Databaza Krstarice?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

codemaker

Iskusan
Banovan
Poruka
6.514
Da li se i vama desava zadnjih par dana da svako malo pa ne moze da se pristupi nekom podforumu ili cak celoj krstarici. Pa onda izadje ona poruka da se mLogo izvinjavaju da imaju "slight"?? problem sa bazom i da se strpimo.
I Inace Krstarica je sve sporija...

Nije problem da se strpim jedan dan, pa drugi ali ovo vec traje poduze.
Pravi mi probleme pri pracenju tema. Ako udjem u Krstaricu a ne uspem da zavrsim citanje svih tema koje su oznacene kao nove a koje pratim (nastane database problem), sledeci ulazak na Krsatricu ce smatrati da sam sve prethodne procitao, a nisam stigao...
U zadnjih par dana, sve je vise tema koje vidim da mi je cak neko i odgovorio, ali nisam primetio, jer sledecim ulaskom vise nisu bile striklirane kao nove.

Da sajtovi koje ja odrzavam imaju takve problem duze od par sati, kod te firme bih izgubio posao bez mnogo price... Ne smem ni da zamislim da neki moj sajt bude nedostupan za unos dnevnih podataka, obracun istih, slanje podataka gde treba i stampu i pregled izvestaja... duze od koji sat-dva, sem ako nije otisao disk a klijent nije obezbedio (i poslusao moj savet) u vezi RAID-a, duplih servera itd...

Ima li neko informaciju sta se desava?
Pa ako i rade neke zamene, upgrade , sta god, nije Krstarica Google pa da je to mamutska operacija. I google radi izmene, backup, upgrade a nisam nesto primetio da me obavestava da je "slight" problem sa bazama?
Ajd' sad uporediti Google i Krstaricu je deplasirano, ali sustina je ista.
 
I meni se desava cesce u zadnje vrijeme da mi izdaje poruka.. Database Error.. dakako da me i pomalo nervira, ali nemam nikakvu zvanicnu informaciju o cemu se desava.. Sacekam oko 1 minut i sve bude OK.. Sta je u pitanju ne znam.. nadam se da ce Admin bar da nama modovima proslijedi neko obavjestenje o ovom problemu..

Ukoliko ne budem informisan ne mogu ni vama dati nista detaljnije informacije..

Tako je kako je.
 
codemaker:
Nije problem da se nakon par minuta "nakacim" opet. Problem je sto tada ne vidim sta je novo a sta nije, vecina poruka koje pratim su "procitane", koncepcija pracenja poruka je potpuno poremecena.. :(
idi na precice/teme sa prijavama i tu ces da vidis sve teme na kojim si postovao i da li je na neku odgovoreno
naravno na osnovu datuma ces to zakljuciti
 
Dešava se i to relativno često u poslednje vreme i zaista je najveći problem što su sve teme posle toga označene kao pročitane. Lista novih poruka jeste rešenje, ali samo ako se ne dešava često, kao ovih dana.
 
banegad:
idi na precice/teme sa prijavama i tu ces da vidis sve teme na kojim si postovao i da li je na neku odgovoreno
naravno na osnovu datuma ces to zakljuciti
Da, nije to neki veci problem da ipak znam sta je na kojoj temi odgovoreno, bilo da sam ja postovao ili ne. Jednostvno, malo je zamorno, jer podforume koje pratim, citam sve teme, bilo da sam postovao ili ne na njima.
Gubim vreme nepotrebno.
A i predugo traje taj "slight" problem.
Da su stvarno radili neki update, do sada bi za par dana NASA podatke bekapovali i vratili a ne Krstaricu, ma koliko poruka ima.
Bojim se (i zato se pitam) da nije neki veci problem u pitanju (hardverski ili softverski), koji se jos pate da rese...ili se neko izvana navrzao na Krstaricu pa smeta i blokira
 
Jedino da napisem upit adminu ako bude imao vremena za odgovor.. Imam i ja slicne probleme, posebno ih ja trpim jer nekad ne mogu da upratim sve teme, i plasim se nekad da necu moci doskociti zadatku i previdjeti nesto sto je moja nadleznost..

Ipak cu pitati, admina, najsigurnije je.. Da ne bih mnogo pametovao stavicu link da procita ovu temu..

Mozda nam razjasni misteriju..
 
Obersturmfuehrer:
ne relativno cesto - nego cesto...
primetio sam da se cesto desi pri unosu poruke/odgovora, ili cak pri premestanju teme....
Sve je relativno kako onomad reče Mileva, tako da ....

