla iz parka,ali nisam ga videla. Kaze jedan chovek da je otisao da se muva oko neke zgrade...video ga je...Naci cu ga popodne.
A kako su mogli tvoji da ostave kucu tako na ulici?pa ona je mala!!!trebali su da sachekaju jutro da je odnesu do pet shopa :(
Ja cu danas verovatno slikati onog malog pa cu staviti sliku.
Jadna Maza. Daj Boze da ista sudbina zadesi tog ko je ostavio. Ja Unu ne bih ostavila ni da mi upere pistolj u glavu...samo bih rekla pucaj!
 
A bezveze... nisu imali strpljenja, a i zive u ubedjenju da ce ona onda ostati sa nama, a mi nemamo uslove za dva psa, i ko ce to da hrani i bla bla... ja lepo kazem da ostane dok je neko ne uzme, ali dzabe, zapeli pa to ti je, i na kraju sam ja rekla da ce sami morati da je odnesu jer ja necu da ucestvujem u tome. Evo sad ne smem da nazovem tu devojku koja radi tamo jer se plasim da joj se nesto desilo. Inace taj pet shop je u trznom centru koji je dosta zatvoren tj nije na ulici, ali svejedno... :-(
 
bedak,ali valjda joj se nista nije desilo. Kako bre to tako....malo,malo pa neki novi pas se pojavi. Ljudi zaista treba da razmisle malo bolje pre nego sto uzmu zivotinju. to nije ni igracka ni slika ni vaza za cvece...to dodje kao dete. Clan porodice. Meni je to kao kad bih izbacila burazera...ako bih zivela sa njim...uzas. Kuca je sve vise..sad su poceli i rasne da izbacuju...
 
Ne znam zaista kako se tako odjednom pojave. U celom naselju ima eventualno 5 pasa koji nisu sterilisani, a oko moje zgrade u precniku 2km nema nijednog psa koji moze da ima male. Znaci ti stenci se pojavljuju sa nekog drugog mesta. Bas prosle nedelje se odjednom pojavilo 6 stenaca.
Inace izbacivanje rasnih pasa je bila glavna tema 90tih, a posto je mirijevo bilo kraj grada ovde su ih skoro sve dovodili. Ma to je bio citav spektar rasnih pasa, svako je mogao da dodje i izabere sebi rasu koja mu se svidja. Od dobermana i rotvajlera, do bernadinca, raznih lovackih, haskija, nemackih ovcara, pa do manjih rasa kao sto su kokeri i pekinezeri. Ma ne mogu ti opisati koliko rasnih pasa sam nalazila ovde u kraju. I svi izbezumljeni na isti nacin, neki sa ogrlicama neki ne. Tuga da te uhvati.
 
e ja sam sinoc bila na cukarickoj a prethodno sam videla dve kuce na stanici na adi.jedno vece crno i jedno malo sivkasto.
mislila sam da si sa brda.pa sam htela da te pitam da li znas medu(psa) stalno je kod c marketa i meka..
mada nema veze...
jacob ako znas tog coveka koji je ostavio psa pored auto puta stvarno treba prijaviti.
bar orki da ga opomene.stvarno nema smisla.taj pas mu se ne svidja uzece drugog,pa ce i njega da ostavi.pa treba da pogine i umre od gladi.samo se povecava broj lutalica i to samo zbog takvih ljudi!samo zbog njih.
ako je tebi glupo daj mi podatke ja cu da ga prijavim.
 
Dejana ja mislim da cu moci da ga uzmem na cuvanje i odvescu ga kod veterinara,ja imam labradora i mopsa.Koliko je otprilike star?posalji mi pp ako ti odgovara da dodjemo da ga uzmemo samo se nadam da ce se slagati sa nasim labradorom koji ima 10 god a mops je beba pa nece biti problem.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top