Nije vezano samo za unošenje poruka, već i pri bilo kom pristupu čak i pri prijavljivanju na forum, tako da je ili u pitanju neki problem softverske prirode ili je baza toliko narasla da postojeći hardver ne može da opsluži zahteva dovoljno brzo.
 
Postovani,

ukratko, problem je vise softverske nego hardverske prirode.

Do problema dolazi zbog SQL upita koji opterete ceo sistem.

Za sada je identifikovano da se desava zbog nekih velikih tema poput 'asocijacija' sa Svastare, koje su zakljucane i zbog koriscenja nekih opcija moderatorskog panela.

Trenutno resenje je da imate strpljenja u ovakvim situacijama, jer problem nece biti resen tako brzo.


Pozdrav
 
admin:
Postovani,

ukratko, problem je vise softverske nego hardverske prirode.

Do problema dolazi zbog SQL upita koji opterete ceo sistem.

Za sada je identifikovano da se desava zbog nekih velikih tema poput 'asocijacija' sa Svastare, koje su zakljucane i zbog koriscenja nekih opcija moderatorskog panela.

Trenutno resenje je da imate strpljenja u ovakvim situacijama, jer problem nece biti resen tako brzo.


Pozdrav
Dakle ako SQL upit može da se optimizuje onda je problem softverske prirode, a ako ne može onda je vreme za novu, redizajniranu verziju foruma ili brži hardver.

Hvala na odgovoru.
 
bojan p:
Dakle ako SQL upit može da se optimizuje onda je problem softverske prirode, a ako ne može onda je vreme za novu, redizajniranu verziju foruma ili brži hardver.

Hvala na odgovoru.

Ko zna da li im se to isplati...
Osecao sam da to ima veze sa brojem tema na svim podforumima.
Doduse, ne svidja mi se da se to "nece tako brzo resiti"... Sta to treba da znaci - nesto poput, ko hoce da se nervira neka ostane, ko nece neka potrazi novi forum, ili sta.
Voleo bih da nam neko objasni sta se planira dalje. Da li drugi softver ili brzi haredver ili rekonstrukcija logike foruma i reorganizacija podforuma ili sta.
Ovako, lakonsko objasnjenje da ce potrajati je malo suvise lakonski za moja shvatanja poslovnosti.
 
codemaker:
Ko zna da li im se to isplati...
Osecao sam da to ima veze sa brojem tema na svim podforumima.
Doduse, ne svidja mi se da se to "nece tako brzo resiti"... Sta to treba da znaci - nesto poput, ko hoce da se nervira neka ostane, ko nece neka potrazi novi forum, ili sta.
Voleo bih da nam neko objasni sta se planira dalje. Da li drugi softver ili brzi haredver ili rekonstrukcija logike foruma i reorganizacija podforuma ili sta.
Ovako, lakonsko objasnjenje da ce potrajati je malo suvise lakonski za moja shvatanja poslovnosti.
Da li im se isplati ili ne je pitanje na koje samo oni mogu da odgovore.

Odgovor u stilu "neće se tako brzo rešiti" i nije dobar gledano sa poslovne strane, ali ostaje pitanje koliko je ovaj forum zaista predstavlja neki posao. Ukoliko jeste, onda je davno već moralo da bude obaveštenje da se to dešava i kada se očekuje da će problem biti rešen. Ovako imam utisak da ovo samo predstavlja neki dodatak krstarice koji nije baš visoko na listi prioriteta. Ili se računa na naviku, te da sve ovo neće dovesti do nekog velikog osipanja članova, što je takođe pogrešna poslovna politika.
 
bojan p:
Da li im se isplati ili ne je pitanje na koje samo oni mogu da odgovore.

Odgovor u stilu "neće se tako brzo rešiti" i nije dobar gledano sa poslovne strane, ali ostaje pitanje koliko je ovaj forum zaista predstavlja neki posao. Ukoliko jeste, onda je davno već moralo da bude obaveštenje da se to dešava i kada se očekuje da će problem biti rešen. Ovako imam utisak da ovo samo predstavlja neki dodatak krstarice koji nije baš visoko na listi prioriteta. Ili se računa na naviku, te da sve ovo neće dovesti do nekog velikog osipanja članova, što je takođe pogrešna poslovna politika.

Postovani,

ne brinite se, ogranicenja su samo vremenske prirode i ljudskog faktora, dakle problem ce biti resen, bice postavljen novi software i po potrebi prosiren hardver, jednostavno zbog mnogih drugih prioritetnih stvari posao se ne odvija maksimalnom mogucom brzinom.


Pozdrav
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top